Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2022/2023 - Odkupienie


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.01.2023 o 11:43, Van napisał:

Tylko to wyrównanie poziomu powoduje, że w czubie nie ma murowanych faworytów będących poza zasięgiem duetu LeBron-AD w takiej formie w jakiej ich widzieliśmy. 

Co do ich wspólnej gry razem to raczej wynik tego, że pod względem zdrowotnym siw trochę rozmijali w tym sezonie. LeBron jasne więcej wziął na siebie bo musiał bez AD, ale atletycznie widać było w ostatnich meczach różnice. Zresztą zapewniając lepszy spacing wokół nich automatycznie lepiej to by wyglądało. 

Zbilansowanie tego składu załatwić można w prosty sposób wymienić duet Beverley/Nunn z jakimś pickiem za Bogdanovica(nawet niekoniecznie tego z Detroit) i dodać jakiegos atlatycznego skrzydłowego tak jak rok temu zrobili ze Stanleyem Johnsonem. Jak wróci AD zostawić koniecznie w S5 obok niego Bryanta. 

Jezeli wierzą, że AD będzie zdrowy to biorąc pod uwagę to o czym pisałem czyli brak wyraźnych faworytów poza zasięgiem to muszą wykonać ruch, jak nie to zaorać to bo tkwić w tym co teraz to najgłupsze co mogą zrobić (więc pewnie właśnie to zrobią 🙄

Nie można się nie zgodzić, zapomina się, że Lakers wystartowali z wynikiem 2-10, od tego czasu mają 16-11 a przecież AD opuścił już 11 spotkań z rzędu a 14 w całym sezonie.

W ostatnim czasie mega rozkręcił się Bryant (też chciałbym zobaczyć go w piątce obok AD), podobnie Schroeder, za to wypadł Walker, który był objawieniem początku sezonu Lakers. Generalnie mimo niezbyt dobrego dopasowania suma talentów w tej drużynie jest na pewno wyższa niż bilans. Problem w tym, że to samo można powiedzieć o Wolves, Clippers, Warriors, Suns. W każdej z wymienionych drużyn brakuje zdrowia, a w Minnesocie również dopasowania. Nie ma możliwości, aby wszystkie te zespoły wraz z Lakers weszły do PO/Play-in. Ktoś musi wypaść, nawet, jeśli takie zespoły jak Kings czy Pelicans pójdą w dół. Szczerze to nie pamiętam takiej sytuacji odkąd oglądam ligę, Jesteśmy praktycznie w połowie sezonu, a nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy to będzie sukces czy wielka klapa.

Myślę, że nie doczekamy się żadnego znaczącego transferu, w razie dalszych kłopotów zdrowotnych AD czy jakieś kontuzji Lebrona nic on tak naprawdę nie da, a jeśli będą zdrowi to i tym składem mogą powalczyć z każdym. Tylko to samo było w zeszłym sezonie, a wyprzedziło nas nawet SAS. Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia jedno wszyscy przewidują pojscie w dół Kingsów, tylko nie wiem w oparciu na jakie parametry oprócz ew. kontuzji. Kings mają jeden z najłatwiejszych kalendarzy do końca sezonu, a są po częsci sezonu, w której mieli najtrudniejszy kalendarz. 

Pelicans wlasnie odpadl Zion i wiadomo, ze ich wynik będzie uzależniony w pewny wymiarze od czzasu kiedy chlop wróci. 

Ale jeśli wyłączymy te czynniki "niespodziewane" a weźmiemy pod uwagę np. czynniki stale jak kalendarz, typ gry druzyny itp., to co ma wpłynąć na brak utrzymania pozycji przez druzyny jak kings czy pelicans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie Michael B. Jordan zrobił 37-45 z Washington Wizards przy pace 88.3, ale kolejny sympatyczny meczyk, zwłaszcza wygrana z dobrymi Kings w b2b, gdy rzucili 134 punkty. ;]

Ciekawe na jak długo backcourt z kompromitacji przeszedł do przeciwników anihilacji. 

Thomas.

Jermaine.

Bryant.

38 000 z Nuggets, potem może rekord wypadnie na mecz z Bucks lub Warriors, miło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trio Schroder, Bryant i Westbrook znów zaskakuje! Łącznie zdobyli blisko 80 punktów no i do tego swoją cegiełkę dołożył oczywiście LBJ który już nas przyzwyczaił w ostatnim czasie do tego typu występów.

Ogólnie bardzo szybki i wyrównany mecz. W obronie bywało gorzej ale atak zarówno po jednej jak i drugiej stronie cieszył oko. Końcówka mega zacięta.

Brawo Lakers - piąte W z rzędu! :) 

 

Swoją drogą LeBronowi brakuje 35 punktów do bariery 38.000 punktów a więc może ją przekroczyć już w następnym meczu.

Zostanie mu już tylko niecałe 400 do pobicia historycznego rekordu więc kto wie, może już za kilkanaście meczów będziemy świadkami pobicia wyniku KAJ’a . :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
In his most extensive comments yet on the Lakers’ lack of upgrades — and more specifically the reluctance to trade the 2027 and 2029 first-round picks that some team officials believe would be better used to chase another star player this summer — James made it clear that his patience is waning. “Y’all know what the f— should be happening,” he told The Athletic at the end our brief-but-revealing conversation. “I don’t need to talk.”

 And the idea that a team would hold on to some picks and wait for next year… Well if you guys know, then you guys know. You guys know. I don’t need to talk about it. You guys know. But if you stay quiet, then time is gonna keep marching on, no? Listen, you guys know. It’s not rocket science. It’s not rocket science.

Lebron sie niecierpliwi :] i dobrze, Lakers sa bardzo blisko 5 seedu i to grajac bez Davisa. Jak nie bedzie zadnego wzmocnienia to niech Pelinke piorun jebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

The pain in Anthony Davis’ right foot continues to subside and the Los Angeles Lakers’ star plans to begin the ramp up process to return to play when the team returns to L.A. this week, league sources told ESPN. Davis missed his 12th straight game on Saturday — a 136-134 win for the Lakers over the Sacramento Kings – because of a bone spur fractured off the navicular bone in his right foot, as well as a stress reaction.

 Davis has been limited to spot shooting thus far, sources said, in his on-court work beyond rehabilitating the foot, some 3 ½ weeks after the injury occurred. The ramp up process will involve aquatic pool workouts and running on an altered-gravity treadmill to keep the big man’s full weight off his foot while it continues to heal, sources said. There is optimism within the Lakers that the ramp up process could only take a couple weeks before Davis could start penciling a potential return to game action, sources told ESPN.

Kurde, zdziwko troche z ta jego kontuzja ze jednak nie jest tak zle. Jest szansa, ze wroci jeszcze w styczniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kcp78 napisał:

Lol. Nic nie wnoszący, beznadziejny komentarz. Znałem. To może napisz 'merytoryczną' ripostę, tym samym wskaż, gdzie się pomyliłem... 

To dokładnie Ci napisałem

 - jeden z najtrudniejszych Kalendarzy Kings do tej pory i jeden z najłatwiejszych kalendarzy do końca,

 - Sabonis, który grał na początku ( pierwsze 10-12 spotkań) przeciętnie wszedł na pozycję AllStara - statystycznie.

- Murray z przeciętnym początkiem i nagrodą ROTM za grudzień konferencji zachodniej.

 

Jakie to przesłanki odnośnie Kings i Pelicans słucham oprócz - bo mają slaby skład i grają ponad stan - co to znaczy grać ponad stan? Tzn, że co? to jest infantylny argument totalnie.

to, że znałeś to nie wątpie, bo własnie to jest dyskusja z tobą na poziomie - "bo mi się wydaje i mam taki feeling, co prawda nie znam obecnych statystyk, przewidywań opartych na metyroycznych aspektach ale mam czutkę, gdybym bym kobietą to bym powiedział, zę to moja intuicja... "

 

Edytowane przez Robaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Robaq napisał:

To dokładnie Ci napisałem

 - jeden z najtrudniejszych Kalendarzy Kings do tej pory i jeden z najłatwiejszych kalendarzy do końca,

 - Sabonis, który grał na początku ( pierwsze 10-12 spotkań) przeciętnie wszedł na pozycję AllStara - statystycznie.

- Murray z przeciętnym początkiem i nagrodą ROTM za grudzień konferencji zachodniej.

 

Jakie to przesłanki odnośnie Kings i Pelicans słucham oprócz - bo mają slaby skład i grają ponad stan - co to znaczy grać ponad stan? Tzn, że co? to jest infantylny argument totalnie.

to, że znałeś to nie wątpie, bo własnie to jest dyskusja z tobą na poziomie - "bo mi się wydaje i mam taki feeling, co prawda nie znam obecnych statystyk, przewidywań opartych na metyroycznych aspektach ale mam czutkę, gdybym bym kobietą to bym powiedział, zę to moja intuicja... "

 

infantylny to ty, ewentualnie, jestes, z tym swoim hurra optymizmem, kompletnie ignorujacym kontekst. ale moge tobie ow kontekst naswietlic, prosze bardzo. co do 'slabej lawki', rozumiem, ze nie kwestionujesz?! to raczej oczywista sprawa w przypadku sacto. co do gry 'ponad stan' - przeanalizuj sobie 'dostepnosc' grajkow z nominalnej s5 w sacto (a potem 's9', dajmy na to), i wyciagnij wnioski! (mala podpowiedz: porownaj te statsy z pozostalymi druzynami w lidze)...

ocena 'kalendarza' jest czyms niewymiernym i kazdy, srednio rozgarniety, fan koszykowki, winien miec tego faktu swiadomosc. zatem daruj, ale z tym 'argumentem', w ogole nie ma co dyskutowac (to, czy bedziesz miec latwych/trudnych przeciwnikow w dalszej fazie sezonu zalezy od zbyt wielu czynnikow, i tego typu predykcje sa zwyczajnie niemadre)...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi mój hurra optymizm.  Bo wydaje mi się że totalnie wyglada to inaczej.

Lubie te argumenty ad personam :)

 

I nadal nie kumam gry ponad stan z łączeniem tego z argumentu slaba ławka. 

Słaba ławka okej przyjmuje, i jak to się łączy z grą ponad stan!?

Edytowane przez Robaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typie własnie może o to chodzi, że ty prowadzisz dyskusje na poziomie ripost a nie na pozimie argumentów.

Także jak wskazałem powyżej nadal nie chwytam gry ponad stan z porównywaniem tego do s5 i s9. Okej przekonuje mnie to w argumentacji - słaba ławka. W zasadzie ławka Kings to Monk ( chimeryczny), Davion jako totalny roleplayer i Lyles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Robaq napisał:

Typie własnie może o to chodzi, że ty prowadzisz dyskusje na poziomie ripost a nie na pozimie argumentów.

Także jak wskazałem powyżej nadal nie chwytam gry ponad stan z porównywaniem tego do s5 i s9. Okej przekonuje mnie to w argumentacji - słaba ławka. W zasadzie ławka Kings to Monk ( chimeryczny), Davion jako totalny roleplayer i Lyles

njie rozumiesz, co sie do ciebie pisze, 'typie' (lol). chyba musze to 'dojasnic'. zssumuj sobie ilosc spotkan, jakie rozegrali gracze sacto ('pierwsza piatka') i porownaj wynik z innymi ekipami w nba. owocnych wnioskow zycze!...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest argumentem granie ponad stan?

 

Pacers:

S5 - 192

Knicks

s5- 184

Heat 

s5-178

Kings 

s5-183

Dallas 

s5-186

Clippers

s5-166

Wzialem druzyny z obecnego standingsu pomiedzy 500 a 600 z obu konferencji ograniczajac ich do 3.

W Kingsach tylko jeden zawodnik zagrał w każdym meczu to Barnes, ale nadal nie wiem w jaki sposób ma to potwierdzić teze - gry ponad stan. W pacers 2 zawodników z 41 spotkaniami

 

Jedziesz Byku tzn. ze Knicks, Dallas, Pacers graja ponad stan?

Bo dla mnie to znaczy mniej wiecej tyle,że póki co w/w druzynach z powiedzmy pow 180 spotkan na s5 nie przytrafila sie dluzsza kontuzja, zaś kontuzję są zdarzeniami przyszlymi i niepewnymi ale żeby to mialo świadczyć o  graniu ponad stan - nadal nie wiem jak ma to dowiesć

Edytowane przez Robaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.