Skocz do zawartości

Orlando Magic (3) - Philadelphia 76ers (6)


Jmy

Magic - Sixers  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Magic - Sixers



Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że w przypadku Rondo atak był nieumyślny... W sumie by się zgadało dlaczego go nie zawiesili, bo nie liczy się efekt. No i Sterna też tam nie było

 

Rondo atakowal pilke, nie twarz Millera. Howard atakowal glowe Dalemberta.

 

Ciekawe czy Howard byłby wykluczony gdyby media i Sixers (przecież sam Stefansky przyznał: "I contacted the league immediately after the play")

 

Jeszcze raz to co zrobil Rondo nie kwalifikuje sie jako zawieszenie, ze sternem czy bez sterna na trybunach. ty sam napisales "ciekawe czy gdyby Sixers tego nie naglosnili" Pewnie, ze by go zaiwesili. Rondo probowal zablokowac pilke. Howard probowal przywalic Dalembertowi w twarz. Dwie rozne rzeczy.[/quote:3od25n20]

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=fMCxoE0o4hY

 

 

 

I napisz jeszcze raz że to są dwie różne rzeczy. Jak się trzymamy przepisów to trzymajmy się ich konsekwentnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest inne. Czy to, ze Rondo, Ariza czy ktokolwiek na wykluczenie na jeden mecz nie zaslugiwali/zaslugiwali wedle czyjejs interpretacji przepisow, zmieni fakt, ze lokiec wymierzonny w twarz przeciwnika, nie posiadajacego pilki na wyklucznie tez nie zasluguje? To sa dwie rozne sytuacje. Lokiec Howarda nie rozni sie niczym innym od tego gdyby zawodnik podszedl do drugiego i mu z piesci w twarz przylozyl. Mozecie sobie dalej plakac nad "niesprawiedliwoscia sedziwoska" i calej ligi to zawieszeniea Howarda nie cofnie. Zasluzyl na to na co zasluzyl. Gdyby ten dalember mial pilke w rekach to moze bysmy mogli podyskutowac, nad lokciem Howarda, ktory chcial mu ja wytracic...

 

http://www.youtube.com/watch?v=sjYuOG1gMDw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokiec Howarda nie rozni sie niczym innym od tego gdyby zawodnik podszedl do drugiego i mu z piesci w twarz przylozyl.

No chyba wlasnie sie rozni. Jak ktos komu przydzwoni z piesci to sprawa jest oczywista a ruch lokcia mozna interpretowac jako chec wyswobodzenia sie z objec przeciwnika (i tak tez bylo bo widac kto tu kogo pchal, trzymal itd). Zreszta takie ruchy lokciami to nie pierwszy raz u Dwighta. Ale jak sie na nim wieszaja, lapia za rece, wskakuja na glowe tylko zeby nie zapakowal to takie sa efekty. Niech sie lepiej przyjza jak maltretuja Howarda pod koszem zeby tylko nie oddal rzutu bo wielokrotnie nawet nie gwizdza niesportowych a bez watpienia do tego sie takie "zagrania" kwalifikuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wlasnie sie rozni. Jak ktos komu przydzwoni z piesci to sprawa jest oczywista a ruch lokcia mozna interpretowac jako chec wyswobodzenia sie z objec przeciwnika (i tak tez bylo bo widac kto tu kogo pchal, trzymal itd).

Najwidocznie ani stu ani stern tego tak nie znterpretowali i stad zawieszenie. Dla mnie t jest jasne, nie wiem dlaczego na sile brnac i udawac, ze zawieszony byc nie powinien. Mozna odepchnac popchnac i w inny sposob swoja fruustracje wyrazic niz lokiec w twarz. I za takie zachowanie zawieszony by nie zostal. Atak w twarz piecia czy lokciem, na zawodnika bez pilki - zawiesznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Mozecie sobie dalej plakac nad "niesprawiedliwoscia sedziwoska" i calej ligi to zawieszeniea Howarda nie cofnie. Zasluzyl na to na co zasluzyl. Gdyby ten dalember mial pilke w rekach to moze bysmy mogli podyskutowac, nad lokciem Howarda, ktory chcial mu ja wytracic...

 

http://www.youtube.com/watch?v=sjYuOG1gMDw

 

Ok ja odpuszczam temat howarda bo nie chodzi mi o to żeby płakać nad jego zawieszeniem. To się tyczyło tej wypowiedzi na temat tego czy faul ronda się kwalifikuje do zawieszenia i tego że atakował piłkę. W moim odczuciu nie, ok wiadome było że chciał popełnić faul, ale pamiętam jakie było oburzenie po faulu arizy, który się zakończył zawieszeniem a tutaj nawet i rondo dalej miał do tej piłki którą to niby atakował niż trevor. Dla mnie sprawa jest prosta to nie są decyzje na żywo w trakcie meczu, to są oficjalne ( więc rozumiem że przemyślane ) decyzje podejmowane przez władze nba, dla mnie jest to jasne że jeżeli ariza w tamtej sytuacji dostał zawieszenie to rondo dostaje je również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem cale zajscie jeszcze dzisiaj pare razy, IMO zasluzona kara, glupie ale zarazem niepodobne do Howarda zachowanie (frustracja?).

On się często tak zachowuje jak go ktoś popycha, uderza albo przytrzymuje. W tej akcji Dalembert właściwie zrobił to wszystko więc ja nie traktuję tego w kategorii frustracji (bo przy takiej serii jaką rozgrywa nie może być o tym mowy) a raczej jako rewanż.

 

To raczej SVG zachowuje się jak obrażona na wszystko i wszystkich panienka

Podaj przykład, bo moim zdaniem odniósł się do słów Di Leo z jajami. I jeśli Howard jest tak bardzo przez sędziów faworyzowany, to czemu nie gwizdnęli Dalembertowi ewidentnego faulu w akcji z tym łokciem?

 

Ale czy ogólnie nie jest to chore. Mamy Game 6 wyrównanej serii, a najlepszego gracza jednej z drużyn wyklucza się za muśnięcie przeciwnika łokciem. No ale co się dziwić jeśli wykluczenia daje się za przekroczenie linii przez rezerwowego w sytuacji powiedzmy "gorącej". Te wszystkie przepisy są dla grzecznych chłopczyków, chociaż i tak dobrze wiemy, że konsekwencji w przyznawaniu kar nie ma żadnej. Ciekawe czy Howard byłby wykluczony gdyby media i Sixers (przecież sam Stefansky przyznał: "I contacted the league immediately after the play") nie podniosły takiego rabanu. Szkoda, że tak to wygląda.

Ogólnie mam wrażenie ze faworyzują Howarda w tej serii, może nie bardzo, ale jednak. Gwizdają na nim faule, których czasem nie powinno być. Może w tej akcji zrewanżowali się i darowali Sammy'emu. Za ten łokieć też od razu powinien wylecieć i sprawy z zawieszeniem na szósty mecz by nie było. Nie nazwałbym tego muśnięciem i na pewno władze NBA same by to zobaczyły.

 

PS. Odnośnie SVG miałem na myśli zachowanie na meczu, nie jego wypowiedzi bo tych nawet nie czytałem. A o wypowiedzi z "nigdy nie jestem zadowolony" to już pisałem wcześniej, ale to w ramach zartu bo bardzo mi się podobało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chc siebie samego cytowac, ale Sixers maja talent do marnotrastwa szans. Kiedy sa pod presja i musza, zawodza. Pokazala to koncowka sezonu pokazaly to te wszytkie mecze, przegrane kilkoma punktami w rs pokazala to ta seria z Magic. Brawo Gortat, spelnil moje oczekiwania.

 

Zeby bylo smiesznie to jednak siebie zacytuje:

 

Jmy: Wiec nie ma Lee, nie ma Howarda. Znajac jednak Sixers moga to s...partolic tak czy inaczej. Mowie to tylko z tego powodu, ze takie rzeczy jeszcze niedawno mialy miejsce. Pozosttaje miec nadzieje na ciekawy mecz. Licze na jakies dd Gortata. Wielka szansa przed nim, bo wiele bylo mowione, ze jesli pzrelozyc minuty na produktywnosc, to z minutami ktore zagra to powinien spokojnie dd miec. Ciekawy tez jestem co w defensywie zrobi, bo Sixers napewno go wycwicza pod tym koszem.

Wycwiczyl to Gortat Dalemberta tym wsadem.

 

PS. Chyba zaraz painta zalacze i na rybach Sixers sie znajda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kompletnie nie masz racji Jmy. Za sam zamiar zawieszają? to chętnie poslucham przykładów. Ja Ci mogę napisać jak za (nie tylko) sam zamiar nie zawiesili Sheeda, który walnął łokciem w głowę BigZ a potem się przyznał do zamiaru.. teraz Rondo throw an elbow w stronę Kirka i pewnie też go nie zawieszą.. a ten atak na głowę Millera to jest pewna zawiecha na 1 mecz, tak samo jak wrzucenie Kirka w stolik. No doubt.

 

To co zrobił Howard może nie było najczystsze, ale on mu nie przywalił i na pewno za większe wykroczenia nie dawano zawieszeń, tym bardziej w PO.

 

Ale zawsze mówiłęm, że niektórych liga po prostu faworyzuje i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do faulu Rondw g5

 

Stu Jackon:

 

In terms of the criteria that we use to evaluate a flagrant foul penalty one, generally we like to consider whether or not there was a windup, an appropriate level of impact and a follow-through. And with this foul, we didn’t see a windup, nor did he follow through. So for that reason we’re not going to upgrade this foul to a flagrant foul penalty one.

Mowiac o zamiar chodzi mi o to, ze on jego zamyslem bylo przywalenie Dalembertowi. Nie ma mowy tu o ataku na pilke. Jest to wyrazny atak, akt frustracji i to jeszcze w twarz przeciwnika. Roznica pomiedzy faulem Rasheeda na Z i faulem Howarda na dalembercie, jest taka, ze Z mial pilke w rekach. Pewnie, ze mozna sie sprzeczac (znajac nature Sheeda) ze umyslnie mu w glowe przywalil, nawet bez wzgledu na to co powiedzial a czego nie powiedzial. Z tego co wiem, to sedziowie podyktowali flagrant 1, ale pozniej liga zmienila to na 2 i sheed jakas smieszna kare pieniezna dostal. Rondo probowal zablokowac pilke. Za rzucenie Kirkiem, powinni go w moim przekonaniu zawiesic. No doubt. Za faul na Millerze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd i hańba, tak jak bylem dumny z Sixers po trzech pierwszych meczach, tak teraz się wstydzę jak nigdy. Zero serca na boisku, zaangażowania, wiary w wygraną od pierwszej sekundy spotkania. Nie mówiąc o pomyśle na grę i wykorzystaniu osłabień Magic. Co się stało z tą drużyną, która grała w pięciu ostatnich spotkaniach? Jakby klony grały. Tylko Miller coś robił albo się chociaż starał, no może Williams też, Iguodala tylko udawał, że coś robi i się stara, a reszty w ogóle tam duchem nie było. Frustracja Dalemberta wielka jak porażka Sixers. Co za rozczarowanie, wyłączyłem ten mecz na początku czwartej kwarty bo już nie mogłem na to patrzeć. Miało byc tak pięknie, a było jak przed rokiem, tyle tylko, ze ostatni mecz Sixers pozostawił niesmak, którego długo się nie pozbędę. Wygrana Magic zdecydowanie zasłużona i sprawiedliwa, gwizdy na hali kibiców Sixers również. Ech... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było jak zwykły mecz sezonu regularnego. Żadna strona nie wyglądała specjalnie pobudzona i waleczna. O ile Orlando rzuty siedziały, to nie mieli obowiązku się szarpać, grali swoje spokojnie wioząc zwycięstwo, to Philly nie wiem, co sobie myślało. Styl kiepski. Zamiast odpaść po walce, może w G7 (nie mówiąc o przejściu dalej) i czekać na następny sezon, świeży start z Brandem, licząc na progres, to wpędzili się w marazm i doniesienia o tym, a to że Miller może odejść, a to że Dalembert nie chce zostać itd. Naprawdę "super".

 

Gortat zagrał dobre zawody. Troche siara z tymi dwoma airballami wykonanymi metr od kosza, ale jak na specjalistę od obrony, to ujdzie. Zresztą masakrycznie jest olewany w ataku. Musi mieć mega super pozycję, żeby ktoś mu podał. Jak był ślad obrońcy w pobliżu, to pies z kulawą nogą nie chciał mu piłki podrzucić :? Ale swoje zrobił, doube-double. Komentatorzy się trochę przesadnie napalali, ale było mimo posłuchać, że to o Polaku. No i ten wsad, gdy zdobył pierwsze punkty z gry. Miód :roll: Wreszcie mamy swojego człowieka, który po coś w NBA jest! Jak się zobaczy, ile Dalembert bierze za swoje usługi, to uważam, że MLE na bank się Gortatowi należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna strona nie wyglądała specjalnie pobudzona i waleczna.

 

 

 

Oj orlando byli jak najbardziej pobudzone penetracji było znacznie więcej niż we wcześniejszym meczach piłeczka też pieknie krążyła po obwodzie co dawało łatwe pozycje. Wrażenia mogą być mylne bo w ostatnim meczu w przeciwieństwie do wcześniejszych phila nie podniosła rękawicy rzuconej przez magic. Oni miałem wrażenie już po pierwszej kwaricie mieli dość... nie wiem może myśleli że bez howarda to mecz sie sam im wygra... a szkoda bo zostawia to złe wrażenie po całkiem niezłej serii w ich wykonaniu i po 4 pierwszych meczach w których na prawdę zmusili magic do ostrego wysiłku którego chyba się orlando nie spodziewało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no fakt - i Monty i Szak mają dużo racji :roll: Nie ma co rozpamiętywać, bo to już "past", ale jakieś takie smrody z udziałem Millera, Dalamberta i Ratliffa mogły mieć miejsce już przed meczem nr 6, co zupełnie położyło Philly :roll: Z drugiej strony, każda ekipa w PO ma przynajmniej jeden słaby mecz/dzień, a ten niestety zdarzył się 76'ers w najważniejszym (dotychczas) meczu sezonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jmy,

nadal chętnie posłucham przykładów jak to zawieszają za sam zamiar:)

 

Mowiac o zamiar chodzi mi o to, ze on jego zamyslem bylo przywalenie Dalembertowi.

Na pewno? wiesz to na 100%? Bo na moje to jakby chciał to by przywalił, a on go chciał tylko postraszyć i dlatego go ledwo musnął.

 

Nie ma mowy tu o ataku na pilke. Jest to wyrazny atak, akt frustracji i to jeszcze w twarz przeciwnika.

pomijając część o frustracji (mimo wszystko trafioną bardziej w sytuacji Rondo) to idealnie pasuje do opisu faulu Rondo na Millerze.

Rondo nie miał szans dotknąć tam piłki, gdyby miał 2 razy (słowanie DWA razy) dłuższe ręce to i tak by tej piłki nie tknął, bo była wyciągnięta daleko przed ciało Millera, a rondo dał radę złapać tylko za twarz. I teraz powiedzmi z czystym sumieniem, że rondo atakował piłkę, no nie rozśmieszaj mnie. Ewidentnie było widać, że chce przerwać akcję dowolnym środkiem i jeśli będzie musiał to go tam połamie, ale akcję zatrzyma. To nie jest umyślny faul?

 

Roznica pomiedzy faulem Rasheeda na Z i faulem Howarda na dalembercie, jest taka, ze Z mial pilke w rekach. Pewnie, ze mozna sie sprzeczac (znajac nature Sheeda) ze umyslnie mu w glowe przywalil, nawet bez wzgledu na to co powiedzial a czego nie powiedzial.

Różnica jest taka, że widać było że Sheed był mocno sfrustrowany i po meczu przyznał, że faul był umyślny i zamierzony, więc jeśli nie przytoczysz tu wypowiedzi Howarda o analogicznej treści, to mamy pogadane, bo ewidentnie widać, że nie zamysł i premedytacja czy ostrość/niesportowość faulu wymusza zawieszenie, ale twoje nazwisko/drużyna w której grasz. Kiedyś byli to pistons (czy nawet Spurs i chamski Bowen) a teraz są to Celitcs. Także zgadzam się w 100% ze Spabloo jak pisał o tym, że liga nie jest konsekwentna. Ja tak samo nie bronię Howarda i jeśli go zawiesili to ok, mieli jakieś powody, ale biorąc pod uwagę te komiczne sytuacje jakie odstawiają w pozostałych przypadkach to zwyczajnie nie mieli prawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.