Skocz do zawartości

ATF - GOAT Polak


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Koelner napisał:

dokładnie, dlatego po tej wojnie zostały obalone monarchie i nastała demokratyzacja.

I dlatego Niemcy i Rosja, już jako republiki, od tej pory nie miały ze sobą konfliktu.

1 godzinę temu, Koelner napisał:

dokładnie, dlatego po tej wojnie zostały obalone monarchie i nastała demokratyzacja.

w XIX i  podczas IWŚ świadomość narodowa już nastąpiła ale nie była z pewnością taka jak teraz - > z ciekawostek kiedyś czytałem prasę z terenu Częstochowy gdzie miejscowi chłopi podczas odzyskiwania niepodległości przez Polskę nie byli zadowoleni ponieważ Polska skojarzyła im się z powrotem .... pańszczyzny.

 

No, na pewno nie była taka jak teraz, skoro właśnie początek XX wieku uznaje się za szczyt nacjonalizmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, RappaR napisał:

I dlatego Niemcy i Rosja, już jako republiki, od tej pory nie miały ze sobą konfliktu.

miały 

29 minut temu, RappaR napisał:


 

No, na pewno nie była taka jak teraz, skoro właśnie początek XX wieku uznaje się za szczyt nacjonalizmu. 

dokładnie 

1 godzinę temu, ignazz napisał:

Literalnie był Wielkim Chorążym Litewskim a w praktyce decydował o obliczu polityki zewnętrznej sporej części ziem wschodnich. Miał tam większy wpływ niż król. 

chłop na zagrodzie równy wojewodzie! to był okres gdzie magnaci nawet prowadzili samodzielną politykę zagraniczna. czy Radziwiłł byłby gorszym królem niż Waza? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, fluber napisał:

Zgadza się, ja nie piję i biorąc pod uwagę to jak mnie lubi większość głosujących pewnie nie wygram, ale zachęcam innych zawodników żeby zamiast flaszki też rozważyli cel charytatywny gdyby wygrali

Dam na wsparcie Ukrainy równowartość nagrody Reikaia jeśli Delta wygra w kategorii antypolak :D

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Reikai napisał:

Tak, przedluzymy do polnocy z piatku na sobote, w weekend akurat zaprezentujemy wyniki i ktos bedzie mogl opijac sukces.

Jak już przedłużone to proponowałbym o jeszcze jeden dzień i do końca soboty to zrobić. Powody są dwa:

1. Od piątku do sobota wieczór jestem bez kompa. 

2. W piątek wieczorem Nasze Orły grają z Pepikami, więc myślę, że raczej ludzie sobie luźno usiadą do meczyku, zamiast głowić się nad głosowaniem. 

Zatem, kto wcześniej nie zdąży to w sobotę na spokojnie sobie zagłosuje, wyślę do mnie, a ja po powrocie siądę do tego i wszystko w pliku uzupełnię. W niedzielę się wrzuci (ustalimy jeszcze dokładnie czas, żeby jak najwięcej osób było aktywnych), policzy głosy i będzie można zakończyć zabawę. 

Pasuje? :)

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Są w innych kategoriach 

Nie szkodzi, zamiast 1 miejsca Pileckiego w aktywizmie i ostatniego Deltusia w antypolaku mogę dać Pileckiego na końcu w aktywizmie i Deltusia pierwszego w antypolaku. Końcowe wyniki będą takie same, a Ukraina zyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fluber napisał:

Nie szkodzi, zamiast 1 miejsca Pileckiego w aktywizmie i ostatniego Deltusia w antypolaku mogę dać Pileckiego na końcu w aktywizmie i Deltusia pierwszego w antypolaku. Końcowe wyniki będą takie same, a Ukraina zyska.

Jak z czystym sumieniem dasz Pileckiego niżej niż Owsiaka i Wałęsę to ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.