Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, quevas napisał:

Jeśli ktoś chce wiedzieć dlaczego Polaków nikt w Europie nie kocha, powinien się przyjrzeć ich chaotycznym i bezmyślnym politycznym wyborom .

Bo w Europie (i szerzej - na calym swiecie) kazdy kocha przede wszystkim siebie.

Ten kompleks i potrzeba bycia 'lubianym' w Europie to zdecydowana topka wsrod cringe'owych elementow antypisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, quevas napisał:

niechęć do obcowania z patologicznym egoizmem, pogardą dla zdrowych zasad dobrosąsiedztwa i kulturą towarzyską, prawną oraz społeczną żulii ma charakter uniwersalny

 

aha

tez mnie wkurwiaja angole na wczasach

ale oni maja to w pompie 🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, quevas napisał:

niechęć do obcowania z patologicznym egoizmem, pogardą dla zdrowych zasad dobrosąsiedztwa i kulturą towarzyską, prawną oraz społeczną żulii ma charakter uniwersalny

 

Dlatego Polacy jako naród są jednym z bardziej lubianych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, julekstep napisał:

a Artlan nie, moglbys mu nie dokuczac? xD

Twoja twórczość w tym wątku:

- dopierdalanie się do innych użytkowników (często bez wyraźnego powodu)

- wysrywy w stylu ,,hyhyhy, antyPiS'' ,,Jaro was pięknie ogrywa, lol'' ,,i znowu to czepianie się PiS hyhyhy''

- lajkowanie wysrywów RappaRa

W zasadzie to jesteś takim uosobieniem tabloidyzacji polityki i zaniżania poziomu dyskusji na jej temat. :)

 

 

 

 

5angb9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, starYfaN napisał:

Raczej jednokondygnacyjne.

Zgodnie z prawem jakieś 115-120 m2 max, czyli sporo.

Trzeba to grzać. Podłączyć do mediów. Mieć działkę gdzie dopiero niedługo się dowiemy o jakiej powierzchni. Nie szalejmy ze ludzi których nie stać na 40 kwadrat zrobią sobie pałac 120. 
 

z reszta coś czuje ze następnym ruchem będzie podatek katastralny. 

2 godziny temu, julekstep napisał:

aha

tez mnie wkurwiaja angole na wczasach

ale oni maja to w pompie 🤷‍♂️

Sięgnij głębiej do kieszeni i leć gdzie ich nie ma. Serio. Są hotele na świecie gdzie nie ma tego co Ciebie tak drażni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ignazz napisał:

Trzeba to grzać. Podłączyć do mediów. Mieć działkę gdzie dopiero niedługo się dowiemy o jakiej powierzchni. Nie szalejmy ze ludzi których nie stać na 40 kwadrat zrobią sobie pałac 120. 

Ustalmy, jako osoba z uprawnieniami, nie jestem sympatykiem samowolek (dlatego brałem jednorodzinne, tylko dla rodziny :) ).

Na pewno będzie taniej, jeszcze bardziej mniej profesjonalnie, ale bardziej dostępnie.

 

Następny etap, to wysyp kompletnie amatorskich januszy z dostępem do betoniarki, oferujących "kompleksowe 70m2 x 2.

Koszmar, ale jestem w stanie to zrozumieć, choć nie popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Marek Belka nazywa samozatrudnienie "nadwiślańskim rajem podatkowym". Kiedy odchodził z prezesury w Narodowym Banku Polskim i szukał nowego zajęcia, mówił w wywiadzie tak: "Dziś państwo zachęca mnie, bym kończąc swoją przygodę z NBP, natychmiast założył działalność gospodarczą i zamiast 32 proc. płacił od tej pory 19 proc. Gdzie tu sens? Państwo powinno do mnie powiedzieć tak: panie Belka, jak pan chce być przedsiębiorcą, to niech pan zatrudni przynajmniej dwie, trzy osoby. Wtedy możemy dać panu jakieś przywileje, na przykład wrzucenie czegoś w koszty. Ale mniejszy podatek tylko za to, że będę samotnym jak palec przedsiębiorcą? Przecież to obłęd".

......

Kaczyński prezentując Polski Ład też mówił o zasadzie jednolitego kontraktu i konieczności odejścia od śmieciówek.

Owszem.

Trochę zgrzytam zębami, bo wygląda na to, że 70-letni Kaczyński, siedzący głównie na Żoliborzu i nie znający żadnego języka obcego, jednak jakoś czyta te najnowsze badania z Hiszpanii, a nasi liberałowie nie czytają.

Mnie też to trochę przeraża. Mam wrażenie, że duża część naszych polityków nie jest zainteresowana tym, jak się myśli współcześnie o ekonomii, za to odwołują się do schematów, które wyborcy mają w głowach od lat 90-tych.

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27118885,komunizm-janosik-inwazja-marksizmu-dlaczego-rozmawiamy.html#s=BoxOpMT

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, darkonza napisał:

Mam wrażenie, że duża część naszych polityków nie jest zainteresowana tym, jak się myśli współcześnie o ekonomii, za to odwołują się do schematów, które wyborcy mają w głowach od lat 90-tych.

A jaka część z tych polityków "ogarnia" kwestię współczesnej ekonomii? To bardziej właściwie postawione pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.