Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2022/2023 - Odkupienie


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, lorak napisał:

tylko Jordan nawet po takich meczach miał w tamtym momencie sezonu 24 PPG przy 47 TS%. LeBron natomiast wykręca 28 oraz 58 i ta różnica między nimi jest jeszcze bardziej imponująca, gdy weźmie się pod uwagę, że LJ ma w nogach ponad 15k więcej minut.

średnia ligowa obecnie to TS%.577 a wtedy TS.520 więc tym bardziej trzeba uznać, że LeBron to chory pojeb ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem szczerze nie ogarniam do końca tego co się z Lakers dzieje w tym sezonie i właściwie jakie jest tam plan? 

Pisałem nie pamiętam czy przed sezonem czy na początku że muszą się zdecydować albo poświęcają przyszłośc i walcza o coś z LeBronem i AD albo niech dają spokój i wymienia ich za lepsza przyszłość. 

Davis miał w tym sezonie niezła próbkę męczy gdzie wyglądał pod wzgledem poziomu gry jak gość, który nie odstaje specjalnie od czolowych kandydatow do tej nagrody. Teraz LeBron wygląda, że wskoczyl na obroty niespotykane nie dla ludzi w 20 sezonie w lidze, ale dla większości w prime.

Patrzę sobie na tabele, rozkminiam i z całym szacunkiem nie widzę 1, czy 2 czy 3 drużyn będących poza zasięgiem reszty żeby 2 gości grających na tym poziomie nie dawało przynajmniej szansy na powalczenie z tymi drużynami przy lepiej dopasowanych partnerach. No właśnie nie chodzi nawet o poziom supportu bo to nie jest kluczowe, ale lepsze dopasowanie tych klocków. Nawet tego Russa się nie będę czepiał już jak z ławki gra sobie i Ham go na końcówki potrafi usadzic, ale granie składem kurdupli w grze gdzie wzrost ma jednak jakieś znaczenie nie jest najlepszym wyjściem. 

Można by się łudzić pisząc, że nie wiedzą co z AD i dlatego nie chcą przepłacać za lepszy fit/wzmocnienia, ale mam a wątpliwości czy Ci ludzie decyzyjni nawet gdyby nie kontuzja AD i Lebron grający na tym poziomie podjęliby w końcu jakieś kroki w jedną czy druga stronę? 

Poziom w lidze się z jednej strony naprawdę fajnie rozłożył teraz, brak super teamu, który wygra choćby nie wiem co, niewielkie różnice w bilansach, rozłożenie gwiazd, itp a Lakers mimo to ciągle dopiero na 12 miejscu na zachodzie i chyba ciągle marzenia o idealnym transferze, ściągnięciu gwiazdy niż spokojna analiza pod względem fitu i możliwości poprawy sytuacji i danie sobie szansy na coś widząc poziom na jakim ich dwie gwiazdy sa w stanie grać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Van napisał:

Ja powiem szczerze nie ogarniam do końca tego co się z Lakers dzieje w tym sezonie i właściwie jakie jest tam plan? 

Pisałem nie pamiętam czy przed sezonem czy na początku że muszą się zdecydować albo poświęcają przyszłośc i walcza o coś z LeBronem i AD albo niech dają spokój i wymienia ich za lepsza przyszłość. 

Davis miał w tym sezonie niezła próbkę męczy gdzie wyglądał pod wzgledem poziomu gry jak gość, który nie odstaje specjalnie od czolowych kandydatow do tej nagrody. Teraz LeBron wygląda, że wskoczyl na obroty niespotykane nie dla ludzi w 20 sezonie w lidze, ale dla większości w prime.

Patrzę sobie na tabele, rozkminiam i z całym szacunkiem nie widzę 1, czy 2 czy 3 drużyn będących poza zasięgiem reszty żeby 2 gości grających na tym poziomie nie dawało przynajmniej szansy na powalczenie z tymi drużynami przy lepiej dopasowanych partnerach. No właśnie nie chodzi nawet o poziom supportu bo to nie jest kluczowe, ale lepsze dopasowanie tych klocków. Nawet tego Russa się nie będę czepiał już jak z ławki gra sobie i Ham go na końcówki potrafi usadzic, ale granie składem kurdupli w grze gdzie wzrost ma jednak jakieś znaczenie nie jest najlepszym wyjściem. 

Można by się łudzić pisząc, że nie wiedzą co z AD i dlatego nie chcą przepłacać za lepszy fit/wzmocnienia, ale mam a wątpliwości czy Ci ludzie decyzyjni nawet gdyby nie kontuzja AD i Lebron grający na tym poziomie podjęliby w końcu jakieś kroki w jedną czy druga stronę? 

Poziom w lidze się z jednej strony naprawdę fajnie rozłożył teraz, brak super teamu, który wygra choćby nie wiem co, niewielkie różnice w bilansach, rozłożenie gwiazd, itp a Lakers mimo to ciągle dopiero na 12 miejscu na zachodzie i chyba ciągle marzenia o idealnym transferze, ściągnięciu gwiazdy niż spokojna analiza pod względem fitu i możliwości poprawy sytuacji i danie sobie szansy na coś widząc poziom na jakim ich dwie gwiazdy sa w stanie grać. 

Zgadza się, że poziom jest bardzo wyrównany, ale to właśnie to wyrównanie powoduje, że nie ma słabych teamów, że ciężko Lakersom dojść do chociażby 50%W. Jest zbyt mało outsiderów na których można by nabijać sobie zwycięstwa, a z zespołami z czołówki i środka tabeli to jest jedno zwycięstwo w średnio 3 spotkaniach.

Liga cały czas ewoluuje w stronę rzutu za 3, w stronę szybszej gry, niestety nawet kumulacja świetnych form LBJ i AD nie zapewniłaby temu zespołowi sukcesu, gdyż ich dopasowanie (jeszcze 3 lata temu chwalone przez wszystkich) staje się coraz mniej efektywne. Odnoszę wrażenie, że oni się wręcz wykluczają, nawet, gdy są na boisku razem, to raz jeden ma dobry mecz, raz drugi. Myślę, że sprowadzenie jakiegoś dobrego snajpera, nie będącego kołkiem w defensywie nieco poprawiłoby tę sytuację, ale z drugiej strony nie wiem czy aż tak bardzo, poza tym nie widzę też kto miałby nim być. Ten skład jest totalnie źle zbilansowany, wymiana jednego elementu to tylko pudrowanie trupa, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kcp78 napisał:

lolkers sa beznadziejnie zbilansowani pod wzgledem salary, przede wszystkim. jak mozna placic 4 typom 140 baniek, a pozostalym 'nastu' 30?! efekt jest taki, ze od 5 typa w rotacji w dol masz grajkow z mediana zarobkow na poziomie 3 baniek lol...

Czy ja wiem, wyrzuć Russa a wstaw Lillarda i BIG3 byłoby z prawdziwego zdarzenia, a struktura salary wyglądałaby bardzo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kcp78 napisał:

wciaz wygladalaby najgorzej w lidze...

Ale skład, niezależnie od miejsca w tabeli gwarantowałby walkę z każdym. Piątka Lillard-Reaves-Walker-Lebron-Davis + Bryant-Brown-Schroder (ktoś za Pata, jakiś PF czyli kosmetyczna zmiana) nie wygląda już źle, tym bardziej, że wszyscy pozostali poza BIG3 są graczami lepszymi niż ich obecne kontrakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki Lillard. 

Gdyby Davis szybko wrócił, a LeBron się nie połamał (odkąd wrócił w listopadzie to 31-8-7 na 62TS%, a tu porównania do dziadzi Jordana, lol), to pewnie warto byłoby wejść all-in, a tak to niestety zbyt zrozumiałe jest dlaczego Lakers czekają na to jak to się wszystko ułoży przed deadline. Przynajmniej nikt nie może pisać jak to LeBron jest głównym winnym rosteru LAL. 

koks (dosłownie i w przenośni) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koelner napisał:

oglądałem kilka razy lakers i w każdym atak przeciwnika próbował wykorzystać go na parkiecie ale of course to mała próbka

Rok temu był strasznie objezdzany przez niskich PG, był ścierką do podłogi. Dwójki bronił nieźle, ogolnie raczej chodzi o to że jest biały i wygląda jakby wyszedł z liceum, to go atakują :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BMF napisał:

Taa, w (nie)możliwym scenariuszu ,,Lillard trafia do Lakers'' to niestety nie obrona Reavesa jest problemem. ;] 

Kto takie plotki nadal puszcza ? :o Ogolnie plotki o Lillardzie to pewnie miały jakaś szanse realizacji rok temu gdy Blazers byli słabi a teraz to ja nie wiem kto w takie coś może uwierzyć… Lillard jak wszystko pójdzie po mysli Blazers ma niepowtarzalna szanse zajść daleko jako pełnoprawny alpha dog, tyle lat wytrzymał w Blazers    i byl lojalny a teraz miałby odejść do 16-22 teamu, śmiechłem xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.