Skocz do zawartości

Koko koko Euro spoko


josephnba

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, fluber napisał:

8:07 Skriniara przy rożnym z którego pada gol kryje najniższy na boisku Jóźwiak. 

To było przećwiczone, zaplanowane, spontaniczne? Jak można to wyjaśnić?

1:30  rzut wolny Skriniara indywidualnie nie kryje nikt.

Jak ja mam wierzyć, że oni coś przećwiczyli jak dowody z meczu wskazują, że nie wiadomo kto tego Skriniara miał kryć?

 

https://www.youtube.com/watch?v=xqLjkGV3hIc

Fragment z ŁNP dotyczy nie 3 wariantów rozegrania rzutów rożnych Słowaków tylko 3 akurat na Skriniara i strefach w, których operuje. Sousa mówi tam o plastrze. Tak więc mimo analizy wideo, mimo powiedzenia tego na odprawie:

a) Sousa nie wyznaczył jednak tego krycia, piłkarze tego nie wiedzieli - to jest twoja teoria

b) wyznaczył jednego lub dwóch gości gdzie mieli sobie go przekazywać - bardzo prawdopobne

c) wyznaczył kogoś kto zajebał temat, Linetty mówi na konferencji, że Skriniar był dobrze blokowany, nikt wprost nie mówi kto był za niego odpowiedzialny co jest logiczne bo nie będą strzelać do swojego mediach - niemal pewne

Cytat

 Musimy wchodzić w kontakt, musimy kryć ich krótko. Jeden kryje krótko, drugi go asekuruje. By przejąć piłkę. Jeśli dojdzie do starcia, mamy je wygrać i przekazać piłkę naszym napastnikom. Nie zostawiać jej tu, bo są szybcy. Agresywnie atakują przestrzeń, idą do przodu, przede wszystkim pomocnicy. (...) Jutro na treningu będziemy pracować głównie nad stałymi fragmentami gry. Z naciskiem na nasz proces defensywny. Zazwyczaj Skriniar jest dla nich tutaj kluczowym graczem. Mają trzy strefy przy rzutach rożnych: pierwsza to przewidywanie piłki na bliższy słupek, druga na dalszy słupek, też z nim i jeszcze w okolicach punktu wykonywania rzutu karnego – tłumaczył piłkarzom Sousa.

Gol nr 1 gol nr 2. 

https://sport.tvp.pl/54215338/euro-2020-polska-slowacja-euro-2020-transmisja-online-live-stream-14062021-ze-studiem

34.30 rzut rożny dla Słowaków, mieli 2 tylko w tym spotkaniu. Skriniara blokuje Bereszyński, Skratke Jóźwiak.

01:20:15 gol Skriniara. Próbuje blokować go Jóźwiak, ale robi to w c*** nieudolnie.

01:20:30 Po fakcie Lewandowski ma o coś pretensje do Bereszyńskiego. Ten mu coś tłumaczy.

https://imgur.com/qbeN4OI

I teraz domyśl się kto był odpowiedzialny za co przy stałych fragmentach i do kogo nie strzelają, ale oczywiście możesz wierzyć też, że to wina Sousy i, że nie przećwiczyli tego jakże skomplikowanego elementu zbyt skutecznie. 

Podsumowując 2 gości zamieszanych ogromnie w 2 bramki po fatalnych błędach indywidualnych. Komunikacja c***owa. Lider Krychowiak fatalny przez cały mecz, wylatujący w kluczowym momencie. Wnioski? Sousa c*** i amator zmarnował pół roku. Dziennikarzyna szukający sensacji twierdzący, że sztab był skupiony na Hiszpanach. Kocham ten kraj, kocham tych selekcjonerów wszystkich, kocham te analizy i ekspertów ❤️ 

 

Edytowane przez ttr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ttr napisał:

Fragment z ŁNP dotyczy nie 3 wariantów rozegrania rzutów rożnych Słowaków tylko 3 akurat na Skriniara i strefach w, których operuje. Sousa mówi tam o plastrze. Tak więc mimo analizy wideo, mimo powiedzenia tego na odprawie:

a) Sousa nie wyznaczył jednak tego krycia, piłkarze tego nie wiedzieli - to jest twoja teoria

b) wyznaczył jednego lub dwóch gości gdzie mieli sobie go przekazywać - bardzo prawdopobne

c) wyznaczył kogoś kto zajebał temat, Linetty mówi na konferencji, że Skriniar był dobrze blokowany, nikt wprost nie mówi kto był za niego odpowiedzialny co jest logiczne bo nie będą strzelać do swojego mediach - niemal pewne

 

Moja teoria jest taka, że prawidłowa jest któraż z poniższych opcji:

1) Jóźwiak miał kryć tego Skriniara tylko nie dał rady ( zajebisty pomysł, żeby to Jóźwiak dostał to zadanie)

2) To nie Jóźwiak miał kryć Skriniara, a to że krył wynika z tego, że:

a/ nasi piłkarze stwierdzili, że to co wymyślł Sousa jest kretyńskie i najlepiej postawić Jóźwiaka przy Skriniarze

b/ to, że Jóźwiak ostatecznie wylądował na Skriniarze to efekt przypadku, bo tak naprawdę nie wiadomo było kto miał tego Skriniara kryć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kryć tylko blokować. W kryciu mieszanym chodzi o to, że niżsi gracze odpowiedzialni są za wybloki i obszar na 16m, a rośli zabezpieczają obszar pola bramkowego. Tak rzuty rożne broni chociażby Barcelona Koemana gdzie Pique, Lenglet, Busquets są odpowiedzialni za jedno, skrzydłowi często Dembele, Griezmann kryją bliższy słupek, niżsi najczęściej Alba, Dest, S Roberto blokują resztę. To naprawdę nie jest scifi wymagające 150 jednostek treningowych.

Tu się skończyło to tak, że chłop przyjął piłkę na 11m i sięknął mając dużo czasu. Ostatni raz Ci napiszę, szukasz winnych w sztabie czy trenerze zupełnie niepotrzebnie. Tyle ode mnie.

Edytowane przez ttr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Za którego trenera robiliśmy takie wyniki jak remisy z Węgrami i Islandią, czy porażka ze Słowacją? Takiej kaszany nie było już dawno. Ostatnio takie rezultaty robiliśy jak się Leo z kadrą żegnał.

Nie no Fornalik niestety był przed Nawałką i wtedy to była kaszana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, delikatnie mówiąc, zwolennikiem Sousy nie byłem od początku, natomiast najgorsze jest to, że jego słabe wyniki z kadrą znowu zabetonują na kilka/kilkanaście lat temat selekcjonera zza granicy. Znowu będzie męczenie buły z Fornalikami, Brzęczkami, Smudami i innymi asami, którzy dostaną posadę, bo mieli dobry sezon w Ekstraklasie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, airmax napisał:

 

Tu nie chodzi o analizę wideo. Obronę przy SFG trzeba po prostu przetrenować. Każdy zawodnik znajdujący się w polu karnym/w jego pobliżu musi mieć przypisaną strefę/zawodnika za jakiego odpowiada. "Uważajcie na Skriniara, będą wrzucać na krótki, długi, albo w środek" to tak to można sobie mówić na jakimś turnieju tymbarka, a nie na Mistrzostwach Europy i udawać że jesteśmy taktycznie przygotowani na wrzutki rywala. 

Ale przecież my za Sousy cały czas tak bronimy, skoro tak bronimy to ćwiczymy to na treningach. No chyba, że uważasz, że na treningach bronimy jeden na jednego a na mecze Sousa specjalnie zmienia - celem zmylenia naszych obrońców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łap @fluber z konferencji Bednarka. 

Cytat

O bramce Skriniara:

 Mieliśmy indywidualne krycie. Po czerwonej kartce musieliśmy zmienić ustawienie, jeden z zawodników miał pokryć strefę Krychy. Piłka nożna ta gra błędów i decyzji, my podjęliśmy taką, a nie inną, to nie wyszło. Drugi raz tego samego rożnego nie będziemy bronić, musimy iść dalej.

 

DZIENNIKARZ PYTA: – Kto miał to indywidualne krycie?

 Nieważne.

 

35 minut temu, Tecu napisał:

Wy tak na serio o tym, że pokazują najważniejsze aspekty taktyki do kamery by każdy mógł to obejrzeć i to jest cała odprawa? 

Coś musieli przy kamerze powiedzieć ogólnego, ale nie wierzę, że to wszystko. 

Oczywiście, że nie wszystko i oczywiście, że zespół na turnieju ma więcej niż jedną odprawę, ale jak ktoś chce to nawet w kierowniku reprezentacji znajdzie winnego i wytknie mu błędy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tecu napisał:

Wy tak na serio o tym, że pokazują najważniejsze aspekty taktyki do kamery by każdy mógł to obejrzeć i to jest cała odprawa? 

Coś musieli przy kamerze powiedzieć ogólnego, ale nie wierzę, że to wszystko. 

No oczywiście, że nie wszystko, w tych filmikach z ŁNP są fragmenty róznych spotkań, pogadanek itp Ale tylko fragmenty bo to jest reportaż przecież a nie film instruktarzowy.

 

25 minut temu, ttr napisał:

Oczywiście, że nie wszystko i oczywiście, że zespół na turnieju ma więcej niż jedną odprawę, ale jak ktoś chce to nawet w kierowniku reprezentacji znajdzie winnego i wytknie mu błędy :)

U nas winny jest Sousa i tylko  Sousa. Ludzie piszą o tym, że w ostatnich meczach wyszedł inny skład niż na Słowację.. no wyszedł ale dlatego, że kilku piłkarzy z podstawowego składu miało urazy o czym oczywiście mówiono. 

Ale wiadomo, że powinien wystawić Bednarka z Klichem w ostatnim test meczu. Ale pomyślcie co by mówili nasi dziennikarze gdyby Bednarek czy Rybus pogłębił kontuzję i nie mógł w ogóle grać na Euro.

tvpis8b1589.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nawet w drugiej połowie dziś nie widziałem kandydatów do finału. Sam De Bruyne to za mało. I słabą Belgowie mają obronę.

10 minut temu, The Game 85 napisał:

Ale z tego co widziałem to żeby zagrać z Francją to najpierw będą musieli ograć Włochów.

Czekam na drugi mecz Francuzów, bo póki co Włosi mi tu wyglądają mocno na mistrzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Qbajag napisał:

Ja tam nawet w drugiej połowie dziś nie widziałem kandydatów do finału. Sam De Bruyne to za mało. I słabą Belgowie mają obronę.

Czekam na drugi mecz Francuzów, bo póki co Włosi mi tu wyglądają mocno na mistrzów.

W sumie po 1-2 meczach to ciężko oceniać, ale dla mnie to ewentualny ćwierćfinał Włochy - Belgia na teraz wydaje się przedwczesnym finałem i dzisiaj to bym również obstawiał Włochów. A zwycięzca tego meczu zapewne zagra z Francją.

Ogólnie to sobie popatrzyłem na ewentualne ćwierćfinały i z jednej strony drabinki mamy Włochy- Belgia, a z drugiej Anglia - Hiszpania (oczywiście dużo namieszać mogą Niemcy i Portugalia, ale za dużo warunków, żeby próbować ich gdzieś dopasować).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem Januszem piłki nożnej, oglądam tylko mecze polaków na dużych turniejach i fazy finałowe tych turniejów (A i to nie zawsze) + czasem obejrzę finał LM (a jeszcze częściej nie obejrzę), ale wyświetlajo mi się w rekomendacjach na YT skróty z TVP sport, to rzucę okiem, i dzisiaj pierwszy raz obejrzałem skrót meczu 2 słabych drużyn - Macedonia vs. Ukraina, i czy mi się zdaje, czy obie te drużyny (wniosek na podstawie highlightów, więc może być błędny - pytanie na ile otwarcie grał przeciwnik itp)  grały sporo szybciej / ciekawiej / nowocześniej niż PL ? tzn nie czepiam się, zupełnie by mnie to nie zaskoczyło, ani nie zaskakujo mnie kiepskie wyniki naszych. Chciałem ustalić tylko, czy naprawdę jest tak kiepsko jak się zdaje oglądając inne drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rw30 napisał:

jestem Januszem piłki nożnej, oglądam tylko mecze polaków na dużych turniejach i fazy finałowe tych turniejów (A i to nie zawsze) + czasem obejrzę finał LM (a jeszcze częściej nie obejrzę), ale wyświetlajo mi się w rekomendacjach na YT skróty z TVP sport, to rzucę okiem, i dzisiaj pierwszy raz obejrzałem skrót meczu 2 słabych drużyn - Macedonia vs. Ukraina, i czy mi się zdaje, czy obie te drużyny (wniosek na podstawie highlightów, więc może być błędny - pytanie na ile otwarcie grał przeciwnik itp)  grały sporo szybciej / ciekawiej / nowocześniej niż PL ? tzn nie czepiam się, zupełnie by mnie to nie zaskoczyło, ani nie zaskakujo mnie kiepskie wyniki naszych. Chciałem ustalić tylko, czy naprawdę jest tak kiepsko jak się zdaje oglądając inne drużyny.

Tak, jest kiepsko. Nie mamy ruchu z przodu. Pomocnicy nie pokazują się, ustawiają się albo za bardzo z tyłu albo za bardzo z przodu i co gorsza nie przemieszczają się. Podajemy i pchamy akcje tylko skrzydłami co czasem wychodzi a czasem nie. Ale i tak nasi skrzydłowi nie potrafią dośrodkowywać - i nie interesuje mnie, że czasem im się uda. Dośrodkowanie musi minąć pierwszego obrońcę i dojść w pole karne, a u nas z tym jest kiepsko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest chaos straszny. 
brak od lat gracza który przytrzyma piłkę przy nodze dłużej 

o przełamaniu driblingiem obrony i zrobienie przewagi nie marze 

z drugiej strony wielokrotnie widziałem 4 graczy biegnących w stronę przeciwnika przy piłce czyli głupie marnotrastwo sił i ryzyko odkrycia pola 

bledy w obronie jak u juniorów. 
 

to co widziałem to mi w zupełności straszyło aby przyznać ze mamy najgorsza ekipę i to mogę przełknąć 

niestety absolutnie nie do przyjęcia jest postawa gwiazdorska równocześnie bez jakiejkolwiek skruchy 

Ekipa jest wolna jakby ćwiczyła tylko sile i wytrzymałość 

jest słaba fizycznie jakby ćwiczyła technikę 

i słaba technicznie jakby ćwiczyła tylko szybkość 

Mniej biegają od przeciwników ale szybciej się słaniają 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.