Skocz do zawartości

Phoenix Suns 2020/2021


Qbajag

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt się do tej pory nie przymierzył do stworzenia nowego tematu o słońcach więc postanowiłem założyć pierwszy temat na forum.

Phoenix Suns w poprzednim sezonie najpierw niespodziewanie dobrze zaczęli, potem popadli w swój normalny marazm po kontuzjach Baynesa, Rubio i zawieszaniu Aytona, a na koniec pokazali się z dobrej strony w bańce.

Przed draftem Phoenix postanowiło wykonać śmiały ruch i ściągnąć CP3. Ciągle się zastanawiam czy to dobry ruch, ale CP3 zawsze lubiłem i fajnie będzie go zobaczyć w bawrach Słońc. Szkoda mi Rubio bo okazał się naprawdę dobrym fitem dla Phoenix w poprzednim sezonie, natomiast cieszę się z odejścia Oubre. Wiem, że koleś ma spory talent, ale jak go oglądałem w spotkaniach Phoenix to miałem wrażenie, że zupełnie nie widzi nikogo na parkiecie gdy ma piłkę i oddaje całą masę niepotrzebnych niecelnych rzutów. 

Wybór w tegorocznym drafcie znów zaskoczył, ale w sumie Cam Johnson nie okazał się bustem, za jaki był uważany więc może Jalen Smith, też się Phoenix przyda, zwłaszcza, że ktoś na pozycje PF/C był Phoenix potrzeby do rotacji. Póki co FA jest totalnie przespane przez Phoenix, chyba, że ich taktyka po transferze CP3 polega na tym by przeczekać wariacki początek FA i potem podpisać 1-2 zawodników, którzy uzupełnią skład z resztek wolnych agentów, którzy zostaną.
Przed draftem i rozpoczęciem FA mówiło się, że Phoenix nie będzie przedłużało Baynesa i Diallo, a raczej przedłuży Kaminskyego oraz Sarica. Kaminsky i Diallo już na pewno poza Phoenix. Nie wiadomo co z Baynsem i Saricem. Zakładam, że Sarica zostanie w Phoenix, a Baynes chyba tylko jeśli nie uda się ściągnąć PF, na którego Phoenix liczyło w FA, a którego do tej pory nie udało się ściągnąć. 

Jeszcze przed wymianą za CP3 w Phoenix mówiło się o polowaniu na kogoś z 3 Gallo, Grant, Wood. Po tej wymianie Gallo i Grant byli trochę poza finansowym zasięgiem, ale żałuję, że nie powalczyli o Wooda. Po wczorajszym dniu myślałem, że może podpiszą Portisa, ale ten poszedł do Millwauke. Nie udało się ściągnąć również DJ Augustina.

Jak to wygląda w tej chwili?

PG: CP3 - Cameron Payne
SG: Booker - J. Carter
SF: Mikal Bridges - Cam Johnson
PF: Dario Saric (zakładam, że zostanie)
C : Deandre Ayton - Jalen Smith

Uzupełnienie składu: Okobo, Nader, Owens(TWC), Ty-Shon Alexander(TWC)

Na chwilę obecną, zakładając że CP3 się nie połamie na pół sezonu, stawiam, że Phoenix na Zachodzie w RS są w stanie zrobić miejsce 7-8 i po Play-In awansować w końcu do PO, na które czekamy już ponad dekadę.
 

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carter na trzy lata zostaje.Dobra wiadomość.Pozostaje Sarić,którego trzeba podpisać-kontrakt coś w granicy Crowdera tak myślę.No i jeszcze Baynes tylko kasy w salary brak.Jesli kontuzje ominą przede wszystkim Paula to mogą być wreszcie play-off.Ciekawy sezon się zapowiada na który czekam już nie wiem ile lat.Oby...Go Phx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Gavel napisał:

Carter na trzy lata zostaje.Dobra wiadomość.Pozostaje Sarić,którego trzeba podpisać-kontrakt coś w granicy Crowdera tak myślę.No i jeszcze Baynes tylko kasy w salary brak.Jesli kontuzje ominą przede wszystkim Paula to mogą być wreszcie play-off.Ciekawy sezon się zapowiada na który czekam już nie wiem ile lat.Oby...Go Phx.

Sarica powinni podpisać. Baynesa podobno nie było w planach na ten sezon więc ja bym nie liczył na to, że Phoenix mu zaoferuje kontrakt. To już szybciej Kaminsky wróci o ile zgodzi się na mniejszą kasę niż miał do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że żaden kluczowy zawodnik nie połamie się na 1/3 sezonu albo dłużej, Suns powinni być Top6 na zachodzie w tym sezonie, a biorąc pod uwagę ruchy innych drużyn, mają nawet jakieś szanse na top3.

Wymiana Rubio i Oubre na CP3 to bardzo dobry ruch, bo z Rubio na PG jest sufit nie do przeskoczenia, a Oubre pomimo energii i statów miał bardzo przeciętny wpływ na grę Suns - zbyt dużo gamblingu w obronie i hero balla w ataku.

Wiadomo, zawsze jest ryzyko, że CP3 się połamie, ale w NBA żeby coś wygrać nie będąc big market teamem trzeba ryzykować. Wystarczy spojrzeć na Bucks i jak wąską mają kadrę w tym sezonie, ale jak ma się Giannisa to wchodzi się all-in i w przypadku kontuzji mówi się trudno.

Crowder to bardzo dobry ruch jeśli chodzi o cena/jakość. Potrzeby był w PHX taki defensywny gracz 3/4 z trójką, bo ani Bridges ani tym bardziej Cam Johnson nie wytrzymaliby całosezonowego bangingu z LeBronami czy Leonardami. 

Poza Sariciem, który wypełni minuty na 4/5, potrzeba jeszcze rezerwowego playmakera, żeby CP3 mógł odpoczywać, a Point Book nie było zbyt często używane. Jevon Carter to 2 w ataku, więc jego nie liczę. Szkoda, że Teague poszedł do Celtics, ale może James Jones jeszcze coś wykombinuje, np. z kontraktem Baynesa albo Bi-Annual Exception.

Pożyjemy, zobaczymy, ale sezon zapowiada się świetnie. Byle tylko Ayton jakiegoś bana znowu nie wyłapał...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwukrotny mistrz NBA dołącza do Phoenix...Spokojnie to tylko Damian Jones,jako pogłębienie składu.Niestety. Ruchy przed startem sezonu cieszą,ale za nic nie czaję wyboru draftu.Majac do wyboru perspektywicznych obwodowych Vassell,Nesmith i przede wszystkim PG Haliburton biorą Jalen Smitha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jalen Smith niesamowicie rósł w mackach im bliżej draftu. Świetny gracz i chociaż stawiam wyżej obu wingmenow to mogę to zrozumieć.  Wcześniejsza rozpiska wymian może nie pozwoliła zmiany planów gdy nagle Hal był dostępny. 

Jalen był także zabezpieczeniem Sarica a klub wiedział ze idzie po CP3. Stad nie brano Hala

Dwóch prospektów z poprzednich draftow i pozycja na boisku największej gwiazdy sprawiła ze logicznie nie ruszano SG SF 

Suns idą po PO wiec poszli w fit. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jalen Smith -To co pisze @ignazz -100% racja, jednak mi wydaje się ze nie bez znaczenia był również aspekt ze JS to Tytan pracy i ma poukładane w głowie w odróżnieniu od wcześniejszych wyborów (Josh Jackson, Chriss oraz wtopa z Benderem) - postanowili wziąć wyrobnika, grajka który nie koniecznie ma wysoki sufit jednak daje duże prawdopodobieństwo ze wyrośnie z niego zawodnik s5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Qbajag napisał:

Phoenix podpisało roczny kontrakt z E'Twaun Moore. Moim zdaniem fajne uzupełnienie składu. Jeszcze tylko czekam na podpisanie Sarica i jest niezła ekipa by walczyć o PO.

Suns 2020/2021:

PG:CP3-Payne

SG:Book-Moore,Carter,Alexander

SF:Bridges-Johnson

PF:Crowder-Saric?Smith

C:Ayton,Jones

Tak myślę,że to ustawią.Crowder jako PF już grał.Wygląda ciekawie powiedziałbym nawet świetnie.Skład ułożony kompletnie a jeszcze dwa miejsca zostają na minimalną umowę.Tylko sprawa z Saricem się przedłuża.No i oby Jalen Smith okazał się tym "tytanem pracy" w porównaniu z wynalazkami typu JoshJ,Bender,Chriss nie wspominając bliźniaków Morrisów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gavel napisał:

Suns 2020/2021:

PG:CP3-Payne

SG:Book-Moore,Carter,Alexander

SF:Bridges-Johnson

PF:Crowder-Saric?Smith

C:Ayton,Jones

Tak myślę,że to ustawią.Crowder jako PF już grał.Wygląda ciekawie powiedziałbym nawet świetnie.Skład ułożony kompletnie a jeszcze dwa miejsca zostają na minimalną umowę.Tylko sprawa z Saricem się przedłuża.No i oby Jalen Smith okazał się tym "tytanem pracy" w porównaniu z wynalazkami typu JoshJ,Bender,Chriss nie wspominając bliźniaków Morrisów.

 

Marcusa to Ty szanuj! Dostal 16 baniek na rok! ;)

 

A poza tym naprawde fajny sklad Suns. Szczerze to chce ich w PO! Tyle lat juz minelo ... jesli Paul sie nie polamie szanse jak najbardziej maja.

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczny offseason pokazuje jak ważnym dla tej organizacji był występ w bubble, który przecież zakończył się niejako brakiem sukcesu w postaci upragnionego awansu do PO od którego Suns byli o pół meczu. CP3 raczej nie odszedłby z OKC gdyby nie widział szansy na zbudowanie w Arizonie poważnego teamu zdolnego przynajmniej do stawienia się i rywalizacji w PO. Co do samego trejdu to ciężko mi uznać go inaczej niż za sukces Prestiego raczej niż Jonesa. Sam pakiet Rubio i Oubrie powinny wystarczyć i powiem szczerze, że nawet wtedy ciężko byłoby mi uznać taki trejd za wzmocnienie w perspektywie nadchodzącego sezonu. Rubio generalnie jest oceniany raczej przez pryzmat przeszłości - ja byłem mocno zaskoczony jego pozytywnym wpływem na grę Suns, na zmianę jej obrazu gdy prowadził atak. Decyzje jakie podejmował w ofensywie to po prostu pełen profesjonalizm, Suns z nim w składzie byli o klasę lepsi na parkiecie niż bez niego i szczerze pisząc mam realne obawy czy CP3 będzie w stanie w ofensywie równie dobrze funkcjonować. Pod względem umiejętności kreowania gry dla innych Ricky na tym etapie karier obydwu graczy jest po prostu lepszy i CP3 po latach gry w Rockets gdzie był drugim prowadzącym grę i w OKC gdzie także współdzielił prowadzenie ataku nie wiem czy jest zdolny do tego żeby obsługiwać innych graczy Suns, choćby w tych minutach bez Bookera, na podobnym poziomie. Ten trejd mnie martwi w kontekście tendencji panującej w NBA - jest ewidentnym spełnieniem zachcianki gwiazdy, której klub nie może stracić. A za rok, za dwa kiedy CP3 po dobrym sezonie zrobi to co zawsze w playoff czyli się połamie okaże się, że pan Devin teraz chciałby pograć z Zionem i graczem Y najlepiej w Orlando bo polubili Florydę będąc na wakacjach. Z punktu widzenia marketingowego przyjście CP3 stawia Suns z miejsca na wyższej półce, ale sportowy sukces jeśli faktycznie jak przewiduję za nim przyjdzie, będzie raczej efektem naturalnego rozwoju tego zespołu w kolejnym roku pracy Montyego jak i poszczególnych graczy. Rozwoju, który miałby w nie mniejszej skali miejsce gdyby mieli w składzie Rubio, Oubriego i zamiast picku oddanego w trejdzie po CP3 pozyskaliby w trakcie sezonu rezerwowego PG z rzutem gdyby Payne fantastyczny w bubble zawodził w trakcie sezonu.

 

Inna sprawa to relacja Ayton- CP3. Tutaj mamy do wyboru dwa scenariusze - albo Ayton przejdzie w tryb emigracji wewnętrznej bo drący się na niego co akcję CP3 wywoła u niego fobię i gra w kosza przestanie go interesować kompletnie, albo w końcu on w nim naprawdę rozbudzi ducha rywalizacji i zacznie na tym boisku nie tylko statystować bo perspektywa dania temu kolesiowi supermana tylko za cyferki jest w kontekście potencjalnego odejścia Bookera przerażająca. W tym drugim scenariuszu trejd po CP3 okaże się sukcesem, niestety raczej spodziewam się realizacji pierwszego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się to, co miało się stać, czyli Homie podpisany. 9M/rok to dobra kwota dla Suns. Naprawdę bardzo udany off-season Jones'a & co.

Jest wszechstronność i głębia składu. Jak zdrówko dopisze to playoffs welcome to :) 

Teraz tylko jakaś wisienka na torcie w postaci veteran PG back'upa by się przydała, bo Okobo może raczej wracać do Francji, a Payne'owi ciężko w pełni zaufać po 8 spotkaniach.

Ale Baynes już podpisany przez Toronto, więc jedynie vety za minimum salary wchodzą w grę, bo BAE Jones chyba chce sobie zachować na przyszły rok.

Let's go, Suns!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.