Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2020/2021


Julius

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra. Dzieje się w Philadelphii. 

Jak co sezon - po rozczarowujących PO człowiek zaczyna sobie wmawiać, że w tym roku może bedzie lepiej, może będzie ten breakout year... 
Sixers po wejsciu do gry Simmonsa zrobili duży krok w przód, ale cięzko im się utrzymać na pozycji legitnego contendera. Cały czas jest niby blisko, ale cały czas to zespół z 2 gwiazdami i na drugą rundę PO. 

Lubię Daryla Moreya. Zawsze lubiłem, uważam, ze mimo niepowodzenia w Houston to i tak topowy manager, raczej rzadko robi głupie ruchy. Nie boi się działać i potrafi zbierać małe assety, żeby wziąć większe assety. 

Póki co zdołał pozbyć się Ala Horforda. fuck. jak to brzmi... czy to sukces? Horford to nadal bardzo dobry C w tej lidze. Biorąc pod uwagę zdrowie Embiida... dobra. Nie ma co się rozwodzić. Za dużo dolarów mieliśmy na C. Big Al to świetny grajek, dobrze wygladal z  Simmons-Harris, jako C, ale metryka nie sprzyja, będzie tylko gorzej, nie dało się go połączyć z Biidem (lub Brett nei potrafił) , a juz na pewno nie z Simmonsem i Biidem. Fajnie byłoby wziąć z SAC Buddyego, ale Morey wybrał cap relief i flexibility... w Dannyego Greena jakos super nie wierzę, jest po drugiej stronei rzeki, ale nadal potrafi rozciągać grę i nie jest dziurą w obronie. To miłe. 

Tobias Harris leci za to na PF gdzie czuje sie zdecydowanie lepiej i gdzie lepiej może bronić. 

Dalej.

Seth Curry za Josha Richardsona i 2nd roundera.

Tak jak się spodziewałem. Josh był moveable asset więc został oddany. Szkoda, bo 'ponoc' jako jeden z nielicznych potrafił byc też się odezwać. Shooting Setha Curryego, jego kontrkat  - to na pewno rzeczy do lubienia... 

Butlera zamieniliśmy więc na Setha Curryego, Dannyego Greena i dorzucilismy przy tym trochę picków... hmmm ekhm... no nic. było minęło. 

Zyskalismy zatem trochę flexibility w payrollu, zyskaliśmy dwóch 40% shooterów za 3 pkt, zeszliśmy z rozmiaru.. i wydaje się, że dodaliśmy trochę ludzi, z którymi będzie się grało łatwiej i Simmonsowi i Embiidowi - czy to razem, czy osobno.

Embiid/Pelle (świetnie wyglądał w tych krótkich okresach, które grał - szybki, świetnie contestuje przy obręczy)
Harris/Scott??
Green//Maxey/Thybylle
Curry/Korkmaz/Thybulle
Simmons/Milton

Wygląda mi to na granie szybsze, z lepszą optymailzacją naszych gwiazd. Ciekawe czy Moreyowi uda sie ruszyc Harrisa (i czy w ogole bedzi  chciał to zrobi?)

O ile Rockets w tym deadline nie przetrejduja gdzieś Jamesa Hardena to obstawiam, że gdyby w/w rosteer nie wypalił to Simmons<->Harden moze być realnym scenariuszem...

Do tego Doc na ławce - moze wreszcie uda mu się zrobić z Sixers zespół.  Nadal jest sporo mankametnow , ale... wygląda to jakby nieco bardziej świeżo... 

Maxey - ktoś, coś? ponoć fajny prospect.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myśle ze ten deal broni się przede wszystkim sportowo. Overall umiejętności Richardsona jest lepszy niż Setha, lecz w tym konkretnym środowisku elitarna trójka Currego będzie dawać więcej niż trochę takie niewiadomo co od Richardsona. 

Chlop daje 45% za trzy toż to jak tlen dla 76ers

Edytowane przez Mizter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ignazz napisał:

Ze nadal takie rzeczy w nba. Żona Setha o ile kojarzę o córka Doca. Po co on tak miesza biznes z prywata to nie wiem. 

a może po prostu kluczowy jest fakt że ten pierwszy jest jednym z najlepszym strzelców w lidze a zespół w którym będzie grał takowych potrzebuje?

póki co wszytkie ruchy tego offseason  świetne

 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duet Ben-Joel potrzebują wokół siebie Redicków tej ligi a nie Joshów.

Realnie może możnaby uzyskać kogoś lepszego za Josha ale Morey lubi robić ruchy błyskawiczne. Teraz zespół Filadelfii przypomina nowoczesny zespół. OCzywiście tych strzelców przydałoby się więcej ale 76ers jest w o wiele lepszej sytuacji niż rok temu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Julius napisał:

Big Al to świetny grajek, dobrze wygladal z  Simmons-Harris, jako C,

Bo Al bardzo inteligentnie pomaga i bronić i rozgrywać drużynowo. 

3 godziny temu, ely3 napisał:

Teraz zespół Filadelfii przypomina nowoczesny zespół.

Kurde oni muszą dodać klasowego PG na ławkę, i kogoś z umiejętnościami point F/swingman. Siłą Sixers znów będzie D, ale ruch piłka i ofensywa będzie kuleć co bez wsparcia w tym zakresie odbije się w PO. Moim zdaniem oni powinni startować z Miltonem, Simmonsem, Greenem, Harrisem i Joelem. Jest szansa na fajną O i mega D. Tylko wtedy z ławki jest koszmar.

4 godziny temu, Julius napisał:

Maxey - ktoś, coś? ponoć fajny prospect.

Ja tam nie wiem czy on pomoże, niby coś potrafi rozegrać, ale przy tak kiepskim rzucie i marnej D, to łatwo go będzie wykluczać przez ekipy przeciwne.  No ale ma czas, niech sie uczy.

Dziś to wręcz Rondo byłby jak zbawienie do grania z Currym, Korkmazem, Thybulle, Scottem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

Na subforum Sixers na realGM jest user, który jest być może najlepszym źródłem informacji o 76ers w necie (z reguły ma rację), i pisze, że done. 

Simmons, Maxey

Curry, Milton, Zhaire, Ferguson

Green, Thybulle, Korkmaz

Harris, Scott

Embiid, Noel

Ciekawe czy Morey będzie w stanie wymienić Miltona, Thybulle'a, Zhaire'a i picki na coś więcej. Nie ma się co ekscytować, ale wygląda to obiecująco.

Chyba jednak czas na ruchy z oddaniem Simmonsa przyjdzie za rok, bo informacje, że pewnie (w głowach ludzi z organizacji) warto takiemu rosterowi dać jeszcze jedną szansę, są (i trochę się nie dziwię) prawdziwe. Trochę szkoda gdyby była szansa na Hardena, ale to nie fantasy.

36.7%, 40.2%, 43.0%, 35.7%, 36.9%, 36.7%, 45.2% - tak rzucali za trzy - odpowiednio - Harris, Korkmaz, Milton, Thybulle, Scott, Green i Curry w poprzednim sezonie. Szykuje się ostateczne 'sprawdzam' dla Simmonsa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, january napisał:

 

 

Szkoda. Bardzo fajny grajek. Liczyłem, że zobaczę go więcej w tym sezonie. 

Ciekawe czy uda się ściągnąć Noela na backup....? Na pewno na dłuższą metę jest bardziej 'proven' od Pelle , a przy Biidzie trzema jednak mieć w głowie kilka spotkań out co sezon. Byłoby fajnie. Noel to jedna z moich ulubionych twarzy processu. Wydaje się też, że z Simmonsem powinno im się fajnie grac. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Deuce napisał:

Jeszcze Howard za 2.6 mln na 1 rok.

Mnie Howard w Sixers ciekawi. Co tam się stało? Przecież chyba nikt nie wierzy w tłumaczenie, że idzie do Sixers po więcej gry...

Chodzą historię, że Lakers mówili mu, że chcą żeby wrócił, I że mają wykonać takie I takie ruchy I jak się uda, to jest mile widziany. Jeśli to prawda to Dwightowi zabrakło chyba cierpliwości, bo i ciut lepszy kontrakt(W tym gwarantowany), większa role I szansę na misia miałby w Lakers... Jeśli to tylko sprawa Dwighta to w ogóle się to nie klei.

No ale poza tym dla Sixers, to w sumie dobry ruch na ławkę, jeżeli NIE wróci stary Dwight. Jednak w Lakers byli Lebron czy Rondo, którzy z pewnością w ryzach mogli to trzymać. Oby jak niektórzy pisali, to sam z siebie Dwight się przemienił I głowa dojechała, bo nie widzę Embilda czy Simmonsa kontrolującego starego Dwighta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwight za ta kase jest spoko, chociaż wolałbym szybszego i bardziej gibkiego Nerlensa. Nie wiem jak to sie ma do wolnych dolarów w payrollu, nadal mamy MLE ?

Roster idzie w lepszym kierunku, ale bardziej podoba mi się powrót flixibility niż contendowania. Nadal brakuje drugiego ballhandlera/closera... chyba że ma byc nim Maxey, ale no... sami wiecie - to rookie. Wracamy trochę do konstrukcji rostera z czasów Colangelo, tyle że mamy więcej doświadczenia i Covingtona, Bellineliego i JJ zastąpi Green, Korkmaz, Curry. Plusem jest Harris bliżej kosza. 

Są plotki o DJ Augustinie - chyba niezła opcja dla nas, pytanie czy bardziej bedziemy szukali teraz backup PF, czy raczej zostaniemy przy koncepcie grania z Benem bliżej kosza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

The Philadelphia 76ers are considered "the most likely destination" to trade for James Harden, league sources tell Marc Stein of the New York Times.

The Houston Rockets continue to insist they will not trade Harden, while the 76ers have insisted they will not trade Ben Simmons. 

Both sides are expected to eventually reach a point to reverse course on that position.

The 76ers are believed to be able to beat any rival team's offer for Harden due to the status of Simmons as one of the NBA's best young stars. Harden's initial preferred trade destination was the Brooklyn Nets. 

Sources also say the familiarity between Daryl Morey with the 76ers and Rafael Stone with the Rockets could help facilitate a trade. Morey left the Rockets in October with the reported expectation he would not work in the NBA during the 20-21 season, but he was hired by the 76ers a few weeks later.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to wcale nie jest jakiś szczególnie dobry fit, bo będzie to oznaczało, że albo Joel będzie musiał często stać na obwodzie, albo Harden będzie musiał trochę pograć bez piłki (a pewnie trochę jedno a trochę drugie). Co nie zmienia faktu, że jak nie chcą oddać za niego Simmonsa, to LOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rw30 napisał:

Co nie zmienia faktu, że jak nie chcą oddać za niego Simmonsa, to LOL

To przypomina historie z Wizards , ktorzy nie chcieli oddac wiele lat temu Beala za Hardena i Thunder zrobiło wymianę z Rockets. Dla mnie 76ers i tak są faworytem do zrobienia tej wymiany i prędzej czy później do niej dojdzie tylko teraz każdy chce zmienić cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cena na dzień dobry to Ben plus 3 1rd to 76rrs czekają. 
Harden łazi po klubach to jego wartość spada. Asezon na dziś to 76ers mogą zaczynać a Rakiety nie bardzo. To HR są na musiku. 

Dobrej konkurencyjnej na razie nie ma. Wtedy jak się pojawi to Philly pewnie zamknie w 5 minut 

Są jak sędzia Laguna. Cierpliwości. Co ten Jaskola wyprawia? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2020 o 10:09, rw30 napisał:

dla mnie to wcale nie jest jakiś szczególnie dobry fit, bo będzie to oznaczało, że albo Joel będzie musiał często stać na obwodzie, albo Harden będzie musiał trochę pograć bez piłki (a pewnie trochę jedno a trochę drugie).

Ano. Do tego przyjebał 10kg, ma 32l a w PO jest chokerem. Harris + picki jak najbardziej... Simmons + picki to lol. trza by sie rozglądnać po lidze, kto ma dobre paczki do zrobienia, ale Simmons jako talent to IMO max co za Hardena mogą wyciągnąć. To, albo wysokie wybory w drafcie.

Ja bym z Simmonsem tego Dilu nie robił. CHYBA. 

Sixers trochę żywiej wyglądali dzis w ataku. Niby to preseason, ale Maxey fajnie rzucił kilka floaterów po picknrollu, jest wiecej ruchu, zasłon, pomysłu mam wrażenie. Obiecująco wygląda też Shake. Niech Morey szuka opcji na upłunnienie Tobajasa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Julius napisał:

Harris + picki jak najbardziej... Simmons + picki to lol.

Harris z tym chorym kontraktem? 😆 Czaję Twoje podejście, ale to nie ucieszy Rakiet. Wiele ekip może zmontować lepszą paczkę, a Broda to jednak supergwiazda :P Twoja propozycja to w zasadzie wymiana kontraktów, z czego ten Tobiasa jest nieporównywalnie gorszy patrząc na zawodnika, a do tego dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.