Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, darkonza napisał:

To czemu nas nie zniszczył? Miał na to 45 lat? Znów problemy z logiką? :P

Tak nas niszczył rusek:

Poland-demography_1946-2008.png

A to planował Niemiec:

" Głównymi założeniami "Nowego Ładu" miały być: hegemonia III Rzeszy od Portugalii do Uralu, całkowita eksterminacja Żydów oraz większości Słowian, a także germanizacja, przesiedlenia lub fizyczne wyniszczenie innych pomniejszych grup ludnościowych[4][5], których odpowiednia część zostałaby zakwalifikowana jako "małowartościowa" pod względem rasowym. W stosunku do Rosjan zalecano całkowite biologiczne unicestwienie metodą wstrzymania przyrostu naturalnego[4]. Zamierzano pozostawić ok. 3-4,8 mln[2][6] Polaków w charakterze niewolniczej[1] siły roboczej. "

https://pl.wikipedia.org/wiki/Generalny_Plan_Wschodni

Czasem to mi prawie zal ze niektórych objął plan ruski zamiast niemiecki skoro nic do nich nie dociera

a jak tam z przyrostem u Niemca w podobnym okresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blackmagic napisał:

Piszesz o planie niemieckim wymordowania 90% Polaków - a jaki procent ludności okupowanej w rzeczywistości zamordowano?

około 20%

Godzinę temu, Pablo81 napisał:

Przyrost ludnosci w ZSRR - 150%

Przyrost ludności w Europie w tymy czasie 172%.

Świat 476%.

Więc trochę lipa.

Akurat ta dana nie bierze tego, że w ZSRR były nieproporcjonalne straty wśród głównej ludności "płodnej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

około 20%

Akurat ta dana nie bierze tego, że w ZSRR były nieproporcjonalne straty wśród głównej ludności "płodnej"

Polska straciła około 17% - ale były to wszystkie ofiary, również te z Katynia. 

ZSRR straciło około 14% ludności. Generalnie ZSRR poniosło największe straty ludzkie podczas drugiej wojny. 

Ale nie wiem jakie to ma znaczenie w kontekście rozmowy o tym czy Stalin był zbrodniarzem czy nie. 20 mln ofiar z jego "ręki" - podczas całej wojny w ZSRR zginęło 27 mln osób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Sebastian napisał:

Polska straciła około 17% - ale były to wszystkie ofiary, również te z Katynia. 

 

Liczyłem Polaków, nie II RP.

47 minut temu, Sebastian napisał:

ZSRR straciło około 14% ludności. Generalnie ZSRR poniosło największe straty ludzkie podczas drugiej wojny. 

 

Szacunki mówią do ponad 20%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, memento1984 napisał:

a jak tam z przyrostem u Niemca w podobnym okresie?

aż poszukałem z ciekawości i wychodzi ze sporo słabiej

Entwicklung_der_Einwohnerzahlen_in_Deuts

Tylko ze nie o tym mowa, obecnie najwiekszy wzrost maja biedne kraje, pokazujac wykresy populacji chce wykazać ze te mnozenie ofiar stalina czy komunizmu to ściema bo nie ma na nie na tych wykresach miejsca. Więc łatwo sobie napisac 20 mln głodu, a razem to 50 100 albo 200 mln, ale patrzy sie na wykres i niby jakim cudem i w którym miejscu?

Co do Stalina, jak ktoś w Polsce o nim mówi to gośc zawsze jest czystym nierozcieńczonym 100% złem, no nigdy nic dobrego nie zrobił, od początku do końca tylko mordował i niszczył. To niby ma być ta "prawdziwa historia"? Ruskie sobie wiedze o Stalinie przekazuja do dziś z dziada przez ojca na syna i mimo ze tracili członków rodzin w tych represjach stalinowskich to jednak wciaz jest on numerem jeden w Rosji. U nas próbują wmówić ze to dowód na to jak głupi sa ruscy, ze niewolnicza mentalność ruskich słowian (jak potrzeba to w innej dyskusji oczywiście bedzie zarzut ze niezdolnosc do posłuszeństwa co będzie przeciwieństwem tego) a w rzeczywistosci to dowód na to ze oprócz wielu złych rzeczy musiało być sporo bardzo dobrych i mimo negatywnej propagandy już od czasów Chruszczowa wciąz nie wybito ruskim ludziom z głowy Stalina. U nas na podobnej zasadzie Gierek ma dobra opinię, ale nasz "niemordujący" Gierek wypada w Polsce mimo wszystko gorzej niż wśród Rosjan mordujący Rosjan Stalin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darkonza napisał:

aż poszukałem z ciekawości i wychodzi ze sporo słabiej

Entwicklung_der_Einwohnerzahlen_in_Deuts

Tylko ze nie o tym mowa, obecnie najwiekszy wzrost maja biedne kraje, pokazujac wykresy populacji chce wykazać ze te mnozenie ofiar stalina czy komunizmu to ściema bo nie ma na nie na tych wykresach miejsca. Więc łatwo sobie napisac 20 mln głodu, a razem to 50 100 albo 200 mln, ale patrzy sie na wykres i niby jakim cudem i w którym miejscu?

Co do Stalina, jak ktoś w Polsce o nim mówi to gośc zawsze jest czystym nierozcieńczonym 100% złem, no nigdy nic dobrego nie zrobił, od początku do końca tylko mordował i niszczył. To niby ma być ta "prawdziwa historia"? Ruskie sobie wiedze o Stalinie przekazuja do dziś z dziada przez ojca na syna i mimo ze tracili członków rodzin w tych represjach stalinowskich to jednak wciaz jest on numerem jeden w Rosji. U nas próbują wmówić ze to dowód na to jak głupi sa ruscy, ze niewolnicza mentalność ruskich słowian (jak potrzeba to w innej dyskusji oczywiście bedzie zarzut ze niezdolnosc do posłuszeństwa co będzie przeciwieństwem tego) a w rzeczywistosci to dowód na to ze oprócz wielu złych rzeczy musiało być sporo bardzo dobrych i mimo negatywnej propagandy już od czasów Chruszczowa wciąz nie wybito ruskim ludziom z głowy Stalina. U nas na podobnej zasadzie Gierek ma dobra opinię, ale nasz "niemordujący" Gierek wypada w Polsce mimo wszystko gorzej niż wśród Rosjan mordujący Rosjan Stalin.

 

Był bardzo efektywnym managerem , szczególnie w redukcji „etatów”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darkonza napisał:

 

Co do Stalina, jak ktoś w Polsce o nim mówi to gośc zawsze jest czystym nierozcieńczonym 100% złem, no nigdy nic dobrego nie zrobił, od początku do końca tylko mordował i niszczył. To niby ma być ta "prawdziwa historia"? 

 

Jak wpiszesz w google frazę "Hitler zło" to dostajesz ponad milion wyników, jak wpiszesz "Stalin zło" to dostajesz 460 tysięcy. W Polsce Hitler jest w powszechnym przekonaniu znacznie gorszy niż Stalin, który ma swoich fanów, a Ty tu walczysz z wiatrakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

Jak wpiszesz w google frazę "Hitler zło" to dostajesz ponad milion wyników, jak wpiszesz "Stalin zło" to dostajesz 460 tysięcy. W Polsce Hitler jest w powszechnym przekonaniu znacznie gorszy niż Stalin, który ma swoich fanów, a Ty tu walczysz z wiatrakami.

No i słusznie ze Hitler jest gorszy, więcej złego zrobił i wiecej planował zrobić, ale ja nie o tym, a o tym ze Stalin według Polaków był tylko złem, co jest oczywistym absurdem. Całe jego zło i paranoja zmuszajaca ruskich do cieżkiej pracy okazała się słuszna:

„Jesteśmy pięćdziesiąt albo sto lat za krajami rozwiniętymi. Musimy pokonać ten dystans w ciągu dziesięciu lat. Albo zrobimy to, albo nas zniszczą.“  — Józef Stalin na zebraniu partyjnym w 1931, u progu szybkiego uprzemysłowienia. Zgodnie z tym zdaniem dokonał tego skoku cywilizacyjnego i dzieki temu nie skończylismy jak indianie północnoamerykańscy

 

13 minut temu, fluber napisał:

Jak wpiszesz w google frazę "Hitler zło" to dostajesz ponad milion wyników, jak wpiszesz "Stalin zło" to dostajesz 460 tysięcy. W Polsce Hitler jest w powszechnym przekonaniu znacznie gorszy niż Stalin, który ma swoich fanów, a Ty tu walczysz z wiatrakami.

Wpisałem Hitler dobro i Stalin dobro i wyszło mi ze Hitler 7,6mln, a Stalin ponad 2 miliony. Chyba to sie nie tak powinno szukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

No i słusznie ze Hitler jest gorszy, więcej złego zrobił i wiecej planował zrobić, ale ja nie o tym, a o tym ze Stalin według Polaków był tylko złem, co jest oczywistym absurdem. Całe jego zło i paranoja zmuszajaca ruskich do cieżkiej pracy okazała 

 

Czyli Hitler też nie był tylko złem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał:

Czyli Hitler też nie był tylko złem 

https://www.tvp.info/51616762/czlowiek-roku-tygodnika-time-82-lata-temu-tytul-otrzymal-adolf-hitler

Choć treść artykułu przyznam debilna: "Nadanie tego tytułu przywódcy Trzeciej Rzeszy może dziś budzić pewne zdziwienie, ale należy pamiętać, że zgodnie z ideą plebiscytu chodziło o wskazywanie osób, które w danym roku wywarły największy wpływ na świat: zarówno pozytywny, jak i negatywny. Stąd wybór tygodnika padał także na mających krew na rękach dyktatorów."

Gosc piszcacy artykuł oczekiwał ze redaktorzy Time przyznajacy nagrode znali przyszłość.

Gdyby Hitler wtedy umarł dziś byłby uwazany za jednego z największych i "najlepszych" w historii

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, darkonza napisał:

 

Wpisałem Stalin dobro i wyszło mi ze Stalin ponad 2 miliony. 

 

31 minut temu, fluber napisał:

 jak wpiszesz "Stalin zło" to dostajesz 460 tysięcy. 

 

19 minut temu, darkonza napisał:

 ale ja nie o tym, a o tym ze Stalin według Polaków był tylko złem

No skoro masz 5 razy tyle wyników w polskim internecie na frazę "Stalin dobro" niż na "Stalin zło", to czemu dyskutujesz z tezą, że dla Polaków Stalin był tylko złem?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

znowu sam się samozaorałeś :)

Niby czym? To ja im przyznawałem nagrody?

Teraz, fluber napisał:

No skoro masz 5 razy tyle wyników w polskim internecie na frazę "Stalin dobro" niż na "Stalin zło", to czemu dyskutujesz z tezą, że dla Polaków Stalin był tylko złem?:)

Bo to oczywiste ze wyszukiwarka googla nie wyszukuje tych jako jeden zwrot. Chyba nie chcesz sugerować ze Polacy w takich proporcjach uwazaja Stalina za dobrego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

 

Bo to oczywiste ze wyszukiwarka googla nie wyszukuje tych jako jeden zwrot. Chyba nie chcesz sugerować ze Polacy w takich proporcjach uwazaja Stalina za dobrego?

Oczywiście, że nie. To tylko pokazuje, że w Internecie jest znacznie więcej propagandy prostalinowskiej niż antystalinowskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Oczywiście, że nie. To tylko pokazuje, że w Internecie jest znacznie więcej propagandy prostalinowskiej niż antystalinowskiej.

Ze też nie wstyd Ci takich głupot pisać? Niby kto ma tą propogandę prostalinowską uprawiac? Przecież99% tego co mozesz w necie znaleźć to tylko jechanie po stalinie i mnozenie jego ofiar

11 minut temu, Koelner napisał:

znowu sam się samozaorałeś :)

Ilustrowany_Kuryer_Codzienny_5_X_1938.jp

Ilustrowany_Kuryer_Codzienny_3_X_1938.jp

Ilustrowany_Kuryer_Codzienny_4_X_1938.jp

Hitler naszym sojusznikiem był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, darkonza napisał:

Ze też nie wstyd Ci takich głupot pisać? Niby kto ma tą propogandę prostalinowską uprawiac? Przecież99% tego co mozesz w necie znaleźć to tylko jechanie po stalinie i mnozenie jego ofiar

Ilustrowany_Kuryer_Codzienny_5_X_1938.jp

Ilustrowany_Kuryer_Codzienny_3_X_1938.jp

Ilustrowany_Kuryer_Codzienny_4_X_1938.jp

Hitler naszym sojusznikiem był

Cytat

Ogół obywateli polskich o śmierci Stalina dowiedział się 6 marca tuż po godzinie 5 rano. Informację o tym za Moskwą podało Polskie Radio. Godzinę później zaczęto odczytywać oficjalne komunikaty sowieckiego kierownictwa, które powtarzano co pół godziny. W przerwach nadawano muzykę żałobną.
 
Od następnego dnia w całej Polsce zaczęły ukazywać się artykuły i wypowiedzi związane ze śmiercią Stalina, m. in. Władysława Broniewskiego, Mieczysława Jastruna, Juliana Przybosia, Jarosława Iwaszkiewicza, Tadeusza Konwickiego, Zofii Nałkowskiej, Jerzego Putramenta, Marii Dąbrowskiej, Juliana Tuwima i Wiktora Woroszylskiego.
 
Adam Ważyk w „Trybunie Ludu” pisał: „Niczyje słowo nie wypowie do dna tego bólu, niczyje pióro nie ogarnie tej żałoby serca. Miliony prostych ludzi na całym świecie, każdy z oddzielna, straciły ojca”.
 
Publikowano okolicznościowe wiersze żegnające „obrońcę”, „nauczyciela”, „prawodawcę sumień” i „ukochanego brata”, pisali je m.in. Konstanty Ildefons Gałczyński, Wisława Szymborska, Anatol Stern, Włodzimierz Słobodnik, Jan Sztaudynger i Adam Włodek.
 
Julian Tuwim w tekście dla sowieckiej „Prawdy” stwierdzał: „On jest nasz! – powie ludzkość krocząc w przyszłość z jego imieniem na ustach. Od Łaby po Ocean Spokojny, wszędzie imię Stalina będzie imieniem żywym, najdroższym”.
 
Z kolei Leon Kruczkowski pisał w „Życiu Warszawy”: „Kochaliśmy Go. Jak Ojca i jak Przyjaciela. Jego czyny należą do historii, której maleńką cząstką jest i nasze życie – ale Jego myśli, Jego słowa, Jego książki – były i są także naszym dobrem osobistym, światłem codziennym dla naszych umysłów i ożywczym źródłem wiary dla naszych serc”.
 
W „Trybunie Ludu” rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Teodor Marchlewski oświadczał: „Geniusz Stalina opromieniał naukę, uskrzydlił ją, wytyczył jej nowe szlaki rozwoju. Nieoceniony jest wkład towarzysza Stalina w rozwój ekonomii, językoznawstwa, biologii, fizjologii, fizyki i innych dziedzin nauki. Wnikliwe studiowanie Jego dzieł pomoże nauce w rozwiązaniu trudnych problemów”.
 
Na palcach jednej ręki można policzyć, kogo po śmierci 'największego przyjaciela Polski' nie zagarnęła fala rozpaczy, utrwalonej prozą bądź wierszem” – pisały Anna Bikont i Joanna Szczęsna, autorki książki „Lawina i kamienie. Pisarze wobec komunizmu”.

Stalin naszym Bogiem był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.