Skocz do zawartości

Wojna płci


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Można się politycznie czasem nie zgadzać ale dlaczego męczycie bule. Dorosły facet zrealizował swój plan, zapłacił ze swoich, mimo ze o gustach się nie dyskutuje wysoka kwota może sugerować wysoka jakość zapewne a tu jakieś docinki i dyskusja zmierzająca do nikad. Chciał. Zamówił. Chciał zapłacił. Czy to za mieszkanie czy to za samochód. A tu jakieś dziwne fiku miku się odbywa. Rozumiem ze jakby model Alfy nazwano Arnold to byłoby na probsie.  Oj nudzi się tu niektórym na tym hybrydowym zatrudnieniu. 
 

ogolnie fatalnie wypada obecne pokolenie mocno roszczeniowe krytykancie a w sumie z dużymi brakami wiedzy i doświadczenia życiowego. Netflix zrobił swoje. 

Chociaż smiechlem jak przeczytałem ze projektantce zapłaciłem za inne usługi. Red tube mi się przypomniał 😂

Zluzujcie 

W większości przypadków jesteśmy szczęściarzami. Ludźmi wolnymi. Białymi. Z Europy. 

😀👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ignazz napisał:

Można się politycznie czasem nie zgadzać ale dlaczego męczycie bule. Dorosły facet zrealizował swój plan, zapłacił ze swoich, mimo ze o gustach się nie dyskutuje wysoka kwota może sugerować wysoka jakość zapewne a tu jakieś docinki i dyskusja zmierzająca do nikad. Chciał. Zamówił. Chciał zapłacił. Czy to za mieszkanie czy to za samochód. A tu jakieś dziwne fiku miku się odbywa. Rozumiem ze jakby model Alfy nazwano Arnold to byłoby na probsie.  Oj nudzi się tu niektórym na tym hybrydowym zatrudnieniu. 

Nie po to się wyjeżdża robić dla Niemca, żeby potem czytać jak Polacy w Polsce wydają 250 koła na remont czy prawie 200 koła na auto. Musisz zrozumieć frustrację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Nie po to się wyjeżdża robić dla Niemca, żeby potem czytać jak Polacy w Polsce wydają 250 koła na remont czy prawie 200 koła na auto. Musisz zrozumieć frustrację. 

Nadal nie rozumiem dlaczego twoja odpowiedz ma taki negatywny odcień. Ja tam Pablo nie znam osobiście aby pisać o frustracji. Trochę podciagasz pod swoją tezę ocenę innego usera. 

Dyskusja jaka tu się toczy jest słaba. 

Są lepsze tematy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ignazz napisał:

Nadal nie rozumiem dlaczego twoja odpowiedz ma taki negatywny odcień. Ja tam Pablo nie znam osobiście aby pisać o frustracji. Trochę podciagasz pod swoją tezę ocenę innego usera. 

Dyskusja jaka tu się toczy jest słaba. 

Są lepsze tematy 

Masz lepsze wyjaśnienie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fluber napisał:

Nie po to się wyjeżdża robić dla Niemca, żeby potem czytać jak Polacy w Polsce wydają 250 koła na remont czy prawie 200 koła na auto. Musisz zrozumieć frustrację. 

A co jeśli za wyjazdem stala jakaś nieprzyjemna historia?

Ostatnio miałeś pretensje do ely3 za przypierdolke podobnego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ignazz napisał:

Oczywiście. Chłopaki się nie polubili i tak sobie od czasu do czasu dogryzają. Ale ze laczy nas miłość do koszykówki to nie powinno to być aż tak istotne. 

Tylko nie rozumiem dlaczego sensu podgryzania związanego z tym, że ktoś wyremontował mieszkanie. Podobnie płacę za karnet na siłownię zamiast zrobić pompki w domu, masz więcej amunicji do beki @Pablo81

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał:

Tylko nie rozumiem dlaczego sensu podgryzania związanego z tym, że ktoś wyremontował mieszkanie. Podobnie płacę za karnet na siłownię zamiast zrobić pompki w domu, masz więcej amunicji do beki @Pablo81

Internetowy nieistotny detal. Jeżeli jesteś z remontu zadowolony i dobrze się Tobie mieszka to dobrze i szczerze gratuluje. Inne kwestie są wtedy jak poboczne misje w rpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RappaR napisał:

Tylko nie rozumiem dlaczego sensu podgryzania związanego z tym, że ktoś wyremontował mieszkanie. Podobnie płacę za karnet na siłownię zamiast zrobić pompki w domu, masz więcej amunicji do beki @Pablo81

Zupelnie bledne porownanie. Smieszy mnie jak bardzo naiwny jestes przeplacajac za dana usluge. Za projekt kompletnegi remontu (wraz z wymiana wszystkich instalacji, okien itp.) lokalu uzytkowego w zabytku rejestrowanym (a wiec dla konserwatora i starostwa byl to praktycznie kompletny projekt budowlany) zaplacilem 4.5k. Za dozor nad kompletem prac chcial 4k. Ty zaplaciles 18k, a w temacie na forum nie potrafiles nawet wskazac jakie ma pani projektanka wyksztalcenie. Smieszna jest tez roznica miedzy 2 i 3 wersja  Czym rozni sie wykonanie projektu wraz z nadzorem od opcji pod klucz? Poteguje to tylko wrazenie twojego kompletnego nieogarniecia.

Porownalbym to do zakupu garnkow na domowomy pokazie do zakupu tych samych garnkow w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pablo81 napisał:

Zupelnie bledne porownanie. Smieszy mnie jak bardzo naiwny jestes przeplacajac za dana usluge. Za projekt kompletnegi remontu (wraz z wymiana wszystkich instalacji, okien itp.) lokalu uzytkowego w zabytku rejestrowanym (a wiec dla konserwatora i starostwa byl to praktycznie kompletny projekt budowlany) zaplacilem 4.5k.

Kontaktowałem się z kilkoma projektantami(i z google, i z polecenia, cena za metr wszędzie była między 120, a 140. Ja zapłaciłem 128.

Według internetu średnie ceny kształtują się:

  • Projekt koncepcyjny: 50–100 zł/m2.
  • Projekt kompleksowy: 100–200 zł/m2.
  • Projekt kompleksowy z nadzorem: 200–300 zł/m2.

Projekt miałem w dolnych widełkach.

Jeszcze dorzucę post z tamtego tematu:

 

W dniu 20.02.2022 o 14:47, Sebastian napisał:

To, że Twój projektant jest frajerem nie czyni tego zjawiska powszechnym :)

 

 

Godzinę temu, Pablo81 napisał:

Za dozor nad kompletem prac chcial 4k. Ty zaplaciles 18k, a w temacie na forum nie potrafiles nawet wskazac jakie ma pani projektanka wyksztalcenie. Smieszna jest tez roznica miedzy 2 i 3 wersja  Czym rozni sie wykonanie projektu wraz z nadzorem od opcji pod klucz? Poteguje to tylko wrazenie twojego kompletnego nieogarniecia.

Z nadzorem dałem 257 zł. Dalej w środku widełek. 

 

 

 

 

Z ciekawości, zapłaciłeś 4,5k zł za projekt 70-metrowego mieszkania?

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał:

Kontaktowałem się z kilkoma projektantami(i z google, i z polecenia, cena za metr wszędzie była między 120, a 140. Ja zapłaciłem 128.

Według internetu średnie ceny kształtują się:

  • Projekt koncepcyjny: 50–100 zł/m2.
  • Projekt kompleksowy: 100–200 zł/m2.
  • Projekt kompleksowy z nadzorem: 200–300 zł/m2.

Projekt miałem w dolnych widełkach.

Jeszcze dorzucę post z tamtego tematu:

 

 

 

Z nadzorem dałem 257 zł. Dalej w środku widełek. 

 

 

 

 

Z ciekawości, zapłaciłeś 4,5k zł za projekt 70-metrowego mieszkania?

 

W dniu 20.02.2022 o 20:38, RappaR napisał:

Projektantka z jego polecenia, to znaczy, że rodzice po prostu spytali się go, kogo wziąć i dał numer do projektantki, bo z nią pracował przy ostatnim remoncie. 

Ale żadni bliscy znajomi/współpracownicy, w sumie sam jak dowiedział się, ile płacę jej, to też radził mi odpuścić. 

Ja zobaczę, na razie wiem, że będę się szarpał by robiła po mojemu tak jak ja chcę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał:

143 M2 lokalu. Wykonał inz. z uprawnieniami, wg zaleceń konserwatora (tu się nachodził), sam załatwił wszystkie pozwolenia i dziennik robót budowlanych. Projekt ok 60 stron.

Wrocław, Poznań czy inny ośrodek metropolitarny, czy też jakiś pipidów gdzie nie ma pracy i ceny usług są wielokrotnie niższe(ja miałem projektantkę z Gliwic, jednego z najdroższych miast w Polsce)?

3 minuty temu, Pablo81 napisał:

143 M2 lokalu. Wykonał inz. z uprawnieniami, wg zaleceń konserwatora (tu się nachodził), sam załatwił wszystkie pozwolenia i dziennik robót budowlanych. Projekt ok 60 stron.

Wrocław, Poznań czy inny ośrodek metropolitarny, czy też jakiś pipidów gdzie nie ma pracy i ceny usług są wielokrotnie niższe(ja miałem projektantkę z Gliwic, jednego z najdroższych miast w Polsce)?

Zresztą clue jest taki - zapłaciłem zgodnie z cenami rynkowymi, nie udało mi się znaleźć frajera. Zgadza się, czasami się uda gdzieś komuś kogoś wykorzystać, ale wedle wszelkich dostępnych danych - nie przepłaciłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.