Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, polskignom napisał:

Tymczasem jak na forum e-nba dyskusja o tym jakim Biden jest bohaterem, Węgrzy nadają się do tarcia chrzanu, a gospodarka rosyjska jest 3 metry mułu pod dnem, BP i Shell wyszły z Rosji a w tzw międzyczasie:

”Russia’s Gazprom has announced a major gas deal with China with construction of new pipeline to supply 50 billion cubic meters a year to Beijing”

Dollar squeeze in da making, w morzu krwi.

Wolność wypowiedzi,

ty jako nieudolnie zawoalowana opcja prokremlowska nie jesteś banowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, polskignom napisał:

Tymczasem jak na forum e-nba dyskusja o tym jakim Biden jest bohaterem, Węgrzy nadają się do tarcia chrzanu, a gospodarka rosyjska jest 3 metry mułu pod dnem, BP i Shell wyszły z Rosji a w tzw międzyczasie:

”Russia’s Gazprom has announced a major gas deal with China with construction of new pipeline to supply 50 billion cubic meters a year to Beijing”

Dollar squeeze in da making, w morzu krwi.

No jeżeli celem Putina było zostanie całkowitym podwładnym Chin to dobrze mu poszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian napisał:

starając się zawsze ugrać jak najwięcej dla swojego kraju. 

 

Ugrać jak najwięcej, ale przede wszystkim dla siebie i swojej ekipy. Przecież tam teraz rządzi oligarchia, a grube przewały są na porządku dziennym       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sebastian napisał:

Nie robię sobie jaj. Orban bardzo uzależnił swój kraj od Putina stosując podobną do Niemiec krótkowzroczną politykę. Jedynym dostawcą gazu na Węgry jest Rosja. Rosja buduje im elektrownię atomową i pożyczyła im na nią pieniądze. A to są te czysto jawne interesy - sądzę, że uzależnienie Węgier od Rosji jest jeszcze większe. W takiej sytuacji Orban ma ciężko, trzeba zdawać sobie sprawę, że upadek Rosji to w dużej mierze upadek Węgier. 

Nie sądzę aby Orban jakiegokolwiek zagranicznego polityka postrzegał w kategoriach przyjaciel wróg. Patrząc na jego ruchy to traktuje wszystkich instrumentalnie, starając się zawsze ugrać jak najwięcej dla swojego kraju. 

Ewentualnie Orban wie że jak Putin mowi ze może spuścić bombę na transport broni do Ukrainy to mówi serio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Krzemo napisał:

ty jako nieudolnie zawoalowana opcja prokremlowska nie jesteś banowany. 

Gnom jest raczej antyamerykański a nie prokremlowski. Wydaje się też,  że cieszy go możliwa utrata hegemoni przez dolara. A to już wydaje mi się być dość irracjonalne. Ale może źle to odczytuję. 

1 minutę temu, fluber napisał:

Ewentualnie Orban wie że jak Putin mowi ze może spuścić bombę na transport broni do Ukrainy to mówi serio. 

Myślę, że jednak kontekst jest bardziej bliski temu co ja napisałem. Inna sprawa, że nie należy lekceważyć groźby użycia broni atomowej - przypominam, że już była używana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sebastian napisał:

Gnom jest raczej antyamerykański a nie prokremlowski. Wydaje się też,  że cieszy go możliwa utrata hegemoni przez dolara. A to już wydaje mi się być dość irracjonalne. Ale może źle to odczytuję. 

Nie wiem co będzie/by było lepsza opcja. Chciałbym wiedzieć, żeby zająć pozycje, ale jestem za krótki. Natomiast jestem wręcz przekonany, ze to dopiero początek wojennych fajerwerków. I tu absolutnie optymista nie jestem. 
Widac po Ukrainie, ze w 72h wyeskalowalo masakrycznie. Myśle, ze nikt się nie spodziewał aż takiej eskalacji. 

14 minut temu, SlaKB napisał:

No jeżeli celem Putina było zostanie całkowitym podwładnym Chin to dobrze mu poszło :)

I to jest wg mnie największa szansa zachodu. Ze Putin się zorientuje, ze jest tylko proxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem dzisiaj, że Ukraina chce wypuścić więźniów mających jakieś wojskowe skille żeby walczyli. Teraz też widzę odezwę do rosyjskich żołnierzy, żeby nie walczyli. Albo to zagrywki propagandowe, albo, co gorsza, faktycznie kończą się Ukrainie zasoby. Wolałbym, żeby to nie było to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, fluber napisał:

Ewentualnie Orban wie że jak Putin mowi ze może spuścić bombę na transport broni do Ukrainy to mówi serio. 

Pewnie wie. Ale broń będzie dostarczana kanałem humanitarnym, a na "kobiety z dzieckiem na ręku" atomu nie zepchniesz.

Swoją drogą Polska jako hub dostarczania broni jaak zwykle ryzykuje najwięcej.

Ale na to nikt uwagi nie zwraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

On akurat się trochę gubi. Najpierw w wywiadzie powiedział ,ze Kijów jest okrążony a potem pisał ,że nie wolno wierzyć plotkom o okrążeniu. Ciut się pogubił w ostatnich dniach i za bardzo daje sie nosić emocjom.

Dla mnie szacun to ukraińscy oligarchowie którzy z bronią w ręku walczą na ulicach.

Pogubiłeś to się Ty łykając fakenewsa:

Sam Kliczko w filmie, opublikowanym na Facebooku, również zaprzeczył doniesieniom o okrążeniu miasta. - Dziwne, że zaczęły to rozpowszechniać ukraińskie kanały na Telegramie… Nie wierzcie w kłamstwa! Ufajcie informacjom tylko z oficjalnych źródeł. (...) Ukraina wygra! Chwała naszej armii, chwała naszym obywatelom! - powiedział.

https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art35768601-kliczko-kijow-nie-jest-otoczony-nie-wierzcie-w-klamstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, starYfaN napisał:

Pewnie wie. Ale broń będzie dostarczana kanałem humanitarnym, a na "kobiety z dzieckiem na ręku" atomu nie zepchniesz.

Swoją drogą Polska jako hub dostarczania broni jaak zwykle ryzykuje najwięcej.

Ale na to nikt uwagi nie zwraca.

Nie za bardzo mamy inne wyjście, naszego układu geopolitycznego pomiędzy Niemcami a Rosją nie mamy jak zmienić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Krzemo napisał:

I tak jesteśmy na 1 linii, a jest ryzyko że na całej północnej 8 wschodniej granicy będziemy mieli rosjan. 

15 minut temu, P_M napisał:

Nie za bardzo mamy inne wyjście, naszego układu geopolitycznego pomiędzy Niemcami a Rosją nie mamy jak zmienić ;)

Zawsze najlepsza jest dywersyfikacja. Natomiast nasi politycy zaczynają się licytować we wbijaniu gwoździ w Rosję.

To po pierwsze.

Po drugie, jak jestem za Ukrainą, tak powoli mam wrażenie, że niebezpiecznie zaczynamy wypełniać rozkazy.

Przyzwoitość mieliśmy od zawsze, ale wypadałoby też kalkulować polską rację stanu.

 

Przeszliśmy bezboleśnie z lidera awangardy przyzwoitości europejskiej, do kraju obciążonego największym ryzykiem.

 

Ogólnie po raz kolejny ponosimy największe ryzyko, oczekując na najmniejszą nagrodę. To frustrujące.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, starYfaN napisał:

Ogólnie po raz kolejny ponosimy największe ryzyko, oczekując na najmniejszą nagrodę. To frustrujące.

Pokuszę się o hot take i zasugeruję, że nasz rząd będzie oczekiwał rekompensaty za odwagę w postaci uwolnienia kasy z unijnego funduszu odbudowy, a na dodatek pewnie też przymknięcia oka na kłamstwa i manipulacje Ziobry. O to idzie gra. A jeśli Ukraina z jej problemami będzie zaproszona do UE albo znacznie się przybliży, to kolejny pretekst będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Wyparlo napisał:

Pogubiłeś to się Ty łykając fakenewsa:

Czyli zaprzeczasz ,że Kliczko udzielił wywiadu Asiosated PRess w którym to powiedział? Bo dokładnie zakonczył ten wywiad takimi słowami

“We can’t do that, because all ways are blocked,” he finally said, speaking in English. “All ways are blocked and right now we are encircled — everywhere is Russians and we don’t have a way to evacuate the people. And everyone who had plans to evacuate himself already moved.”

Wg Ciebie AP tworzy fejki? Bo jednak to Kliczko się pogubił a Ty łyknałeś jego dziwne tłumaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, polskignom napisał:

Widac po Ukrainie, ze w 72h wyeskalowalo masakrycznie. Myśle, ze nikt się nie spodziewał aż takiej eskalacji. 

 

Dzieje się dokładnie to, czego się spodziewałem(i dlatego właśnie kompletnie nie wierzyłem w wojnę)

Godzinę temu, Sebastian napisał:

Są małe szanse na wygraną Chin. 

One w dużej mierze już wygrały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Szak napisał:

Pokuszę się o hot take i zasugeruję, że nasz rząd będzie oczekiwał rekompensaty za odwagę w postaci uwolnienia kasy z unijnego funduszu odbudowy, a na dodatek pewnie też przymknięcia oka na kłamstwa i manipulacje Ziobry. O to idzie gra. A jeśli Ukraina z jej problemami będzie zaproszona do UE albo znacznie się przybliży, to kolejny pretekst będzie.

Na pewno się uda, zwłaszcza po słowach Morawieckiego w kierunku Niemiec :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.