Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj się zdziwiłem i w sumie wqurvilem. Rozumiem i jest mi przykro że za granicą wschodnia jest wojna bo to zawsze tragedia tych bezbronnych przede wszystkim ale jak czytałem narrację że zły Putin wczoraj zaatakował Ukrainę z powietrza na jakimś rekordowym poziomie od miesięcy i były pseudo analizy tej sytuacji po czym poszedł komunikat że w tych atakach zginęło 3 ludzi ( o 3 za dużo z perspektywy pacyfistycznej) to się serio zastanawiam o co tu chodzi? 

Dziennikarze są tak głupi czy pisanie na zlecenie? 

3 ofiary? To przecież redukcja ruchu na drogach zrobiło bilans na plus aby być matematycznie poprawnym. 

Może jestem niezdrowo przewrażliwiony ale nie wierzę w przypadki. Nawet dziwna sprawa i może przypadkowa z innej działki. Jesteśmy przed ważna decyzja obronności i organizacji produkcji amunicji w kontekście potencjalnej wojny. Najpierw program o tym robi kanał zero a dziś wyszedł nowy odcinek świetnego podcastu wojenne historię gdzie ciekawie opowiadają o wojnie historycy nowego „technologicznego” pokolenia. Wyszedł odcinek o produkcji amunicji i negowaniu poziomu rezerw surowcowych Państwa Polskiego w 1939.  Niby sama narracja podobna do innych odcinków ale jednak…. Wtf? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignazz napisał(a):

Wczoraj się zdziwiłem i w sumie wqurvilem. Rozumiem i jest mi przykro że za granicą wschodnia jest wojna bo to zawsze tragedia tych bezbronnych przede wszystkim ale jak czytałem narrację że zły Putin wczoraj zaatakował Ukrainę z powietrza na jakimś rekordowym poziomie od miesięcy i były pseudo analizy tej sytuacji po czym poszedł komunikat że w tych atakach zginęło 3 ludzi ( o 3 za dużo z perspektywy pacyfistycznej) to się serio zastanawiam o co tu chodzi? 

Dziennikarze są tak głupi czy pisanie na zlecenie? 

3 ofiary? To przecież redukcja ruchu na drogach zrobiło bilans na plus aby być matematycznie poprawnym. 

Może jestem niezdrowo przewrażliwiony ale nie wierzę w przypadki. Nawet dziwna sprawa i może przypadkowa z innej działki. Jesteśmy przed ważna decyzja obronności i organizacji produkcji amunicji w kontekście potencjalnej wojny. Najpierw program o tym robi kanał zero a dziś wyszedł nowy odcinek świetnego podcastu wojenne historię gdzie ciekawie opowiadają o wojnie historycy nowego „technologicznego” pokolenia. Wyszedł odcinek o produkcji amunicji i negowaniu poziomu rezerw surowcowych Państwa Polskiego w 1939.  Niby sama narracja podobna do innych odcinków ale jednak…. Wtf? 

Nie rozumiem co masz na mysli.

To byl jeden z najwiekszych atakow ilosciowo od poczatku wojny, Kubbas wyzej wstawil bez komentarza nie wyjasniajac mapke z miejscami gdzie uderzono. Ponad 100 rakiet w jednym momencie plus drony. Wiekszosc stracona przez OPL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reikai napisał(a):

Nie rozumiem co masz na mysli.

To byl jeden z najwiekszych atakow ilosciowo od poczatku wojny, Kubbas wyzej wstawil bez komentarza nie wyjasniajac mapke z miejscami gdzie uderzono. Ponad 100 rakiet w jednym momencie plus drony. Wiekszosc stracona przez OPL.

do tego ataki na elektrownie

11 godzin temu, matek napisał(a):

No i co to?

mapka pokazujaca gdzie atakowali ruscy i jak wielka byla skala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czy nie wydaje wam się ze tu jakieś podpropogowe manipulacje są skoro zginęły tylko 3 osoby. Nie żebym był zawiedziony czy smutny ze nie było ofiar 100.000. Tylko nachodzi mnie refleksja ze i tak niczego nie możemy zweryfikować ale za to możemy bać manipulowani. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ignazz napisał(a):

 Tylko nachodzi mnie refleksja ze i tak niczego nie możemy zweryfikować ale za to możemy bać manipulowani. 

Ale tak jest niemal z każdą informacją jaką odbierasz w internecie, TV, czy innych mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ignazz napisał(a):

No ale czy nie wydaje wam się ze tu jakieś podpropogowe manipulacje są skoro zginęły tylko 3 osoby. Nie żebym był zawiedziony czy smutny ze nie było ofiar 100.000. Tylko nachodzi mnie refleksja ze i tak niczego nie możemy zweryfikować ale za to możemy bać manipulowani. 

Ale gdzie jest manipulacja?

Jeden z najwiekszych atakow od poczatku wojny - check, bylo tak.
Malo ofiar, bo zachod pomaga Ukrainie w sprzecie OPL - check, jest tak.

Jednoczesnie u nas mocno sie pompuje produkcje amunicji, bo to skandal ze produkujemy tego tak malo.

Gdzie widzisz spisek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Reikai napisał(a):

Nie rozumiem co masz na mysli.

To byl jeden z najwiekszych atakow ilosciowo od poczatku wojny, Kubbas wyzej wstawil bez komentarza nie wyjasniajac mapke z miejscami gdzie uderzono. Ponad 100 rakiet w jednym momencie plus drony. Wiekszosc stracona przez OPL.

Ja myślę że koledze @ignazz chodzi o niskie ratio ofiar śmiertelnych vs ilość środków użytych przez kacapów w tym ataku. Ja bym tu nie szukał spisku ani manipulacji. Zwyczajnie po dwóch i pół latach wojny Ukraińcy są dobrze przygotowani ,tak samo siły zbrojne jak i obrona cywilna, dodatkowo naród jest bardziej zdyscyplinowany i bierze na serio komunikaty rządu o zagrożeniach. W Polsce jakby ruscy przypierdolili sto rakiet, to może by było tak samo trzy ofiary śmiertelne tylko na każdą rakietę .Przecież u nas mało kto zna sygnały alarmowe, a komunikatów RCB też nikt nie bierze na serio. W ostatni weekend dostałem dwa razy więcej ostrzeżeń RCB o gwałtowanych opadach, niż spadło kropel deszczu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"Jeśli tama zostałaby uszkodzona lub zniszczona, doprowadziłoby to do katastrofalnej w skutkach powodzi, która objęłaby Kijów, a być może nawet zaporoską elektrownię jądrową."

https://geekweek.interia.pl/news-widmo-katastrofy-na-ukrainie-co-sie-stanie-kiedy-zaatakowana,nId,5877270

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2024 o 15:33, DRK napisał(a):

Niemieckie organa ścigania chcą aresztowania ukraińskiego nurka Wołodymyra, rzekomo maczającego palce w wysłaniu NS do historii, a który akurat pomieszkuje w Pruszkowie.  

https://forsal.pl/kraj/bezpieczenstwo/artykuly/9571030,wysadzil-nord-stream-i-uciekl-do-polski-niemcy-wsciekli-bo-nie-moga.html

Co ten biedny Bodnar ma zrobić? :)

 

Dlaczego sugerujesz, iż Bodnar mogł mieć rozterki związane z konfliktem interesów?

Zdanie jego szefa jest dość jednoznaczne:

"Powinniście dziś zrobić w związku z nią tylko jedno: przeprosić i siedzieć cicho".

Skad twoje obawy? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pablo81 napisał(a):

Skad twoje obawy? :)

Moje wątpliwości wynikają z dwóch powodów. 

1. Prokuratura za obecnie rządzącej opcji w 2011 roku potrafiła popełnić już jeden niewybaczlny błąd pomagając Łukaszence wsadzić znanego opozycjonistę. 

https://www.rp.pl/kraj/art13425251-bialacki-bezskutecznie-prosil-o-pomoc

 

2. Skoro wtedy potrafiono pomóc niezbyt nam przychylnemu bialoruskiemu reżimowi to co mogą zrobić wobec przyjaznego wobec nas zachodniego sąsiada? 

Edit

Wrzuciłem ten link o śledztwie w sprawie NS 14.08, a słowa Tuska ,, przeproście i siedźcie cicho" są z 17.08. Już drugi raz na tym forum każesz mi walczyć z chronologią.

 

 

 

Edytowane przez DRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DRK napisał(a):

Moje wątpliwości wynikają z dwóch powodów. 

1. Prokuratura za obecnie rządzącej opcji w 2011 roku potrafiła popełnić już jeden niewybaczlny błąd pomagając Łukaszence wsadzić znanego opozycjonistę. 

https://www.rp.pl/kraj/art13425251-bialacki-bezskutecznie-prosil-o-pomoc

 

2. Skoro wtedy potrafiono pomóc niezbyt nam przychylnemu bialoruskiemu reżimowi to co mogą zrobić wobec przyjaznego wobec nas zachodniego sąsiada? 

 

Łeee, nie kupuję tłumaczenia "zawsze może zdążyć się błąd ludzki" :)

Zwykle wróżbiarstwo podsycane uprzedzeniami i niechęcią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Łeee, nie kupuję tłumaczenia "zawsze może zdążyć się błąd ludzki" :)

Rozumiem. To było kilkanaście lat temu i pewnie uważasz, że standardy wzrosły. 

Ale tu mam świerzynkę dosłownie z przed chwili :)

 

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-klotnia-o-podpis-premiera-donald-tusk-to-byl-blad,nId,7765767

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, DRK napisał(a):

Rozumiem. To było kilkanaście lat temu i pewnie uważasz, że standardy wzrosły. 

Ale tu mam świerzynkę dosłownie z przed chwili :)

 

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-klotnia-o-podpis-premiera-donald-tusk-to-byl-blad,nId,7765767

Z rozmachem to powiązanie wysadzenie NS z podpisem w tej sprawie :)

Jakbyś nie patrzył wina Tuska na usługach Niemca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Z rozmachem to powiązanie wysadzenie NS z podpisem w tej sprawie :)

Jakbyś nie patrzył wina Tuska na usługach Niemca :)

Teraz to  Ty sprowadzasz do ironii. (ale z emotkami to ok, może być ) 

Przecież wyraźnie nawiązałem jedynie do tego, że błędy sie zdarzają, a Ty tego nie chcesz kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.02.2024 o 11:25, DLT_Braddock napisał(a):

Bójmy się. Czuwaj na forum, ruscy wszędzie. Jak darkonza jechał z sowiecką narracją

Bardziej pasuje z "komunistyczną narracja"  krytykowanie słowa "sowiecka" jest ryzykowne bo przecież Ukraina była ostatecznie tak samo sowiecka jak Rosja i mniej więcej w tym samym czasie sowiecka być przestała. Teraz pojade trochę z "rosyjską propagandą" bo wojna obecnie jest tak zakłamana jak czas komuny. Tylko to będzie po prostu prawda. O skutecznosci obrony przeciwrakietowej:

"W komunikatach ukraińskiego DSP odsetek zestrzeliwanych pocisków manewrujących rzadko spada poniżej 80%. Jest to wartość względnie stała. Podobną skuteczność wykazywano jeszcze przed otrzymaniem zachodnich systemów obrony powietrznej.
...
20 sierpnia głównodowodzący Sił Zbrojnych Ukrainy generał Ołeksandr Syrski przedstawił dane dotyczące wykorzystania przez agresora środków rażenia, w tym szczegółowy zbiorczy wykaz użytych od lutego 2022 r. rakiet i dronów kamikadze wraz z liczbą zestrzeleń.
....
Ogółem w ciągu blisko dwóch i pół roku pełnoskalowej agresji Rosjanie mieli wykorzystać 9627 rakiet wszystkich typów, z których obrońcy mieli strącić 2429, co oznacza 25-procentową efektywność."

a wiadomo ze to wciaz ściema bo Ukraińcy twierdza ze łatwiej zestrzelić hiperosnicze rakiety od tych co leca tak samo jak latała V-2. Tak nie moze być"
"Skuteczność obrony powietrznej w zbiorczej prezentacji Syrskiego jest dużo niższa: w przypadku pocisków manewrujących wynosi 56%, a balistycznych – zaledwie 4%. Paradoksalnie stosunkowo wysoki poziom 25% osiąga „strącalność” pocisków hipersonicznych."

Dobrze im idzie tylko stracanie Shaedów
www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2024-08-27/ukraina-szykuje-sie-do-uderzenia-na-korieniewo-a-rosja-na-pokrowsk

 

O realiach wojny i "miesnych atakach"

"Należy pamiętać, że agresor skierował na Ukrainę od 200 tys. (według danych amerykańskich) do ponad 400 tys. (w ocenie Kijowa) żołnierzy, natomiast siły obrońców liczą blisko 1 mln żołnierzy, z których co najmniej połowa jest zaangażowana w rejonach walk. "

https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2023-11-03/ukraina-potwierdza-niepowodzenie-kontrofensywy-617-dzien-wojny

Rosjanie nie mogli nigdy sobie na takie ataki pozwolić, bo Ukraina cała wojnę miała przewagę liczebną.

Ktoś wcześniej się zastanawiał (słusznie) czemu tak mało ofiar po ruskich atakach rakietowych, a bo dlatego ze ruskie wbrew propagandzie staraja sie nie atakowac cywilów, jesli jednak odpalasz rakiety tysiacami z których 20% trafia oboku celu, do tego czesc jest stracana i spada nie tam gdzie miała, a czesc spada ludziom na głowy jako duże odłamki to ofiary cywilne musza być. W dodatku zdarzaja sie błedy. Zdarzaja sie też szaleni dowódcy i żołnierze psychopaci, ale tacy są wszedzie. U nas niedawno rumuni ostrzelali kilka budynków i plac zabaw to sie stało w czasie pokoju gdzie nie ma wojennego "burdelu". Mamy tez przykłąd z przewodowa ze jedna ukraińska przeciwrakieta zabiła dwóch Polaków, wiec teraz jest tak ze tez każdy błąd ukraińskiej obrony przeciwlotniczej tez jest zapisywany na konto rosjan.

Ogólnie "krwiożerczośc" ruskich pokazuje ta grafika, na pewno nie pokazuje pełnych danych o  zabitych cywilach na Ukrainie i w Palestynie, ale mimo ze rosja ładuje w Ukrainę zdecydowanie wiecej bomb i rakiet zabija nieporównanie mniej cywilów

116543cf12b656-948-905-0-313-1069-1021.w

a odnosnie tego "czuwaj" to możliwe ze na Ukrainie dzieje się coś nowego, Zelenski pierwszy raz stanął po stronie "prawdy", a nie po stronie "czuwaj", choć wojskowy chciał ją zgrilowac swoim pójsciem w zaparte, tym "czuwaj" właśnie. Do tej pory zawsze to podejscie wygrywało, pierwszy raz w duzej sprawie wygrała prawda

"Według doniesień portalu RBC w czwartek posłanka Marianna Bezugla powiedziała, że jest w posiadaniu informacji dotyczących katastrofy samolotu F-16. Według niej myśliwiec "został zestrzelony przez przeciwlotniczy system rakietowy Patriot z powodu braku koordynacji między jednostkami". Polityczka w piątek zarzuciła dowódcy "milczenie" i twierdziła, że "to przynajmniej trzeci przypadek" zestrzelenia ukraińskiego samolotu przez własną obronę przeciwlotniczą.
....
Jak poinformowała Agencja Interfax, nad ustaleniem przyczyny katastrofy samolotu pracują zarówno ukraińscy eksperci wojskowi, jak i eksperci z USA. "Ustalamy przyczyny katastrofy lotniczej. Nikt niczego nie ukrył i nikt niczego nie ukrywa. Cała kadra kierownicza wyższego szczebla natychmiast otrzymała raport o katastrofie. Nasi partnerzy ze Stanów Zjednoczonych, którzy już biorą udział w dochodzeniu przyczyn, również otrzymali wstępny raport" - napisał Mykoła Ołeszczuk.
....
Jak przekazała telewizja 24TV Mykoła Ołeszczuk nazwał posłankę "narzędziem dyskredytacji najwyższego dowództwa wojskowego". "Po raz kolejny nie tylko obrzuciłaś mnie i Siły Powietrzne, ale zdyskredytowałaś producentów amerykańskiej broni - głównego sojusznika Ukrainy - Stany Zjednoczone! Znów zostałaś główną informatorką wrogiej propagandy i bijesz wszelkie rekordy w rosyjskiej telewizji! Cała Rosja wam kibicuje" - napisał mundurowy. Zdaniem dowódcy posłanka "dawno temu sprzedała swoje nazwisko, aby osiągnąć te ohydne cele". Mykoła Ołeszczuk zaznaczył, że "nadejdzie czas, aby przed całym wojskiem przeprosiła za to, co zrobiła".
....
Kancelaria Prezydenta Ukrainy poinformowała w piątek 30 sierpnia, że dowódca Sił Powietrznych Ukrainy Mykoła Ołeszczuk został zdymisjonowany"

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,31267501,dlaczego-ukraina-stracila-f-16-wolodymyr-zelenski-odwolal-dowodce.html#do_w=399&do_v=1159&do_st=RS&do_sid=1721&do_a=1721&do_upid=1159_ti&do_utid=31267501&do_uvid=1725043288211&s=BoxOpImg2

Bezuhla ostro skrytykowała dowództwo Sił Powietrznych Ukrainy, oskarżając je o „kulturę kłamstwa”, jak mówi ta posłanka: "Kultura kłamstw prowadzi nas do porażki".

Ogólnie jak kończyłem na forum rosjanie byli bardzo przeceniani, ludzie sie bali ze w tydzień Ukraina a nas zaleja z Królewca. Teraz są niedoceniani, atakuja przecież bez przewagi liczebnej, do tego przy Ukrainie majacej wsparciu całego zachodu kilkukrotnie przekraczającemu wartość lend-lease jaka otrzymywał zsrr, a mimo to nie wiadomo czemu wciąz jakoś daja radę. To jest przykra niespodzianka.

Z ciekawostek to chatgpt-4 mnie poinformował ze mi zdjęto bana :) a ze były watpliwosci iż to sie dokonało to jednoznacznie potwierdzam. Natomiast nie mam zamiaru wracac aktywnie, szczerze mówiac to chyba czesciej dyskutuje teraz z tym AI niz na forach, on sie nie emocjonuje, czyste argumenty, a na forum jak widziałem to ludzie wciaz lubią ostro z wyzywiskami jechać. Namawiam do używania czata nawet w pracy, Rappar jest lekarzem o ile pamiętam, korzystaj ile się da, dziś bycie lepszym lekarzem od innych jest bardzo łatwe: https://obserwatorgospodarczy.pl/2023/04/29/badanie-chat-gpt-okazal-sie-skuteczniejszy-i-bardziej-empatyczny-od-lekarzy/

AI to współczesny doktor Wilczur, lepszy od ludzi ale nie ma pozwolenia na to by mniej ludzie umierało a lekarze tracili pracę

https://zdrowie.wprost.pl/profilaktyka-i-leczenie/11727229/ludzie-placili-za-porady-zdrowotne-od-chata-gpt-rpp-interweniowal.html

Pozdrawiam wszystkich, Ciebie Braddock oczywiscie też, pozostań w rewolucyjnej czujnosci! :P

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.