Skocz do zawartości

NCAA sezon 2009/2010


Kosi

Rekomendowane odpowiedzi

Obczajałem dzisiaj Florida-Ole Miss, ale jakość była kiepska i mecz mnie nudził, to go olałem. Potem włączyłem Texas-Texas Tech, Pittman stracił przytomność, Balbay skasował sobie kolano, Longhorns po paru minutach mieli +15 i też stwierdziłem, że nie chce mi się tego oglądać. Potem włączam się na Purdue-Illinois, a tu jeszcze końcówka teksańskiego meczu i Longhorns oczywiście ledwo utrzymują się na prowadzeniu w konkursie osobistych w końcówce, która przeciągała się przez to okrutnie, z nich chyba naprawdę nic nie będzie, po tym co widziałem na początku spodziewałem się raczej jednostronnego meczu, niż walki o życie do samego końca. Maryland też olałem i oczywiscie źle na tym wyszedłem, bo końcówka była kosmiczna.

Purdue-Illinois dla odmiany oglądałem i to oglądałem z zaciekawieniem bo mecz niezły i wyrównany, a atmosfera na trybunach przednia. Purdue miało ok. +15 w osobistych więc może było małe home cooking, ale Illinois w sumie gra softowo, ich wysocy z Colem na czele siekają dużo long jumperków, w transmisji też wspominali, że w poprzednim meczu rzucali tylko 6 FT, więc nawet nie było pewnie czego gwizdać. Wysocy Illini dobrze blokują, ale wszyscy są strasznie niedożywieni i brakuje tam kogoś stanowiącego zagrożenie pod obręczą - Cole, Davis i Tisdale we trzech pewnie ważą mniej od Cousinsa. Purdue pewnie nie skończy w tym roku wcześniej niż w Sweet Sixteen, Illini nie wróżę szału w turnieju, jakiś walec ich pognębi pod koszami prędzej czy później i za dużo grają daleko od kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem mecz NC State vs. Duke z bodajże 20 stycznia. Powiem wam szczerze że nie wiem dlaczego ludzie się podniecają tak ekipą Mike'a... Grali słabo, a ekipa NC State robiła co chciała. Dwóch zawodników zwłaszcza zabłysnęli rozgrywający Javier Gonzalez i skrzydłowy Tracy Smith. Ten pierwszy świetnie prowadził grę Wolfpack i do tego po raz któryś z kolei siekną taką trójkę że ja w niego nie wierze. Zawód jeden, drugi, trzeci... trzy kroki od lini rzutów za 3, rzuca i wpada czysto... Szczęście? Wyszkolenie? Nie wiem już sam. Ogólnie 15 punktów i 8 asyst. Najlepszy na boisku był Tracy Smith 23 punkty (10-12 FG, osobiste : 3-4), 5 zbiórek, 3 bloki... ale to co robił zrobiło na mnie duże wrażenie. Pod koszem nie do zatrzymania, na półdystansie szło mu całkiem nieźle i nawet z dystansu zdobył dwa punkty. Po meczu szukałem zawodnika w Mock Draft na rok 2010 i 2011, ale nie znalazłem go... Oceniany jest całkiem nieźle, ale ten zawodnik może wprowadzić ciekawą grę w NBA, jak dla mnie idealny rezerwowy na pozycję PF. Szybki, atletyczny, dobry w obronie i przede wszystkim dobrze gra pod koszem... Choć nie jest to Beasley to wciąż wierze że dałby sobie radę w NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch zawodników zwłaszcza zabłysnęli rozgrywający Javier Gonzalez i skrzydłowy Tracy Smith. Ten pierwszy świetnie prowadził grę Wolfpack i do tego po raz któryś z kolei siekną taką trójkę że ja w niego nie wierze. Zawód jeden, drugi, trzeci... trzy kroki od lini rzutów za 3, rzuca i wpada czysto..

nie rozumiem :roll:

 

chodzi o to, że w sieka takie trójki, że w niego wierzysz czy nie? I kreuje sobie pozycje strzeleckie robiąc zwody czy zawodząc innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie nie cierpię takiego basketu, którym raczy Duke. Ciężko mi powiedzieć, których elementów wybitnie nie trawie, ale jako całość ogląda się to fatalnie. Faule, straty, masa wolnych, masa bez sensownego biegania w kółko, dwóch białasów mogących ceglić i ceglić. Mimo wszystko jest to na swój sposób skuteczne, a Duke ciągle jest renomowaną uczelnią. Tylko potem sobie tacy gracze kompletnie nie radzą w NBA.

 

 

Nie wiem jak było wcześnie, ale ja oglądam Duke od zeszłego roku i takie mam wnioski na podstawie kilku meczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wiedziałem żeby siedzieć cicho... ^^ Chodzi mi o to że rzuca z takich pozycji i w taki sposób że po prostu nie wierze w to co robi, ale trafia. I oczywiście chodzi o to że robi sobie miejsce zwodami... Na przyszłość napisze posta tak by był jaśniejszy i przede wszystkim bez błędów... No i oczywiście przeczytam go wcześniej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jest to na swój sposób skuteczne, a Duke ciągle jest renomowaną uczelnią. Tylko potem sobie tacy gracze kompletnie nie radzą w NBA.

 

Hill, Boozer, Deng, Battier albo Brand nie radzili sobie w NBA? Nie wiem czy Duke ma najwięcej zawodników w NBA, ale na pewno jest w czołówce.

 

Z tych ostatnich jak Redick, Shelden Williams czy McRoberts każdy radzi sobie na ile ma możliwości, żadni z nich wirtuozi, podobnie jak obecne trio Duke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież piszę, że nie wiem co grało Duke kilka lat temu. Z zeszłego roku jest Henderson i wiadomo jak sobie radzi. Nie wiem jak wyglądał basket Duke za Branda i reszty. Widzę jak wygląda teraz, gdzie gra opiera się na Scheyerze i Singlerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem trochę czasu i oglądnąłem kolejny mecz. Znowu zaległy, ale to zawsze mecz ^^ Tym razem West Virginia@ Notre Dame. Głównie oglądałem ten mecz dla trzech zawodników : Ebanks'a i Butler'a z VWU oraz dla Luke'a Harangody. Zawodników z VWU widziałem już wcześniej, a zawodnika z Notre Dame nigdy i od razu szok... To kawał chłopa! Dość wysoki i (jak dla mnie) bardzo dobrze zbudowany. Do tego wiemy że brał udział w szkoleniach w NBA i już w tamtym roku miał już wziąć udział w drafcie, ale został na ostatni rok... Zmarnowany rok? Czas pokaże... Ale zajmijmy się samym meczem. Po 7 minutach miałem już ochotę skończyć to widowisko... 4-25 dla gospodarzy i beznadziejnie grali zawodnicy którym się przyglądałem. No ale później się wszystko ruszyło. Ostatecznie Notre Dame wygrali 70-68, a ostatni rzut niestety nie wpadł do kosza i bezbarwny Butler nie stał się bohaterem... Ale mecz z nudnego, stał się przyjemny i co najważniejsze zacięty. Co do zawodników na których patrzałem... Ebansk 0-5 FG, 3 zbiórki i 2 asysty... Butler 7 na 32! Zawiodłem się na tych zawodnikach, ale za to Luke jak zagrał. Przy gwiazdach VWU był niczym James, a do tego biały! 24 punkty i 5 zbiórek, całkiem całkiem. Ale co mi się najbardziej w nim podobała to ta pewność siebie. Każdy jego drybling, wejście pod kosz czy rzut wyglądał tak pewnie jakby był już weteranem! Dostawał piłkę i wiedział co z nią zrobić. Oddawał rzuty i siedziały, post-move + rzut hakiem = kolejne dwa punkty. Nie trafił może 4 albo 5 razy, ale za każdym razem obrywał trochę po łapach. Mniejsza o to, jak dla mnie Luke to materiał na ciekawego zawodnika... Może nie oglądnąłem wszystkich jego meczy, ani tysiąca innych z NCAA... Ale naprawdę wierze że ten zawodnik zaistnieje w NBA. Może nie jest już takim zawodnikiem którego można wyszkolić tak jak się chce, ale wciąż Harangody ma w sobie wiele potencjału. I w sumie to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ashigaru masz dziwny dobór oglądanych meczy ;]

 

A to niby dlaczego? ^^ Oglądam co znajduję na internecie bo Live nie mam czasu oglądać... niestety

 

A po ostatnim oglądanym meczu : Michigan State vs. Michigan powiem że Manny Harris jest przeceniony ;] a Kalin Lucas gra podobnie (jak nie tak samo) jak w March Madness w 2009 roku. To tyle 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to Hummel sobie zerwał ACL i szanse Purdue w turnieju mocno spadają, a jest/była to jedna z ciekawszych ekip w tym sezonie.

 

Gramy w brackety?

Blair śmiga bez ACL :)

 

Brackety trzeba zrobić i pobić Obamę :)

a czemu lekarze nie zrekonstruowali mu acl tylko usuneli??Dziwie sie ze on moze grać na takim poziomie bez wiezadel...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to Hummel sobie zerwał ACL i szanse Purdue w turnieju mocno spadają, a jest/była to jedna z ciekawszych ekip w tym sezonie.

 

Gramy w brackety?

Blair śmiga bez ACL :)

 

Brackety trzeba zrobić i pobić Obamę :)

a czemu lekarze nie zrekonstruowali mu acl tylko usuneli??Dziwie sie ze on moze grać na takim poziomie bez wiezadel...

On chyba nigdy ich nie miał. Bo ACL`s nie ma w żadnych z kolan.

Nie wydaje mi się, by Blair miał operacje, raczej urodził się bez i nie jest mu to potrzebne. Wiem, że kluby się bały o jego kolana. Ja na temat ACL to wiem tylko, że jest to jakiś pierdolnik w kolanie co często się psuje. Musizs gdzieś poszukać jaka była historia.

 

Pora zacząć wybierać ekipy do kibicowania w tournamencie :)

 

za

Syracuse

Pittsburg

Texas A&M

Vanderbilt

West Viriginia

 

przeciw

Duke

Tennesee

Villanova

G-Town

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a czemu lekarze nie zrekonstruowali mu acl tylko usuneli??Dziwie sie ze on moze grać na takim poziomie bez wiezadel...

On chyba nigdy ich nie miał. Bo ACL`s nie ma w żadnych z kolan.

Nie wydaje mi się, by Blair miał operacje, raczej urodził się bez i nie jest mu to potrzebne. Wiem, że kluby się bały o jego kolana. Ja na temat ACL to wiem tylko, że jest to jakiś pierdolnik w kolanie co często się psuje.

Nie wydaje mi się, żeby ludzie się rodzili bez więzadeł krzyżowych ;]

Blair miał operację obu kolan jeszcze w szkole średniej, póki jest młody to śmiga bez, ale brak ACL prędzej czy później da o sobie znać - z jego wagą pewnie prędzej niż później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede chyba za West Virginia po wczorajszym meczyku z Novą :) ten Butler to calkiem fajny zawodnik, pokazal wczoraj ze jest clutch, taki poor man Brandon Roy :) akademickiej koszykowki nigdy nie ogladalem bo nie mialem jak i nie wiem o co biega w tym calym march madness ale moze to nadrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.