Skocz do zawartości

top X polskich sportowców wszech czasów


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteśmy tradycyjnie mistrzami w sportach:

1) których nikt nie chce uprawiać (chód, rzuty, szybownictwo) 

2) nowych (skok o tyczce kobiet, rzut młotem kobiet) 

3) które mało kto może uprawiać nawet jeśli by chciał (żużel, skoki narciarskie) 

Dlatego należy docenić mistrzów, którzy osiągnęli sukces w dyscyplinach najpopularniejniejszych (Lewandowski) i najbardziej prestiżowych wśród sportów kobiecych (Świątek), najłatwiejdostępnych (Błachowicz). 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chytruz napisał:

Nie no, ranking P4P to jest taki twór, że nie wiem nawet do czego to można porównać... rankingu w fantasy basketball chyba.

Może jest, ale pokazuje jaką Błachowicz ma w tym momencie pozycję w swojej dyscyplinie. Jak ktoś uważa, że jest top5 w MMA, to jak wyżej, nic mi do tego, ale sam argument o byciu mistrzem nic nie mówi w porównaniu do innej dyscypliny gdzie bycie mistrzem jest nieporównywalnie trudniejsze. 

Trudniejsze, w sensie, w całej historii było ich z 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BMF napisał:

Może jest, ale pokazuje jaką Błachowicz ma w tym momencie pozycję w swojej dyscyplinie. Jak ktoś uważa, że jest top5 w MMA, to jak wyżej, nic mi do tego, ale sam argument o byciu mistrzem nic nie mówi w porównaniu do innej dyscypliny gdzie bycie mistrzem jest nieporównywalnie trudniejsze. 

Trudniejsze, w sensie, w całej historii było ich z 20.

Błachowicz jest top1.

Zrównywanie przez ranking P4P zawodników z wagi lekkiej i ciężkiej, to jak zrównywanie ze sobą sprintera na 100 metrów i maratończyka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, RappaR napisał:

Błachowicz jest top1.

Zrównywanie przez ranking P4P zawodników z wagi lekkiej i ciężkiej, to jak zrównywanie ze sobą sprintera na 100 metrów i maratończyka. 

 

Idąc tym tropem to Jędrzejczyk była top 1 przez dużo dłuższy okres czasu (2-3 lata) i jakoś nikt nie kruszył kopii że powinna wygrywać plebiscyt, czy że miała być wyżej. Bodajże zajęła nawet tak jak Błachowicz 7 miejsce mimo zdobycia tytułu i 2 obronienia.

Po prostu jego miejsce pokazuje, że u nas to jest sport mało popularny, skoro zajmuje takie a nie inne miejsce. Sam chociaż się trochę MMA interesuje to bym go miał, co najwyżej na 4-5 miejscu i to bez wielkich szans na bycie wyżej.

Zresztą on chyba wcale nie jest mistrzem świata, tylko mistrzem największej organizacji i to też jest ważne. Nawet w tym strasznie podzielonym boksie są oficjalne tytuły mistrza świata( fakt że pewnie z 5 w jednej kategorii, ale jednak) natomiast w MMA póki co nie ma czegoś takiego.

A porównywanie zawodników to raczej nic specjalnego i nie oszukujmy się, ale pozycja Błachowicza w tym rankingu mniej więcej oddaje jego miejsce w hierarchii. Zresztą nie wiem czy tak naprawdę jest tym top1 w tej kategorii jeśli mamy brać też pod uwagę Jona Jones'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że typowo narodowo ciśniemy się nawet wybierając nasze perły w koronie;) 

Moja dycha:
1. Robert Lewandowski
2. Irena Szewińska
3. Robert Korzeniowski
4. Zbigniew Boniek
5. Adam Małysz
6. Tomasz Gollob/Mariusz Czerkawski
7. Kazimierz Deyna/Agnieszka Radwańska
8. Tadeusz Haręza
9. Sebastian Kawa (15 krotny mistrz świata)
10.Jerzy Kulej/Andrzej Gołota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, The Game 85 napisał:

Idąc tym tropem to Jędrzejczyk była top 1 przez dużo dłuższy okres czasu (2-3 lata) i jakoś nikt nie kruszył kopii że powinna wygrywać plebiscyt, czy że miała być wyżej. Bodajże zajęła nawet tak jak Błachowicz 7 miejsce mimo zdobycia tytułu i 2 obronienia.

 

Jednak sport kobiecy to nie sport męski, szczególnie MMA. 

Godzinę temu, The Game 85 napisał:

Zresztą on chyba wcale nie jest mistrzem świata, tylko mistrzem największej organizacji i to też jest ważne. Nawet w tym strasznie podzielonym boksie są oficjalne tytuły mistrza świata( fakt że pewnie z 5 w jednej kategorii, ale jednak) natomiast w MMA póki co nie ma czegoś takiego.

 

UFC też ma tytuł mistrza świta. Jedno ma WBC world champion, drugie UFC. Z tym, że przynajmniej w MMA zawsze jest jedno znaczące, a nie rozbite na 4 i zastanawianie się, który to prawdziwy mistrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał:

Jednak sport kobiecy to nie sport męski, szczególnie MMA. 

Ale w Polsce to kobiety w ostatnich latach odnosiły w tym plebiscycie duże sukcesy(Włodarczyk, Kowalczyk, Jędrzejczak). Po prostu 7 miejsce Błachowicza pokazuje małe zainteresowanie w Polsce UFC. Już dużo większą popularność ma KSW czy Fame MMA.

 

A co do mistrzostwa to nigdy przed żadną galą nie widziałem tytułu walka o mistrzostwo świata. Zawsze jest tylko walka o pas UFC i taka jest różnica z boksem. W MMA ma mistrza UFC, Bellatora, jakiegoś ONE FC co leci w TVP Sport czy KSW.

Zresztą ja myślę nawet, że ten koleś od darta miałby szanse pokonać Błachowicza gdyby dotarł do powiedzmy półfinału. 

Edytowane przez The Game 85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, jack napisał:

Jest jeszcze jeden polski multimistrz którego nikt nie zna w sporcie o którego istnieniu mało kto słyszał - Igor Tracz 

 

3 godziny temu, Wujek Wójcik napisał:

8. Tadeusz Haręza
9. Sebastian Kawa (15 krotny mistrz świata)
 

 

94181043196_przepraszam_bardzo.jpg

 

może załóżcie sobie temat w stylu 'hipsterzy sportu' albo coś w tym stylu, co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RappaR napisał:

E-nba bawi i uczy.

Dzięki wam dowiedziałem się, że istnieje Pruszcz Gdański

Chciałem dopisać ze to taki Grudziądz bez ładnej linii brzegowej i spichlerzy ale nie będę prowokował. Są tam świetne magazyny przy obwodnicy. 

1 godzinę temu, RappaR napisał:

E-nba bawi i uczy.

Dzięki wam dowiedziałem się, że istnieje Pruszcz Gdański

Chciałem dopisać ze to taki Grudziądz bez ładnej linii brzegowej i spichlerzy ale nie będę prowokował. Są tam świetne magazyny przy obwodnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ignazz napisał:

Chciałem dopisać ze to taki Grudziądz bez ładnej linii brzegowej i spichlerzy ale nie będę prowokował. Są tam świetne magazyny przy obwodnicy.

Tylko, że Pruszcz jest 10 minut drogi od Gdańska a Grudziądz od Dolnej Grupy 😜 

W Grudziądzu mieszkał i trenował mistrz olimpijski z Moskwy i srebrny medalista z Montrealu w biegu na 3000 m z przeszkodami Bronisław Malinowski. W 1981 zginął w wypadku samochodowym na moście na Wiśle rozbijając czołowo swoje Audi80 na Kamazie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jack napisał:

Tylko, że Pruszcz jest 10 minut drogi od Gdańska a Grudziądz od Dolnej Grupy 😜 

Pruszcz ma też z 15 minut do Gdańska , mieścina trochę na uboczu , która ostatnio z powodu wysokich cen mieszkań w trójmieście jest osiedlana przez młode małżeństwa . Obecnie to już trochę dzielnica Gdańska jak Otwock , Rembertów czy Marki dla Wawy. 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, rw30 napisał:

 

 

94181043196_przepraszam_bardzo.jpg

 

może załóżcie sobie temat w stylu 'hipsterzy sportu' albo coś w tym stylu, co? 

Haha ziomek od dzieciaka w gazetach w rubryce sportowej Tadeusz Haręza był na rozkładówce, to, że jesteś ze stron gdzie nikt nie wie, że rolnik z polski wymyślił sobie, że zostanie mistrzem świata śmigając swoją motorowodną wyścigówką to tylko twoja strata;)  i w dodatku został mistrzem cztery razy, gość ze Żnina;) , Rappar kolejne miasto do kolekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.