Skocz do zawartości

Random shit


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, agresywnychomik napisał(a):

Odpowiadając na pytanie uważam że prime umysłowy osiagamy zaraz po primie fizycznym, powiedziałbym połowa 30s.

Prawdziwe pytanie powinno brzmieć co zrobić żeby ten prime jak najdłużej utrzymać - tu rozwinięcie zostawiam naszemu wielkiemu mistrzowi napewno ma jakieś treningowe wskazówki xD

Wracając do tematu oczywiście dla różnych osób ten prime może być różny i tu np.: prime @fluber jest nieosiągalny dla mnie, @mayor ,@Koelner czy @jack xD

Dalej, warunki (wedlug mnie aby taki prime nastąpił):

- odpowiednie przygotowanie czyli edukacja, rodzina i otoczenie, coś co daje nam szansę na realny rozwój (ktoś tu kiedyś napisał, chyba @ignazz że ogarnięci rodzice to połowa sukcesu).

- stabilizacja życiowa - tu każdy może podać inna definicję.

- czas.

- chęci i możliwości - czyli to żeby się nam chciało xD rozwiązywać coraz to inne problemy (nie każda praca, sytuacja na to pozwalają) bo na rutyne jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie.

- strach przed zmianami - nie bać się.

To chyba tyle ode mnie, pozdrawiam elyte xD

 

Zgadzam się całkowicie ( tzn nie wiem czy mój prime jest dla Ciebie nieosiągalny, ale reszta to jest dokładnie to samo co myślę, więc cieszę się że nie jestem jedyny, który tak uważa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Reikai napisał(a):

Wiadomo, tylko życie w rodzinie i wychowywanie dzieci to prawdziwa dojrzałość, reszta nie wie nic.

I absolutnie nie mówię im jak mają zyc, jeśli komuś rodzicielstwo sprawia radość to super. Ale jeśli taka osoba traci siebie jako człowieka, staje się tylko narzekającym rodzicem i jednocześnie czepia wszystkich, którzy nie żyją w ten sam sposób to już mam z tym problem.

To się z nią nie kontaktuj.

Nikt nie twierdzi, że to dojrzałość, ale jednak duża odpowiedzialność. I jest dość czasochłonne (jak jesteś normalnym rodzicem, nie pato).

Niestety jak nie pospisz kilka nocy przez kolki/ząbkowanie/chorobę/zegar biologiczny dziecka to możesz być w średnim nastroju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jack napisał(a):

Napisałem, że "temat interesuje mnie zawodowo" a nie, że jestem mądrzejszy od większości ludzi więc nie kłam.

I to pokazuje jak dyskusja na tym forum wygląda od dawna. 

@fluberku przygłupy były tu już jak przyszedłem

To było jakies 3 lata temu? A poza tym wydaje mi się że prowadziliśmy dyskusje na poziomie wtedy.

1 minutę temu, Pablo81 napisał(a):

To się z nią nie kontaktuj.

Nikt nie twierdzi, że to dojrzałość, ale jednak duża odpowiedzialność. I jest dość czasochłonne (jak jesteś normalnym rodzicem, nie pato).

Niestety jak nie pospisz kilka nocy przez kolki/ząbkowanie/chorobę/zegar biologiczny dziecka to możesz być w średnim nastroju. 

To wpływa nie tylko na nastrój. To wprost powoduje uszkodzenie mózgu

https://portal.abczdrowie.pl/mala-ilosc-snu-sprawia-ze-mozg-sam-sie-zjada

20 minut temu, julekstep napisał(a):

CZYLI c*** NIE ZMIANY!

@agresywnychomik pisze o tym, że to stawiania sobie wyzwań potrzebujesz odpowiedniej stabilizacji. Nic więcej. Wyjście ze strefy komfortu to nie jest robienie rewolucji w życiu na każdej płaszczyźnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jack napisał(a):

Napisałem, że "temat interesuje mnie zawodowo" a nie, że jestem mądrzejszy od większości ludzi więc nie kłam.

I to pokazuje jak dyskusja na tym forum wygląda od dawna. 

@fluberku przygłupy były tu już jak przyszedłem

per 'mądrzejszy niż większość' się witałeś ad hoc w politycznym, poeta pamięta

po czym przyszła czajka, gdzie zgrywałeś SME od ścieków ❤️

piękne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał(a):

To było jakies 3 lata temu? A poza tym wydaje mi się że prowadziliśmy dyskusje na poziomie wtedy.

To wpływa nie tylko na nastrój. To wprost powoduje uszkodzenie mózgu

https://portal.abczdrowie.pl/mala-ilosc-snu-sprawia-ze-mozg-sam-sie-zjada

@agresywnychomik pisze o tym, że to stawiania sobie wyzwań potrzebujesz odpowiedniej stabilizacji. Nic więcej. Wyjście ze strefy komfortu to nie jest robienie rewolucji w życiu na każdej płaszczyźnie 

Czyli rodzicielstwo zabija!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał(a):

Czyli rodzicielstwo zabija!

Nie tyle zabija co ogłupia. 

Ale od razu się wytłumaczę, żebyś nie wziął tego za jakieś ocenianie, czy mówienie jak masz żyć, że oczywiście każdy ma prawo wybrać dobro dziecka kosztem uszkodzenia własnego mózgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał(a):

Nie tyle zabija co ogłupia. 

Ale od razu się wytłumaczę, żebyś nie wziął tego za jakieś ocenianie, czy mówienie jak masz żyć, że oczywiście każdy ma prawo wybrać dobro dziecka kosztem uszkodzenia własnego mózgu.

Dziękuję , że dajesz na to prawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Dziękuję , że dajesz na to prawo!

Nie ja przecież daje prawo. Zauważyłem, że poczułeś się oceniony, więc po prostu dmucham na zimne, żebyś zrozumiał iż nic do niczyich wyborów nie mam ( nawet jeżeli prywatnie uważam że powinno się o mózg dbać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał(a):

ja uwierzę w wychodzenie ze strefy komfortu w momencie w którym fluber wyjdzie z forum!

Przecież cały sens mojej obecności tutaj to jest wychodzenie ze strefy komfortu. W rl life nikt mi nie powie, że jestem głupi itp. a tutaj mogę się spokojnie konfrontować z ludźmi którzy mają odmienne opinie i nie gryza się w język z powodu zależności służbowych czy innych pierdół. 

Wyjdę stąd jak tylko zaczniecie mi potakiwać, masowo lajkować i lizać po jajcach

1 minutę temu, Pablo81 napisał(a):

Czyli nie mieć dzieci? 

Niekoniecznie. Można przecież zatrudnić niańkę na noc i normalnie spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał(a):

Przecież cały sens mojej obecności tutaj to jest wychodzenie ze strefy komfortu. W rl life nikt mi nie powie, że jestem głupi itp. a tutaj mogę się spokojnie konfrontować z ludźmi którzy mają odmienne opinie i nie gryza się w język z powodu zależności służbowych czy innych pierdół. 

Wyjdę stąd jak tylko zaczniecie mi potakiwać, masowo lajkować i lizać po jajcach

to zacznij robić swoje eksperymenty w rl life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrocznia niby w rl na grillu przy bezalkoholowym piwie zajadając vegeburgera dopierdala ludziom z dziećmi że ich tryb życia ogłupia i skraca życie porównując je ze swoim fajowym gdzie można pobiegać , posiedzieć na forum koszykarskim plus poczytać o tenisie szachach czy częstotliwości wykrywania radarów i nadal tych znajomych ma xD chyba płaci im w dywanach. żałuje ze nie ma tiktoka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koelner napisał(a):

Wyrocznia niby w rl na grillu przy bezalkoholowym piwie zajadając vegeburgera dopierdala ludziom z dziećmi że ich tryb życia ogłupia i skraca życie porównując je ze swoim fajowym gdzie można pobiegać , posiedzieć na forum koszykarskim plus poczytać o tenisie szachach czy częstotliwości wykrywania radarów i nadal tych znajomych ma xD chyba płaci im w dywanach. żałuje ze nie ma tiktoka 

Jakim grillu w taką pogodę? Wyjdź czasem gdzieś sprzed tego ekranu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.