Skocz do zawartości

[ beGM 1st round Play-In '23 West ] #7 JAZZ (43-39) – #8 GRIZZLIES (42-40)


Szulim

Rekomendowane odpowiedzi

Memphis Grizzlies

 

Mamy to Panowie!!! W pierwszym sezonie gramy w Playin i wciąż jesteśmy w grze o PO! Cel minimum osiągnięty a teraz czas powalczyc o upragnione PO.

Opis będę uzupełniał na bieżąco ze względu na ograniczony czas wolny.

 

Rotacja:

 

PG: Tyuse Jones 35 --- Anthony Edwarda 10 ---Devonte Graham 3

SG: Anthony Edwards 28 --- Bogdan Bogdanovic 20

SF: Michael Porter Jr 35 --- Gordon Hayward 12

PF: Christian Wood 25 --- Jeremy Sochan 12 Gordon Hayward 11

Walker Kessler 38 --- Christian Wood 10

 

PG - SG

 

Ant i Jones to wyjściowa para guardow wspomagana większą ilością minut przez Bogdanovica oraz parę minut łapiący Graham który w RS spisywał się solidnie po dealu do Spurs.

Wiadomo że Ant jest tutaj głównym pociągowym i głównie na sobie skupia uwagę obrońców, liczę że dzięki temu będzie robił trochę więcej miejsca dla Bogdanovica który zaliczył fajne playin w Hawks, jak i rowniez dla Woods czy MPJ

 

SF - PF

MPJ na SF nie podlega dyskusji i myślę że też warto zaznaczyć jego grę w RL PO, wiem że bierzemy staty z RS w przypadku playin ale oglądając jego w grze można zauważyć że wznosi się przynajmniej o poziom wyżej i gra naprawdę fajny basket. 

Dlaczego Wood zaczyna mecz z Jazz a nie Sochan? I dlaczego ograniczyłem jego minuty do 15? Głównym czynnikiem było to że nie chciałem Polaka wrzucać na duże minuty przez jego problemu zdrowotne pod koniec RS, nie śledziłem tego aspektu jakoś mocno uważnie i nie wiem na ile to było perfidne tankowanie i odsuwanie Sochana od gry a na ile dali mu odpoczynek aby mógł wyleczyć porządnie uraz kolana. Tak czy siak Sochan wchodzi do gry w pierwszym meczu playin troszkę asekuracyjnie.

Wood może super obrońca nie jest, o ile cokolwiek broni ale mając u boku zawsze albo Kesslera(C) albo grając jako Center, Sochana(PF) może grać swoje i będąc pewny że ktoś będzie krył jego tyły.

 

Center

Kessler rzucony zostaje na głęboką wodę! W sezonie regularnym pokazywał nie raz że nie boi się grać przeciwko bardziej wymagającym rywala jak i bardziej doświadczonym!

 

Obrona

 

Widzę to tak że:

Jones ---> Lavert

Ant ---> Giddey

MPJ ---> Dort

Wood ---> Banchero

Kessler ---> Lopez

 

Dodatkowo Sochana rzucam na Bonchero albo Troya jak wchodzi z ławki. Sochana rzucam na najlepszego gracza Jazz z pozycji SF/PF a Ant najlepszego na pozycjach PG/SG.

Edytowane przez kuba2419
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kuba2419 napisał:

Rotacja:

 

PG: Tyuse Jones 35 --- Anthony Edwarda 10 ---Devonte Graham 3

SG: Anthony Edwards 28 --- Bogdan Bogdanovic 20

SF: Michael Porter Jr 35 --- Gordon Hayward 12

PF: Christian Wood 25 --- Jeremy Sochan 12 Gordon Hayward 11

Walker Kessler 38 --- Christian Wood 10

hmmmm, sochan jest lepszy od wooda.

wgl na c*** ten kasztan tyle minut,

wincyj haywarda jako facilitator

on z sochanem i jonesem spoiwa druzyny, zeby wyciagnac z tej reszty low iq to co dobre

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UTAH JAZZ PLAY-IN

 

Playoffs start zacząć. Po dwóch latach tanku, przeciętności i budowania zespołu od podstaw, Utah w końcu ma okazję zawalczyć o udział w PO.

Pierwszy mecz - play-in z poziomu gospodarza. Zespół na pewno jest mocno zmotywowany, tym bardziej, że do bezpiecznej 6stki zabrakło niewiele.

 

Rotacja i orientacyjne minuty

Starting 5:

PG  Josh Giddey                 32

SG  Caris Levert                  26

SF   Lu Dort                         32

PF   Paolo Banchero           32

C     Brook Lopez                30

 

Res:

PG  D’Angelo Russel           18

SG  Isaiah Joe                     10

SF  Dorian Finney-Smith    14

PF  Trey Murphy III              26

C    Mitchell Robinson         20

 

Znając rotację Grizz z RS zaczynam mecz z Levertem na Edwardsie - Ant jest ich największą gwiazdą i głównym pociągowym więc wrzucenie na niego mocnego obrońcy jest naturalne. Tym bardziej, że do pomocy Caris będzie miał grającego obok Dorta - mogę spokojnie grać tu w switche i przejmowanie krycia.

 

Głównym celem w ataku będzie strefa podkoszowa - Wood i rookie Kessler. Mam to zdecydowaną przewagę w mobilności jeśli chodzi o Banchero vs Wood oraz gigantyczną przewagę doświadczenia na C - Brook vs Kessler.

Do tego na skrzydłach biega grupa szybkich i dobrze ścinających zawodników - prowadzonych przez generała Giddeya.

 

Jako, że Jones defensorem nie jest - zamierzam grać picki 1-4 zmieniając matchupy na Banchero vs Tyus i wykorzystanie szybkości Giddeya który będzie uciekał Woodowi zdobywając punkty spod kosza. Do tego mając otwartą drogę do kosza gdy z pomocy będzie leciał potencjalny blok Kesslera - Giddey będzie mógł łatwo asystować do Brooka.

Poza tym - Brook w tym sezonie rzuca ponad 37% za 3pt - z czego blisko 50% z rogów - więc też będzie to trochę pick your poison - iść do pomocy do ścięcia Giddeya i dać clean shot Brookowi, czy pozwolić na layup po zmianie krycia.

To samo tyczy się Banchero - jego wysokie bbIQ daje opcję wjazdu pod kosz / odegrania na obwód / dodatkowego rozegrania wykorzystując przewagę wzrostu nad Tyusem.

 

W obronie - przede korzystam z dużej mobilności obrońców - Dort, Levert a nawet Banchero są mobilni i szybcy na nogach więc będę stosować obronę hard hedge, aby pushować ball handlera przy pickach - Lopez będzie na dropie korzystając z jego doświadczenia - głównie skupiając się na obronie przeciw Anthonemu. Jeśli chodzi o obwód - Hayward średnio rzuca zza linii więc nie będę go trzymał twardo, natomiast MPJ głównie korzysta z open-loooków - przy switchach i wysokiej obronie będzie się to zdarzać, ale szybkość moich zawodników w obronie powinna zniwelować ich ilość.

Kessler i Wood to nie są ofensywne potęgi - także moim głównym celem będzie ograniczenie ilości rzutów Anta i MPJa.

 

Drugi unit tez nie wygląda źle - prowadzącym będzie DAR - główne zadania to trójki i asystowanie na switchach oraz rzucanie lobów do MRoba lub na obwód do Murphy III. DFSa ustawiam na Bogdanie - nie potrzebuję jego ofensywy, ale w obronie powinien ograniczyć opcje BB.

 

Jeśli mecz będzie na styku i walka do samego końca to ostatnie minuty zagram w ten sposób:

Giddey - Dort - Murphy - Banchero - Lopez

daje to bardzo dobrą mieszankę obrony (Dort vs Ant niezależnie od pozycji Anta) - do tego dużo ścięć, pick’n’rolls które mogę grać Giddey - Banchero / Giddey - Lopez / Giddey - Murphy / Banchero - Lopez / Banchero - Murphy = wiele opcji na wolne pozycje spod kosza lub urwanie siatki zza łuku przez Brooka czy Murphy.

 

Na koniec poza samym planem wspomnę oczywiście stricte o grze zawodników podczas 1st play-in gamę w RL NBA.

Grali w RL NBA:

Russel 2 pkt - 3 reb - 8 as - 1 stl - 1 blk

Dort 27 pkt - 5 reb - 1 st - 1 blk

Giddey 31 pkt - 9 reb - 10 as - 1 blk

Joe 3 pkt - 2 reb - 1 as

Murphy III 21 pkt - 4 reb - 2 as - 1 stl

Wybitne mecze Giddeya i Dorta oraz bardzo dobry występ Murphy III.

 

 

Argumenty za wygraniem meczu:

- przewagi w strefie podkoszowej

- bardzo dobre opcje obronne na Anta i MPJ

- świetne występy w RL play-in podstawowych zawodników

 

Argumenty przeciw:

- doświadczenie - Grizz na pewno mając większe 

 

Zapraszam do pytań i dyskusji ;)

 

 

 

 

Edytowane przez Szulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, człowiek...morza napisał:

 

xd

no jak levert jest tym kozakiem w obronie, to bajke nam sprzedajesz.

XD widzę że nie wiesz totalnie co robił Levert w tym sezonie

EPM def +1,2  = najlepszy obwodowy def w CLE (ma lepsze EPM def niż Mobley ;) )

D-Raptor +1,8   (Mobley +1,5)  

wybaczcie że porównuje do Mobleya ale może dzięki temu CM zrozumie, ze to nie są dziwne wymysły ;) 

 

16 minut temu, Braveheart22 napisał:

Lopez bardzo mobilny, szybki na nogach? Hard hedge, push the ball na pickach? Co tu zostało wymyślone? 

Wypisałem zespół obrońców - nie tylko Lopeza 

W obronie - przede korzystam z dużej mobilności obrońców - Lopez, Dort, Levert a nawet Banchero są mobilni i szybcy na nogach więc będę stosować obronę hard hedge, aby pushować ball handlera przy pickach

I tak - może napiszę bardziej precyzyjnie

Grając hedge na pickach mogę pushować Dortem czy Levertem ball-handlera, gdzie Lopez jako kontrolujący paint zabezpiecza tył przed double screen.

Coś jak tutaj:

 

Edytowane przez Szulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Szulim napisał:

Wypisałem zespół obrońców - nie tylko Lopeza 

W obronie - przede korzystam z dużej mobilności obrońców - Lopez, Dort, Levert a nawet Banchero są mobilni i szybcy na nogach więc będę stosować obronę hard hedge, aby pushować ball handlera przy pickach

I tak - może napiszę bardziej precyzyjnie

Grając hedge na pickach mogę pushować Tortem czy Levertem ball-handlera, gdzie Lopez jako kontrolujący paint zabezpiecza tył przed double screen.

Coś jak tutaj:

Czyli dropujesz Lopezem na pickach, a nie grasz hard hedge. 

Odnośnie pierwszego zdania. Jaki sens zatem pisać o mobilności, szybkości na nogach w obronie i wrzucać tam nazwisko Lopeza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Szulim napisał:

XD widzę że nie wiesz totalnie co robił Levert w tym sezonie

EPM def +1,2  = najlepszy obwodowy def w CLE (ma lepsze EPM def niż Mobley ;) )

D-Raptor +1,8   (Mobley +1,5)  

wybaczcie że porównuje do Mobleya ale może dzięki temu CM zrozumie, ze to nie są dziwne wymysły ;)

wybacz, ale wiem tez co ogladam.

i pozostane przy swoim stanowisku.

a zatem pisanie o levercie jako rzekomym swietnym stoperze (w koncu w tej roli go widzisz i traktujesz jako atut) jest zabawne.

i nie jest najlepszym obwodowym obronca cavs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Czyli dropujesz Lopezem na pickach, a nie grasz hard hedge. 

Odnośnie pierwszego zdania. Jaki sens zatem pisać o mobilności, szybkości na nogach w obronie i wrzucać tam nazwisko Lopeza? 

Ok, słuszna uwaga i dopisze to osobno - hedge i drop na pickach korzystając z doświadczenia Lopeza ;) 

 

2 minuty temu, człowiek...morza napisał:

wybacz, ale wiem tez co ogladam.

i pozostane przy swoim stanowisku.

a zatem pisanie o levercie jako rzekomym swietnym stoperze (w koncu w tej roli go widzisz i traktujesz jako atut) jest zabawne.

i nie jest najlepszym obwodowym obronca cavs.

Ok, można wejść w drobnostkowe szczegóły typu że Okoro jest na obwodzie (choć gra na Small Forward) ale to twoja perspektywa.

Natomiast ja również pozostanę przy swoim stanowisku - tym bardziej że widziałem blisko połowę meczy Cavs w tym sezonie i mam wrażenie że opinia o Levercie nadal jest jakby grał w Nets czy Indy. 

W tym sezonie bardzo rozwinął się na off-ball i D - bo to były jego główne zadania gdzie ofensywą zajmował się Spida z Garlandem

3 minuty temu, Reikai napisał:

Dlaczego Levert jako główny obrońca Edwardsa?

Dlatego, że rozdzielam obronę na Ancie między Leverta i Dorta - grając picki mogę zmieniać krycie.

Dodatkowo - jak pisałem w przypadku close game, ostatnie minuty gram już tylko Dortem na nim.

5 minut temu, LAF napisał:

Łagodnie mówiąc ; D

Znam twoje stanowisko i wybitną niechęć do DAR - przyjmuje, aczkolwiek zrobił gość 8 asyst w meczu play-in co bierzemy pod uwagę. Zdobywaniem punktów w tym meczu zajmują się inni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.nba.com/stats/events/?CFID=&CFPARAMS=&ContextMeasure=DEF_FGA&GameID=0022200645&OppPlayerID=1630162&PlayerID=1627747&Season=2022-23&SeasonType=Regular Season&TeamID=1610612739&flag=1&sct=plot&section=game

Tak wygladal w tym sezonie Edwards w tym sezonie zrobil na Levercie 4/5 FG i 3 asysty. Vs Dort w playinach zrobil 4/8 FG, 5 asyst a zespol machnal wtedy 44 punkty. 

Wystarczyla jedna zaslona na Levercie i Edwards wybieral sobie czy rzuca, czy tanczy jeszcze przed tym.

https://www.nba.com/stats/events/?CFID=&CFPARAMS=&ContextMeasure=DEF_FGA&GameID=0052200211&OppPlayerID=1630162&PlayerID=1629652&Season=2022-23&SeasonType=PlayIn&TeamID=1610612760&flag=1&sct=plot&section=game

A tu na Dorcie.

Stil, chyba wolalbym Dorta na nim, a Levert switc***acy. Nie najgorszy zestaw na niego, ale jednak robil co chcial raczej.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Szulim napisał:

poza tym - wcale nie uważam, że całkowicie zatrzymam Anta - ale na pewno ograniczę jego opcje 

masz przecietny zestaw, wiec tu u zadnym atucie mowy byc nie moze

 

21 minut temu, Szulim napisał:

Ok, można wejść w drobnostkowe szczegóły typu że Okoro jest na obwodzie (choć gra na Small Forward) ale to twoja perspektywa.

bo jest.

a powyzszy cytat pokazuje, ze total nie ogarniasz tematu. jakbym czytal jakies gwazdy basketu

 

chodzi mi o samo odwolanie komu blizej do obwodowego (w istocie goscie operuja na tych samych pozycjach, przy czym okoro jest sprawniejszy, wiec znow powolales jakas teze z dupy), a juz jebac nawet to kto jest lepszy (choc okoro jest oczywiscie lepszy)

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january przypiął/eła ten temat
  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.