Skocz do zawartości

top X polskich sportowców wszech czasów


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, jack napisał:

Tylko, że Pruszcz jest 10 minut drogi od Gdańska a Grudziądz od Dolnej Grupy 😜 

W Grudziądzu mieszkał i trenował mistrz olimpijski z Moskwy i srebrny medalista z Montrealu w biegu na 3000 m z przeszkodami Bronisław Malinowski. W 1981 zginął w wypadku samochodowym na moście na Wiśle rozbijając czołowo swoje Audi80 na Kamazie. 

I to by było na tyle jeśli chodzi o wkład Grudziąca w historie świata i cywilizacji;) 

nie no jest jeszcze szpital covidowy i żużel GKM;)

chciałem wymienić jeszcze windsurferów naszych bo też mieli swoje momenty, ale już nie będe cisnął po bandzie;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2021 o 09:39, The Game 85 napisał:

Czyli sam dajesz potwierdzenie, ze na oficjalnym profilu Janka jest tylko tytuł UFC Champion i nic nie ma o jakimkolwiek mistrzostwie świata, więc dla niewtajemniczonych po prostu jest mistrzem jakiejś tam organizacji, a nie najlepszym na świecie.Więc wg tego nawet nie jest mistrzem świata. Naprawdę myślisz, że komuś kto się nie interesuje MMA i np sprawdzi w internecie kim jest Błachowicz zechce się dociekać czy lepsze jest UFC, Bellator czy KSW.

Bruce Buffer zapowiadał go jako undisputed UFC light heavyweight champion of the world. Myślę, że typ zna się na swojej robocie i na tym jak nazywać zawodników, którzy stoją w oktagonie.

W dniu 10.01.2021 o 10:53, ely3 napisał:

Ale Ty naprawdę oglądalność danej dyscypliny oceniasz po tym jaki jest rozkład strony internetowej? I to jeszcze kopiuj wklej z ogólnoświatowej strony?

W Polsce mecze Igi Świątek ćwierćfinał i półfinał miały 500 tys na Eurosporcie. Test mecz Polska Rosja czy SEC w Toruniu zgarniają widownie po 800-900 tys. Eurosport na żużlu czasem przekraczał milion i to jest jego najwyższa oglądalność w polskiej części. Dlatego wyłozyli ogromne pieniądze na kupienie praw do Grand Prix i chcą wyłożyć 100 mln by pokazywać żużlową ekstraligę

Canal + mecz ligowe żużla mają wyższą średnią oglądalność niż mecze piłkarskiej ekstraligi. Klasyk Legia -Lech ma taka oglądalność jak mecz Sparta-Stal Gorzów ( ogólnie mecze Sparty mają dużą oglądalność)

Spoko, porównywaliśmy globalnie zasięg obu sportów. Teza była "na eurosporcie żużel>tenis" otóż może w Polsce, gdzie w żużlu mamy najlepszą ligę świata, a w okresie Agnieszka Radwańska - 3~ miesiące przed RG 2020 cieszyliśmy się z przejścia drugiej rundy przez Magdę Linette. To wciąż dowodzi tylko, że żużel nie jest, a tenis jak najbardziej jest sportem globalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cardi napisał:

Bruce Buffer zapowiadał go jako undisputed UFC light heavyweight champion of the world. Myślę, że typ zna się na swojej robocie i na tym jak nazywać zawodników, którzy stoją w oktagonie.

 

Sam pisałeś, że mistrz NBA ma w nazwie to samo tylko co z tego? Zresztą ktoś już pisał że jakaś inna organizacja MMA też ma prawo do nazwy mistrzostwo świata. Zresztą w Ameryce to chyba jest to dość częste. A co do Buffera i jego zapowiedzi jaką oglądalność ma UFC w Polsce żeby ludzie to widzieli?

Jeśli teraz pokona Adesanye i jesienią obroni to zapewne za rok może być wyżej bo myślę że wtedy wzrośnie zainteresowanie i wiedza o MMA, ale i tak są igrzyska więc nawet może nie być w 10 jeśli zdobędziemy sporo medali.

W MMA nie ma oficjalnych tytułów mistrza świata. Błachowicz wszędzie gdzie go widziałem występuje jako mistrz UFC.Gdyby to był oficjalnie mistrzem świata to myślę, że jego odbiór byłby jeszcze lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, The Game 85 napisał:

Sam pisałeś, że mistrz NBA ma w nazwie to samo tylko co z tego? Zresztą ktoś już pisał że jakaś inna organizacja MMA też ma prawo do nazwy mistrzostwo świata. Zresztą w Ameryce to chyba jest to dość częste. A co do Buffera i jego zapowiedzi jaką oglądalność ma UFC w Polsce żeby ludzie to widzieli?

Jeśli teraz pokona Adesanye i jesienią obroni to zapewne za rok może być wyżej bo myślę że wtedy wzrośnie zainteresowanie i wiedza o MMA, ale i tak są igrzyska więc nawet może nie być w 10 jeśli zdobędziemy sporo medali.

W MMA nie ma oficjalnych tytułów mistrza świata. Błachowicz wszędzie gdzie go widziałem występuje jako mistrz UFC.Gdyby to był oficjalnie mistrzem świata to myślę, że jego odbiór byłby jeszcze lepszy.

Jest takim samym mistrzem świata jakim był Michalczewski, Adamek, Pacquiao czy Mayweather o takie samo mistrzostwo walczył Gołota. Skoro pisałem, że mistrz NBA ma to w nazwie to pisałem też, że raczej nikt nie kwestionuje, że mistrz NBA był w danym roku najlepszą klubową drużyną koszykarską na świecie. Tak samo jest z mistrzem UFC. Najlepszym zawodnikiem półciężkiej na świecie jest mistrz UFC Błachowicz, a nie mistrz KSW Narkun i nazewnictwo nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Cardi napisał:

Jest takim samym mistrzem świata jakim był Michalczewski, Adamek, Pacquiao czy Mayweather o takie samo mistrzostwo walczył Gołota. Skoro pisałem, że mistrz NBA ma to w nazwie to pisałem też, że raczej nikt nie kwestionuje, że mistrz NBA był w danym roku najlepszą klubową drużyną koszykarską na świecie. Tak samo jest z mistrzem UFC. Najlepszym zawodnikiem półciężkiej na świecie jest mistrz UFC Błachowicz, a nie mistrz KSW Narkun i nazewnictwo nie ma tu nic do rzeczy.

Nie nie jest. W boksie jest oficjalny tytuł natomiast w UFC tylko nieoficjalnie. Co z tego że na pierścieniu Lakers i Jamesa jest nazwa NBA World Champion? Chyba akurat Ty doskonale wiesz że to Ricky Rubio i jego Hiszpania jest mistrzem świata. No chyba że uważasz inaczej.

Właśnie nazewnictwo ma znaczenie bo ja jak widziałem gdzieś Błachowicza to było mistrz UFC i nic więcej. Poza tym w Polce jest tylu mistrzów MMA (KSW,FEN), że niezorientowany kibic zapewne nie ma pojęcia o tym co jest lepsze. I dla niego mistrz UFC to tylko coś trochę lepszego niż mistrz KSW. Natomiast u Zmarzlika kibic jasno widzi że jest mistrzem świata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, The Game 85 napisał:

Nie nie jest. W boksie jest oficjalny tytuł natomiast w UFC tylko nieoficjalnie. Co z tego że na pierścieniu Lakers i Jamesa jest nazwa NBA World Champion? Chyba akurat Ty doskonale wiesz że to Ricky Rubio i jego Hiszpania jest mistrzem świata. No chyba że uważasz inaczej

W skrócie nie za bardzo wiesz o czym mówisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, The Game 85 napisał:

To mógłbyś wyjaśnić jeśli potrafisz?

 

W boksie jest oficjalny mistrz świata, który jest amatorem i każdy ma na to wywalone z casual fans. Popytaj znajomych czy wiedzą kto to Kliczko albo Mayweather, a potem zadaj pytanie o kogoś z tych amatorów.

W temacie forum o boksie nigdy się nie pojawił temat Mistrzostw Świata w Boksie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

W boksie jest oficjalny mistrz świata, który jest amatorem i każdy ma na to wywalone z casual fans. Popytaj znajomych czy wiedzą kto to Kliczko albo Mayweather, a potem zadaj pytanie o kogoś z tych amatorów.

W temacie forum o boksie nigdy się nie pojawił temat Mistrzostw Świata w Boksie 

 

W boksie jest podział na amatorów i zawodowców. Jest amatorski mistrz świata i są tytuły zawodowe. Pisałem o tym już, że w boksie jest wiele federacji, ale każda z tych największych (WBA, WBC i inne) nazywa swoich mistrzów mianem mistrza świata w boksie. Adamek czy Michalczewski  byli  mistrzami świata, a przy amatorach dodawało się po prostu słowo amatorski mistrz świata.

Natomiast nie spotkałem się w tytułem mistrza świata MMA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, The Game 85 napisał:

W boksie jest podział na amatorów i zawodowców. Jest amatorski mistrz świata i są tytuły zawodowe. Pisałem o tym już, że w boksie jest wiele federacji, ale każda z tych największych (WBA, WBC i inne) nazywa swoich mistrzów mianem mistrza świata w boksie. Adamek czy Michalczewski  byli  mistrzami świata, a przy amatorach dodawało się po prostu słowo amatorski mistrz świata.

Natomiast nie spotkałem się w tytułem mistrza świata MMA.

Nawet KSW nazywa swojego mistrza międzynarodowym mistrzem KSW. 

Mnóstwo organizacji nazywa swoich mistrzów mistrzem świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RappaR napisał:

Nawet KSW nazywa swojego mistrza międzynarodowym mistrzem KSW. 

Mnóstwo organizacji nazywa swoich mistrzów mistrzem świata.

Przecież ja o tym cały czas piszę, że nie ma jednolitej nazwy mistrza w MMA i być może dlatego ludzie nie doceniają w pełni tytułu Błachowicza. Bo mimo wszystko nawet w tym boksie jest tych kilku mistrzów w kategorii, ale każdy nazywany jest mistrzem świata.  Gdyby Błachowicz był nazywany mistrzem świata, a nie tylko mistrzem UFC myślę, że by mógł zdobyć trochę głosów więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, The Game 85 napisał:

Przecież ja o tym cały czas piszę, że nie ma jednolitej nazwy mistrza w MMA i być może dlatego ludzie nie doceniają w pełni tytułu Błachowicza. Bo mimo wszystko nawet w tym boksie jest tych kilku mistrzów w kategorii, ale każdy nazywany jest mistrzem świata.  Gdyby Błachowicz był nazywany mistrzem świata, a nie tylko mistrzem UFC myślę, że by mógł zdobyć trochę głosów więcej.

Masz na myśli głosy w tym całym plebiscycie na sportowca roku? Ilu ludzi którzy poważnie interesują się sportem obchodzi ten plebiscyt? Wyłonienie najlepszego sportowca roku jest tak banalne że nie potrzebne jest do tego żadne głosowanie, dla kogoś kto ma jakiekolwiek pojęcie o sporcie ogółem a pomijając to i tak ten plebiscyt nie ma sensu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Sewer napisał:

Masz na myśli głosy w tym całym plebiscycie na sportowca roku? Ilu ludzi którzy poważnie interesują się sportem obchodzi ten plebiscyt? Wyłonienie najlepszego sportowca roku jest tak banalne że nie potrzebne jest do tego żadne głosowanie, dla kogoś kto ma jakiekolwiek pojęcie o sporcie ogółem a pomijając to i tak ten plebiscyt nie ma sensu :) 

Ale my tu właśnie rozmawialiśmy o tym plebiscycie. Właściwie to się zaczęło tydzień temu po gali. A poza tym kompletnie się nie zgadzam z tym, że wyłonienie najlepszego sportowca jest proste. Za zeszły rok to akurat pierwsze miejsce było dla Lewandowskiego pewne, ale już co do kolejnych miejsc było dużo różnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, The Game 85 napisał:

Przecież ja o tym cały czas piszę, że nie ma jednolitej nazwy mistrza w MMA i być może dlatego ludzie nie doceniają w pełni tytułu Błachowicza. Bo mimo wszystko nawet w tym boksie jest tych kilku mistrzów w kategorii, ale każdy nazywany jest mistrzem świata.  Gdyby Błachowicz był nazywany mistrzem świata, a nie tylko mistrzem UFC myślę, że by mógł zdobyć trochę głosów więcej.

https://www.przegladsportowy.pl/sporty-walki/mma/ufc-jan-blachowicz-mistrzem-swiata-polak-pokonal-dominicka-reyesa/nydzvms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, The Game 85 napisał:

Ale my tu właśnie rozmawialiśmy o tym plebiscycie. Właściwie to się zaczęło tydzień temu po gali. A poza tym kompletnie się nie zgadzam z tym, że wyłonienie najlepszego sportowca jest proste. Za zeszły rok to akurat pierwsze miejsce było dla Lewandowskiego pewne, ale już co do kolejnych miejsc było dużo różnych opinii.

Tym bardziej pytanie, po co wyłaniać kolejne miejsca? Problemem w tym kraju jest to że mimo dobrych wyników, wysokich miejsc sportów mniej popularnych albo nawet popularnych w danym momencie nie przekłada się to na rozwój dyscypliny mam tu na myśli szkolenie, promocje, sponsoring.Także pytanie, po co? (oprócz dochodu z reklam i SMS)  Może już dzisiaj za dużo wypiłem i sprawiam wrażenie ofensywnego ale na prawdę nie ogarniam tego plebiscytu :)

 

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.