Skocz do zawartości

NBA Finals: Lakers - Heat


Kubbas

Kto wygra?  

77 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wygra?

  2. 2. MVP?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Hoolifan napisał:

Oczywiście LeBron ogranicza w pewien sposób kolegów z drużyny, co bardzo dobrze tłumaczył w sąsiednim wątku BMF na przykładzie Kevina Love'a.

Ogranicza im ilośc rzutów, ale te rzuty które mają oddaja z lepszych pozycji, wiec nie ma sie co czepiać ze wymienieni rzucaja mało, ale mozna się przyczepić do tego na jakiej skutecznosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubbas napisał:

Klay Thompson biega po milionie screenow, backscreenow, wychodzi po roznych akcjach gdzie jest glowna opcja, u Lebrona wszyscy graja 5-0 na obwodzie

nawet Davis

na prawde nie przemyslales tego co pisales

w ogole to ze Klay nie kozluje to jest najbardziej niedojebany stereotyp ktory krazy w okregach nba

 

gdy Lebron stoi na gorze w Lakers kazda akcja ofensywna ogranicza sie do tego ze ktos przebiega z jednej strony na druga

z reszta najczesciej gdy Lebron mu pokazuje gdzie ma stac (w playoffach)

a off the ball zazwyczaj jest jedna zaslona

na pilce za to zaslona jest zawsze dla Lebrona takze wszyscy stoja dookola i robia spacing

 

 

Klay bardzo mało kozłuje jak na gracza o takim volume rzutów, Caruso spokojnie gra więcej z piłką.

Bieganie po screenach, kreowanie i rzucanie off the dribble to nie jest ułatwienie, tylko utrudnienie, ci gracze robią to co potrafią, jakbyś kazał Greenowi rzucać po screenach, to by skończył z 0/12 zamiast 1/8.

Do LeBrona można by mieć najwyżej pretensje, że tacy ludzie jak Love czy Bosh muszą rezygnować ze swoich zagrań, ale dla przysłowiowego 3&D rzucanie spot upów to jest ich rola i jeśli tego typu gracz nie jest w stanie trafiać rzutów bez poklepania sobie z piłką to znaczy że nie nadaje się do tej roli, nie łapie się do składu i zamiast niego gra taki, który potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, czy to dobry moment by się zastanowić, czy HEAT słusznie zrobiło nie biorąc cp3?

Zdaje się, rozbiło się o Jego 3kontrakt, tylko po to, by mieć miejsce na Giannisa ( spory gambling), lub Oladipo ..

I tak:

1. Wątpie, czy przyszły kontrakt Oladipo będzie lepszy od obecnego cp3. Cp3 jest też lepszym graczem.

2. Na Giannisa będzie polować każdy. Czemu miałby wybrać akurat HEAT?

Jakby np Giannis poszedł do HEAT co go złoili, to byłaby duża rożnica między KD do GSW? Może się on bać takowej narracji ( na obronę HEAT nie było to wiadome w momencie szansy pozyskania cp3 )

Jimmy - Bam to tez raczej słaby fit pod Giannisa ( choć jak mawia kelner, nie ma to znaczenia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BMF napisał:

W sumie dobrze, że Lakers przegrali G5, bo może nie nabiorą przekonania, że za rok tytuł sam się wygra i pokombinują z rosterem.

To samo pomyślałem.

W ogóle ciekawy jestem, jaką drogą pójdą w offseason - czy znowu będzie podpisywanie dziwnych czasem rolsów, czy może kuszenie pierścieniem weteranów za małą kasę. Pozycja wyjściowa do takiego kombinowania jest dobra. Ciekawe, co siedzi w głowie takiego Augustina lub Teague... 

Szkoda, że Cuz nie mógł być w składzie na bańkę, ale liczę że wróci na kolejny sezon. + żałuję, że B-easy nie został na ten sezon. 

Następny sezon będzie raczej trudniejszy w podpisywanie zwolnionych graczy, więc trzeba się uzbroić już w offseason. 

Najważniejsze zadanie jednak raczej udało się wykonać - mistrzostwo to klucz do zatrzymania AD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją droga(Jak nie zauważyłem,że ktoś wspomnial to pardon), to gdzies minęło mi info, że oprócz multum rekordów Lebrona w PO doszedł mu kolejny - pobił Dereka Fishera w ilości meczów w PO. 260 gier ponad to przecież ... 3 dodatkowe regulary pełne!

Plus 17 normalnych lat w lidze daje to ... 20 pelnych sezonow na parkietach NBA. A ile meczow opuscil?  A jakie ma staty? Damn that's impressive...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matek czemu liczysz na podpisanie ponowne Cuza?

Moim zdaniem gość po tej kolejnej kontuzji będzie ogromną dziurą w defensywie, już w finałach 2019 nie nadążał w każdej akcji po bronionej stronie parkietu. Jedyne co przeważa za nim to, że dobrze kreuje i mógłby ewentualnie rozciągać obrone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenosząc dyskusję tutaj - Bertans to nie jest zbyt dobry fit, fajny gracz na regular, ale w playoffach wartość takich zawodników mocno spada. 

Btw. ten roster Heat do obrony LeBrona okazał się przereklamowaną sprawą, Butler był w sumie trochę missmatchem, Crowder też by nim był, ale bronił raczej Davisa, Iguodala byłby dobry, ale oddałby wszystko po drugiej stronie parkietu, a Solomona Hilla czy innego Derricka Jonesa trochę słabo wypuścić na takie mecze. Nawet z tym Bamem w formie ciężko byłoby to poustawiać, bo Butler przy swoim load w ataku był solidnie jechany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heat nie mieli   zadnego shotblokera z pomocy na jamesa.  bam ma zblizone  parametry do jamesa  (rozpietosc , wzrost ) tylko lebron jest starszy ,skoczniejszy i 100 razy szybszy.

gdy lebron zaczynal grac swoje bully game heat byli bez szans , iguodala,crowder,butler odbijali sie od niego jak od sciany , zeby bronic lebrona trzeba miec size i centymetry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie sporo graczy dobrych do wrzucenia  do lakers. 
pozniej zrobię listę ...

korzystając z okazji gratuluje wszystkim fanom lakers tytułu bo w przekroju całego sezonu była to najlepsza drużyna i co by nie pisać o różnych bzdetach w tej chwili należy się przede wszystkim szacunek. 
 

gratulacje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubbas nadal tak uważam. nie chce mi się teraz sprawdzać statów, ale jeśli np.  taki Green gorzej rzuca z LJ niż bez niego, to IMO nic nie zmienia. weźmy 20-50 teammates LeBrona i większość z nich będzie miała lepsze % będąc z nim na parkiecie. no sorry, ale to jest połączenie Magica z Jordanem/Kobim (a jeśli dodamy D, to też z Pippenem - gdy mu się chce of course XD), więc na pewno czyni innych lepszymi. oczywiście niektórych kwestii się nie przeskoczy, zatem będą jakieś "czarne owce".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał:

To już nie można pogratulować dosyć licznej grupie na forum ze ich ukochana ekipa zrobiła misia? Tym bardziej ze nie pisze o sezonowcach lebronowcach tylko ludziach co cierpliwie 10 lat czekali. 

Nie wiem, myślałem że ludziom się gratuluje kiedy coś osiągnęli. Gratulowanie kibicom wydaje mi się dość dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chytruz napisał:

Nie wiem, myślałem że ludziom się gratuluje kiedy coś osiągnęli. Gratulowanie kibicom wydaje mi się dość dziwne.

Dziwne to jest ze nigdy nie gratulowałeś Hiszpance w złotej erze piłki kopanej tytułu będąc w knajpie szczerym Gratuluje może kawa u mnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nba2midnight napisał:

A tak swoją droga(Jak nie zauważyłem,że ktoś wspomnial to pardon), to gdzies minęło mi info, że oprócz multum rekordów Lebrona w PO doszedł mu kolejny - pobił Dereka Fishera w ilości meczów w PO. 260 gier ponad to przecież ... 3 dodatkowe regulary pełne!

Plus 17 normalnych lat w lidze daje to ... 20 pelnych sezonow na parkietach NBA. A ile meczow opuscil?  A jakie ma staty? Damn that's impressive...


W nowożytnej NBA tylko Jabbar i James dotarli 10 razy do finałów. Jabbar wygrał 6 z 10 finałów, ale miał Magica poza 1 mistrzostwem.

Najwięcej spotkań finałowych rozegrali B.Russell (70), S.Jones (64), a za nimi z ery nowożytnej Jabbar (56) i James (55).

W przyszłym sezonie James może przebić Jabbara w ilości finałów.

Najcenniejsze rekordy Jabbara to pewnie 6 MVP za RS i rekord punktowy RS - 38387 pkt.
Ten drugi wydaje się też w zasięgu Lebrona skoro kilka osób tu pisało, że ma zamiar grać jeszcze nawet z 4-5 sezonów.
Brakuje mu 4146 pkt !!! W teorii więc w przybliżeniu 3 sezony. Nadal nie wiadomo czy kolejny RS będzie miał pełne 82 gier.
W tym sezonie trochę gier w RS mu przepadło z powodu pandemii.

W każdym razie 5/11 po kolejnym mistrzostwie w 2021 i 5 MVP finałów + później pobicie rekordu pkt Jabbara bardzo może zmienić w całym środowisku NBA stanowisko odnośnie Goat, gdzie szala się przechylić może wtedy na korzyść Jamesa i on przez większość będzie uważany wtedy za nr 1 w historii. Póki co jednak większość daje MJ za prime, 6/6, 5+6, bycie ofensywnym cyborgiem.

Mi Lebron najmocniej imponuje liczbą zdobytych punktów w playoff - 7491 pkt. W kolejnym sezonie on wyśrubuje ten rekord o 2 tys.od poprzedniego. Niesamowicie jest regularny. Wielu go chwali za rozgrywanie, ale tyle punktów uzbierać w playoff to nie lada wyczyn.
Ten rekord ogólnej ilości punktów w playoff Jamesa będzie znacznie trudniejszy do pobicia niż ten obecny Jabbara za RS  z 1989,
który powinien Lebron pobić w sezonie 2022/2023 po ok 34 latach. Stary rekord playoff 5987 Lebron sprowadzi na ponad 8 tys. :)

 

Edytowane przez Rodman91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzem w 2020 roku została drużyna z JaVale McGee, Narkotykowcem Smithem, Dwightem Howardem i Rajonem Rondo. Topowe grono zawodników najbardziej krytykowanych, wyśmiewanych w latach 2010-2020. W ogóle jak teraz historycznie oceniać Rondo - cancer czy pożyteczny gracz? Oglądając w tych PO wiele razy pokazywał, że ma totalnie nieszablonowe widzenie gry i świetnie się to ogląda, to on najlepiej rozumie się z Davisem i był prawdopodobnie trzecim najważniejszym graczem Lakers grając za minimum dla weterana.

W tym samym czasie jego rówieśnik i przeciwnik w wielu bataliach w PO - Mario Chalmers: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.