Skocz do zawartości

Alltime fantasy last 30 - dyskusja


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Payton turbo zyskiwał na vertical spacingu robionym przez XXXX i przede wszystkim on bez piłki sporo tracił, z tym passerem to grubo widzę coś wjechało, tnh zabrakło tylko czegoś o finezji i byłbym spełniony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, polishllama69 napisał:

Payton turbo zyskiwał na vertical spacingu robionym przez XXXX i przede wszystkim on bez piłki sporo tracił, z tym passerem to grubo widzę coś wjechało, tnh zabrakło tylko czegoś o finezji i byłbym spełniony 

robisz z Paytona jakiegoś Westbrooka, ale to już nie mój problem :P 

a finezja była, owszem, ale akurat w przypadku Paytona... w defensywie, bo był przekozakiem w obronie

...wystarczy mi kreatywny PF/SF z rzutem za trzy do tego duetu, reszta się zrobi sama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, eF. napisał:

No, linia była bliżej, a Reggie Miler rzucał na takich procentach w RS jak Payton w PO. W następnych latach linia była już normalna, a Payton nadal trafiał ponad 2 trójki w PO na blisko 40% skuteczności. Porzuć teorię, że THE GLOVE nie potrafi rzucać, bo to nie prawda. Statystyki pokazują, że za trzy rzucał sporo i trafiał, a ja mam Paytona z 1996 roku, czyli tego który trafia ponad dwie trójki na 41% w PO. Nie zmienisz tego <bezradny>, a jak go odpuścisz na dystansie to Cię po protu skarci. To nie casus Celtics 2008, bo Payton jest o wiele groźniejszy w rzutach z dystansu. Dodajmy do tego, że jest TOP3 najlepszych obrońców na swojej pozycji w tej grze, jest świetnym passerem, nadaję się jako druga/trzecia opcja, a że obok ma GOAT'a, który był równie ostrym sk****synem na parkiecie jak on... to wyjdzie problem, faktycznie, ale dla przeciwnika w obronie i w ataku. BBIQ na najwyższym poziomie. :) 

o to przykład Paytona, który rzuca - pyk, 8 trojek w PO w latach, kiedy za trzy się nie rzucało 

 

 

gdy trafiasz taką turnaround trójkę (1:25) to najwyraźniej masz dzień konia. 

6 minut temu, eF. napisał:

robisz z Paytona jakiegoś Westbrooka, ale to już nie mój problem

moim zdaniem Payton był gorszym shooterem niż Westbrook. zresztą finisherem tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lorak napisał:

moim zdaniem Payton był gorszym shooterem niż Westbrook. zresztą finisherem tym bardziej.

czyli playmakerem też :D 

5 minut temu, eF. napisał:

robisz z Paytona jakiegoś Westbrooka, ale to już nie mój problem :P 

reekord trafionych trójek w PO u westbrooka to 7, więc każdy może mieć dzień konia :D 

nie rozumiem dlaczego robisz z Gary'ego kogoś kim nie był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lorak napisał:

gdy trafiasz taką turnaround trójkę (1:25) to najwyraźniej masz dzień konia. 

moim zdaniem Payton był gorszym shooterem niż Westbrook. zresztą finisherem tym bardziej.

to coś często mu się zdarzał ten dzień konia, bo on w PO naprawdę rzucał bardzo solidnie za trzy (w RS miewał ponad 7 prób/mecz)

podaję wam fakty w postaci statsów, czy tego filmiku, a Wy dalej swoje - Payton jest słabym shooterem, ehh :D  

a teraz jest jeszcze gorszym shooterem niż Russell 23% Westbrook, w sumie beka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eF. napisał:

podaję wam fakty w postaci statsów, czy tego filmiku, a Wy dalej swoje - Payton jest słabym shooterem, ehh :D  

>jeden filmik jako dowód a statsy podałeś wybiórczo a nie ogółem, poza tym tym chciałeś go porównać z Reggie a to trochę jak gówno i czekolada, chociaż w twoim sezonie TS% 55% całkiem spoko, ale dziwnym trafem wyjechał z takimi % i nie był w stanie ich utrzymać, ciekawe co poszło nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, polishllama69 napisał:

>jeden filmik jako dowód a statsy podałeś wybiórczo a nie ogółem, poza tym tym chciałeś go porównać z Reggie a to trochę jak gówno i czekolada, chociaż w twoim sezonie TS% 55% całkiem spoko, ale dziwnym trafem wyjechał z takimi % i nie był w stanie ich utrzymać, ciekawe co poszło nie tak

Przecież on przez kilka sezonów z rzędu trafiał te 2 trójki w PO na dobrym procencie, więc to nie jest wypadek przy pracy, bo wbrew pozorom, Payton rzucał całkiem sporo z dystansu. Porównanie do Millera nie jest na zasadzie - patrzcie, on jest na tym levelu - raczej miało ukazać, że Payton to nie jest lamus, który bazuje tylko na wjazdach na kosz, a gość, który jest w stanie rzucać za trzy i to na fajnych procentach w meczach o najwyższą stawkę.

ale dobra, może grajmy tylko tymi, którzy grają w tych czasach, bo widzę, że koszykarzy z 90's nie traktuje się w tej zabawie poważnie, a jak czytam, że Westbrick jest lepszym shooterem od Paytona to mi po prostu ręce opadają...😫

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom Payton sezon później trafiał 2 trójki na mecz na 33% a potem już 2 trójek nie przebił, w ogóle tylko 3 razy miał więcej niż 33% za 3, świetny shooter

*mowa ofc o PO, bo muszę się dopasować do Ciebie 😘 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej ale cała gadka zaczęła się od lorakowego 'Payton był słabym shooterem' na co ef odpisuje że był 'dobrym shooterem'

on generalnie był po prostu niezły (jak na swoje czasy) -> robiąc era adjustment to na pewno lepszy w tym elemencie od przywołanego tu Bricka :P 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, polishllama69 napisał:

nom Payton sezon później trafiał 2 trójki na mecz na 33% a potem już 2 trójek nie przebił, w ogóle tylko 3 razy miał więcej niż 33% za 3, świetny shooter

*mowa ofc o PO, bo muszę się dopasować do Ciebie 😘 

no tak, a te więcej jak 33% to 41, 38 i 39 przy 2 celnych trójkach (wszystkie sezony są pod rząd)

btw nie napisałem, że to świetny shooter, ale na pewno nie możesz go odpuścić na dystansie, bo rzucać potrafi 

@julekstep

ładnie podsumowane, w końcu ktoś widzi o co mi chodzi :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, eF. napisał:

no tak, a te więcej jak 33% to 41, 38 i 39 przy 2 celnych trójkach (wszystkie sezony są pod rząd)

btw nie napisałem, że to świetny shooter, ale na pewno nie możesz go odpuścić na dystansie, bo rzucać potrafi 

@julekstep

ładnie podsumowane, w końcu ktoś widzi o co mi chodzi :D 

Zreszta chciałbym zauważyć że wybieramy jeden sezon wiec nie bardzo mnie interesuje ze w innych słabo rzucał. W tym wybranym sezonie był na poziomie (może ciut lepiej Bricka).

Aczkolwiek kreatorem w ataku Payton był poniżej topu. Jego główne zalety to obrona 1:1 i dobry scoring jak na PG. Tylko zarówno GP jak i MJ graja dużo z piłka i moim zdaniem nie jest to najlepszy fit w ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał:

Zreszta chciałbym zauważyć że wybieramy jeden sezon wiec nie bardzo mnie interesuje ze w innych słabo rzucał. W tym wybranym sezonie był na poziomie (może ciut lepiej Bricka).

Aczkolwiek kreatorem w ataku Payton był poniżej topu. Jego główne zalety to obrona 1:1 i dobry scoring jak na PG. Tylko zarówno GP jak i MJ graja dużo z piłka i moim zdaniem nie jest to najlepszy fit w ataku.

no to skoro się skupiamy na jednym sezonie to biorę Paytona z PO i mam 41% za trzy, dla mnie bomba

co do Jordana i Paytona razem, to oni mogą zamieniać się rolami, bo MJ był świetnym kreatorem w 91, a wtedy Payton mógłby robić za SG, który w odpowiednim momencie jest w stanie odpalić trójkę i trafić... oczywiście to Payton będzie PG w tej drużynie, ale wymienność pozycji jest tutaj wskazana... to są na tyle inteligentni koszykarze, że nie sądzę, aby mieli problem na parkiecie w sytuacji, kiedy grają w jednej drużynie... już nie mówię o obronie, bo tutaj to mam TOP level na obwodzie... 

może i mogłem wybrać kogoś innego, okej, ale Payton charakterem mi tak bardzo pasuje, że nie mogłem postąpić inaczej :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet licząc playoffy, Payton za cały sezon (bierzemy całe sezony, nie tylko playoffy) ma 34,8% za 3 - niby okej, ale tak naprawdę Payton był streaky strzelcem, trochę właśnie w stylu LeBrona, on w niektórych sezonach wykręcał słabe statystyki z midrange dla guarda na poziomie 35% + pomiędzy sezonami zdarzało mu się mocno zmniejszać volume i/lub procenty.

Zresztą, trójka tutaj i tak jest tutaj drugorzędna - Payton przede wszystkim oddawał bardzo dużo rzutów spod obręczy, nie mamy danych za sezon 95/96 - ale w sezonie 96/97 - oddawał 51% (!) rzutów z 0-5ft, dla porównania Westbrook w tym sezonie oddaje 49% z 0-5ft, jak Payton się postarzał i po 30-tce zaczął więcej rzucać midrange, to od razu spadła mu efektywność. 

Lubiący kozłować guard z nierówną trójką bardzo lubiący atakować obręcz do młodego Jordana, z pickiem w drugiej rundzie? Hm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, BMF napisał:

Lubiący kozłować guard z nierówną trójką bardzo lubiący atakować obręcz do młodego Jordana, z pickiem w drugiej rundzie? Hm. 

patrzycie tylko w jednym kierunku, ale nie widzicie, że w defensywie mam potwora hehe

Payton/Jordan/???/kreatywny PF/??? - damy radę :P 

@airmax

jeśli go odpuścisz na dystansie, to lepiej dla mnie :D 

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eF. napisał:

to coś często mu się zdarzał ten dzień konia, bo on w PO naprawdę rzucał bardzo solidnie za trzy (w RS miewał ponad 7 prób/mecz)

podaję wam fakty w postaci statsów, czy tego filmiku, a Wy dalej swoje - Payton jest słabym shooterem, ehh

fakty są takie, że w pierwszym sezonie z normalną linią rzucał 34% za 3 (4.8 prób), 33% z midrange oraz 74% z FT. to lepiej oddaje jego profil jako shootera niż highltighty z najlepszego meczu w karierze pod względem trójek (i to przy bliższej odległości).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.