Skocz do zawartości

Ciekawe Artykuly


NY-PiXo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

seria filmików o Shaqu z serii kto jest prawdziwym Supermanem

http://www.nba.com/video/teams/suns/200 ... index.html

http://www.nba.com/video/channels/nba_t ... intw2.nba/

http://www.nba.com/video/channels/nba_t ... layer.nba/

 

kurcze no, kiedyś tak go nie znosiłem, a teraz na stare lata nie da się go nie lubić, jest to zdecydowanie jedna z najbarwniejszych, jeśli nie najbarwniejsza postać w historii ligi, będzie jakoś pusto bez niego. nigdy nie zapomnę tej akcji co zagrał na all-starze Howardowi między nogami, to trzeba mieć fantazję. stałem się jego mega fanem na stare lata, heh

 

"it's ok for the young boys to try to be like their adults but they can never be this good" cały Shaq :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa. A z drugiej strony kogoś kto odważy się zwrócić mu uwagę nazywa nikim (Van Gundy). To jest cały Shaq. Przy okazji dostaje się błotem każdemu dookoła, nawet jeśli ktoś jest bogu ducha winny (Ewing, Howard). To narcyz, a najgorsze, że zostanie zapamiętany jako luzak i wszyscy się będą za 10 lat martwić jaka ta liga nędzna, bo nie ma osobowości pokroju O'Neala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co Spabloo, ja generalnie nie mam problemu z tym, że ktoś jest narcyzem jeśli jest rzeczywiście wybitną osobą. tę akcję, do której pijesz, oglądałem sobie kilka razy i ewidentnego flopa tam się nie dopatrzyłem, był spory kontakt przy pivocie Howarda. a nawet jeśli (nie chcę się tu o to spierać), to czy on nie miał prawa się ustawić na ofensa i sobie flopnąć pierwszy raz w karierze w sytuacji, gdy obrońcy flopują przeciw niemu non stop od 17 lat i mało kto próbuje bronić normalnie?

 

no offence, ale kim jest Van Gundy żeby mówić komukolwiek, że ktoś ma grać jak mężczyzna? a już Shaqowi? c'mon

 

żeby było jasne - nie mówię przy tym, że jest aniołkiem, wiele razy nie wykazywał się zbytnią klasą w swoich wypowiedziach i tym razem też przesadził (widać, że poczuł się bardzo urażony). jest jaki jest, nie ma ludzi bez wad. w swoim poście napisałem jedynie, ze jest barwną postacią i prawdziwym showmanem, jacy zdarzają się bardzo rzadko na parkietach NBA. no i akurat w tym co zacytowałem miał rację, Howard może być wszechstronniejszy, ale chyba trudno byłoby komukolwiek postawić go wyżej Shaqa w primie, co też potwierdzili chyba wszyscy pytani o to zawodnicy w tym filmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi kto w takim razie może jaśnie wielmożnemu panu powiedzieć parę słów prawdy? Rozumiem, że trzeba mieć minimum 4 pierścienie, ale mam wrażenie, że i tak na niewiele by się to zdało, bo kto odważył się zaczepić pana i tak dostanie coś w odwecie, a przy okazji będą ranni odłamkami. Poza tym jeśli ktoś do ciebie strzela z procy, to nie zrzucasz na niego bomby atomowej.

 

Odnośnie tych 17 lat flopowania przeciw niemu (mało kto próbował bronić normalnie? :shock: ), to nie ma sensu w to brnąć, ale napiszę tylko, żebyś się jeszcze raz nad tym zastanowił. Postaraj się trzeźwo spojrzeć na ten problem w przekroju całej kariery jaśnie pana.

 

 

A odnośnie zapożyczenia tego co związane z Supermanem. Nie wiem jak się to zaczęło w przypadku Howarda, ale mam wrażenie, że wyszło to od dziennikarzy. Jego PR to podchwycił i widzieliśmy efekty w konkursach wsadów czy w meczu z Hornets w święta (rozdawano koszulki z logiem, a Howard miał niebiesko-czerwone buty również z logiem "S"). Na żadnym etapie nie było porównań z Shaqiem. Ani Howard, ani nikt z jego otoczenia nigdy nie twierdzili, że jest, czy też będzie lepszy od O'Neala. Indywidualnie nie będzie więc po co w to brnąć? Chyba właśnie, żeby połechtać próżność Shaqa. Bo wygląda na to, że właśnie on ma z tym największy problem, co widać w jego wypowiedziach.

 

 

PS.

Flop jest ewidentny, nawet Shaq to przyznał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych 17 lat flopowania przeciw niemu (mało kto próbował bronić normalnie? :shock: ), to nie ma sensu w to brnąć, ale napiszę tylko, żebyś się jeszcze raz nad tym zastanowił. Postaraj się trzeźwo spojrzeć na ten problem w przekroju całej kariery jaśnie pana.

trochę nie rozumiem spabloo, piszesz tak jakbym napisał nie wiadomo co. fakt, odnoszę się do okresu, od którego interesuję się NBA (od '97) więc zachowanie obrońców w początku kariery Shaqa nie jest mi znane. może też przesadziłem z częstotliwością flopów przeciw niemu, ale z tego co pamiętam z ostatnich 12 lat to poza notorycznym faulowaniem to flopy były drugą najskuteczniejszą metodą powstrzymania Shaqa. jestem bardzo ciekaw ile z blisko 4 tysięcy fauli (!), które Shaq popełnił w 1100 meczach były ofensywnymi i jaką by to dało średnią szarż na mecz

 

http://www.nba.com/2009/news/features/r ... index.html

Lampe w race to the MVP - kto by pomyślał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest nie wiadomo co ;). Flop to udawanie, często nieproporcjonalnie do kontaktu jaki miał miejsce. Chcesz mi powiedzieć, że Shaq się nie nigdy nie rozpychał i w ogóle nie wiadomo o co chodzi :)? Otóż grał zawsze siłowo i to że obrońcy się od niego odbijali to wg ciebie flopowanie? Dla przypomnienia (pozdrowienia dla Key'a)

 

 

W pewnym okresie O'Nealowi uchodziło płazem naprawdę wiele i nie opłacało się stawać mu na ofensa, bo sędziowie tego nie gwizdali. Był wtedy największą gwiazdą ligi więc bonus jest zrozumiały i na pewno nie mam zamiaru umniejszać jego klasy jako koszykarza (ale jako człowieka jak najbardziej).

 

Czy nie masz też wrażenia, że moda na flopowanie nastała stosunkowo niedawno? Zaciera mi się już to w pamięci, ale w latach 90-tych i na początku wieku nie było z tym większych problemów.

 

PS. http://www.youtube.com/watch?v=w3LxYJKazAM&hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest nie wiadomo co ;). Flop to udawanie, często nieproporcjonalnie do kontaktu jaki miał miejsce. Chcesz mi powiedzieć, że Shaq się nie nigdy nie rozpychał i w ogóle nie wiadomo o co chodzi :)? Otóż grał zawsze siłowo i to że obrońcy się od niego odbijali to wg ciebie flopowanie? Dla przypomnienia (pozdrowienia dla Key'a)

 

z flopem jest dokładnie tak jak opisałeś, mniejszy lub większy kontakt musi być i często był on zapewne niewystarczający do odgwizdania faulu (wspomniene przez Ciebie rozpychanie się Shaqa), jednak sędziowie się na to decydowali w przypadku Shaqa ze względu na jego masę. flopów jak mówisz raczej nie było w latach 90-tych i być może na moją opinię rzutuje obecna dekada gdy są one na porządku dziennym

 

a jeśli jeszcze chodzi o ten filmik z Mutombo, no to c'mon, przecież Dikembe przez całą karierę nie wymusił chyba ani jednego faulu ofensywnego :wink: on bronił zawsze twardo i totalnie old-school więc wiesz dobrze, że on nie jest dobrym przykładem standardowego obrońcy przeciw Shaqowi :wink:

 

jeśli zaś chodzi o tę sytuację z Dudleyem (jak ja go lubiłem kiedyś :)) to wszyscy wiemy, że takich sytuacji było multum w karierze Shaqa (pamiętam jak kiedyś Kirilenkę uderzył łokciem w głowę po wsadzie i od razu został ejected) i ja nigdzie nie twierdziłem, że był gentlemanem na boisku i cechował się zbytnim szacunkiem do rywali (bardzo nie lubiłem jego samego i jego stylu gry w tym okresie). ale z drugiej strony obiektywnie patrząc warto zauważyć, że w wielu transmisjach amerykańscy komentatorzy podkreślali, że w obronie nie był taki "nasty" jak w ataku i wydawał zdawać sobie sprawę z tego, że mógł komu zrobić krzywdę i choć co oczywiste przy takiej masie zdarzały mu się flagranty, to nie było ich jakoś strasznie dużo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spabloo, bądź uczciwy i zauważ też drugą stronę medalu. Bo wiesz dokładnie, że Shaqowi pozwalali max na tyle (czasem na mniej) niż obrońcom na nim, więc nie rób z niego jakiegoś zabijaki czy wandala :wink:

 

a co do flopów to ktoś wrzucał (może nawet w tym temacie, ale nie widzę teraz) listę największych floperów (nie tylko ostatnio) i kto był w czołówce? :wink: TAK! Vlade Divac... Więc flopy były dużo wcześniej zanim Varejao i Bell przyszli do NBA :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były nawet jeszcze dużo wcześniej przed Divacem. tyle tylko, że nigdy nie było ich ogólnie tyle, co w ostatnich latach (powiedzmy, że w XXI wieku).

 

a co do Shaqa, to miał on ogromy star bonus. nie gwizdano mu ani wielu kroków, ani ofensów, ani błędu trzech sekund. no ale takie prawo gwiazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pod względem star bonus nie odstawał wiele (jeśli wogóle) od Jordanów, Lebronów czy Wade'ów. Natomiast to na co pozwaliali sędziowie robić na nim to już inna bajka i nie ma porównania z innymi superstarami.

 

a co do nasilenia floperów w ostatnich paru latach to jak najbardziej się zgadzam, ale (tak jak pisałeś) to nie wyklucza flopowania wcześniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że gre cavs nalezy docenic a bilans podeprzec jeszcze faktem kontuzji Westa i drobnych reszty to jestem przeciwny laurkom....

 

Na razie poza mizernym finalem i obecnym bilansem nic LBJ nie osiagnal zespolowo wiec nalezy podkreslic że powoli ustawia się w pozycji aby jak najlatwiej zdobyc tytul

 

Ale nie robmy tego w stylu laurki bo i rozczarowanie wieksze moze wtedy być

 

Przy wracajacym Manu i niedlugo Oberto, trafionym Masonie i picku Hillu i zadziwiajacym Bonnerze dodajac Goodena SAS maja wystarczajaca sile razenia z lawki

Dodatkowo znacznym grzechem jest niedoceniac obecnych mistrzow NBA

 

Vide b2b Rakiet z seedu 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

:) Tylko na to czekałem.

Jasne, że ten artykuł to nie żadna perełka dziennikarstwa, ale zapewne gdyby Lebron był na "jedynce" to ten artykuł już by fatalny nie był.

 

Fanom Lakers zarzuca się lekceważenie, stronniczość, arogancje, a gdzie się okaże, że Lebron nie jest najlepszy, tam gdzie jego kibice by tego chcieli, to już jest fatalne, złe, stronnicze itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.