Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Haze napisał:

Nie dało się, to dziecko w przedszkolu może powiedzieć, a nie kilku przeszkolonych policjantów. Dali ordynarnie dupy i tyle.

 

35 minut temu, Haze napisał:

O co Wam chodzi? Wasz były(?) kumpel nietrafnie was podsumował? Pewnie, że podał najbardziej skrajne wypowiedzi, ale reszta płynie tym samym brudnem nurtem, tylko się bardziej kontroluje. Nie wiem, chyba jedynie barcalover i może Ely próbują jakoś racjonalnie podejść do sprawy.Policjant strzelił kolesiowi z bliska w plecy 7 razy. To jest sprawa nie do wybronienia.

Wiesz, że właśnie przepychałeś się z policją, wiesz, że mierzą do Ciebie z broni, ale sobie idziesz w kierunku samochodu, gdzie możesz mieć broń i dziwisz się, że do Ciebie strzelają. Nie do obrony jest zachowanie pana Blake'a. A barcalover poza obrażaniem innych, to w którym momencie próbował racjonalnie podejść do sprawy?

33 minuty temu, josephnba napisał:

Masz prawo żeby tak uważać, ale czy to, że mamy na to inne zdanie czyni z nas rasistów?

 

To jest właśnie to zachowanie, o którym pisałem rano. Nie podzielasz poglądów innych i stajesz się nagle "rasistą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Do obrońców BLM, zapraszam was do zachowania się wobec policjantów w Polsce, jak Brown się zachował i nagrania tego.

Chętnie przyłączę do protestów WLM i tego, że policja w Polsce dyskryminuje białych za kolor skóry 

Nie licytujmy się na moralność, bo po obydwu stronach barykady nie ma świętych. Clue tej jednostkowej sprawy wygląda tak, że policjant usiłował zabić kolesia strzelając 7 razy w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Haze napisał:

Policjant strzelił kolesiowi z bliska w plecy 7 razy. To jest sprawa nie do wybronienia

Bandycie, który się z nimi przepychał. Został trafiony 4 razy. 

Obejrzyj sobie link który dałem wcześniej, dostał z paralizatora, potem się im wyrwał. Mieli się dać mu się zastrzelić jak Ci dwaj policjanci na autostradzie? 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Qbajag napisał:

 

Wiesz, że właśnie przepychałeś się z policją, wiesz, że mierzą do Ciebie z broni, ale sobie idziesz w kierunku samochodu, gdzie możesz mieć broń i dziwisz się, że do Ciebie strzelają. Nie do obrony jest zachowanie pana Blake'a. A barcalover poza obrażaniem innych, to w którym momencie próbował racjonalnie podejść do sprawy?

 

To jest właśnie to zachowanie, o którym pisałem rano. Nie podzielasz poglądów innych i stajesz się nagle "rasistą".

Dasz sobie rękę uciąć za swoich kolegów, że w zbiorze tych z innymi poglądami nie ma podzbioru rasiści? Poręczysz za to?

Edytowane przez Haze
bład
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Haze napisał:

Nie licytujmy się na moralność, bo po obydwu stronach barykady nie ma świętych. Clue tej jednostkowej sprawy wygląda tak, że policjant usiłował zabić kolesia strzelając 7 razy w plecy.

Policjant usiłował zabić awanturującego się przestępcę, nie stosującego się do poleceń, kiedy powstało zagrożenie, iż może sięgać po broń. To jest clue co najwyżej.

1 minutę temu, Haze napisał:

Dasz sobie rękę uciąć za swoich kolegów, że w zbiorze tych z innymi poglądami nie ma podzbioru rasiści? Poręczysz za to?

Ależ oczywiście, że mogą być. I to pozwala wrzucać wszystkich do jednego worka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

Nie powtarzam tylko widze jak kolo idzie sobie pomiędzy 3 policjantami a potem jak się do nich odwrócił to zamiast go wtedy obezwładnic co opisują procedury to woleli mu strzelić. 

Obejrzałeś ten film do którego dałem link? Na którym próbują go obezwładnic, ale się wyrywa, podnosi z ziemi i nożem idzie w storne auta (od tego momentu dopiero akcje pokazuje ten popularny filmik). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Mam wrażenie, że kilku z Was trochę za [...] mało imprezowało na mieście w młodości.

1 minutę temu, january napisał:

Wejście w jakikolwiek kontakt fizyczny z przypuszczalnie nafutranym młodym kolesiem mającym nóż w dłoni to jest ogromne ryzyko

#dangerous

Nie chce mi się przewijać tego wątku, sorki: czemu strzelili do gościa aż siedem razy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, january napisał:

Mam wrażenie, że kilku z Was się trochę za dużo filmów z sztukami walki naoglądało, a mało imprezowało na mieście w młodości.

Wejście w jakikolwiek kontakt fizyczny z przypuszczalnie nafutranym młodym kolesiem mającym nóż w dłoni to jest ogromne ryzyko (już pomijam takie aspekty jak to, iż mógł mieć choćby HIV).

wali się ostrzegawczy strzał a potem w kolana . po to wymyślono procedury żeby uniknąć jałowych dyskusji. tutaj mamy przykład ewidentnych kowbojów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

Bo dopiero wtedy mieli pewność, że nie wyciągnie gnata i nie zacznie do nich nawalać?

Pytam z ciekawości, bo nie mam zielonego pojęcia o procedurach policyjnych. Nie ma nic pomiędzy ,,po prostu idziemy za podobno uzbrojonym gościem, który nie chce się podporzadkować policji'', a ,,ładujemy 4-7 kulek w faceta w ostateczności, gdy może nam coś zrobić''? Kinda weird z perspektywy trzech uzbrojonych policjantów, którzy mieli dosyć zajebistą sytuacyjną przewagę. 

Krzemo, dzięki, oglądnę w wolnej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Haze napisał:

Nie dało się, to dziecko w przedszkolu może powiedzieć, a nie kilku przeszkolonych policjantów. Dali ordynarnie dupy i tyle.

dlaczego ignorujesz to, że on się z nimi szarpał/bił, wyrwał i nie słuchał poleceń? przecież w tej sytuacji nieważny jest kolor skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hoolifan napisał:

Szczerze mówiąc kompletnie nie rozumiem tego co się wczoraj zadziało, ale mam wrażenie, że jest to jeden z najbardziej absurdalnych protestów jakie widziałem. Nie wiem w co ten bojkot miał być wymierzony, ale nie jest tajemnicą, że najbardziej godzi to w interes ligi, która tym zawodnikom już od dłuższego czasu idzie w sprawach światopoglądowych na rękę. Wielki napis na środku parkietu, podkreślanie jak ważna jest równość, zmienione naprędce koszulki - nie wiem czy jest w światowym sporcie ktoś, kto bardziej dobitnie okazał wsparcie ludziom, którzy falą protestów poczuli się osobiście dotknięci i pragnęli być ich częścią. Pomijam przy tym wszystkie działania, w które NBA angażowała się już wcześniej, bo to widać praktycznie na każdym kroku.

Im więcej dajesz praw określonej grupie ludzi tym więcej zarządają od Ciebie jutro i tym bardziej nieposłuszni się staną. Te napisy na boisku i koszulkach były błędem

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BMF napisał:

Nie chce mi się przewijać tego wątku, sorki: czemu strzelili do gościa aż siedem razy?

w skrócie: tak są szkoleni, że mają strzelać aż wyeliminują zagrożenie. a że człowiek nie jest zwykle unieszkodliwiony, czy tym bardziej martwy, po jednym strzale jak na filmach, to ma w sumie sens.

tu jest więcej: https://edition.cnn.com/2020/08/26/us/why-police-shoot-so-many-rounds-trnd/index.html

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Aż tak się na procedurach i prawie nie znam, by stwierdzić co było, a co nie było idealne, ale ogólnie to mamy tu uzbrojonego w nóż niebezpiecznego kryminalistę, który ignoruje polecenia policjantów i sięga po coś do auta.

Nom, ja nie odnoszę się do ,,ideologizacji'' tej sytuacji, a do tego, czy ogólnie zachowali się prawidłowo. Weźmy nawet tę wersję, że gość wyrywał się, nie słuchał poleceń i był uzbrojony w nóż. Gdyby to był film z 1997 roku, dostałby strzał w udo, padł na glębę, po dwóch tygodniach wyszedłby ze szpitala i miałby nauczkę. ;] Ale nie będę oceniać sytuacji na podstawie moich wyobrażeń zachowań policji ukształtowanych na podstawie filmów z 90s, więc pytam. 

Wtedy argumenty pt. ,,gość jest sam sobie winien'' jakoś bardziej by mnie przekonywały. A tak z boku to trochę podejrzane, że trzech policjantów musiało strzelić ~siedem razy do gościa bez broni palnej żeby opanować sytuację. To trochę tak jak ograć Knicks dzięki buzzer beaterowi z 36ft w ostatniej sekundzie meczu - niby można bronić sytuacji (win is a win), ale intuicyjnie coś jednak poszło nie tak, że trzeba było tego game winnera. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BMF

Nie widzimy większego obrazka. Ludzie podjudzani przez choćby LBJ (czy ktoś może mu powiedzieć, żeby przestał? nie ma doradców?) znowu wyszli na ulice i zrobili syf. Czy o to w tym wszystkim chodzi? Szukają sprawiedliwości dla kryminalisty, a jednocześnie przez tego typu reakcje dochodzi do prawdziwych dramatów niewinnych ludzi... to jest chore 😕 

https://www.usnews.com/news/us/articles/2020-08-26/kenosha-police-3-shot-2-fatally-during-wisconsin-protests

17-latek nosi ze sobą broń półautomatyczną, a ludzie się dziwią, że policja reaguje nerwowo... USA to stan umysłu

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Haze napisał:

Nie licytujmy się na moralność, bo po obydwu stronach barykady nie ma świętych. Clue tej jednostkowej sprawy wygląda tak, że policjant usiłował zabić kolesia strzelając 7 razy w plecy.

Clue jest takie, że policjant uznał, że znajduje się w stanie życia z powodu zagrożenia jakie stanowi dla niego gwałciciel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, january napisał:

Mam wrażenie, że kilku z Was się trochę za dużo filmów z sztukami walki naoglądało, a mało imprezowało na mieście w młodości.

Wejście w jakikolwiek kontakt fizyczny z przypuszczalnie nafutranym młodym kolesiem mającym nóż w dłoni to jest ogromne ryzyko (już pomijam takie aspekty jak to, iż mógł mieć choćby HIV).

Czyli jak ma HIV, to faktycznie lepiej nie wchodzić, strzelać, strzelać i strzelać?

A pro po, ile kul ma hamerykański pistolet ? 7? sporo.

Tutaj zapominamy o relatywizmie poznawczym (czasami ogólnie na forum).

To mocno wrosło w ich kulturę, tak jak swoboda dostępu do broni. Inaczej sytuację ocenia się w Polsce, gdzie szansa na uzbrojonego hm...., lodziarza jest nikła, Inaczej w USA.

 

Oczywiście najlepiej byłoby aby każdy stosował kategorischer imperativ, ale to raczej promile, niż procenty.

 

Ps. Jak podczas interwencji strzelono do agresywnego kryminalisty - przerwano sezon.

Ale pamiętamy, jak Harden, LBJ i liga podkuliła ogon, po reakcji Chińczyków na uwagi o prawach człowieka.

O tekście Harrella do Dońcicia, nawet się nie zająknęli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

wali się ostrzegawczy strzał a potem w kolana . po to wymyślono procedury żeby uniknąć jałowych dyskusji. tutaj mamy przykład ewidentnych kowbojów 

Sorry ale skąd masz to info o procedurze polegającej na strzale w kolano??? 

Generalnie dziś w kilku miejscach czytałem że strzela się w korpus. Nawet policjanci są tak trenowani by trafiać w korpus ( na strzelnicy trenują strzały w korpus, a nie w kolano).  Ba, ponoć próba strzału w kolano jest znacznie groźniejsza niż w plecy ( blisko tętnice, mały cel) co w sumie fakt że gościu żyje i będzie żył trochę potwierdza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, StaryFan napisał:

Ale pamiętamy, jak Harden, LBJ i liga podkuliła ogon, po reakcji Chińczyków na uwagi o prawach człowieka.

że grają w butach robionych przez chińskich niewolników też im nie przeszkadza. albo że używają telefonów stworzonych dzięki wykorzystywaniu czarnych dzieci w afryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.