Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

tak jeszcze co do naszego podworka, PIS moze byc spokojny na nastepne lata, zachowuja sie swietnie w kazdym aspekcie jak do tej pory, nie zdetronizuje juz ich nikt na nastepne x lat, Polacy chca czuc sie bezpieczni

w sumie zasluzenie, sam Morawiecki top za to jak pojechal do Niemiec i ich szybko zmobilizowal

ta ustawa co ma teraz wejsc o wzmocnieniu wojska ma ciekawa opcje, finansowanie z zewnatrz, bardzo mi sie to podoba, zewnetrzne firmy w zamian za miejsce w spotach zachecajacych wejscie do wojska beda nas mogly dofinansowywac tak? chocby jak w stanach?

Wyglada na to ze Putin zdecydowal sie po prostu rozjebac jak najwiecej Ukraincow i w czarnym scenariuszu bedzie przeciagal ta wojne

co oznacza teraz szybkie zwyciestwo? probowanie wstawienia marionetkowej wladzy ktorej Ukraincy nie przyjma itak

przeciaganie wojny oznacza dojechanie jak najwiecej Ukraincow ktorym Putin ma nadzieje odechce sie stawiac jakikolwiek opor i przerobic tych co przetrwaja na Ruskow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Kubbas napisał:

tak jeszcze co do naszego podworka, PIS moze byc spokojny na nastepne lata, zachowuja sie swietnie w kazdym aspekcie jak do tej pory, nie zdetronizuje juz ich nikt na nastepne x lat, Polacy chca czuc sie bezpieczni

w sumie zasluzenie, sam Morawiecki top za to jak pojechal do Niemiec i ich szybko zmobilizowal

ta ustawa co ma teraz wejsc o wzmocnieniu wojska ma ciekawa opcje, finansowanie z zewnatrz, bardzo mi sie to podoba, zewnetrzne firmy w zamian za miejsce w spotach zachecajacych wejscie do wojska beda nas mogly dofinansowywac tak? chocby jak w stanach?

Wyglada na to ze Putin zdecydowal sie po prostu rozjebac jak najwiecej Ukraincow i w czarnym scenariuszu bedzie przeciagal ta wojne

co oznacza teraz szybkie zwyciestwo? probowanie wstawienia marionetkowej wladzy ktorej Ukraincy nie przyjma itak

przeciaganie wojny oznacza dojechanie jak najwiecej Ukraincow ktorym Putin ma nadzieje odechce sie stawiac jakikolwiek opor i przerobic tych co przetrwaja na Ruskow

Nie no Kubbas już nie przesadzaj że PiS zachowuje się świetnie w każdym aspekcie...O tym możemy porozmawiać co robią źle a co dobrze ale teraz jedna z kluczowych kwestii to jak poradzą sobie realnie ze wzmocnieniem armii, rozmowa o 3% czy nawet 4% pkb na armie to puste frazesy, pytanie w jaki sposób mają zamiar zagospodarować te pieniądze bo wydać kasę to nie problem (gdzie był do tej pory Błaszczak w tej sprawie?) I weź nie strasz że jeszcze przez x lat będę musiał na nich patrzeć, niech wykorzystają ile można na obecnej sytuacji dla Polski bo można dużo zyskać i mam nadzieje że oddadzą władzę komuś innemu.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sewer napisał:

Nie no Kubbas już nie przesadzaj że PiS zachowuje się świetnie w każdym aspekcie...O tym możemy porozmawiać co robią źle a co dobrze ale teraz jedna z kluczowych kwestii to jak poradzą sobie realnie ze wzmocnieniem armii, rozmowa o 3% czy nawet 4% pkb na armie to puste frazesy, pytanie w jaki sposób mają zamiar zagospodarować te pieniądze bo wydać kasę to nie problem (gdzie był do tej pory Błaszczak w tej sprawie?) I weź nie strasz że jeszcze przez x lat będę musiał na nich patrzeć, niech wykorzystają ile można na obecnej sytuacji dla Polski bo można dużo zyskać i mam nadzieje że oddadzą władzę komuś innemu.

Ogólnie PiS nie robi nic niezwykłego, zachowuje się przyzwoicie i tyle. Na arenie międzynarodowej PiS po prostu mówi to co Polska mówiła w zasadzie zawsze, tylko, że teraz te słowa nie są już tylko poparte doświadczeniem i domysłami ale też faktami i bieżącymi wydarzeniami.  Dużo robią Polacy jako naród, mobilizacja ludzi jest spora i cieszy to, że pomagamy, ale też realnie nie widzę możliwości by będąc ludźmi postępować inaczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał:

Ogólnie PiS nie robi nic niezwykłego, zachowuje się przyzwoicie i tyle. Na arenie międzynarodowej PiS po prostu mówi to co Polska mówiła w zasadzie zawsze, tylko, że teraz te słowa nie są już tylko poparte doświadczeniem i domysłami ale też faktami i bieżącymi wydarzeniami.  Dużo robią Polacy jako naród, mobilizacja ludzi jest spora i cieszy to, że pomagamy, ale też realnie nie widzę możliwości by będąc ludźmi postępować inaczej.

Na arenie międzynarodowej, to akurat polski głos jest dzisiaj bardzo mocny i ceniony. Wydaje mi się, że od czasów Józefa Klemensa nie słuchano nas z taką uwagą.

Oczywiście wszyscy rozmawiają ze wszystkimi, "potepiają" i "wzywają", ale to z Morawickim (proporcje do siły kraju) liczą się bardzo mocno.

Włąśnie dostaliśmy zgodę na zakupy od kongresu. Kupiliśmy/kupujemy drony, 250 abramsów.

 

Jeszcze jedno, aby pomagać trzeba mieć $. Z gołą dup. moglibyśmy mieć odrobinę inne podejście. A dzisiaj polską gospodarkę ogarnia facet, który wie jak to zrobić i nie jest ekonomicznym tryglodytą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sebastian napisał:

Ogólnie PiS nie robi nic niezwykłego, zachowuje się przyzwoicie i tyle

Ogólnie PiS trafnie rozróżnia to co jest prowokacją Putina i mimo górnolotnych frazesów i nagonki medialnej potrafi postawić wojsko i policję na granicy aby zatrzymać napływ "uchodźców" i ten sam PiS to samo wojsko i policję wysyła aby pomagać na granicy prawdziwym uchodźcom wojennym.

Niby to tak niewiele ale, jaki inny rząd w Polsce, zbudowany z obecnych partii, zachowałby się dokładnie tak jak trzeba w tych sytuacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Podczas zatrzymania SB Ukrainy zastrzeliła członka ukraińskiej delegacji negocjacyjnej w Homlu, Denisa Kirejewa. Był podejrzany o zdradę.
Źródło : Wysocy rangą rozmówcy w bloku władzy i w kręgach politycznych
Mowa bezpośrednia : „On już nie żyje”.
Szczegóły : Według rozmówców z kręgów politycznych Służba Bezpieczeństwa miała jasne dane na temat zdrady Kirejewa, w tym rozmowy telefoniczne.

Grubo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, starYfaN napisał:

A dzisiaj polską gospodarkę ogarnia facet, który wie jak to zrobić i nie jest ekonomicznym tryglodytą.

O kim mowa? Bo kolega pyta.

PiS zgarnia teraz premię za reakcję, która jest właściwa. Ale rachunki (polityczne i finansowe) do poniesienia się zbliżają. Może jeszcze nie już, ale za jakiś czas. Tak jak z covidem.
Myślicie, że jest jakiś sensowny plan, co zrobić z uchodźcami z Ukrainy w okresie dłuższym niż kilka tygodni? Teraz wszystko idzie na żywioł i ludzką pomoc. Ale to nie potrwa w nieskończoność i pomoc doraźną musi zastąpić instytucjonalna. Oby ta wojna znalazła jakiś dobry finał jak najszybciej. Zaraz będzie presja na inne państwa, żeby nam słać kasę na utrzymanie Ukraińców, na UE żeby odblokowała fundusze, bo popłyniemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

@polskignom dogadali się z Iranem ( teraz Rosja wjeżdża s miejsce Iranu) , więc może ropa się troszkę uspokoi. Do tego dużo się k tym nie mówi ale bardziej niż Swift, Rosja dostaje po dupie od maersk i msc, to zaboli ich znacznie szybciej. 

Widziałem o Iranie, ciekawe, dla mnie to spore zaskoczenie. Co do Maerska to jasne zaboli, z reszta ja uważam, ze ich już to wszystko boli, tylko, ze ludzie nie widza jak nas będzie bolało, a oni są przygotowani. My nie.

Ps. Izrael musi być przeszczesliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, polskignom napisał:

Ps. Izrael musi być przeszczesliwy.

Już jęczą.

Godzinę temu, polskignom napisał:

 ze ludzie nie widza jak nas będzie bolało, a oni są przygotowani. My nie.

Oni to znaczy kto? Rosjanie? wątpię.

Dzisiaj podali (nie wiem na ile to jest prawdą), że po blokadzie krypto, Putinowi sostało 130 mld rezerwy.

19 minut temu, Koelner napisał:

https://defence24.pl/rosja-wysyla-kolejne-oddzialy-na-granice-z-ukraina-na-zywo USA ma wysłać samoloty - zaczyna na grubo iść 

Nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, starYfaN napisał:

Oni to znaczy kto? Rosjanie? wątpię.

Dzisiaj podali (nie wiem na ile to jest prawdą), że po blokadzie krypto, Putinowi sostało 130 mld rezerwy.

Tu się nie zgadzamy. Jak już pisałem przecietny Sasza będzie wsuwal kartofle i jest przyzwyczajony do kryzysów.
 

Pytanie czy ktoś Putina sprobuje pchnąć, Wy uważacie, ze tak. Ja uważam, ze nie. Ewentualnie go zastąpią „swoim”.

Jeden z oligarchów chyba coś próbował i się powiesił podobno (nie wiem, nie weryfikowałem). Jeśli się powiesił, to pewnie przez wyrzuty sumienia.

A Rosja się przygotowała tak jak już pisałem (z importera żarcia stali się eksporterem), w 8 lat wszystkie potencjalne benefity z surowców przeznaczyli na przemodelowanie gospodarki na prawie samowystarczalna w razie w. A przeciętnemu Ruskowi się nie poprawiło.

Ciekawe co z tym ziomkiem od negocjacji na Ukrainie. Jak faktycznie zdrajca, to pięknie widać jakie rosyjskie służby maja wtyki na gorze. 

Tak czy siak chyba już widać, ze Ukraina jest tylko szachownica. Ale może jeszcze wygrają, może faktycznie Rosja nie ma w ogole firepower i tu ich przeceniam i może faktycznie warto było walczyc i ginąc (choć ostatnie reakcje Żeleńskiego raczej pokazują, ze ustalane są nowe granice).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, polskignom napisał:

Tu się nie zgadzamy. Jak już pisałem przecietny Sasza będzie wsuwal kartofle i jest przyzwyczajony do kryzysów.

Skad ta wizja tego saszki od kartofli? W ubiegłym roku w Rosji sprzedano 31,5 miliona smartfonów. W stosunku do liczby mieszkańców więcej niż w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, polskignom napisał:

No bo Rosja to nie tylko Moskwa i Petersburg. Wśród biedoty, której tam sporo Putin ma duże poparcie. Pomijam co jest powodem. 

Ale ile? 25 procent Rosjan mieszka w miastach o liczbie mieszkańców powyżej miliona. Ruscy mają jakiś absurdalny wskaźnik urbanizacji na poziomie 75 procent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.