Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Koelner napisał:

Nie jesteś - dziwne, że osoba z którą merytorycznie można było podyskutować chociażby o  Fall Gelb ulega wpływom bzdurnego bojkotu pewnego usera i to nie tylko w w zagadnieniach historycznych,  ale i teraźniejszych. 

Dzięki Stalinowi mamy jednolite etnicznie państwo.

Gdybyśmy jakimś cudem mieli dalej Ukraińców i Niemców, to byśmy byli całkowicie podatni na naciski sąsiadów na tle albo walki o ich prawa, albo wspierania ich partyzantki. Mielibyśmy sytuację Gruzji z ich Osetią i Abchazją, z dwoma sporymi wyjątkami - byłoby to nie w realiach praw humanitarnych i zmniejszenia istotności kwestii narodowych XXI wieku, i nie z jednym sąsiadem, a z dwoma sąsiadami, z których każdy z nich to wielkie mocarstwo.

II RP to był faktycznie bękart traktat wersalskiego nie mający szans na istnienie i całkowicie zależny od pomocy innych. Bez Francji, Wielkiej Brytanii i USA nas broniących, byśmy już w 1920 znikli z mapy. I istnieliśmy tak długo jak długo nas bronili demilitaryzacją Niemiec - w momencie kiedy przestali, znikliśmy. 

Można rozpatrywać różne warianty historyczne zależnie od wyników poszczególnych zdarzeń i decyzji, ale w każdym - II RP to twój sztucznie podtrzymywany przy życiu, który musi zniknąć. 

Nie byłoby Hitlera? Doszedłby do władzy bardziej umiarkowany nacjonalista, ZSRR i tak by rozbudowała swój potencjał zbrojeniowy, i tak by doszło do partycypacji II RP, z tym, że bez wybuchu II WŚ.

Po II wojnie światowej zostałyby kresy w Polsce? Dochodziłoby do konfliktów i kryzysów dyplomatycznych w związku z działaniami Niemiec i ZSRR na terenie Polski, które albo by doprowadziły do wybuchu III wojny światowej, albo przy aplauzie Waszyngtonu i Londynu doszło do nowego podziału Polski.

Stalin stworzył jednolite etniczne państwo nie mające żadnych konfliktów granicznych z sąsiadami i nieprowokujące żadnych wojen. Od tej pory jesteśmy jak Szwajcaria i mamy spokój :) Od 1945 mamy jeden z największych wzrostów gospodarczych na świecie i jeden z największych skoków cywilizacyjnych świata. 

Nie da się rozwijać tkwiąć w ciągłych konfliktach etnicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, RappaR napisał:

Dzięki Stalinowi mamy jednolite etnicznie państwo.

Przed '39 drugą mniejszością etniczną Polsce byli Żydzi więc to nie tylko "zasługa" Stalina. Dlaczego pewnego austriackiego Niemca pomijasz?

Żaden z nich nie jest lepszy czy gorszy, obaj to dwie strony tej samej monety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, julekstep napisał:

to Hitler też w takim razie swoją cegiełkę dołożył do ujednolicania etnicznego państwa rozwiązując kwestię drugiej najliczniejszej mniejszości II RP 🙃

 

2 minuty temu, Kepler napisał:

Przed '39 drugą mniejszością etniczną Polsce byli Żydzi więc to nie tylko "zasługa" Stalina. Dlaczego pewnego austriackiego Niemca pomijasz?

Żaden z nich nie jest lepszy czy gorszy, obaj to dwie strony tej samej monety.

 

Mniejszość żydowska nie miała sąsiada, w której Żydzi byli dominującą nacją i nie dążyła do utworzenia państwa na terenie II RP. Pod kątem etnicznym coś jak Marathi w Indiach.

12 minut temu, Deltuś napisał:

1. To zasługa Hitlera. To on wywołał wojnę, chyba że popełnisz myślozbrodnie i zacytujesz tezy Suworowa o prewencyjnym uderzeniu Adolfa w 6.41

Wojna i tak by była.

12 minut temu, Deltuś napisał:

2. Etniczna Polska to zasługa Hitlera. 

Nie

12 minut temu, Deltuś napisał:

3. Obrona granic na kilku frontach w 1920 roku (mimo blokady ze strony Niemiec i Czechosłowacji) obroniona dzięki amerykańskim lotnikom ochotnikom. :) W 45 roku Stalin prawdę mówił polskim komunistom "gdyby nie ACz to by was wystrzelali jak kaczki. W 44 gdyby nie Związek Radziecki to komuniści w Polsce skończyliby w dołach. 

 

Blokady Niemiec? Gdyby nie Francja i Wielka Brytania, nie byłoby żadnej blokady Niemiec. Po prostu by wkroczyli do Poznania i Warszawy i nikt by nie miał jak ich zatrzymać.

13 minut temu, Deltuś napisał:

Bez Bieruta a nawet z niedorajdą Mikołajczykiem to miałbyś dziś w Polsce służbę zdrowia z 20 zgonami covidowymi. Skok cywilizacyjny i polskie uczelnie w światowych rankingach w piątej setce? Degradacja nauk humanistycznych do poziomu ery kamienia łupanego Napisz o tych wielkich inwestycjach komunistów finansowanych z pieniędzy, które po prostu zrabowano Polakom w 1950 roku. Dzisiejsza wartość to 7 miliardów dolarów.

Napisz mi ile osób miało wyższe wykształcenie w II RP i ile było nowych patentów zarejestrowanych w II RP :)

To był poziom współczesnej Nigerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Mniejszość żydowska nie miała sąsiada, w której Żydzi byli dominującą nacją i nie dążyła do utworzenia państwa na terenie II RP. Pod kątem etnicznym coś jak Marathi w Indiach.

spora część wspierała ideały międzynarodówki, więc to prawie jak obywatele Rosji w tamtych czasach :) 

4 minuty temu, RappaR napisał:

To był poziom współczesnej Nigerii

czyli straciliśmy szansę na polskiego Hakeema w NBA! :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RappaR napisał:

Napisz mi ile osób miało wyższe wykształcenie w II RP

pytanie jakie były wskaźniki edukacji w 1918 a jakie w 1939 (z tego co widzę to jeśli chodzi o wcześniejsze szczeble edukacji to nastąpiła ogromna poprawa)

pytanie też jak bardzo odcięcie Kresów Wschodnich (z najgorszymi wskaźnikami) wpłynęło na skokową poprawę po wojnie :) 

 

ogólnie oceniać II RP jako państwo na mapie świata to jak oceniać Grega Odena jako koszykarza NBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pablo81 napisał:

To ci Brytole i Irole to dopiero naziści :) Forum otwiera oczy!

Btw, jak włozysz min pracy w naukę języka, to możesz wykonywać dowolną pracę. Nie wiem, czy byłeś, ale nie ma segracji narodowosciowej :)

Hmm a widziałeś kiedyś Polaka prawnika w Anglii albo Holandii? :) Oczywiście, że jest, są takie zawody, na którye imigrant z pierwszych dwóch pokoleń nie mają szans.

2 godziny temu, RappaR napisał:

Nie da się rozwijać tkwiąć w ciągłych konfliktach etnicznych

Albo celowo manipulujesz albo mylisz pojęcia. Etniczność=/=narodowość.

Jeśli w sytuacji, którą opisujesz etniczność to narodowość, to co ze Szwajcarią, Holandią, Hiszpanią, Stanami Zjednoczonymi czy Rosją, RPA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, julekstep napisał:

Brytole to jedni z gorsich - true

mało kto w historii tyle nabruździł - spokojnie można ich dać do tiera niemiaszkowo-ruskiego :) 

Byłem. Na St.Pauli jak mnie Pani spytała 'skąd jesteś' i odpowiedziałem że z PL to sobie Pani poszła - segregacja narodowościowa at its finest :)

 

no ale generalnie wiadomo, nowe czasy wymagają nowych metod -> czasem jakiegoś nie-aryjczyka wypromują żeby dać nadzieję i zwiększyć produktywność reszty 'podludzi'

Taki sposób myślenia pozwala Tobie usprawiedliwić robienie czegoś za 1/3 tego, co mógłbyś dostać gdzieś indziej i nie burzy wizji sukcesu zawodowego. Jak ktoś wyjeżdża i nie ma języka ani kwalifikacji, to oczywiście wina segregacji, że robi to co robi. Ja wyjechałem, nauczyłem się niemieckiego, mam Niemców z dłuższym stażem w firmie pod sobą. A szefem naszej calkiem sporej firmy (om1000 osob) jest Wegier. No, ale Ty wiesz lepiej. Nie byłeś, nie widziałeś, ale wiesz.

4 godziny temu, julekstep napisał:

Tu pewnie chodzi o to, że to ja mam mieć poczucie wstydu i winy. Dopiero teraz wylapalem. Przepraszam, nie mam doświadczenia z cynikami - raczej unikam.

25 minut temu, Kołczu33 napisał:

Hmm a widziałeś kiedyś Polaka prawnika w Anglii albo Holandii? :) Oczywiście, że jest, są takie zawody, na którye imigrant z pierwszych dwóch pokoleń nie mają szans.

Co za bzdura. Sprawdzałem pół roku temu tłumacza przysięgłego, czy ma wszystkie papiery i przy okazji wyszło, ze w moim landzie przy miejscowych sądach zarejestrowanych jest mnóstwo prawników-Polaków. Wystarczy nawet w Google wpisać. Jakbyś chciał to możesz w promieniu 100km mieć lekarza-Polaka z każdej specjalizacji, prawnika czy kogo tam chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pablo81 napisał:

Taki sposób myślenia pozwala Tobie usprawiedliwić robienie czegoś za 1/3 tego, co mógłbyś dostać gdzieś indziej i nie burzy wizji sukcesu zawodowego. Jak ktoś wyjeżdża i nie ma języka ani kwalifikacji, to oczywiście wina segregacji, że robi to co robi. Ja wyjechałem, nauczyłem się niemieckiego, mam Niemców z dłuższym stażem w firmie pod sobą. A szefem naszej calkiem sporej firmy (om1000 osob) jest Wegier. No, ale Ty wiesz lepiej. Nie byłeś, nie widziałeś, ale wiesz.

Czyli dowodem na szlachetne podejscie Niemcow do imigrantow jest to ze Wegier w Niemczech dal ci awans? 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pablo81 napisał:

Jakbyś chciał to możesz w promieniu 100km mieć lekarza-Polaka z każdej specjalizacji, prawnika czy kogo tam chcesz.

Takiego, który zaczynał od zera? Takiego, który nie przyjechał do Niemiec jako już wykształcona osoba ale jako syn robotnika albo woźnej? No nie sądzę. W 90% przypadków są to osoby, które wykształcenie zdobyły w Polsce ale anyway daj mi link do jakiegoś prawnika polaka bo google wypluwa tylko Prawnicy Matushewsky[Mówimy po polsku!]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RappaR napisał:

Jak myślałem, zero argumentów :) 

Dokładnie - Twój post nic takiego nie zawiera :)

7 godzin temu, Deltuś napisał:

Dziwna forumowa relacja. Coś jak kpt. Harris i Proctor. 

Tak ale słodko objawiona jak jedyna prawda i żelazny argument :)

7 godzin temu, polskignom napisał:

Zmieniając temat, chyba Biden sie dogadał z Putinem co i jak, bo już nawet CNN pokazuje, ze Charków to Rosja 🤣

już trochę to śmierdzi. temat jest tak długo grzany, że w takich przypadkach najczęściej nie dochodziło do konfliktu tylko arbitrażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, julekstep napisał:

Czyli dowodem na szlachetne podejscie Niemcow do imigrantow jest to ze Wegier w Niemczech dal ci awans? 🙃

Odwrotna chronologia. Nie wiem, dlaczego podświadomie zalozyles, że jest taka jak napisałes?

Akurat awans dał mi Jens z umlautem w nazwisku :)

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kołczu33 napisał:

Takiego, który zaczynał od zera? Takiego, który nie przyjechał do Niemiec jako już wykształcona osoba ale jako syn robotnika albo woźnej? No nie sądzę. W 90% przypadków są to osoby, które wykształcenie zdobyły w Polsce ale anyway daj mi link do jakiegoś prawnika polaka bo google wypluwa tylko Prawnicy Matushewsky[Mówimy po polsku!]

Możesz zapisać się jako Polak na dowolne studia prawnicze i tylko, jeżeli chcesz być potem sędzia musisz mieć obywatelstwo niemieckie, które po 6 latach pobytu, że znajomością języka bez problemu dostaniesz. Podobnie jest w Polsce przecież. Niektóre uczelnie organizują nawet studia dla obcokrajowców, gdzie wymagany jest jedynie niemiecki na B2. Ba możesz nawet prawo z dyplomem skończyć po angielsku. Córka znajomych studiuje na TU w Dreźnie, kuzynka skończyła architekturę w Cottbus, a mnóstwo studentów z ww. Cottbus mieszka nawet w Polsce i studiuje dziennie. 

Chcesz chronić swoją strefę komfortu - "Oni tam w De sprzedają się za srebrniki".

Jesteś leniem i po latach umiesz "Halo, Guten Tag" - nie dostałem awansu, bo jestem Polakiem. Mam sporo przykładów taki ludzi i siebie w firmie na niższych stanowiskach. Zero pracy nad sobą, ale usprawiedliwienie gotowe. Winni są zawsze inni.

 

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.