Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2021/2022


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, ignazz napisał:

Strech 47 na 3 lata to 16 baniek x3 w błoto 

Reszta out to łatwo napisać. 

 

Byłoby to więcej niż 3 lata, ale tak czy siak to tylko wątpliwa ostateczność.

Reszta out, bo nikt nie ma kontraktu. Wygląda to tak.

 

Players under contract next year:

LeBron James ($44m)

Anthony Davis ($38m)

Talen Horton-Tucker ($10m)

Stanley Johnson ($2m) (Partially Guaranteed)

Austin Reaves ($2m)

 

Team Options:

 

Player Options:

Russell Westbrook ($47m)

Kendrick Nunn ($5m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Reikai napisał:

Z innej beczki, latem byla beka z fanow Lakers jak to oni nie sa delusional i wymyslili sobie Derozana, a tu kolejny dowod na to, ze cos bylo na rzeczy i sam Derozan chcial tu przyjsc.

https://www.cbssports.com/nba/news/magic-johnson-says-lebron-james-has-to-take-the-blame-for-demar-derozan-joining-the-bulls/

Jesli faktycznie byla opcja na Derozan, Hield, Caruso i KCP > Westbrook, to ani Davis ani Lebron nie powinni miec nic do gadania. Pelinka powinien zostac powieszony za jaja. Byly tez reporty, ze Westbrook poszedl w ruch dopiero, gdy Buss odrzucila Derozana przez $$$$. @Jendras slyszales cos o mozliwym przejeciu Lakers przez wlasciciela Dodgersow?

DeRozan nie przeszedł ze względu na hard cap. Lakers nie mieli możliwości pozyskania go wraz z Hieldem, zatrzymując Caruso i KCP. Magic nie ma pojęcia, o czym mówi.

Jeśli chodzi o Twoje pytanie, to nie spotkałem się z żadnymi informacjami, że Jeanie chciałaby sprzedać klub. Nie liczyłbym na to. Wystarczyłoby jednak, żeby Lakers dopuścili do głosu młodszych Bussów (drugi pomiot udał się Jerry'emu znacznie bardziej), a sytuacja już uległaby znaczącej poprawie. Niestety Jeanie woli słuchać Rambisów i Roba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jendras napisał:

DeRozan nie przeszedł ze względu na hard cap. Lakers nie mieli możliwości pozyskania go wraz z Hieldem, zatrzymując Caruso i KCP. Magic nie ma pojęcia, o czym mówi.

Jeśli chodzi o Twoje pytanie, to nie spotkałem się z żadnymi informacjami, że Jeanie chciałaby sprzedać klub. Nie liczyłbym na to. Wystarczyłoby jednak, żeby Lakers dopuścili do głosu młodszych Bussów (drugi pomiot udał się Jerry'emu znacznie bardziej), a sytuacja już uległaby znaczącej poprawie. Niestety Jeanie woli słuchać Rambisów i Roba.

Z tymi Caruso i KCP cos mi śmierdziało i tak myślałem, że Magic znowu odlecial, ale z hard capem to czy to oznacza, że Lakers mogli go mieć, ale Jeannie przyzydzila? Widzialem reporty o tym, że odmówiła podpisania go, bo luxury tax i dlatego poszli po Westbrooka.

 

Właściciel Dodgdersow kupił 27% Lakers, stąd pewnie te plotki. To jest w ogole straszne, że Jerry West został odsunięty od drużyny, a organizacja zarządza taki Rambis i Pelinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reikai napisał:

Byłoby to więcej niż 3 lata, ale tak czy siak to tylko wątpliwa ostateczność.

Został mu rok kontraktu, więc stretch na trzy sezony po ok. 15-16 milionów, chyba że zgodzi się odpuścić trochę kasy przy buyoucie. IMO lepsza opcja, niż oddawać 1st roundery za zrzucenie całego kontraktu. Zakładając przedłużenie kontraktu przez LeBrona, Lakers i tak nie będą mieć cap space, a zejście z salary odblokowuje MLE dla Monka.

1 minutę temu, Reikai napisał:

Z tymi Caruso i KCP cos mi śmierdziało i tak myślałem, że Magic znowu odlecial, ale z hard capem to czy to oznacza, że Lakers mogli go mieć, ale Jeannie przyzydzila? Widzialem reporty o tym, że odmówiła podpisania go, bo luxury tax i dlatego poszli po Westbrooka.

W tym przypadku nie chodziło o kasę. Pozyskanie DeRozana oznaczało, że Lakers nie mogliby przekroczyć progu 143 milionów w płacach choćby skały srały. Pozyskanie Westbrooka dawało nieco większą elastyczność, choć i tak była ona minimalna. W praktyce klub wybrał bardziej kosztowną opcję.

5 minut temu, Reikai napisał:

Właściciel Dodgdersow kupił 27% Lakers, stąd pewnie te plotki. To jest w ogole straszne, że Jerry West został odsunięty od drużyny, a organizacja zarządza taki Rambis i Pelinka.

Tam jeszcze z tylnego siedzenia doradza Phil. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Reikai napisał:

To zabrzmiało prawie, jakbysmy mowili o prime Melo, Dwightcie czy RW,  a oni są mocno washed.

Pytanie co z Westbrookiem po sezonie?powrót na zakończenie kariery do OKC? Na pozostanie w Lakers nie ma szans, bo tu się lato szykuje rzeznia jeśli chodzi o zmiany.

 

A on nie ma opcji zawodnika ? Ja na jego miejscu robiłbym opt in i niech mną handlują. Miliony za siedzenie na kanapie, pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sebastian napisał:

A on nie ma opcji zawodnika ? Ja na jego miejscu robiłbym opt in i niech mną handlują. Miliony za siedzenie na kanapie, pasuje :)

Ma opt in, ale sam podobno chce odejść z LA. Inna sprawa,  że z kasy na pewno nie zarezygnuje, bo 47 mln to on już nie zarobi w NBA. Wątpię, żeby był wart 4.7.

 

Wkurzył mnie tym, że ostatnie 8, 10 meczów wygladal przyzwoicie, jakos od tego blamazu vs Wolves. Jakby nie mógł cały sezon tak grac... dalej robił idiotyczne rzeczy kilka razy na mecz, ale oprócz tego wnosił cokolwiek.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Reikai napisał:

Ma opt in, ale sam podobno chce odejść z LA. Inna sprawa,  że z kasy na pewno nie zarezygnuje, bo 47 mln to on już nie zarobi w NBA. Wątpię, żeby był wart 4.7.

 

Wkurzył mnie tym, że ostatnie 8, 10 meczów wygladal przyzwoicie, jakos od tego blamazu vs Wolves. Jakby nie mógł cały sezon tak grac... dalej robił idiotyczne rzeczy kilka razy na mecz, ale oprócz tego wnosił cokolwiek.

Podobno w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają rowery :)

Jeśli Brick zrezygnuje z tej opcji to jest ze wszech miar idiotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Było wiadomo po ~10 meczach, że ten sezon jest przegrany, wymiana po Westbrooka od samego początku była zła i idzie to na konto wszystkich (LeBron, Davis, FO). Malo kto się pewnie spodziewał, że jest tak bardzo przegrany, ale pewnie z, w miarę, normalnym zdrowiem udałoby się doczłapać do playoffów. Brak głębii, spacingu i rosteru dopasowanego pod jakąkolwiek ofensywną filozofię, oparty tylko i wyłącznie na star powerze - to zaprzeczenie NBA w 2022 roku. Może dobrze, że skończyło się epicką kompromitacją, bo chyba tylko w obliczu takiej sytuacji można liczyć na wyciągnięcie odpowiednich wniosków.

2. To niesamowite, że Vogel wytrzymał do końca sezonu, ciężko mi znaleźć inny przykład trenera odwalającego kaszanę i robiącego wyniki mocno poniżej oczekiwań do takiego stopnia, który przepracowałby cały rok. Kuriozalne było, że przez cały sezon nie wiedział jak chce grać i na mecz z Pelicans wyszedł death lineupem Westbrook-Bradley-LeBron-Davis-Howard. Typ nie kuma czaczy. Dobry defensywnie i słaby ofensywnie trener, który sobie poradzi jedynie gdy dostanie roster pod swoją filozofię: więc ciekawe czy jeszcze w innym miejscu się odkuje. 

3. Taki sobie ten sezon LeBrona sportowo, tzn. to wciąż jest poziom top10 ligi, ale kolejny przykład, że brakuje mu koszykarskiego IQ gdy gra w niepoukładanej ekipie, już mieliśmy w Cavs '18 z tym do czynienia, że potrafił kompletnie obijać się w obronie potęgując problemy całego teamu, i podobnie momentami było w tym. Opuszczenie ~20 meczów to już coś co Lakers powinni mieć wkalkulowane w koszty.

4. Szanse, że Davis kiedykolwiek ,,przejmie'' team, to są kompletne mrzonki, ale w sumie szkoda gościa.

5. IMHO Westbrook + pick(i) może dać zaskakująco pozytywny zwrot, bo potężny spadający kontrakt dla teamu w rebuildingu to jest dobry asset, więc nie spodziewam się stretchu, ale nie chcę myśleć co tam może się wydarzyć. Lakers tracą leverage fajnego miejsca dla vetów za minimum, więc wolę nie myśleć co tam będzie w przyszłym sezonie na pozycjach 6-9 w rotacji. Zwłaszcza, że IMHO nie uda się przedłużyć Monka. Generalnie Lakers nie można skreślać (big market i dwóch graczy z top10 ligi), ale potrzebują serii świetnych, ba, idealnych ruchów, a moim zdaniem to się nie wydarzy w tej personalnej konfiguracji. 

6. @blackmagic - chyba coś Ci wiszę. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, BMF napisał:

Lakers tracą leverage fajnego miejsca dla vetów za minimum, więc wolę nie myśleć co tam będzie w przyszłym sezonie na pozycjach 6-9 w rotacji. Zwłaszcza, że IMHO nie uda się przedłużyć Monka.

Tym bardziej powinni przestać polować na byłych koszykarzy z nazwiskami, a zamiast tego dać popracować swoim elitarnym skautom i wyłapać kolejnego Monka, Reavesa czy Stanley'a. Niestety decyzje podejmują nie ci ludzie, którzy powinni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś wrzucał, ale idealne podsumowanie dla tych, co teraz "już wiedzą", że to wtopa roku, ale po samym dealu RW to jakoś tak pewni nie byli... Oczywiście były głosy o niedopasowaniu, ale potem pojawiało się już kultowe "wróci ti ejdż ti...." I ludzie dalej żyli płonna nadzieją. Raptem pojedyncze osoby (w tym ja) bardzo krytycznie pisało, że ten ruch rozwali tę ekipę... 

Dlatego dla Was "one shining moment" 😂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2022 o 15:33, Pepis21 napisał:

Rocznikowo Bronny ma 18, więc za rok czyli wtedy kiedy LBJ zostanie FA to młody może iść do draftu. Wg mnie LeBron przyszły sezon będzie samicował na maxa goniąc Kareema, bo raczej zarząd latem go nie zadowoli a z tym składem to okienko na mistrzostwo mu się zamknęło. Czy natomiast zostanie w LA? Zależy kto weźmie LBJ-a juniora.

""KIedy o tym myślę to winą jaką Lebron James musi na siebie przyjąć jest fakt, ze DeRozan wylądował w Bulls, a nie w Lakers. DeRozan mógł być zawodnikiem Lakers. Wtedy Westbrook i James zaczęli ze sobą rozmawiać i zepsuli cały plan transferu DeRozana do Lakers. Wydaje się mi, że przy pozyskaniu DeRozana byłaby szansa na pozyskanie zadaniowców takich jak Caruso, KCP czyli wszyscy ci goście, którzy byli naszymi świetnymi obrońcami, a oni też odeszli. Dlatego słabo gramy w obronie. Jeśli podpiszesz DeRozana możesz wyłącznie wymienić Kuzmę za Hielda. W takim składzie gralibyśmy w tym roku w finale konferencji."" Powiedział Magic Johnson. 

Trochę chyba przesadził Magic z tymi finałem konferencji.

Edytowane przez Rodman91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bardziej zartem niz serio - moze bańkowy mistrz bylby tez bez transferu AD? A wtedy i kolejne sezony z „mlodzieza” tez bylyby pewnie lepsze…?

@Bostonian

Śmiała teza i bardzo dobra teza, tak na prawdę w bance Lakers musieli przejść z ciężkich przeciwników Rockets którzy nie robili adjustments, połamanego Lillarda i Blazers, Nuggets którzy byli całkiem ciekawym zespołem i możliwe że właśnie jedynym którego mogliby nie ograć z Kuzmami i Ingramami ale też pewnie by ich zrobili

A Miami gdyby nie życiówka Butlera to też było połamane i nie tak mocne jak się wydawało wtedy

Tak na prawdę ten sezon znowu pokazuje tez to co wiedzieliśmy że Lebron musi mieć shooterow i tu nie ma żadnej dyskusji, jak na Dannego Greena się narzekało bo słabo bronił w swoim ostatnim sezonie w LAL tak obrona musiała być szczera i nie było od niego żadnej pomocy w tym sezonie takim graczem był tylko Monk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez jaj, rozumiem jakieś śmiałe tezy po tym jak Lakers dali ciała, a AD drugi sezon nie spełnia oczekiwań przez swój stan zdrowia, ale pisanie, ze w sumie to mistrz byłby grając Ingramem i Lonzo to jakaś marna prowokacja xd

Zwłaszcza biorąc pod uwagę to jaki impact dawał po obu stronach

ludzie to jednak szybko zapominają :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sebastian napisał:

 

Jeśli Brick zrezygnuje z tej opcji to jest ze wszech miar idiotą.

Brick jest tez jedyna postacia w lidze, ktora jest tak zapatrzona w siebie, ze kto wie, czy nie wyrzuci agenta bo ten bedzie sie upieral zeby bral PO : )

7 godzin temu, BMF napisał:

 

5. I.. ale nie chcę myśleć co tam może się wydarzyć. Lakers tracą leverage fajnego miejsca dla vetów za minimum, więc wolę nie myśleć co tam będzie w przyszłym sezonie na pozycjach 6-9 w rotacji. 

 

ale moge ci pomoc kto bedzie na pozycjach 1-5 w rotacji - Reaves i Gabriel!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, airmax napisał:

Nie no bez jaj, rozumiem jakieś śmiałe tezy po tym jak Lakers dali ciała, a AD drugi sezon nie spełnia oczekiwań przez swój stan zdrowia, ale pisanie, ze w sumie to mistrz byłby grając Ingramem i Lonzo to jakaś marna prowokacja xd

Zwłaszcza biorąc pod uwagę to jaki impact dawał po obu stronach

ludzie to jednak szybko zapominają :P 

Nawet ja jako pierwszy forumowy hejter Davisa powiem, że grube overrated :)

Antony Davis oczywiście nigdy nie był tym w kogo inwestowali Lakers, ale same PO miał fantastyczne, chociaż wciąż nie był lepszy/ważniejszy od LeBrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.