Skocz do zawartości

Wojna płci


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, RappaR napisał:

Wrocław, Poznań czy inny ośrodek metropolitarny, czy też jakiś pipidów gdzie nie ma pracy i ceny usług są wielokrotnie niższe(ja miałem projektantkę z Gliwic, jednego z najdroższych miast w Polsce)?

Wrocław, Poznań czy inny ośrodek metropolitarny, czy też jakiś pipidów gdzie nie ma pracy i ceny usług są wielokrotnie niższe(ja miałem projektantkę z Gliwic, jednego z najdroższych miast w Polsce)?

Zresztą clue jest taki - zapłaciłem zgodnie z cenami rynkowymi, nie udało mi się znaleźć frajera. Zgadza się, czasami się uda gdzieś komuś kogoś wykorzystać, ale wedle wszelkich dostępnych danych - nie przepłaciłem 

@starYfaN czy takie są ceny rynkowe?

"Pipidów" - znowu burak z Ciebie wychodzi :) Nie denerwuj się z rana. Wydajesz kase, jak chcesz. Możesz nawet garnki na pokazie kupić. Twoja ekipa się nie znała odradzając, ja wziąłem projektanta z buszu. Wszystko gra :)

7 minut temu, fluber napisał:

Lokal usługowy, a nie mieszkanie patrząc po cenie, prawda? 

Lokal niemieszkalny. Nie ma czegoś takiego, jak lokal usługowy.

 

I skąd wniosek , że jest różnica w cenie. Wycena projektu mieszkania w tej kamienicy jest identyczna. Mieszkanie o takiej samej powierzchni.

Chciałeś zabłysnąć wiedza?

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pablo81 napisał:

 

Lokal niemieszkalny. Nie ma czegoś takiego, jak lokal usługowy.

https://deweloper-24.pl/lokal-uzytkowy-a-lokal-uslugowy-definicje-roznice-i-podobienstwa/

Cytat

Lokal usługowy to nieruchomość, która służy do celów innych niż mieszkaniowe

https://kosicki.net/nieruchomosci/lokale

Cytat

Zajmujemy się sprzedażą lokali usługowych. W ofercie posiadamy punkty w różnych przedziałach cenowych. Oferujemy pomoc prawną na poszczególnych etapach zakupu lokalu. Przygotujemy niezbędną dokumentację oraz przedstawimy oferty, które są najbardziej spójne z oczekiwaniami.

I na koniec fragment ustawy:

Cytat

Zgodnie z ustawą z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali samodzielnym lokalem mieszkalnym jest wydzielona trwałymi ścianami w obrębie budynku izba lub zespół izb przeznaczonych na stały pobyt ludzi, które wraz z pomieszczeniami pomocniczymi służą zaspokajaniu ich potrzeb mieszkaniowych. Przepis ten stosuje się odpowiednio również do samodzielnych lokali wykorzystywanych zgodnie z przeznaczeniem na cele inne niż mieszkalne. Już z powyższego wynika, iż właściciel nie może sobie pozwolić na dowolność w określeniu sposobu użytkowania lokalu. Spełnienie wymagań, zgodnie z którymi lokal stanowi lokal mieszkalny, bądź inny lokal, np. użytkowy musi zostać stwierdzone przez właściwy organ administracyjny. W tym przypadku jest nim starosta, który o sposobie użytkowania stwierdza w formie zaświadczenia. Proszę pamiętać, iż zgodnie z panującym w doktrynie poglądem lokal mieszkalny nie traci takiego charakteru z tego powodu, że jego część, np. jedna izba, zostanie przeznaczona na wykonywanie zawodu przez właściciela lub osobę z nim zamieszkałą. Według w/w ustawy wyodrębnieniu podlegają także lokale „o innym przeznaczeniu” niż lokale mieszkalne. Do innych lokali należą:
lokale użytkowe w ścisłym znaczeniu, tj. przeznaczone na prowadzenie działalności gospodarczej (lokale produkcyjne, handlowe, usługowe, magazyny),
lokale użytkowe szczególnego rodzaju przeznaczone np. na cele biurowe, na prowadzenie działalności społecznej, na cele sportowe, 
lokale rekreacyjne

Powtórzę. Po co usilnie kreujesz się na forumowego przygłupa?

15 minut temu, Pablo81 napisał:

 

I skąd wniosek , że jest różnica w cenie. Wycena projektu mieszkania w tej kamienicy jest identyczna. Mieszkanie o takiej samej powierzchni.

Chciałeś zabłysnąć wiedza?

Tak się składa, że zupełnym przypadkiem jeszcze kupiłeś drugie mieszkanie w tym samym miejscu, które było dokładnie identyczne i którego projekt wykupiłeś w tej samej firmie i kosztował dokładnie tyle samo, tylko że akurat to drugie identyczne mieszkanie przerobiłeś na lokal mieszkalny? Co za wygodny zbieg okolicznośći, żeby stwierdzić, że nie mam racji. Niesamowity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

https://deweloper-24.pl/lokal-uzytkowy-a-lokal-uslugowy-definicje-roznice-i-podobienstwa/

https://kosicki.net/nieruchomosci/lokale

I na koniec fragment ustawy:

Powtórzę. Po co usilnie kreujesz się na forumowego przygłupa?

Tak się składa, że zupełnym przypadkiem jeszcze kupiłeś drugie mieszkanie w tym samym miejscu, które było dokładnie identyczne i którego projekt wykupiłeś w tej samej firmie i kosztował dokładnie tyle samo, tylko że akurat to drugie identyczne mieszkanie przerobiłeś na lokal mieszkalny? Co za wygodny zbieg okolicznośći, żeby stwierdzić, że nie mam racji. Niesamowity.

Sluchaj pajacu. W ksiegach wieczystych jest lokal mieszkalny, niemieszkalny i uzytkowy. Taka sama jest kalsyfikacja podatkowa w UM. Lokal uzytkowy moze miec w starostwie i np sanepidzie przeznaczenie uslugowe, handlowe itp.

Wiec daruj te madrosci z googla. Jak "pomagasz" ludziom bez papierow, na podstawie informacji z googla, to powinno byc to karalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

Sluchaj pajacu. W ksiegach wieczystych jest lokal mieszkalny, niemieszkalny i uzytkowy. Taka sama jest kalsyfikacja podatkowa w UM. Lokal uzytkowy moze miec w starostwie i np sanepidzie przeznaczenie uslugowe, handlowe itp.

Wiec daruj te madrosci z googla. Jak "pomagasz" ludziom bez papierow, na podstawie informacji z googla, to powinno byc to karalne. 

Zacytowałem Ci ustawę,w  której występuje pojęcie lokalu usługowego. To, że o czymś nie słyszałeś, to nie znaczy, że to nie istnieje i powinieneś podziękować, że dzięki mnie się czegoś nauczyłeś, a nie wyzywać mnie od pajaców. 

Ja się nie sprzeczam, jaka jest klasyfikacja podatkowa. Ja się śmieję z Twojego tekstu, że nie istnieje lokal usługowy, choć jest to pojęcie występujące na porządku dziennym. 

Nie pomagam ludziom zawodowo bez papierów ( jeżeli to masz na myśli), mam zrobioną akredytację. Nie jestem psychologiem. Jest sporo zawodów, które pomagają ludziom w rozwoju osobistym i różnych kryzysach. 

A zdanie, że pisanie, że pomaganie ludziom bez papierów powinno być karalne jest tak głupie i bezsensowne ( ludziom powinno się pomagać po prostu) , że tylko pokazuje jak Ci się zagotowało pod kopułą, że znowu napisałeś coś głupiego i ktoś Ci to wytknął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Zacytowałem Ci ustawę,w  której występuje pojęcie lokalu usługowego. To, że o czymś nie słyszałeś, to nie znaczy, że to nie istnieje i powinieneś podziękować, że dzięki mnie się czegoś nauczyłeś, a nie wyzywać mnie od pajaców. 

Ja się nie sprzeczam, jaka jest klasyfikacja podatkowa. Ja się śmieję z Twojego tekstu, że nie istnieje lokal usługowy, choć jest to pojęcie występujące na porządku dziennym. 

Nie pomagam ludziom zawodowo bez papierów ( jeżeli to masz na myśli), mam zrobioną akredytację. Nie jestem psychologiem. Jest sporo zawodów, które pomagają ludziom w rozwoju osobistym i różnych kryzysach. 

A zdanie, że pisanie, że pomaganie ludziom bez papierów powinno być karalne jest tak głupie i bezsensowne ( ludziom powinno się pomagać po prostu) , że tylko pokazuje jak Ci się zagotowało pod kopułą, że znowu napisałeś coś głupiego i ktoś Ci to wytknął. 

Jako osoba niekompetenta wykonujaca zakres dzialan nalezacy do wyoedukowanego psychologa/terapeuty mozesz wyrzadzic wiecej szkody niz pozytku. Przede wszystkim zapsokajasz w ten sposob swoje potrzeby kosztem ludzi.

I nie, nie ma takiego czegos jak lokal uslugowy. Jest lokal uzytkowy, ktory ma przeznaczenie uslugowe.

Ale rozumiem, ze po przeczytaniu kilku artykulow w 5 min tez stales sie wtej dziedzinie specjalista i tez bedzie pomagal ludziom? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pablo81 napisał:

Jako osoba niekompetenta wykonujaca zakres dzialan nalezacy do wyoedukowanego psychologa/terapeuty mozesz wyrzadzic wiecej szkody niz pozytku. Przede wszystkim zapsokajasz w ten sposob swoje potrzeby kosztem ludzi.

Przecież moje kompetencje są potwierdzone akredytacją. Miałem odpowiednią liczbę godzin praktyk, superwizje, 3 lata różnych szkoleń. Mam certyfikat, jestem zarejestrowany w ministerstwie jako osoba, która ma kwalifikacje do wykonywania tego zawodu. 

4 minuty temu, Pablo81 napisał:

 

I nie, nie ma takiego czegos jak lokal uslugowy. Jest lokal uzytkowy, ktory ma przeznaczenie uslugowe.

Ale rozumiem, ze po przeczytaniu kilku artykulow w 5 min tez stales sie wtej dziedzinie specjalista i tez bedzie pomagal ludziom? :)

Ale to już zgłoś się z tym do osób, które sprzedają lokale usługowe, projektują lokale usługowe i co piszą ustawy o lokalach usługowych, że Ty twierdzisz, że to nie istnieje. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Przecież moje kompetencje są potwierdzone akredytacją. Miałem odpowiednią liczbę godzin praktyk, superwizje, 3 lata różnych szkoleń. Mam certyfikat, jestem zarejestrowany w ministerstwie jako osoba, która ma kwalifikacje do wykonywania tego zawodu

Ale to już zgłoś się z tym do osób, które sprzedają lokale usługowe, projektują lokale usługowe i co piszą ustawy o lokalach usługowych, że Ty twierdzisz, że to nie istnieje. Powodzenia!

Sprobuj w UM zmienic kalse podatkowa na lokal uslugowy i w ksiedze wieczystej wpisac lokal uslugowy.

 

Jakiego zawodu?

Moja zona robila online 3 lata temu dwie podymlowki. Wiem jak to wyglada. Wiem jak wyglada egzamin. I to w zawodzie regulowanym.

2 minuty temu, julekstep napisał:

napisał koleżka który chwali się tym że kupuje mieszkania na licytacjach komorniczych xDDD

O jestes :) Elo morda :)

Duzo piszesz o grjowskim seksie oralnym, profilowe tez masz z podtekstem :) Kryptogej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pablo81 napisał:

Sprobuj w UM zmienic kalse podatkowa na lokal uslugowy i w ksiedze wieczystej wpisac lokal uslugowy.

Spróbuj zmienić w UM klasę podatkową na słoń afrykański i w księdze wieczystej wpisać słoń afrykański.

3 minuty temu, Pablo81 napisał:

Jakiego zawodu?

Moja zona robila online 3 lata temu dwie podymlowki. Wiem jak to wyglada. Wiem jak wyglada egzamin. I to w zawodzie regulowanym.

Co najwyżej wiesz jak wyglądają kompetencje Twojej żóny po tych podyplomówkach. Powiedziałbyś jej to samo co napisałeś mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fluber napisał:

Spróbuj zmienić w UM klasę podatkową na słoń afrykański i w księdze wieczystej wpisać słoń afrykański.

Co najwyżej wiesz jak wyglądają kompetencje Twojej żóny po tych podyplomówkach. Powiedziałbyś jej to samo co napisałeś mnie?

W jakim charakterze pracujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ignazz napisał:

@fluber odszedłeś z naszej gry z osobistych powodów ( w domyśle chciałeś zapewne lepiej zarządzać czasem osobistym ) a napierdalasz w różnych tematach tony słów produkując w wielu miejscach rożny content. Mnie to mocno zastanawia 

dokonuje tutaj rozwoju osobistego 

Teraz, Pablo81 napisał:

W jakim charakterze pracujesz?

łatwiej spytać w jakim nie pracuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pablo81 napisał:

W jakim charakterze pracujesz?

to nie Twoja sprawa

38 minut temu, ignazz napisał:

@fluber odszedłeś z naszej gry z osobistych powodów ( w domyśle chciałeś zapewne lepiej zarządzać czasem osobistym ) a napierdalasz w różnych tematach tony słów produkując w wielu miejscach rożny content. Mnie to mocno zastanawia 

Zgadza się. Brakowało mi czasu na napierdalanie w różnych tematach ton słów i produkowanie w wielu miejscach różnego contentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.