Skocz do zawartości

[ beGM 1st round Play-In '23 West ] #7 JAZZ (43-39) – #8 GRIZZLIES (42-40)


Szulim

Rekomendowane odpowiedzi

@człowiek...morza - nigdzie nie napisałem że Levert jest lepszy od Okoro - ba, nawet w jednym z postów przy okazji jakiejś dyskucji o Levercie - chyba z @LeweBiodroSmoka napisałem, że Levert jest 3cim najlepszych obrońcą Cavs po Allenie i Okoro

także niech ci będzie - Levert to drugi najlepszy obwodowy Cavs w tym sezonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szulim napisał:

@człowiek...morza - nigdzie nie napisałem że Levert jest lepszy od Okoro - ba, nawet w jednym z postów przy okazji jakiejś dyskucji o Levercie - chyba z @LeweBiodroSmoka napisałem, że Levert jest 3cim najlepszych obrońcą Cavs po Allenie i Okoro

także niech ci będzie - Levert to drugi najlepszy obwodowy Cavs w tym sezonie ;)

tu nie chodzi o konkretnego obrońce tylko trochę o nieznajomość realiów gdyż od dobrych 2 miesięcy +po, na Portera nie znalazł się mocny i gość jest generalnie pojebany jeśli chodzi o %, natomiast to czy w crunch bez gości jak Murray czy Jok potrafiłby wygrywać mecze, to już trochę inna kwestia

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january przypiął/eła ten temat
10 minut temu, Reikai napisał:

Levert nic nie broni w serii z Knicks. Nie widze go na Edwardsie, powazny minus jak dla mnie i niezrozumiala decyzja.

 

W dniu 22.04.2023 o 12:11, Szulim napisał:

XD widzę że nie wiesz totalnie co robił Levert w tym sezonie

 

przeciez ma fajne staty, gdzie na margniesie jedynie wspomne pod koszem stoi dwoch all-d gosci

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogole nie rozumiem tego konceptu, mam najlepszego obronce na obwodzie (Dort), mam goscia ktorego musze zatrzymac(Edwards), nie wysylam na niego Dorta bo ma go przejmowac na switchach? Nie rozumiem tego konceptu w ogole, bo w tym przypadku Kuba wybiera sobie goscia ktorego kryje Dort jako ostatniego do zaslony i caly gameplan w pizdu, Dort non factor w meczu bo musi kryc jakiegos kasztana, a Edwards na Levercie robi rzeznie.

Jego Barrett robi, a co dopiero Edwards.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Reikai napisał:

Ja w ogole nie rozumiem tego konceptu, mam najlepszego obronce na obwodzie (Dort), mam goscia ktorego musze zatrzymac(Edwards), nie wysylam na niego Dorta bo ma go przejmowac na switchach? Nie rozumiem tego konceptu w ogole, bo w tym przypadku Kuba wybiera sobie goscia ktorego kryje Dort jako ostatniego do zaslony i caly gameplan w pizdu, Dort non factor w meczu bo musi kryc jakiegos kasztana, a Edwards na Levercie robi rzeznie.

Jego Barrett robi, a co dopiero Edwards.

no a okoro nie gra na obowdzie i levert jest lepszy

 

 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka rzeczy:

1. nie znam gameplayu Memphis w tym momencie więc ustawiając Leverta i Dorta na switche jest to naturalna opcja obrony, mając dodatkowo drop Lopeza z tyłu

2. jak pisałem w opisie - w ostatnich minutach i tak zagram tylko przyklejonym Dortem na Edwardsie

3. istnieją in-game adjustmetns więc znając gameplay pewnie zmienił bym wcześniej Dorta na Anta - co jest przygotowanym ustawieniem w Utah

4. grając hedge i game of switches jedyny najgorszy obrońca do Giddey w ustawieniu wyjściowym - więc nawet jeśli jego będzie chciał objechać to przyjdzie pomoc - a pozostali zawodnicy z S5 już ogarniają w obronie

5. pamiętajmy, że gramy play-in i bierzemy również pod uwagę grę zawodników w RL 1st round PI - Edwards w pierwszym meczu się nie stawił, a Giddey, Dort i Murphy już owszem i to z bardzo mocnym impactem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Szulim napisał:

 

5. pamiętajmy, że gramy play-in i bierzemy również pod uwagę grę zawodników w RL 1st round PI - Edwards w pierwszym meczu się nie stawił, a Giddey, Dort i Murphy już owszem i to z bardzo mocnym impactem.

Na prawdę tak oceniamy 1 do 1 co się stało w RL? Przecież to głupie, rozumiem że można oceniać kogoś na podstawie całych PO, ale jeden mecz playin serio tu przekładamy 1 do 1? 

Jak tak, to jest to zjebane na maxa. Inne realia, inna rola, inny mecz. Jak ktoś rzuci w RL 50 pkt to znaczy że u nas z innymi obrońcami w innej drużynie by tak samo zrobił? To absurd.

Rozumiem ocenę całych playoffow jak ktoś kasztani lub wymiata w 3 seriach to są ku temu powody, ale jeden mecz playin 1 do 1?

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Szulim napisał:

istnieją in-game adjustmetns więc znając gameplay pewnie zmienił bym wcześniej Dorta na Anta

nie no tak nie możemy robić, kluczem jest właśnie aby nie zrobić błędów w opisie, bo to opisy są gameplanami i z racji tego, że nie robimy opisów do każdego meczu jest to wiążace na całą serię, a już na gameplan rywala nie można reagować po czasie, bo jest to niewykonalne w tej formie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

nie no tak nie możemy robić, kluczem jest właśnie aby nie zrobić błędów w opisie, bo to opisy są gameplanami i z racji tego, że nie robimy opisów do każdego meczu jest to wiążace na całą serię, a już na gameplan rywala nie można reagować po czasie, bo jest to niewykonalne w tej formie

To się sprowadza do tego, że zjebałem gameplan, ale przecież jakby co to w trakcie meczu miałbym na pewno dobre adjustments. Dobra uwaga, w takim razie po co te opisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał:

nie no tak nie możemy robić, kluczem jest właśnie aby nie zrobić błędów w opisie, bo to opisy są gameplanami i z racji tego, że nie robimy opisów do każdego meczu jest to wiążace na całą serię, a już na gameplan rywala nie można reagować po czasie, bo jest to niewykonalne w tej formie

A czy właśnie nie po to jest też kwestia dyskusji aby stworzyć pewien opis przebiegu całego meczu? ;) 

Natomiast - ja nadal trzymam się tego co napisałem - na start Levert i obrona hedge z dropem Lopeza a na koniec meczu Dort przyklejony do Anta.

Więc - mój gameplay zakłada taką obronę 1 na 1 - to nie jest coś co wymyśliłem teraz w dyskusji 

6 minut temu, Reikai napisał:

Na prawdę tak oceniamy 1 do 1 co się stało w RL? Przecież to głupie, rozumiem że można oceniać kogoś na podstawie całych PO, ale jeden mecz playin serio tu przekładamy 1 do 1? 

Nie napisałem że przekładamy 1 do 1 = ale że bierzemy pod uwagę to jak zagrali. Nie ma tu serii całej w której możemy zobaczyć coś więcej - jak np teraz Spida kasztani mecze dla Cavs. Skoro bierzemy cały RS dla zawodników niegrających w PI i dodajemy to co się działo w PI dla tych co grali to nie mam jak tego inaczej napisać.

Choć nadal nie biorę tego 1 do 1 ale wskazuję, że mieli spory wkład w pierwszej rundzie meczy

2 minuty temu, Reikai napisał:

To się sprowadza do tego, że zjebałem gameplan, ale przecież jakby co to w trakcie meczu miałbym na pewno dobre adjustments. Dobra uwaga, w takim razie po co te opisy?

Nadal nie zgodzę się z tym stwierdzeniem :D 

jest wyraźnie napisane w gameplayu że w przypadku close gamę ostatnie minuty Dort gra obronę indywidualną na Ancie

nie wpadłem na to w dyskusji tylko od początku zakładałem, że taka opcja może nastąpić - czy wchodzi to w życie na 3min przed końcem czy 6min - nie wiem, bo tego nie rozpiszemy przecież w opisie - ale takie założenie taktyczne w obronie istnieje i było od samego początku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Reikai napisał:

To się sprowadza do tego, że zjebałem gameplan, ale przecież jakby co to w trakcie meczu miałbym na pewno dobre adjustments. Dobra uwaga, w takim razie po co te opisy?

no niestety trzeba to zrobić w takim sposób aby nikt Ci niczego za bardzo nie mógł zarzucić, dlatego imo lepiej jest nie kombinować żeby się potem nie przejechać, ten błąd Szulima to nie jest jakiś game changer, ale pamiętam jak ś.p. Eld nie sprawdził, że SGA to więcej gra na sg i dał go na ławkę myśląc, że tak musi zrobić, w rezultacie musiało już tak zostać

jeśli są możliwe utrudnienia w meczu czy serii to trzeba napisać o tym, że w razie czego zmieniam krycie tu i tu i to wystarczy

ale dobra, bo zaraz wyjdzie, że jestem jakimś specem od opisów, a to oczywista nieprawda ;]

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2023 o 11:24, Szulim napisał:

Jeśli mecz będzie na styku i walka do samego końca to ostatnie minuty zagram w ten sposób:

Giddey - Dort - Murphy - Banchero - Lopez

daje to bardzo dobrą mieszankę obrony (Dort vs Ant niezależnie od pozycji Anta) - do tego dużo ścięć, pick’n’rolls które mogę grać Giddey - Banchero / Giddey - Lopez / Giddey - Murphy / Banchero - Lopez / Banchero - Murphy = wiele opcji na wolne pozycje spod kosza lub urwanie siatki zza łuku przez Brooka czy Murphy.

@Reikai @LeweBiodroSmoka - to nie jest coś co dopisałem, tylko jest w opisie od początku ;) 

 

7 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

jeśli są możliwe utrudnienia w meczu czy serii to trzeba napisać o tym, że w razie czego zmieniam krycie tu i tu i to wystarczy

ale dobra, bo zaraz wyjdzie, że jestem jakimś specem od opisów, a to oczywista nieprawda ;]

Czekam na twoje opisy w tym roku bo masz okienko na mistrza ;) 

Co do mojego opisu - zgodzę się ze nie jest idealny, ba, to mój pierwszy playoffowy opis więc podchodziłem do niego inaczej niż do opisów trymestrowych i jestem zadowolony z tego co napisałem. 

nie mnie jest oceniać ten mecz, ale póki co znamy tylko wstępną rotację mem a nic poza tym ;) 

Ja biorę swój opis z jego plusami i minusami i błędami, które przyjmuje na klatę aczkolwiek uważam, że przemyślałem jak zagrać z Mem patrząc na ich przewagi i co mogę zrobić :D 

Na przyszłość zapamiętam, aby więcej teoretycznych gamę-adjustments pisać od razu w opisie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Szulim napisał:

@Reikai @LeweBiodroSmoka - to nie jest coś co dopisałem, tylko jest w opisie od początku ;) 

 

to był tylko przykład z tą zmianą pozycji, clue jest chyba takie, że logiczne byłoby puszczenie Dorta na Anta przez cały mecz, ale jak mówię, to nie jest jakiś gamechanger imo

odnosiłem się bardziej do tego akapitu, że gdyby był opis to bym zmienił to i to, no niestety dyskutujemy na bazie gameplanów w opisach, bo technicznie nie da się tego inaczej zrobić, a też dawałoby to możliwość zniwelowania dobrego gameplanu rywala, skoro można by było na to reagować na bieżąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LeweBiodroSmoka osobiście - ja bym bardzo chętnie tak rozgrywał mecze PO, czy tam serie

tylko niestety - nie ma takiej opcji bo musieliby być super aktywni GM gdzie jest 1-2 dni na dyskusje i szybkie głosowanie kto wygrał mecz nr 1, i potem again z mecz nr 2 itp

raczej niemożliwe, a szkoda, bo to by były super eseje o taktykach, opcjach ofensywnych i defensywnych schematach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Szulim napisał:

@LeweBiodroSmoka osobiście - ja bym bardzo chętnie tak rozgrywał mecze PO, czy tam serie

ojjj, nie wiem czy jesteś świadom na co się porywasz, już abstrahując od tego, że bardzo ciężko byłoby to u nas wprowadzić w życie z przyczyn takich, że doba nie ma 48h itd. to do takich rzeczy trzeba mieć naprawdę ponadprzeciętną wiedzę aby się nie wykoleić za szybko, jakby Ci Jasiek zajebał zagrywkami na każdą możliwą sytuacje, dołączając grafiki i szczegółowe opisy do nich to byś dopiero poczuł co to życie, wiem, bo kiedyś mi tak zrobił w pierwszym ATF, tyle, że do całej serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Przecież opis startowy ma ruszyć dyskusje bo jeżeli miało by to być jedyna wykładnia to jest wysoce prawdopodobne ze ktoś kto wrzuca pierwszy zawsze przegra. Rozumiem pewne zaskoczenie przeciwnika w trakcie meczu ale jednak dyskusja wielowątkowa to nadrzędna rzecz. A nie branie za słówka bo ktoś opisał coś nieprecyzyjnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ignazz napisał:

Panowie. Przecież opis startowy ma ruszyć dyskusje bo jeżeli miało by to być jedyna wykładnia to jest wysoce prawdopodobne ze ktoś kto wrzuca pierwszy zawsze przegra. Rozumiem pewne zaskoczenie przeciwnika w trakcie meczu ale jednak dyskusja wielowątkowa to nadrzędna rzecz. A nie branie za słówka bo ktoś opisał coś nieprecyzyjnie. 

no to jest oczywiste, są jednak rzeczy, których nie możesz zmienić, tym bardziej po przeczytaniu opisu rywala, typu - przemyślałem sprawę, więc tego kryje ten lub tamten

to trochę nieznane wody dla debiutanta dlatego też mówię, że nie ma większych wtop w opisie Szulima, gdyby to robił jakiś beGMowy vet, to można by było się mocniej czepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy vets z powodu potencjalnej surowej krytyki zapewne dlatego od lat unikają PO. Niektórzy idą nawet dalej i unikają PO w nich będąc.  

35 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

no to jest oczywiste, są jednak rzeczy, których nie możesz zmienić, tym bardziej po przeczytaniu opisu rywala, typu - przemyślałem sprawę, więc tego kryje ten lub tamten

to trochę nieznane wody dla debiutanta dlatego też mówię, że nie ma większych wtop w opisie Szulima, gdyby to robił jakiś beGMowy vet, to można by było się mocniej czepić

 

Zgoda. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.