Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 09/10


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo wszystko Findek to ja jestem na 1 miejscu, a Ty szorujesz dno :]

 

Rok temu gdy oddawałem Harrisa, Crawforda, Varejao (i chyba jeszcze jakąś "30-tkę" za Lu Williamsa, Drewnianberta i Garcię też byłem krytykowany. ja k się okazało mocno zszedłem z SC, Lu Williams się przydał (Dalembert już nie), a za Chalmersa z Garcią dostałem C.Brewera i Feltona (z których ostatni w trakcie sezonu poszedł za Kidda).

 

Tak krawiec kraje jak mu materiał staje - muszę zejść z SC, a Zacha chciałem opylić już rok temu. Nash i Kidd mimo zaawansowanego wieku to pewny poziom FP i mogą mi się przydać. Zach z kolei wyśrubował swój najlepszy sezon i wątpię by dał radę go utrzymać (nawet mimo CY). Poza tym Zach to Zach - jeszcze nie tak dawno nikt nie chciał go tknąć nawet kijem. W poprzednim offseason najlepszą ofertą jaką otrzymałem był Jason Terry, więc jak widać nic specjalnego mi nie dawano (chociaż nie - Roger dawał mi Tadka Younga i gdy się zgodziłem, wycofał się z dealu...). Ba, w perspektywie konieczności zejścia z SC rozważałem wywalenie Zacha nawet za Ala Harringtona). Ostatecznie Zacha nikt nie chciał, a ja musiałem poszukać innego sposobu zejścia z SC. Pomyśleć jednak, że gdybym spuścił Zacha za Tadka, nie miałbym szans na wygraną... Uff !!!

 

A co do Branda - był dla mnie wymarzonym wyborem za Zacha rok temu (niestety SC mu obliczono na ok. 48 fp, a nie 40fp jak liczyłem). Teraz natomiast jego cena jest career low - nigdy tak nisko go nie ceniono (tak jak Zacha rok temu). Za rok może znów będę miał okazję się uśmiechać, że mój znów PF/C dał radę...

 

Poza tym Findek, nie wiem czemu taki szczekliwy się zrobiłeś, skoro sam za Zacha nic nie oferowałeś. Ba, nikt nie oferował... i jeśli uznaje, że tanio go sprzedałem, niech ma pretensje do siebie - lista wisiała, a okoliczność, że Zach jest na sprzedaż wiadoma była od ponad roku...

 

Teraz w kolejce Nash i Kidd - muszę zejść chyba ok. 25-30fp. Jeśli będą solidne oferty, to ich ruszę. Jeśli będą pustki, jak rok temu z Zachem, sięgnę do oddania Lee /lub JRicha.

 

A co do picku Findek, to ja rozumiem, że jesteś w nim zakochany i jak chcesz, to kiś sobie Hansborughów, Thabeetów i innych Saerów Sene przez 3 sezony. Ja picki przestałem kolekcjonować od czasu wyboru Carneya i nigdy nie ukrywałem, że nie przywiązuję do nich specjalnej wagi (vide House za 20 pick).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Billupsie (lat 34) i Artescie(material na FA)

Przynajmniej za nie zapłaciłem młodzieżą, a nie dostałem za darmo (Iverson - FA i Tolliver - FA).

Zresztą to sami GeDDo i Mar się do mnie zgłosili z propozycjami. Rozumiem, że powinienem ich wtedy przepędzić? :D

 

C'mon, przejebałeś wygrany sezon, szczekałeś pół sezonu jaki to nie jesteś zajebisty i jak nas nie rozpierdolisz, że aż nam się grać odechce, dostałeś prezenty za ludzi z FA i jeszcze do tego przerżnąłeś... LOL :D :D :D...

Na Twoim miejscu wstydziłbym się odezwać w tym topiku przez najbliższe 3 miesiące :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko Findek to ja jestem na 1 miejscu, a Ty szorujesz dno :]

Tak, biorąc pod uwagę okoliczności to jest wspaniały argument. I w ogóle nie wiem co to ma do rzeczy, ale widocznie musisz się wykrzyczeć. Zły o Kaczusię ?

 

Oczywiście, że rozmawialiśmy o Zachu. Nie chciałeś nikogo ode mnie za niego, ale to nieistotne. To że rok temu i w połowie sezonu nikt za niego nie chciał za wiele dać nie ma związku z tym co się dzieje teraz, po całym zajebistym sezonie, wrócił do dawnej formy i nic nie wskazuje na to, że ma się to zmienić, zwłaszcza że będzie w CY i jeżeli jego produkcja nie wzrośnie, to raczej nie spadnie. A Brand ? Jasne, może się bardzo opłacić, ale jakie jest prawdopodobieństwo że wykręci cyfry Zacha biorąc pod uwagę że w sixers nie jest wykorzystywany jak należy, że się kontuzjuje, jak Speights jest zdrowy to ELton będzie grał mniej ? Zwłaszcza, że nie musisz zejść z salary jeszcze przez kilka miesięcy. Oddałeś to co on dał Tobie Nashem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w ogóle nie wiem co to ma do rzeczy, ale widocznie musisz się wykrzyczeć. Zły o Kaczusię ?

Nie rozumiem...

 

Oczywiście, że rozmawialiśmy o Zachu. Nie chciałeś nikogo ode mnie za niego, ale to nieistotne.

ale kogo miałbym chcieć z drużyny, co do której wielu lepszych zawodników znajdę na FA? :D Westbrook i Love są nie na sprzedaż, to kogo miałem chcieć?

 

To że rok temu i w połowie sezonu nikt za niego nie chciał za wiele dać nie ma związku z tym co się dzieje teraz, po całym zajebistym sezonie, wrócił do dawnej formy i nic nie wskazuje na to, że ma się to zmienić, zwłaszcza że będzie w CY i jeżeli jego produkcja nie wzrośnie, to raczej nie spadnie.

W zasadzie się zgadzam (oprócz tego, że nie uważam, iż FP Randolpha nie spadną) i wszystko byłoby cacy gdyby limit SC wynosił 560, a nie 460. Findek, mam propozycję - zajmij się prowadzeniem swojej drużyny, bo na razie duuuużo pracy przed Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Findek, nie załapałeś. Moment wymiany nie ma znaczenia w kontekście zejścia z SC i jednocześnie perspektyw lepszej gry Branda. Prawdopodobnie będzie miał zaniżone SC, a o to tu chodzi.

 

A co do sugestii odmiany to nie wchodzę w polemikę, bo pamiętam podejrzenia Lu odnośnie mnie i Mara oraz dyskusje nad odmianą Moon-Law z Bułą - nie dosyć, że nie mam nic przeciwko temu, to taki rewanż byłby gorszy niż ówczesne tanie komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kogo miałbym chcieć z drużyny, co do której wielu lepszych zawodników znajdę na FA? :D Westbrook i Love są nie na sprzedaż, to kogo miałem chcieć?

Ty piszesz, że się nie zgłaszałem po Randolpha. Ja odpisuję, że się zgłosiłem i nigdzie nie zaznaczam, że mam jakiekolwiek pretensje, że mi go nie oddałeś- stwierdzam jedynie fakt - ale Ty sobie musisz napisać to co napisałeś. Agresywny jesteś.

 

W zasadzie się zgadzam (oprócz tego, że nie uważam, iż FP Randolpha nie spadną) i wszystko byłoby cacy gdyby limit SC wynosił 560, a nie 460.

W zasadzie się zgadzam, i wszystko byłoby cacy gdybyś musiał zejść z salary do końca kwietnia.

 

I daruj sobie te pouczające teksty, bo nie jesteś żadnym autorytetem. Miej świadomość, że nie wygrałbyś tego gdyby nie prezenty - niesamowicie nierówne wymiany, które przeprowadziłeś m.in. z ludźmi otwarcie przyznającymi się do tego, że wolą handlować z Tobą bo nie chcą żeby wygrał Shavlik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w ogóle nie wiem co to ma do rzeczy, ale widocznie musisz się wykrzyczeć. Zły o Kaczusię ?

Nie rozumiem...

.......

 

Ty piszesz, że się nie zgłaszałem po Randolpha. Ja odpisuję, że się zgłosiłem i nigdzie nie zaznaczam, że mam jakiekolwiek pretensje, że mi go nie oddałeś- stwierdzam jedynie fakt - ale Ty sobie musisz napisać to co napisałeś. Agresywny jesteś.

Jestem agresywny, bo mam inne zdanie? Dorosłe życie w takim razie będzie musiało Ci dać ostro w kosć, skoro jesteś tak wrażliwy... Ale ad rem - patrzę na naszą rozmowę z GG i nie widzę żebyś chciał kupować Zacha. Ba, podczas rozmowy Ci pisałem, że za Zacha interesuje mnie ktoś taki jak Brand.

 

Miej świadomość, że nie wygrałbyś tego gdyby nie prezenty i niesamowicie nierówne wymiany, które przeprowadziłeś z ludźmi otwarcie przyznającymi się do tego, że wolą handlować z Tobą bo nie chcą żeby wygrał Shavlik.

Wybacz, ale mam inną świadomość. Przedstawiłem ją powyżej i według mnie Shavlik sam przejebał ten sezon mimo prezentów, które dostał. Rok temu Shavlik pisał, że chce zobaczyć co mamy w spodniach, gdy będzie się toczyła walka o mistrza. Idąc w tą stronę, ja widzę przetrzebiony swój skład w stosunku do rosteru z 2009 roku, a u Shavlika ten sam trzon który był... Wniosek: wiele w tych spodniach Shavlik więc nie miał...

Poza tym mi prezentów mi nikt nie robił - za każdego solidnego FP-owca oddałem młodzież, a GeDDo i Mar to zbyt wytrawni gracze żeby robić deale tylko po to żeby Shavlik nie wygrał (poza tym deal z GeDDo miał miejsce bodajże w styczniu, więc nie mógł decydować o wygranej).

 

W zasadzie się zgadzam, i wszystko byłoby cacy gdybyś musiał zejść z salary do końca kwietnia.

Tylko po co, skoro Brand mi pasuje tu i teraz? Do zejścia z SC mam jeszcze sporo czasu, ale jeśli ktoś zaproponuje fair deal, to czemu mam czekać do końca września?

 

BTW, ja Ciebie nie pouczam - przecież sam się wpierdalasz miedzy wódkę a zakąskę, czyli tam, gdzie nikt Cię nie zapraszał. Deal Brand - Zach to przecież moja broszka i Antka. Po co mi do szczęścia wymądrzający się klakier z dołu tabeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deal Brand - Zach to przecież moja broszka i Antka.

No to weź sobie do serca swoje własne słowa, nie bądź hipokrytą i nie wpierdalaj się, kiedy sprawy nie dotyczą Ciebie.

 

p.s. Nie. Jesteś agresywny dlatego że mogłeś sobie darować ten tekst o zawodnikach nadających się na FA bo nie miało to związku z rozmową. Mogłeś to napisać, gdybym wyraził pretensję że dawałem Ci lepsza ofertę niż Antek a tak nie było. I znowu się bawisz w mentora... naprawdę sobie daruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nazywasz mnie agresywnym, to może rzeczywiście przemilczę to jakie ja mam zdanie na Twój temat :]

Jeżeli znajdziesz tutaj kogoś, kogo ono interesuje - wal śmiało. Ktoś taki jak Ty nie jest w stanie ani mnie obrazić, ani sprawić by mi było przykro. "Warszafką" od Ciebie śmierdzi Lu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Cię tak uraziło Findek, nie miałem takiej intencji. Sądziłem że wymieniamy pogląd co do wymiany Zach - Elton, przy czym jak podkreślałem, że tak wymiana, to moja broszka, a nie "Taniec z Gwiazdami", że oczekuję dobrych ocen. Nie oczekuję ich wcale...

 

Świadom jestem że potencjalnie tracę (bo to, że Zach będzie kręcił więcej niż Elton jest dość bardzo prawdopodobne, ale nie jest gwarantowane - a ja naprawdę liczę na powrót solidnego Eltona, zwłaszcza jeśli 76ers otoczą go frontcourtem, który umie rzucać za 3). Świadom jestem także negatywnych konsekwencji, które mogą z wyniknąć z tego transferu (naprawdę nie urwałem się z choinki i trochę czasu zastanawiałem się nad najlepszym rozwiązaniem, wiem że Elton jest po kontuzjach, wiem kto to jest Speights... ale wiem też, że powrót do formy po takich urazach jak miał Brand nie trwa rok; wiem też, że Speights nie umie grać w obronie, a na to na pewno nowy coach 76ers będzie zwracał uwagę).

 

Po wyważeniu wszelkich plusów i minusów mojego składu jako pierwszy w kolejce do sprzedaży pojawił się Zach. Do niego najlepiej dla mnie dopasowaną opcją był Brand. Kogo lepszego Twoim zdaniem mógłbym dostać za Zachariasza (zważ przy tym na okoliczność, że obok niego na C mam tylko Lee)?

 

Rozumiem jeszcze gdyby mi marcinek, GeDDo, Mar, DF (nawet :]), Antek, Roger napisali "uuu... okrutnie zjebałeś", ale z całym szacunkiem, gram z Tobą w FB kilka miesięcy, a przez ten czas jeszcze nie zrobiłeś niczego bym sobie pomyślał "niezły ruch - ten gość jako GM w FBX ma łeb na karku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolicie, ze sie wtroce miedzy wodke i zakaske. jednak tak z ciekawosci zapytam, jakiego typu wymiany ma robic Lu, aby zejsc (wcale nie malo) z salary? pytam sie, gdyz niektorzy uwazaja, ze obral zly kierunek w wymianach. gdzie jest napisane, ze starszy Brand, lepiej juz grac nie bedzie? tym bardziej, ze jest to gracz ktory wczesniej pokazywal, ze grac na wysokim poziomie potrafi. gdzie jest napisane, ze tylko mlodzi moga poprawiac swoje srednie w stosunku do poprzedniego sezonu? kazda wymiana ciagnie za soba spore ryzyko. jedna strona predzej czy pozniej zyska wiecej na tej wymianie. kto to bedzie w tym konkretnym przypadku, to sie okaze w trakcie sezonu. aczkolwiek kto nie ryzykuje, ten nie zyskuje. a Lu bedac zmuszonym zejsc z salary, ryzykuje stawiajac w tym przypadku na doswiadczenie, a nie na mlodziez np. z draftu. no i jestem w stanie to zrozumiec, skoro chce walczyc obronic tytul.

 

a co do Zacha, to tak jak Lu pisal, w poprzednich latach nikt nawet kijem nie chcial go ruszyc. a teraz niby jest tak rozchwytywany? co sie zmienilo? przeciez on co sezon (obojetnie w jakie by ekipie nie gral) krecil ladne staty, a co za tym idzie fppg. wiec jeszcze raz zapytam, co sie zmienilo? czy fakt, iz bedzie w CY az tak bardzo podnosi jego wartosc? a moze nie jest juz tak glupi jak za czasow np. Blazers?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu... okrutnie zjebałeś :D

 

Brand to sleeper, dlatego taka wymiana ma jak najbardziej sens, szczególnie, że oddałeś Zacha, który ma wartość jaką ma, ze względu na swoją domniemaną cancerowatość. Do tej pory żałuję jednak, że nie oddałem go za Tadzia, dobrze, że potem wymieniłem się i pozyskałem innego pedała z Grizz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Findek, nie wiem czemu taki szczekliwy się zrobiłeś, skoro sam za Zacha nic nie oferowałeś. Ba, nikt nie oferował... i jeśli uznaje, że tanio go sprzedałem, niech ma pretensje do siebie - lista wisiała, a okoliczność, że Zach jest na sprzedaż wiadoma była od ponad roku...

Ja wyrażałem zainteresowanie, byłem w stanie dać cville, lee, foya w jakiejś konfiguracji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zostałem wywołany do tablicy. Nie będe komentowac dyskusji Lu z Findkiem, tylko chcialbym doda takich parę zdań ogolnie. Jak wiemy osoby, ktore sa powyzej salary cap maja ciezko bo:

a) muszą dac wiecej fp niz dostac

B) nastapiło meeega przecenianie graczy >23 lata (patrz punkt c)

c) dlatego osoby majace salary cap powyzej 500, musza sie zastanawiac nad Brandami, Carterami, Parkerami, "bracmi" Jeffersonami, Joshami Howardami itp itp, czyli gosciami, ktorzy sa w okolicach/po za 30stką, majacy sporą ilosc kontuzji, a co za tym idzie niskie salary cap.

 

I to jest wlasnie sedno, mozna to wykorzystac, a nie dziwie sie ze z LU sie dogadalem, skoro dostalem graczy w podobnym wieku, bo oferty typu "mam manu, camby'ego, tollivera oraz delfina do sprzedania, co chcesz za oja mayo" sa troche smieszne. To co ja bedacy ponizej salary cap mam tracic na wymianie by "bogacz" dostal mlokosa z potencjalem na 50 juz w najblizszym sezonie (trade Gaya) za jakies ochlapy (po naszemu graczy z FA) lub 100-letnich pryków (po naszemu za moment emerytow).

 

btw. trade przechodzi bez picku, gdyz pickami z 2011 roku mozna trade'owac dopiero po drafcie, wiec wymiana przechodzi w formie jeden na jeden (chyba ze Findek bedzie skuteczniejszy w roli wspolczesnego Rejtana :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.