Skocz do zawartości

[2033] Trade Request - Ostrzeżenia


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, cvbe napisał:

Nie mogę się doczekać :) @elwariato też dawaj, tylko wybierz sobie jakieś dobre picki ode mnie to się pośmiejemy wszyscy razem :)

Co będę marne wybierał, plus jak pisałem dla mnie ogólnie to ma raczej średni sens, choć fakt faktem kiszenie np jakiegoś Jordana na ławie jest, użyje tu górnolotnego słowa 😋 nie moralne. @julekstep może lepiej by było jakaś loterię draftu na wzór prawdziwej machnąć, by to ubarwili ta nasza gierkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, elwariato napisał:

Co będę marne wybierał, plus jak pisałem dla mnie ogólnie to ma raczej średni sens, choć fakt faktem kiszenie np jakiegoś Jordana na ławie jest, użyje tu górnolotnego słowa 😋 nie moralne. @julekstep może lepiej by było jakaś loterię draftu na wzór prawdziwej machnąć, by to ubarwili ta nasza gierkę

ale draft czego?

wszystkich grajków czy Horace Granta? :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

ale draft czego?

wszystkich grajków czy Horace Granta? :P 

Matko na podatny grunt padło 😄 chodzi mi o losowanie kolejności w drafcie jak w realu, bo teraz jak rozumiem jest to przypisane bezpośrednio do pozycji na koniec sezonu, a tak jakby losować jak w NBA to by tankowanie miało odrobinę inny wymiar może, bo bycie najsłabszym nie gwarantowałoby z miejsca 1 picku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, elwariato napisał:

Matko na podatny grunt padło 😄 chodzi mi o losowanie kolejności w drafcie jak w realu, bo teraz jak rozumiem jest to przypisane bezpośrednio do pozycji na koniec sezonu, a tak jakby losować jak w NBA to by tankowanie miało odrobinę inny wymiar może, bo bycie najsłabszym nie gwarantowałoby z miejsca 1 picku

Nie gwarantuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, elwariato napisał:

Matko na podatny grunt padło 😄 chodzi mi o losowanie kolejności w drafcie jak w realu, bo teraz jak rozumiem jest to przypisane bezpośrednio do pozycji na koniec sezonu, a tak jakby losować jak w NBA to by tankowanie miało odrobinę inny wymiar może, bo bycie najsłabszym nie gwarantowałoby z miejsca 1 picku

Przecież jest loteria draftu, to ze w niej nigdy nie uczestniczyłeś nie znaczy ze jej nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

Przecież jest loteria draftu, to ze w niej nigdy nie uczestniczyłeś nie znaczy ze jej nie ma 

Nie bądź tak surowy dla Niego. Przecież wziął swego czasu George Hilla przed Roy Hbbertem, by potem oddać go wraz z 1st pickiem za Leandro Barbosę o_O

Tego samego Barbosę, którego oferowałem przez rok za darmo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Nie bądź tak surowy dla Niego. Przecież wziął swego czasu George Hilla przed Roy Hbbertem, by potem oddać go wraz z 1st pickiem za Leandro Barbosę o_O

Tego samego Barbosę, którego oferowałem przez rok za darmo :D

Daj spokój, jakby nie wydymanie mnie z Mariona przez Julka, to ja bym brał Hibberta wtedy, a tak dostałem 2x po dupie przez zawiść Julka do projektu Wielkich Traiblazers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Qcin_69 napisał:

Przecież jest loteria draftu, to ze w niej nigdy nie uczestniczyłeś nie znaczy ze jej nie ma 

A to luz myślałem tak jak napisałem wyżej że picki są bezpośrednio do miejsc przypisane, plus nie brałem i nie zamierzam 😛

9 minut temu, MarcusCamby napisał:

Nie bądź tak surowy dla Niego. Przecież wziął swego czasu George Hilla przed Roy Hbbertem, by potem oddać go wraz z 1st pickiem za Leandro Barbosę o_O

Tego samego Barbosę, którego oferowałem przez rok za darmo :D

za darmo to nie to samo co zapłacić, plus Hiberta by mi było może żal oddawać a tak składa się to w jakaś całość🤪 tak czy inaczej teraz Hibert poczeka sobie na kolegów z topu draftu a Barbosa będzie miał okazję w końcu o coś zawalczyć 😋

Edytowane przez elwariato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

czo? xD

Jajczo

Mial iść do mnie Marion ale nie spinalo się finansowo bo policzyłeś 10 pick za 0 dolarów a wystarczyło poczekać 2 wybory draftowe jak już był zmaterializowany i miał wartość 2 mln i by wymiana przeszła :) 

Straszny szwindel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

To daj first picka za Patricka O'Bryanta.

Czemu ja nigdy nie mogę oskubać żadnego jelenia? :(

Boś sam jeleń dlatego 😆

1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

Jajczo

Mial iść do mnie Marion ale nie spinalo się finansowo bo policzyłeś 10 pick za 0 dolarów a wystarczyło poczekać 2 wybory draftowe jak już był zmaterializowany i miał wartość 2 mln i by wymiana przeszła :) 

Straszny szwindel

To tylko w cygańskich kręgach są w stanie zrozumieć 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, julekstep napisał:

No właśnie sęk w tym że ustawienie SG 1 - Harden 2 - Rose PG 1 - Jrue 2 - Rose vs SG 1 - Harden 2 - ktokolwiek PG 1 - Rose 2 - Jrue daje praktycznie te same szanse na wygrywanie meczów a Wy chcecie dorabiać tutaj jakąś psychologię że 'ROTY to by się nie zgodził na takie granie' (tak jakby nie było historycznie w rl NBA ROTY grajków którzy po rookie season tracili na znaczeniu / dostawali zmniejszoną rolę -> patrz Tyreke, MCW itp)

Z kolei Grant wstawiony jako starter w Hawks automatycznie daje im kilka dodatkowych winów w skali sezonu (bo jest po prostu dwie klasy lepszym graczem od Adriena, Randolpha czy Hawesa (czyli ich całej podkoszowej rotacji). Ofc tutaj dochodzi ciężki kontrakt -> więc pewnie i tak ten TR nic nie zmieni (no nie jest to case w którym Hawks mrożą gracza z myślą o tym, żeby w tym roku tankować a za rok mieć go w składzie -> jak to bywało z tymi benchowanymi gwiazdami w dawnych czasach)

Ogólnie uczę się Simki i jak cos źle zrozumiałem, to po prostu mnie popraw :) 

Cvbe i Tecu z grubsza robią to samo - tankują. Cvbe uczciwie posadził Granta poza składem i napisał, że jak ktoś chce, to za spadający kontrakt go odda, a Tecu posadził aktualnego ROTY na ławce i gra nim jako 6th manem - z czym się nigdy nie spotkałem. Celem obu jest jednak nałapanie punktów potencjału dla swoich młodych graczy (Harden, Holiday - Adrien, Carroll, Collison) i wysoki pick w najbliższym drafcie. 

1. Kwestia losów ROTY w kolejnych sezonach

Tyreke Evans grał w 4 pierwszych swoich sezonach w s5 i dopiero później zaczął grać z ławki. MCW równiez w swoim drugim sezonie grał w s5 ale podczas tego sezonu został sprzedany do Milwaukee. U nas Rose grający z ławki jest aktualnie i tak lepszy od Holidaya grającego w s5. 

2. Harden i Holiday a Rose

Porównałem skille wg wzoru bodajże Krzemo odpowiadające konkretnym pozycją na boisku i wyszło mi tak:

pg

Holiday - 67,6

Rose - 70,3

sg

Harden - 65,9

Rose - 69,9

W obu przypadkach wygrywa Rose. Holidaya na sg nawet juz nie liczyłem, bo odpada tu Passing, w którym Holiday jest nieco lepszy -> czyli Rose na sg wypadłby jeszcze korzystniej.

 

3. Howes/Randolph/Adrien a Grant

Cvbe zastosował tu bardzo dobry podział ról wśród swoich podkoszowych - Adrien jest świetny na centrze, a Randolpha trzeba rozwijać na pf. jak gra Carrollem na sf. Hawes z ławki jest ok na obu pozycjach podkoszowych;

pf

Grant - 68,4

Hawes - 65

Randolph - 64,8

c

Grant - 72,1

Adrien - 68,1

Hawes - 69,1

 

Cvbe tankuje, zatem oczywiste jest, że rozwija młodych graczy. Ponadto Randolph notuje 16,4pkt. 9,9zb. 1,2bl; Adrien - 10,9pkt. 9,5zb. 1,7bl. ; Hawes - 11,4pkt. 8,8zb. 2,5bl. Grant w poprzednim sezonie w Milwaukee grając w s5 notował - 8,3pkt. 10,7zb. 2,8bl. Przypuszczam, że impact Horacea Granta przełożyłby sie pewnie na lepszą defensywę podobnie jak gra ofensywna Rosea w s5 zamiast Holidaya u Tecu, ale obaj tego nie potrzebują, gdyż jak napisałem wyżej - tankują. 

wg mnie albo Rose powinien tu również prosić o trade request, albo Horace Grant powinien wycofać swój, bo różnice jak napisałem wg śr. na konkretnych pozycjach są porównywalne, a Grant nie jest tu dwie klasy lepszym graczem od Adriena, Randolpha i Hawesa jak napisałeś :) Chyba, że jeszcze tu czegoś w Simce nie dostrzegam, to chętnie się doedukuję. :) 

Posadzenie ROTY na ławce rezerwowych wg mnie z marszu powinno być karane trade request. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Alonzo napisał:

...

w skrócie -> bazując na moim rankingu (korzystając z którego ostatnio @Pablo81 sprawił upset i wygrał mistrzostwo):

Bulls:

Harden SG - 66,18

Rose SG - 63, 52

Jrue PG - 66,13

Rose PG - 68,11

w tej sytuacji Rose gra jako sixth man

Hawks:

Adrien C (starter w Hawks) - 64,17

Randolph PF (starter w Hawks) - 62,03

Hawes (sixth man w Hawks) PF - 63,92 C - 67,69

Grant (IL, totalnie poza składem) PF - 67,06  C - 71,92 PF

 

w tym momencie Rose jest backupem lepszego Hardena i trochę gorszego (2 pts) Jrue i gra regularnie 20+ minut (od czasu do czasu grając w s5 tak btw)

Grant jest totalnie poza składem będąc lepszym o 7,5 pts od startującego centra i 5 pts od startującego PFa

 

widać różnicę?

i tak Rose jest o wiele lepszym assetem, ale Grant (będąc ujemnym assetem - przez kontrakt) jest lepszym grajkiem, który w gorszej drużynie (mimo wszystko) w ogóle nie gra

 

PS - i jeśli jakiś ranking stawia Rose'a ponad Hardenem jako SG to śmiało można taki ranking zignorować tak btw :) 

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

w skrócie -> bazując na moim rankingu (korzystając z którego ostatnio @Pablo81 sprawił upset i wygrał mistrzostwo):

Bulls:

Harden SG - 66,18

Rose SG - 63, 52

Jrue PG - 66,13

Rose PG - 68,11

w tej sytuacji Rose gra jako sixth man

Hawks:

Adrien C (starter w Hawks) - 64,17

Randolph PF (starter w Hawks) - 62,03

Hawes (sixth man w Hawks) PF - 63,92 C - 67,69

Grant (IL, totalnie poza składem) PF - 67,06  C - 71,92 PF

 

w tym momencie Rose jest backupem lepszego Hardena i trochę gorszego (2 pts) Jrue

Grant jest totalnie poza składem będąc lepszym o 7,5 pts od startującego centra i 5 pts od startującego PFa

 

widać różnicę?

 

 

To ja poproszę ten ranking wg którego wyliczasz na Priv lub ogólnie wrzuć na forum jak możesz. 

Bo najwyraźniej będe musiał zweryfikować pewne rotacje u siebie. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.