Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Deltuś napisał:

Słonie bojowe wyjaśniają siłę Tornada. 

No, tylko widzę spory rozstrzał ekspercki, począwszy od Kartaginy, poprzez Lechitów, na ocenie siły trąb powietrznych skończywszy.

Ludzie zajmujący się tym zawodowo, określili f2-f3. Szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, fluber napisał:

Tyle że kluczowy jest ten akapit 

 

Dziennikarze nie rozmawiali w mailach o utworze Kazika. Polskie Radio zamierza jednak pokazać, że Lista Przebojów była już w przeszłości ręcznie modyfikowana przez prowadzących

Poza tym na etapie wałków PiSu z tsue, wypowiedzi ministra edukacji lista z 3ki to mało istotny szczegół 

 

swoją drogą wybory ludzi na ministrów od nauki jawnie pokazuje co komuniści z PiSu próbują zrobić ze społeczeństwem. Wcześniej Giertych, teraz czarnek ze swoim batalionem debili.

Dzięki Bogu skończyłem edukację przed nastaniem rządów "prawicy". Gorzej, że mój syn będzie sie musial uczuć z nowych podręczników 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

No nie do końca to wynika z tego artykułu. Raczej ,że czyścili listę z niewiarygodnych głosów. Tak było też w latach 80tych gdzie cały fankluby Depeche Mode wysyłały setki pocztówek ( i wtedy takie masowe wysyłki z jednej poczty traktowano jako jeden głos... Wtedy sprawdzano gdzie istnieją fan kluby danego zespołu. Podobnie unieważniano kartki pisane jednym charakterem pisma wysyłane na identycznych pocztówkach z tego samego miasta

Itd...

@fluber

Coś jednak Tusk daje bo w sondażach widać jak KO odzyskuje poparcie a to ,że TVP notorycznie go reklamuje na swojej antenie chyba daje mu +10 do chwały.... BO im więcej o nim mówią tym bardziej rośnie poparcie. JAcek K .... chyba się już mocno pogubił w propagandzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał:

 

@fluber

Coś jednak Tusk daje bo w sondażach widać jak KO odzyskuje poparcie

Aktywował elektorat utożsamiający się z niemieckim.  Czyli przesiedleńców i aktywistów zaboru austriackiego, dla których miejscowa gwara jest tożsama z wyższą pozycją społeczną.

Gra na emocjach, tradycyjnie polaryzuje scenę, tylko nie ma pomysłu co dalej, - "nihil novi sub sole"

Przez całą karierę polityczną, robi dokładnie to samo, czyli NIC.

 

Proste pytanie:

Dobra decyzja Tuska w ujęciu gospodarki:

a-

b-

c-

d-

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, starYfaN napisał:

Aktywował elektorat utożsamiający się z niemieckim.  Czyli przesiedleńców i aktywistów zaboru austriackiego, dla których miejscowa gwara jest tożsama z wyższą pozycją społeczną.

Gra na emocjach, tradycyjnie polaryzuje scenę, tylko nie ma pomysłu co dalej, - "nihil novi sub sole"

Przez całą karierę polityczną, robi dokładnie to samo, czyli NIC.

 

Proste pytanie:

Dobra decyzja Tuska w ujęciu gospodarki:

a-

b-

c-

d-

 

Pierdolicie Hipolicie 

 

Polaryzuje, aktywuje Niemców i co jeszcze jest winą Tuska? Sierpniowy wzrost zachorowań? 

Tusk aktywuje wiele osób, które nie widziały nadziei w opozycji bo jako jedyny potrafi punktować błędy rządzących w taki sposób, że nie wychodzi z tego kupa dająca punkty pisowi.

Po latach Schetyn, budkow bosaków czy kosyniakow wreszcie jakiś silny głos w opozycji automatycznie robi robotę 

Mnie to nie przekonuje, ale pisanie że aktywował Niemców i im podobnych to manipulacja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, starYfaN napisał:

Proste pytanie:

Dobra decyzja Tuska w ujęciu gospodarki

Nie jestem fanem PO ale za ich rządów Polska urosla przez 8 lat o 25% druga Słowacja o 11. I ogólnie tylko 6 krajów UE miało skumulowany wzrost powyżej 5% ... Polska była liderem. Za rządów PIS jak na razie nie jest

Popatrz jaki procent budżetu stanowiły inwestycje i jak mocno ta pzoycja spadła w czasach PIS. Ogólnie to Pis nie inwestuje w kraj

A pisanie ,że aktywował Niemcow to jest już mega niski poziom..... Ale z ciekawości zapytam o dowody na poparcie tej tezy bo większej bzdury już dawno nie czytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

Nie jestem fanem PO ale za ich rządów Polska urosla przez 8 lat o 25% druga Słowacja o 11. I ogólnie tylko 6 krajów UE miało skumulowany wzrost powyżej 5% ... Polska była liderem. Za rządów PIS jak na razie nie jest

Za PO było także mniej upartyjnienia państwa czy to w sferze polityki , gospodarki , kultury czy też mediów . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, josephnba napisał:

Pierdolicie Hipolicie

No.

 

10 godzin temu, josephnba napisał:

Tusk aktywuje wiele osób, które nie widziały nadziei w opozycji bo jako jedyny potrafi punktować błędy rządzących

To jest właśnie dla mnie ciekawostką. Dobrze punktujący są potrzebni w NBA.

Do zarządzania są potrzebni rządzący. Robi to co umie, punktuje, polaryzuje i nic więcej. Poparłeś moją tezę.

3 godziny temu, ely3 napisał:

A pisanie ,że aktywował Niemcow to jest już mega niski poziom..... Ale z ciekawości zapytam o dowody na poparcie tej tezy bo większej bzdury już dawno nie czytałem

10 godzin temu, josephnba napisał:

Mnie to nie przekonuje, ale pisanie że aktywował Niemców i im podobnych to manipulacja 

Ale wiecie o tym, że przez lata dotacje dostawały sektory z których pieniądze doiły koncerny niemieckie? Nie wiem co jest niskim poziomem, ale polskie firmy z szeroko pojętej branży ekologicznej, kolektorów, kogeneracji, tirgeneracji, oczyszczalni ścieków, biogazowni, rekuperacji itd itp miały wyjątkowo mocno pod górkę, pomimo często lepszych produktów/usług.

Sytuacja w której dostawaliśmy $ które następnie niemieckie firmy wyprowadzały z kraju była nagminna. Naprawdę trzeba być ślepym, aby tego nie dostrzegać.

Ale rozumiem, że niektórym było to bardzo na rękę. 

Kraj nie potrzebuje punktatora, oratora i niemieckiego męża stanu. Dotacje to jedyny powód powrotu i chętnie się do nich przytuli.

Niech w końcu przestanie punktować i chociaż raz stwierdzi co należy zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, starYfaN napisał:

Sytuacja w której dostawaliśmy $ które następnie niemieckie firmy wyprowadzały z kraju była nagminna. Naprawdę trzeba być ślepym, aby tego nie dostrzegać.

Polskie samorządy sporządzały zamówienie, organizowały przetargi, polskie firmy te przetargi wygrywały. Ale to niemieckiej firmy wyprowadzały pieniądze z powodu spisku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ely3 napisał:

Nie jestem fanem PO ale za ich rządów Polska urosla przez 8 lat o 25% druga Słowacja o 11. I ogólnie tylko 6 krajów UE miało skumulowany wzrost powyżej 5% ... Polska była liderem. Za rządów PIS jak na razie nie jest

Popatrz jaki procent budżetu stanowiły inwestycje i jak mocno ta pzoycja spadła w czasach PIS. Ogólnie to Pis nie inwestuje w kraj

Te inwestycje i wzrosty to była ta luka VAT, bo jak się coś fikcyjnie sprzedaje albo w coś inwestuje to PKB też rosnie. Fajnym przykładem jak PKB potrafi wykrzywić obraz jest Irlandia, choc tam z innych powodów

https://forsal.pl/artykuly/959651,smierc-pkb-26-proc-wzrost-irlandzkiej-gospodarki-to-kpina-z-rzeczywistosci.html

Praktycznie każdy w Polsce czuje poztywną róznicę między latami 2010-2015 a 2016-2021. Może w dużych miastach mniej, ale reszta kraju odczuwa to mocno i dlatego PIS dostał ponad 40% głosów. Przecież ludzie głosowali na PIS nie z sympatii do nich, tylko dlatego ze im sie naprawdę poprawiło

E6ubziQWYCYdUPH?format=png&name=small

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, starYfaN napisał:

Ale wiecie o tym, że przez lata dotacje dostawały sektory z których pieniądze doiły koncerny niemieckie?

NIC się w tym względzie nie zmienia. Zobacz na programy pomocowe dla firm. Same B+R czyli albo dla bogatych firm (w większości firmy z kapitałem zagranicznym) albo znów kombinowanie o którym pisałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

Praktycznie każdy w Polsce czuje poztywną róznicę między latami 2010-2015 a 2016-2021. Może w dużych miastach mniej, ale reszta kraju odczuwa to mocno i dlatego PIS dostał ponad 40% głosów. Przecież ludzie głosowali na PIS nie z sympatii do nich, tylko dlatego ze im sie naprawdę poprawiło

E6ubziQWYCYdUPH?format=png&name=small

 

 

Pokazałeś , że produkcja sprzedana rośnie od 2010 i w sumie potwierdziłeś jak to Polska w pewnych sektorach i miejscach pozytywnie było w 10-15 a następnie przeszło to też w inne sektory czyli wykazałeś normalną tendencję kraju rozwijającego się bez żadnych zasług rządzących czy to PO czy PiS .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.