Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, memento1984 napisał:

Podalem fox bo az tak smiesznie trabili jak daily mail (=fakt) a jedna jakas babeczka troche tonowala to ja prawie w nasze forumowe onuce ubrali i zaczeli weryfikowac doktorat 

nie bierz tego do siebie. Nie oglądam amerykańskich stacji i nie czytam gazet. Czasem widzę tylko jakieś urywki i stąd uraz do FOX'a.  Zresztą po prawdzie to mam uraz do większości "dzienikarzy" głównego nurtu od Bilda, przez Onet, Interie,...<wstawić sporo innych> do Washington Post

Teraz, Chytruz napisał:

Ostatnie poltora roku:

Putin/Rosja: daje kompromitujacy pokaz nieudolnosci lub slabosci panstwa/wojska

Foliarze: zrobili to specjalnie!

 

W sumie to przed chwila o tym myslałem. Bo teraz niby beka z OSINTU. Ci co najgłosneij krytykuja to np. @_LOAC_lawyer który na swoim koncie potrafi wyciąć połowe oficialnego komunikatu żeby mu pasowało pod teze. Widziałem to przynajmniej przy okazji wysadzenia tamy w Kachowce jak również przy okazji ENPP w Zaporożu. A to czego mi brakuje to wskaznia gdzie się pomylili? jedyne z czym mogę się zgodzić to że nie pełnili roli OSINT a relacjonowali na żywo przeklejając wiadomości z innych kont. Ale nawet dziś bardziej obserwuje wymyslenie tezy której oponent nie mowił ->wyśmianie go --> nie pokazanie alternatywnego scenariusza na podstawie dostępnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Amerykański wywiad dowiedział się już w połowie czerwca, że Jewgienij Prigożyn szykuje zbrojną rebelię - napisał w sobotę dziennik "The Washington Post", powołując się na rozmowy z niewymienionymi z nazwiska wysokimi urzędnikami administracji USA. Zdaniem wywiadu, Putin również został poinformowany o zagrożeniu i było to "zdecydowanie ponad 24 godziny temu" - twierdzi gazeta."

polskieradio24.pl

 

Ale jak to? Putin nie został zaskoczony, kiedy wysłał wszystkie swoje siły na front?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pablo81 napisał:

"Amerykański wywiad dowiedział się już w połowie czerwca, że Jewgienij Prigożyn szykuje zbrojną rebelię - napisał w sobotę dziennik "The Washington Post", powołując się na rozmowy z niewymienionymi z nazwiska wysokimi urzędnikami administracji USA. Zdaniem wywiadu, Putin również został poinformowany o zagrożeniu i było to "zdecydowanie ponad 24 godziny temu" - twierdzi gazeta."

polskieradio24.pl

 

Ale jak to? Putin nie został zaskoczony, kiedy wysłał wszystkie swoje siły na front?

 

Rozumiem że zawsze wierzysz "The Washington Post" czy tylko jak pasuje do twojej tezy? Czy w tym artykule nie było że skala była zaskoczeniem?

Ale ważniejsze jest pytanie. Co ty uważasz że się stało? jakieś logiczne wytłumaczenie tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, memento1984 napisał:

wlaczylem sobie foxnews

"ruski przekaz w twoim domu"

Godzinę temu, memento1984 napisał:

“nie wyglada ze tam byla jedna ofiara w worku, czy jeden wystrzal, ot rozni patrioci, adresujacy swoje problemy, usciski dloni.”

Ofiary są udokumentowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gregorius napisał:

Rozumiem że zawsze wierzysz "The Washington Post" czy tylko jak pasuje do twojej tezy? Czy w tym artykule nie było że skala była zaskoczeniem?

Ale ważniejsze jest pytanie. Co ty uważasz że się stało? jakieś logiczne wytłumaczenie tego?

Boję sie, że moje zdanie nie wpasuje się w waszą retorykę i nastąpi paniczna reakcja wraz z wyzwiskami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał:

Boję sie, że moje zdanie nie wpasuje się w waszą retorykę i nastąpi paniczna reakcja wraz z wyzwiskami. 

Spróbujmy. Byle było to logiczne lub oparte na faktach. wiadomo że bardzo dużo nie wiemy ale jednak po filmach, sytuacji na froncie itd, na czymś można sie oprzec. ogolnie wsród osób spierają się teraz dwie wersje : ustawka vs realny pucz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gregorius napisał:

Spróbujmy. Byle było to logiczne lub oparte na faktach. wiadomo że bardzo dużo nie wiemy ale jednak po filmach, sytuacji na froncie itd, na czymś można sie oprzec. ogolnie wsród osób spierają się teraz dwie wersje : ustawka vs realny pucz. 

Wczoraj wieczorem na Polsacie opowiadał z rosyjskim akcentem jakiś kolejny generał, który stwierdzil, że prywatne wojsko nie istnieje, a grupa wagnera jest tak naprawdę nieformalnym odłamem rosyjskiej armii, nad którym 100% kontrolę ma Putin. Stwierdził on, że cała ta zagrywka miała na celu odsunięcie Szojgu. Putin chciał to zrobić w białych rękawiczkach i de facto nie przyznając się do bledu, jakim było trzymanie Szojgu tak długo na stanowisku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gregorius napisał:

Spróbujmy. Byle było to logiczne lub oparte na faktach. wiadomo że bardzo dużo nie wiemy ale jednak po filmach, sytuacji na froncie itd, na czymś można sie oprzec. ogolnie wsród osób spierają się teraz dwie wersje : ustawka vs realny pucz. 

A co miałoby być w ogóle motywacja takiej ustawki wg tych, którzy mówią że to ustawka ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pablo81 napisał:

Wczoraj wieczorem na Polsacie opowiadał z rosyjskim akcentem jakiś kolejny generał, który stwierdzil, że prywatne wojsko nie istnieje, a grupa wagnera jest tak naprawdę nieformalnym odłamem rosyjskiej armii, nad którym 100% kontrolę ma Putin. Stwierdził on, że cała ta zagrywka miała na celu odsunięcie Szojgu. Putin chciał to zrobić w białych rękawiczkach i de facto nie przyznając się do bledu, jakim było trzymanie Szojgu tak długo na stanowisku.

 

Putin upierdolil sobie rece o wiele bardziej tym, ze chlop mu wjechal na rogatki miasta i okazal slabosc jako car, o wiele bardziej niz przyznajac sie do bledu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reikai napisał:

Putin upierdolil sobie rece o wiele bardziej tym, ze chlop mu wjechal na rogatki miasta i okazal slabosc jako car, o wiele bardziej niz przyznajac sie do bledu.

Zobaczymy jaki będzie dalszy ciąg historii/retoryki. Może Władimir, żeby pokazac, że jest hegemonem poświęci swojego kucharza (oficjalnie zabijając np., a naprawdę wysyłając gdzieś na emeryturę)  i da do zrozumienia, że żadne formy buntu nie mają racji bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pablo81 napisał:

Ogólnie jestem rozczarowany twoim poziomem. Nawet jeśli nie miałem racji, to nie masz podstaw do takiego tonu

Przecież to ty wpadłeś na to forum by nas pouczać ,ze opieramy się o drugorzedny twitty po czym snujesz sobie teorie ,ze WAgner jest dozbrojony przez USA choć pewnie nawet 10 latek wie ,że to niemożliwe by USA dostarczyła rosyjski sprzęt ( Wagner ma tylko rosyjskie uzbrojenie i to jeszcze w głąb rosyjakiego terytorium) a dosłownie chwilę później wysnułeś ,ze Wagner jest na pasku Putina i walnie atomówką

Powiedz mi jak jest możliwe wysnuć coś takiego .W 3 godziny doszedłeś od Wagner jest na pasku USA do Wagner jest na pasku Putina i walnie atomówką

I jeszcze się okazało ,że oba to są Twoje wymysły bez żadnych źródeł

Jak to nazwiesz hipokryzją? Powiedz mi po co wpadasz tu z tonem pouczania i połajania jak sam nie opierasz się na żadnych źródłach

A jeszcze lepiej Ty w ogóle nie masz żadnej wiedzy na temat tej wojny. Inaczej byś się nie dziwił czemu Rosja nie ma cięzkiego sprzętu na swoim terytorium A nie ma ma bo te 3 okręgi w europejskiej części wysłały wszystkie swoje dywizje na wojne

Na dodatek Wagner to nie jest pierwszy rajd na terytorium Rosji. już wcześniej dwa razy Rosyjski Legion wjechał na terytorium Biełgorodu i za każdym razem Rosjanie potrzeowali dwóch pełnych dni by w ogóle coś zorganizować. A atakowało ich 200 żołnierzy bez czołgów a tu szło 25-30 tys weteranów z cięzkim sprzętem. Rosja w tej wojnie pokazała nie raz bezwładność decyzyjną . Ostatnio zginął im wojskowy szef rejonu biełgorodzkiego . Mieli zniszczoną fabrykę sztucznego grafenu , która była dla nich wazna

14 godzin temu, Pablo81 napisał:

Ty natomiast w pozie nieomylnego nawet nie zajaknales się o ustawce.

Czyli nawet czytać postów nie umiesz? No cóż nie dziwi mnie to bo ja na samym początku pisałem ,że to moze być ustawka

 

14 godzin temu, Pablo81 napisał:

Pisałem, że wagnerowcy mogę nie mieć na tyle sił, aby zająć Moskwę, czego też nie uczynili.

A kto ich zatrzymał?  Przecież jeśli Putin dzwoni do Łukaszenki i prosi go o negocjacje i finalnie Prigozin dostaje to co chciał od początku to czyja to jest porażka? Rosyjska armia zatrzymała Prigożina?

A przy okazji możesz pokazać nam dowód na pacyfikowanie Wagnera bo pisałeś wczoraj ,ze rosysjak armia do wieczora go spacyfikuje?

 

Tak ogólnie powiedz mi po co ty wpadasz nas wszystkich pouczać jeśli masz zerową orientację w temacie. Nikogo nie dziwi ,ze Rosjanie mają w okolicach Moskwy głównie siły Rosgwardi.. Ciebie to dziwi. Popatrz sobie na siły stacjonujące wokół Moskwy przed wojną i obecnie wszystkie one są na Ukrainie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, memento1984 napisał:

Czyli nie masz i przepisujesz plotki jako “udokumentowane”?

PRzecież to wymaga 3 sekund

Mało tego sami Rosjanie potwierdzili utratę 7 maszyn wczoraj

Jakim cudem Ty nie widziałeś tych potwierdzeń. Jedyne co mnie zdziwiło w raportach rosyjskich to info o zesteleniu aż 3 MI-8 do walki elektroniczenj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.