Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, fluber napisał:

Czyli NIK negatywnie ocenil projekt bo poniesione środki były zupełnie nieproporcjonalne do efektów. It's as simple as that. 

Masz inne zdanie na ten temat? Nie są dziś z że 45 milionów na to żeby 1,5 k par podjęło próbę leczenia niepłodności z nie wiadomo jakim skutkiem to nie za dużo kasy na zbyt mały efekt??? 

Tak mam inne zdanie! 

Śmiem mieć inne! 

Prolajfowy żont robi sobie z mordy popielniczkę a z ludzi idiotów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26751361,co-czeka-uczniow-wracajacych-do-szkol-minister-czarnek-po.html#s=BoxOpImg7 grube dziewczęta nie zmieszczą się do pokoików wypłakania więc trzeba je przede wszystkim odchudzić :P kolejny ekspert a sam  z brzuchem i nadwagą 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, josephnba napisał:

Tak mam inne zdanie! 

Śmiem mieć inne! 

Prolajfowy żont robi sobie z mordy popielniczkę a z ludzi idiotów 

Mam na myśli zdanie odnośnie projektu, którego finansowania zaprzestano. Wnioski po kontroli NIK są takie, ze przez 4 lata wydano 45 milionów złotych i nie da się ustalić, czy przy pomocy tego programu urodziło się choć jedno dziecko.  Trudno o lepszy przykład programu do skasowania. W normalnym kraju dyskutowalibyśmy o tym, kto odpowiada za tak spierdolony program, albo dlaczego skończył się on taką porażką, a u nas wali się wielki nagłówek, że rząd zabiera pieniądze bezpłodnym, żeby pożyteczni idioci szli z przekazem dalej w świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kołczu33 napisał:

A nie chodziło o to, że In Vitro nie zgadza się z ideologią światopoglądową naszej partii?

Coś ci się pomieszało. :)

PiS już kilka lat temu zrezygnował z finansowania in vitro (głównie właśnie ze względów ideologicznych).

Program rządowy o którym wspomniał @fluber to leczenie bezpłodności oparte na naprotechnologii. Program ten miał być alternatywą dla in-vitro, ale okazał się kompletną klapą podobnie jak wiele innych projektów partii rządzącej. :)

3 godziny temu, Kołczu33 napisał:

Tak samo mówiono o aborcji, i niestety się sprawdziło

Z tego co pamiętam to nawet najwięksi hejterzy PiS nie spodziewali się, że Kaczyński zdecyduje się naruszyć kompromis aborcyjny (zwłaszcza po akcji z Markiem Jurkiem oraz z ,,Czarnym Protestem"). To już chyba bardziej pro-lajfy się obawiały, że Tusk z Palikotem pójdą w drugą stronę.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Artlan napisał:

Coś ci się pomieszało. :)

PiS już kilka lat temu zrezygnował z finansowania in vitro (głównie właśnie ze względów ideologicznych).

Program rządowy o którym wspomniał @fluber to leczenie bezpłodności oparte na naprotechnologii. Program ten miał być alternatywą dla in-vitro, ale okazał się kompletną klapą podobnie jak wiele innych projektów partii rządzącej. :)

No i zepsułeś zabawę. Miałem nadzieję, że @josephnba jeszcze trochę popłacze tu za naprotechnologią:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fluber napisał:

On z takich tez żyje, wystawia czerwoną płachtę na takich byczków jak Ty, polaryzuje społeczeństwo i będzie na tym zarabiał jeszcze przez długie, długie lata. To nie ma nic wspólnego z byciem baranem, co najwyżej z jakąś chytrością.

Nie wiem, czy szału nie ma, ale jeszcze zanim w zeszłym roku został ministrem to wyciągał ponad 150 tysięcy rocznie. Facet ma nawet własny jacht:) Ja np nie mam:)

Powinieneś już wyrosnąć z postawy " ja pracuję dużo a inni nie pracują w ogóle" :)

Radny to zawód, jak każdy inny. W każdym zawodzie są ludzie, którzy opierdalaja się jak mogą i tacy, którzy zapierdalają więcej niż powinni. Ci pierwsi siedzą na stołeczku radnego przez 20-30 lat i dostają za to te 1900 złotych brutto miesięcznie, czy ile tam Puda miał w tym oświadczeniu wpisane, a są tacy właśnie jak Puda, którzy robią karierę, bo ciężko pracują. Przecież nie jest łatwo zaraz po studiach wygrać wybory w prawie 200-tysięcznym mieście. Nie jest łatwo wejść wysoko na listy wyborcze, żeby się załapać do Sejmu. Trzeba zapierdalać w terenie, jak tylko można. Zresztą opinie o pracy radnego Pudy są takie, że był bardzo pracowity i bardzo się temu poświęcał. Facet zainwestował w swoje przyszłe zarobki, zapieprzając przez 2 lata wyłącznie na etacie radnego za grosze i teraz zbiera tego owoce. Tysiące ludzi w Polsce są radnymi, ale niewielkiej garstce udaje się zrobić karierę i zostać ministrem i to jeszcze w tak młodym wieku. Nie ośmieliłbym się nazwać tego nieudacznictwem, czy nieróbstwem. 

Oczywiście że zawód natomiast nie rozumiem co to znaczy zawód jak każdy inny. Jest chyba jakaś różnica w byciu k**** i np. prezesem banku. Przynajmniej dla mnie ale może faktycznie reszta uważa że jedno i drugie to przecież zawód. 

Wiesz ja znam ludzi którzy w jego wieku byli profesorami belwederskimi i pomimo bycia wybitnymi specjalistami w swojej dziedzinie w ogólnym rozrachunku nazwałbym ich baranami bo fantastyczna znajomość np. mikrobiologii nie czyni Cię od razu człowiekiem mądrym. 

Ja znam i współpracuje z ludźmi którzy wygrywali wybory w większych miastach i moim zdaniem patrząc zarówno po czasach gdy rządziło po jak i PiS sam fakt bycia radnym, posłem, senatorem nie świadczy o byciu mądrym. Przykładów można mnożyć. 

 

5 godzin temu, RappaR napisał:

Dokładnie, więc nie wiem dlaczego uważasz, że Radny nic nie robi, tylko bierze pieniądze, skoro widzisz bezsens takiego rozumowania

Widzę bezsens stawiania znaku równości między zawodami opartymi częściowo na pieniądzach publicznych a administracja publiczna.

A ogólnie ta w Polsce nie jest na dobrym poziomie. Szczególnie że przy takich zarobkach to mało kto się tam pcha, bo dopiero poslowie / prezydenci miast zarabiają dobre pieniądze. 

Druga rzecz to będąc już posłem / ministrem w dobrym tonie - żyjąc z pieniędzy społeczeństwa - jest tego społeczeństwa nie obrażać. Tylko tyle i aż tyle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

No i zepsułeś zabawę. Miałem nadzieję, że @josephnba jeszcze trochę popłacze tu za naprotechnologią:)

Rozumiem że znajdziesz w moich wypowiedziach słowa popierające ten program? 

Czy masz zabawę bo piszesz głupoty? 

 

Próbuję zrozumieć wasza logikę 

 

Otóż PiS za cenę jeszcze głębszych podziałów, potencjalnego wzrostu zachorowań na Covid zabrania usuwania ok tysiąca ciąży, z których wiele nie pożyje godziny, reszta będzie wegetować w cierpieniu lub nieświadoma swojego istnienia. 

Ale szkoda mu kasy na program który mógł (lub nie) dać społeczeństwu 1500 potencjalnych dzieci!

Przecież to takie logiczne!

 

A jako że to wy wspomnieliscie o in vitro to kolejny kamyczek do stosiku partii na którą głosowaliście 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blackmagic napisał:

Oczywiście że zawód natomiast nie rozumiem co to znaczy zawód jak każdy inny. Jest chyba jakaś różnica w byciu k**** i np. prezesem banku. Przynajmniej dla mnie ale może faktycznie reszta uważa że jedno i drugie to przecież zawód. 

Wiesz ja znam ludzi którzy w jego wieku byli profesorami belwederskimi i pomimo bycia wybitnymi specjalistami w swojej dziedzinie w ogólnym rozrachunku nazwałbym ich baranami bo fantastyczna znajomość np. mikrobiologii nie czyni Cię od razu człowiekiem mądrym. 

Ja znam i współpracuje z ludźmi którzy wygrywali wybory w większych miastach i moim zdaniem patrząc zarówno po czasach gdy rządziło po jak i PiS sam fakt bycia radnym, posłem, senatorem nie świadczy o byciu mądrym. Przykładów można mnożyć

Ogólnie tak mam wrażenie, że ludzie, których uważasz za mądrych pokrywają się z ludźmi, których lubisz i z którymi się zgadzasz.

Godzinę temu, blackmagic napisał:

Widzę bezsens stawiania znaku równości między zawodami opartymi częściowo na pieniądzach publicznych a administracja publiczna.

A ogólnie ta w Polsce nie jest na dobrym poziomie. Szczególnie że przy takich zarobkach to mało kto się tam pcha, bo dopiero poslowie / prezydenci miast zarabiają dobre pieniądze. 

Druga rzecz to będąc już posłem / ministrem w dobrym tonie - żyjąc z pieniędzy społeczeństwa - jest tego społeczeństwa nie obrażać. Tylko tyle i aż tyle

A ja nie, bo to, że mogę chociażby wyjechać za granicę zawdzięczam tylko administracji publicznej. Za bardzo masz nastawienie, że wszystko spada z nieba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, josephnba napisał:

Rozumiem że znajdziesz w moich wypowiedziach słowa popierające ten program? 

Czy masz zabawę bo piszesz głupoty? 

 

Próbuję zrozumieć wasza logikę 

 

Otóż PiS za cenę jeszcze głębszych podziałów, potencjalnego wzrostu zachorowań na Covid zabrania usuwania ok tysiąca ciąży, z których wiele nie pożyje godziny, reszta będzie wegetować w cierpieniu lub nieświadoma swojego istnienia. 

Ale szkoda mu kasy na program który mógł (lub nie) dać społeczeństwu 1500 potencjalnych dzieci!

Przecież to takie logiczne!

 

Szukasz powiązań tam gdzie ich nie ma. 

Przyczyną zakazu aborcji są względu etyczne a cofnięcia beznadziejnego programu - finansowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fluber napisał:

Szukasz powiązań tam gdzie ich nie ma. 

Przyczyną zakazu aborcji są względu etyczne a cofnięcia beznadziejnego programu - finansowe. 

Są powiązania

- Wycofanie in Vitro, dzięki któremu liczba nowych obywateli rośnie. Bo kościół, dług wobec rydzyka,whatever. Inb4 w świeckim państwie XD

- Robimy beznadziejny program na odpierdziel

- Zmuszamy kobiety do noszenia w sobie humanoidów, które umrą po godzinie.

Hej rozumiem, że przywiązała się Pani do swojego dziecka, wiem, że staraliście się, o nie, z mężem, od 3 lat, niestety umrze. Ale nasze państwo jest wspaniałomyślne, możemy zagwarantować pani osobne pomieszczenie żeby pani sobie popłakała.

Super prawo i sprawiedliwość, robisz to dobrze, dzięki wam w Polsce, będzie rodziło się więcej dzieci.

Żeby w państwie świeckim do takich rzeczy dochodziło to są niezłe jaja.  

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RappaR napisał:

Ogólnie tak mam wrażenie, że ludzie, których uważasz za mądrych pokrywają się z ludźmi, których lubisz i z którymi się zgadzasz.

A ja nie, bo to, że mogę chociażby wyjechać za granicę zawdzięczam tylko administracji publicznej. Za bardzo masz nastawienie, że wszystko spada z nieba

1. Great Minds thinks alike :)

a poważnie - wiele osób ma odmienne od moich poglądy ale potrafimy dyskutować, jak chociażby tutaj, i nie uważam że jak ktoś głosował na PiS to jest debilem. 

2. Super. No ja mam faktycznie trochę większe oczekiwania niż być Białorusią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blackmagic napisał:

2. Super. No ja mam faktycznie trochę większe oczekiwania niż być Białorusią

Minąłeś clue. By wyjechać za granicę jest potrzebny paszport. By ten paszport był honorowany, ktoś go musi zaprojektować, wykonać, kontrolować jego wykonanie.

Niemcy, Luksemburg, Szwecja czy Szwajcaria także muszą to zrobić.

Nie spełnisz tych warunków, nie miniesz kontroli na granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.