Skocz do zawartości

Plotki, transfery, wydarzenia - zaczynamy sezon 2009/10


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Koniec żartów i wygłupów. Zaczynamy sezon a temat ten będzie służył temu, by każdy mógł wypowiedzieć się o tym co mu najbardziej leży na sercu.

 

Jeśli uważasz drogi użytkowniku, że godnym przedyskutowania jest przemoc w rodzinie i jej konsekwencje dla Cavs - ten wątek jest dla Ciebie.

 

Jeśli z kolei Twoim marzeniem jest wypowiedzieć się o #1 draftu i jego najnowszej kontuzji - trafiłeś idealnie.

 

Temat ogólny - o wszystkim i o niczym, przede wszystkim jednak o mniejszych wydarzeniach, dla których nie ma sensu zakładać nowego wątku, a porozmawiać można.

 

PS Tak, temat ten jest wzorcem zaczerpniętym z e-basketu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rzeczy o których moze być głośno podczas tego sezonu nurtuja mnie najbardzie:

 

:arrow: gdzie wyladuje Boozer bo to, ze Jazz powinni go przed marcem opchnąć raczej nie podlega dyskusji, choć fani Jazz zauważają, ze mozna booza wykorzystać do końca jako walczącego o nowy kontrakt "maniaka"

 

:arrow: ubolewam, ze "idzie nowe" w jakis dziwny sposób zostaje przyblokowane, nowe ekipy takie jak Clippers czy Wizz majace swzansę namieszać choć troche trapi jakieś fatum i co chwila łapią jakąś kontuzję i wypadają z wyscigu o PO lub nawet o 2 rundę w PO

 

:arrow: jak potoczą sie losy Knicks ( spadną na dno) NJ pod nowym właścicielem ale i Suns gdzie uważnie patrzymy na sytuacje Amare ( zmieni klub?)

 

 

temat szeroki wiec pola do popisu sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego - to poziom niechęci do Boozera jakoś opadł wśród kibiców Jazz, albo nikt już nie ma ochoty za bardzo klnąć, bo facet gra dobrze, nawet bardzo dobrze. W meczach przedsezonowych zepchnął w cień Sapa udowadniając komu należy się miejsce w S5 :roll: Inną sprawą jest to, że Millsap prezentował się przeciętnie, a C-Booz jakby już za miesiąc kończył mu się kontrakt :P Zresztą to znamienne podkreślanie przez GM-a Jazz od dwóch dni, profesjonalizmu i zaangażowania Booza też wiele mówi... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak potoczą sie losy Knicks ( spadną na dno)

 

takie jest założenie polityki Walsha, którą wprowadza od poprzedniego sezonu. poprzedni i obecny sezon to niestety wegetacja tej drużyny. ze sportowego punktu widzenia chyba żadna wymiana nie miała sensu, jednak pod względem $ Walsh w ciągu jednego sezonu naprawił (prawie ;)) to wszystko co zdołał zepsuć IT. Nie ma już Zacka, Crawforda, nie ma Marburego nie ma Jerome Jamesa, Rose'a. Pozostało jeszcze dwóch gości- Jeffries i Curry. w obu przypadkach kontrakt na przyszły sezon to opcja gracza. o ile w trade Jareda jestem skłonny uwierzyć o tyle na wytransferowanie EC większych szans nie widać. Curry co prawda wspominał coś, że może odstąpić od opcji, "dla dobra NYK"...ale chyba nikt nie uwierzy w to, że gracz, który raczej nie jest zwolennikiem ciężkiej pracy i przemęczania się na treningach dobrowolnie zrezygnuje z 11 baniek.

na chwile obecną w NY nie ma więc drużyny, jest 12 gości, którzy lubią grać w basket, niektórym wychodzi to całkiem nieźle, ale niestety do nazwania tych panów drużyną droga jest bardzo daleka. inna sprawa, że dla większości to ostatni rok kontraktu więc motywacja do pokazania się z jak najlepszej strony jest niemała..

 

ja swoja uwage skupiam na Gallinarim. w poprzednim sezonie kontuzja niestety przekreslila włochowi praktycznie caly sezon. w pre pokazal sie z nienajgorszej strony, jesli z jego plecami wszystko będzie w porządku myśle, że ten ubiegłoroczny draft wcale nie musi być uznawany za aż tak zły dla NYK.

 

btw draftu oczekiwałem troche wiecej po Jordanie Hillu...ale okaże się jutro ;)

 

wiec jesli mowimy o NYK to tutaj dużo ciekawsze jest to co się stanie po tym jak spadniemy na dno (a raczej sięgniemy samego dna bo na dnie to jesteśmy od kilku ładnych sezonów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego - to poziom niechęci do Boozera jakoś opadł wśród kibiców Jazz, albo nikt już nie ma ochoty za bardzo klnąć, bo facet gra dobrze, nawet bardzo dobrze. W meczach przedsezonowych zepchnął w cień Sapa udowadniając komu należy się miejsce w S5 :roll: Inną sprawą jest to, że Millsap prezentował się przeciętnie, a C-Booz jakby już za miesiąc kończył mu się kontrakt :P Zresztą to znamienne podkreślanie przez GM-a Jazz od dwóch dni, profesjonalizmu i zaangażowania Booza też wiele mówi... :roll:

po prostu podbijamy cene za Boozera nie tak jak to sie ma np. S-Jaxem

 

jak potoczą sie losy Knicks ( spadną na dno)

 

takie jest założenie polityki Walsha, którą wprowadza od poprzedniego sezonu. poprzedni i obecny sezon to niestety wegetacja tej drużyny. ze sportowego punktu widzenia chyba żadna wymiana nie miała sensu, jednak pod względem $ Walsh w ciągu jednego sezonu naprawił (prawie ;)) to wszystko co zdołał zepsuć IT. Nie ma już Zacka, Crawforda, nie ma Marburego nie ma Jerome Jamesa, Rose'a.

ja swoja uwage skupiam na Gallinarim. w poprzednim sezonie kontuzja niestety przekreslila włochowi praktycznie caly sezon. w pre pokazal sie z nienajgorszej strony, jesli z jego plecami wszystko będzie w porządku myśle, że ten ubiegłoroczny draft wcale nie musi być uznawany za aż tak zły dla NYK.

 

btw draftu oczekiwałem troche wiecej po Jordanie Hillu...ale okaże się jutro ;)

 

wiec jesli mowimy o NYK to tutaj dużo ciekawsze jest to co się stanie po tym jak spadniemy na dno (a raczej sięgniemy samego dna bo na dnie to jesteśmy od kilku ładnych sezonów)

obnizenie salary to i tak "miszczostwo" ale sportowa strona niestety kuleje potężnie

najgorszy jest ten pick który laduje w Jazz i jak dobrze pójdzie to w Utah bedą mieli dylemat Will czy Wall :P

 

co do Edzia Currego to nie powiedziane jest że dogadanie sie z nim co do wykupu lub wrzucenie go na jakaś rolę poza zawodniczą nie rozwiązałoby problemu

 

Galiniarego jakos nie czuję i dla mnie jest to bardziej krucha wersja pewnego Niemca z wadami Bargnianiego w całym komplecie

 

szkoda bo taki zespół a takla padaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ignazz może nie jestem takim wytrawnym znawcą jak Ty - i piszę to bez ironii - ale nie musisz mi tłumaczyć, że Jazz usiłują podbijać cenę Booza :P Ja jednak widzę w tym coś głębszego. Niekoniecznie rzecz w tym by wartość Booza podbić - co wydawałoby się oczywiste - co raczej by, w dobie kryzysu, zmusić go do maksymalnego wysiłku i rywalizacji z Sapem.

 

:arrow: Plan A wygląda chyba tak, że Booz gra na maxa - Jazz idą do przodu - spylamy gościa w s'n't latem.

:arrow: Plan B - Booz gra tak nieźle, ale łapie kontuzję, trzymamy go do lata i kładziemy o 1/2 mniejszy kontrakt na stole bo NIKT nie da mu więcej (a jak da - to z Bogiem)

:arrow: Plan C - Booz wymiata, ale Sap wymiata niezgorzej więc dzwonimy po klubach i pytamy "kto da więcej" :?:

 

Tak czy siak - rzecz jest nieprosta :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoja uwage skupiam na Gallinarim. w poprzednim sezonie kontuzja niestety przekreslila włochowi praktycznie caly sezon. w pre pokazal sie z nienajgorszej strony, jesli z jego plecami wszystko będzie w porządku myśle, że ten ubiegłoroczny draft wcale nie musi być uznawany za aż tak zły dla NYK.

Zgodzę się powiedzmy w połowie.

 

Po pierwsze - jego pre było beznadziejne. I nie ma co tego ukrywać. On miał byc teoretycznie jedną z najważniejszych opcji w ataku i ile oddawał rzutów w meczu (nie chodzi mi nawet o jego słabą skuteczność)? 6-7? I to jeszcze w preseason kiedy to powinien oddać ich z 15 tylko po to, żeby pokazać kolegom, że pan Gallo się zameldował na parkiecie. Jemu brakuje pewności siebie i to widać bardzo wyraźnie. Co jak co, ale w NYK pewność siebie to podstawa, inaczej media Cię przeżują i wyplują. Gallo na razie tego nie ma, może to ma związek z jego plecami, ale moim zdaniem problem jest głębszy.

co do Edzia Currego to nie powiedziane jest że dogadanie sie z nim co do wykupu lub wrzucenie go na jakaś rolę poza zawodniczą nie rozwiązałoby problemu

Tutaj wiele zależy od tego co rozumiesz przez "problem Curry'ego". Ja rozumiem jego megakontrakt, który Twoimi sposobami wcale nie znike z salry Knicks. Jedyna szansa to trejd, a że na trejd szans nie ma...

Z drugiej strony, w 2011 też zapowiada się kilku fajnych FA, więc najwyżej wtedy kontrakt Edka nabierze jakiejś wartości i może jakimś cudem znajdzie się na niego ktoś chętny, kto bedzie czyścił salary pod 2011. Choć ja osobiście na razie w to rozwiązanie nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla to w sumie luzna mysl ale...

 

Zejdzie kontrakt jakby dogadac z Edziem:

 

Albo nie korzystanie z Player Option co czysci sporo a wtedy podpisanie z nim kontraktu np. Rozlozonego na 2-3 lata za podobna ale wyzsza kwote w sumie

 

Albo w ogole zejscie z etatu jako gracza I wzamian za niekorzystanie z PO oddanie mu etatu cywila...

 

Dywagacje glupawe ale NYCity to NYC!!!

 

Nie mialem na mysli buyoutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Eddiego C. z NY z prawem zawodnika do przedłużenia kontraktu to....jak będzie mocno wypity i naćpany to nie przedłuży.....

 

Zawodnik, po przejściach, po kontuzjach, zrytym berecie itp ma gwarantowany niezły kontrakt na ten sezon a następnie opcję od niego zależącą na następny, kiedy lepeij sie postarać i przemęczyć tluste cielsko?

 

w tym roku nic mu to nie da bo nawet gdyby wspiął sie na szczyty swoich możliwości i tak w przyszłym roku może zrezygnować z kontraktu i dostać to samo, co i tak już ma zagwarantowane.....

 

a tak nic nie robi i w przyszłym sezonie dostaje sporą kasę którą gwarantuje mu player option, ma rok zapasu za dobrą kasę i dopiero wtedy myśli czy mu już nie starczy i czy opłaca się jeszcze coś w życiu robić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najnowszy brejking nius

 

SACRAMENTO, Calif. -- Sacramento Kings forward Andres Nocioni has been arrested on suspicion of drunken driving.

 

Nocioni was booked into the Sacramento County jail at 6:26 a.m. ET Thursday. Sacramento police Sgt. Norm Leong says Nocioni was pulled over at about 2 a.m. in downtown Sacramento when an officer noticed his car weaving.

 

The officer noticed an odor of alcohol and conducted a field test before booking Nocioni on suspicion of driving under the influence.

 

The arrest came hours after the Kings lost a home game to the Atlanta Hawks on Wednesday night.

 

The Kings did not have any immediate comment.

ESPN

 

A Eddy C. ma wrócić. Znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Eddy Curry wrócił do treningów. Wyleczył ponoć 43 kontuzję w ostatnich dwóch latach i dołączył do chłopaków. Dlaczego o tym piszę szanowny użytkowniku? Przecież to jego 23 powrót w tym roku, a więc w sumie nic nowego. Oczywiście, ale tym razem Eddy się wszystkim zaprezentował i pokazał jak schudł. A naprawdę schudł.

 

Dołączona grafika

 

Tę fotkę widzieliśmy już latem. Aktualne porównanie "przed i po" wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

Tak na oko ma jakieś 20 kg mniej. Jasne, że Edek jest dalej postacią komiczną i pewnie nic mu nie da to zbicie wagi, ale gruby to on nie jest. Trener Mike zastanawia się pewnie co ma teraz wymyślić, żeby tylko nie musieć wpuszczać go na parkiet.

Jeszcze wywiad z Edkiem po treningu http://www.nba.com/knicks/news/currynate091110.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boykins wraca do NBA ! :D duzy maly czlowiek zagra w Wizards...czyzby dzisiejsze 12 strat to bylo za duzo ?:P tak wiem wiem kontuzje w Wizards na pozycjach 1 i 2.

 

Washington Wizards President Ernie Grunfeld announced today that the team has signed free agent guard Earl Boykins and waived C/F Paul Davis. Per team policy, terms of the contract were not released. “Earl is a proven veteran point guard who will provide us with leadership and stability off of the bench,” said Grunfeld.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

earl w nba nie gral 1,5 roku wiec zobaczymy jak to bedzie z jego powrotem. swoja droga to jest chyba jeden z niewielu gosci, ktrorzy zostali zwolnieni po tym, jak zrobili najlepszy sezon w karierze.

 

curry zmiazdzyl. wyglada naprawde niezle. swoja droga zastanawiam sie jak to sie dzieje, ze decy goscie jak curry czy randolph doprowadzaja sie do takiego stanu do jakiego sie doprowadzili. w ogole ci knicks bez randolpha sa troche bez wyrazu. brakuje mi tego gdy w strefe pod koszowa knicks wjezdzalo sie bez problemu i czlowiek nie obawial sie bloku, pomimo dwoch 7-footerow pod tablicami. to byly czasy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Curry mnie zaszokował, ale czy aż tak bardzo? Eeee wcale nie, bo ja pamiętam jak te tłuste bydle zrobiło taki sam chamski ruch, zeby sie nachapać kapusty od Bulls.

Teraz nie ma Thomasa, Cuban oszczędza, więc Edek juz chyba nikogo nie nabierze...oby

 

Czytałem jakies 3-4 miesiące temu, ze podobno po tym sezonie Curry chce optowac, bo na kolejny, ostatni rok kontraktu ma player option, ale kogo on chce tym ruchem przekonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scotta kiedys uwazalem za dobrego trenera, ale po tym jak zaczal stosowac pojebana rotacje z CP schodzacym w polowie 1 kwarty i wchodzacym na poczatku drugiej to sie zniechecilem do tego. do tego duze minusy za wystawianie zlych line-upow. k**** ktos musi zrozumiec, ze nawet najlepszy rozgrywajacy bez shooterow c***a ugra i Paul majac na swingach nierzucajacego w ogole Juliana Wrighta i c***owo rzucajacego Devina Browna czy jakos tak, a do tego z lawki kolejnego ceglarza wzietego chyba z Summer League, to zespol nic nie ugra. moim zdaniem Hornets brakuje 2 shooterow i moga grac o playoffy.

 

a ten sezon pokazuje, ze Chandler >>> Okafor w defensywie, a Emeka ogolnie byl bardzo przecenianym defensorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeBron zmienia numer w przyszłym roku, bo ma zbyt wielki szacunek dla MJ. Coś mi tu nie gra, nie wierzę, że po tylu latach się chłopaczyna zreflektował i doszedł do wniosku, że "nie wypada".

 

 

W Nets i Heat 23 jest wycofany, w Knicks jest zajęty przez Toney Douglasa... Po tej deklaracji plotki o jego odejściu tylko się skumulują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.