Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, RappaR napisał:

Na etacie owszem. Sęk w tym że lekarz w Niemczech średnio zależnie od stażu pracy zarabia 5-10k euro miesięcznie, z czego singiel bez dzieci ma większość zabieranego w podatkach. 

Mieć jako lekarz w Polsce więcej niż 10 koła na rękę to nic trudnego. 

W skrócie Ignazzowych 200k miesięcznie nie zarabiam, ale daleko mi, bym robił wow na 5k euro brutto

Rappar - jak policzył na kalkulatorze plac 5k € brutto to jest ok 12,5 pln. Szczerze to nie znam szeregowego lekarza który tyle zarabia w pl. No chyba że w kombinacji etat + gabinet prywatny ale to znowu jabłka i pomarańcze bo porównujemy to do podstawowej pensji lekarza bez nadgodzin. 

Dla porównania

Firma Sedlak&Sedlak zebrała w styczniu 2020 r. dane o wynagrodzeniach lekarzy w oparciu o deklaracje 426 zatrudnionych. Wynika z nich, że mediana (nie mylić ze średnią) w tym fachu wynosi 4530 zł brutto. Płaca połowy ankietowanych mieści się między 3900 zł a 6290 zł brutto, jedna czwarta zarabia mniej, a jedna czwarta więcej. 

 

 

Edytowane przez blackmagic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, blackmagic napisał:

Rappar - jak policzył na kalkulatorze plac 5k € brutto to jest ok 12,5 pln. Szczerze to nie znam szeregowego lekarza który tyle zarabia w pl. No chyba że w kombinacji etat + gabinet prywatny ale to znowu jabłka i pomarańcze bo porównujemy to do podstawowej pensji lekarza bez nadgodzin. 

Natomiast zauważ proszę że to sytuacja mega niekorzystną bo liczona dla kogoś kto nie ma dzieci co jest jednak nawet obecnie w Niemczech rzadkim przypadkiem. Przy 2 dzieci te same  5 k brutto daje już ponad 13 k.

Zarobki lekarskie ciężko liczyć, ciężko też dopatrzeć się co to szeregowy lekarz, bo w sumie nie wiem czy wyjdzie że ktokolwiek nim jest(ja też mam coś w CV ekstra już), ale 12,5k netto jako lekarz w Polsce?

Owszem znam specjalistów, co przed podwyżkami dwa lata temu robili za 3 koła netto pełen etat, ale to dla mnie patologia.

Nie chcę podawać szczegółów od razu, bo to by było prezentowanie kwitu z góry mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, RappaR napisał:

Zarobki lekarskie ciężko liczyć, ciężko też dopatrzeć się co to szeregowy lekarz, bo w sumie nie wiem czy wyjdzie że ktokolwiek nim jest(ja też mam coś w CV ekstra już), ale 12,5k netto jako lekarz w Polsce?

Owszem znam specjalistów, co przed podwyżkami dwa lata temu robili za 3 koła netto pełen etat, ale to dla mnie patologia.

Nie chcę podawać szczegółów od razu, bo to by było prezentowanie kwitu z góry mojego.

Wrzuciłem Ci dane z sedlaka - oni są w miarę rzetelni jeśli chodzi o inne branże. 5000 euro to są dane dla początkujących lekarzy. Z tego co patrzyłem to ok 3800 € ma rezydent w de. U nas to jest chyba koło 4-5 k PLN. Jasne są lekarze co bez problemu wyciągają 20 k netto w pl ale są też tacy co bez premium wyciągają 6 k € w de netto. Ale w pl żeby zrobić 20 k netto to raczej po godzinach trzeba pracowac

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, blackmagic napisał:

Wrzuciłem Ci dane z sedlaka - oni są w miarę rzetelni jeśli chodzi o inne branże. 5000 euro to są dane dla początkujących lekarzy. Z tego co patrzyłem to ok 3800 € ma rezydent w de. U nas to jest chyba koło 4-5 k PLN. Jasne są lekarze co bez problemu wyciągają 20 k netto w pl ale są też tacy co bez premium wyciągają 6 k € w de netto. Ale w pl żeby zrobić 20 k netto to raczej po godzinach trzeba pracowac

 

 

 

6k euro netto to jakieś 13 brutto rocznie. Niemcy mają górne stawki dla oberartzów na poziomie 8k. Dla specjalistów poniżej 7k.

Można zarobić i milion euro w Niemczech jako lekarz, ale trzeba być chiefartzem, co jest w c*** ciężkie i to już bym porównał wyżej niż ordynator polski.

A naprawdę nie trzeba w Polsce aż tak wiele jako lekarz by mieć te 20k netto. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, jack napisał:

Porządkując tezy Rappara z grudnia: dzięki kościołowi i rządom PIS (zwłaszcza doktorowi ze skromnego domku z Żoliborza) mamy w Polsce taki wzrost gospodarczy, że Polacy zarabiają tyle co Niemcy. 

 

tenor.gif

Rada Europy też atakuje Niemcy https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rada-Europy-Niemcy-powinny-rozprawic-sie-z-korupcja-w-swoim-rzadzie-8022333.html to jest naruszenie suwerenności oraz niepodległości Państwa . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, julekstep napisał:

Pan Mądry  ❤️

dzięki zią!

przy okazji: któryś już raz widzę, że wchodzisz w dyskusję między mną a kimś innym, starając się być upierdliwym - naprawdę, doceniam, to takie miłe wiedzieć, że zajmuje się w czyimś serduszku szczególne miejsce. Niestety, nie odwzajemniam Twojego uczucia. Pewnie mniej lub bardziej zdajesz sobie z tego sprawę,  wolę jednak otwarcie dać Ci o tym znać żeby uniknąć rozczarowań.

 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rw30 napisał:

dzięki zią!

przy okazji: któryś już raz widzę, że wchodzisz w dyskusję między mną a kimś innym, starając się być upierdliwym - naprawdę, doceniam, to takie miłe wiedzieć, że zajmuje się w czyimś serduszku szczególne miejsce. Niestety, nie odwzajemniam Twojego uczucia. Pewnie mniej lub bardziej zdajesz sobie z tego sprawę,  wolę jednak otwarcie dać Ci o tym znać żeby uniknąć rozczarowań.

 

z tego co kojarzę ostatnia nasza interakcja zaczęła się od Twojego wejścia w moją dyskusję w temacie o Nuggets

 

także teges

Trippin by Thrustle Westbrook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RappaR napisał:

6k euro netto to jakieś 13 brutto rocznie. Niemcy mają górne stawki dla oberartzów na poziomie 8k. Dla specjalistów poniżej 7k.

Można zarobić i milion euro w Niemczech jako lekarz, ale trzeba być chiefartzem, co jest w c*** ciężkie i to już bym porównał wyżej niż ordynator polski.

A naprawdę nie trzeba w Polsce aż tak wiele jako lekarz by mieć te 20k netto. 

5.7 tys euro netto to jest coś koło 10 tys brutto i to są pensje jakie lekarze po 30. mogą dostać i nie mówie tu o byciu ordynatorem. To daje jakieś 24.5 netto. Nie wiem jaki jest odsetek lekarzy zarabiający tyle w kraju. Myślę że niewielki. I mówię to z żalem bo ogólnie uważam że lekarze powinni zarabiać w Polsce koło 20 k. Jeżeli faktycznie jest tak jak mówisz to super. Cieszę się że dla tej ważnej społecznie grupy wynagrodzenia się normują. 

Natomiast ogolnie to z pensjami dla większości zawodów a w szczególności inżynierów to jestesmy mocno w dupie w stosunku do DACH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blackmagic napisał:

5.7 tys euro netto to jest coś koło 10 tys brutto i to są pensje jakie lekarze po 30. mogą dostać i nie mówie tu o byciu ordynatorem.

Fahrartz, czyli specjalista ma jakoś 6,7 brutto. 

Niemcy mają ustawowo pensje lekarskie. 

Godzinę temu, blackmagic napisał:

To daje jakieś 24.5 netto. Nie wiem jaki jest odsetek lekarzy zarabiający tyle w kraju. Myślę że niewielki. I mówię to z żalem bo ogólnie uważam że lekarze powinni zarabiać w Polsce koło 20 k. Jeżeli faktycznie jest tak jak mówisz to super. Cieszę się że dla tej ważnej społecznie grupy wynagrodzenia się normują. 

Nie wiem, bo w ogóle nie siedzę i nie śledzę prywaty w polskiej służbie zdrowia.

Ogólnie mam spory mindfuck jeśli chodzi o zarobki, bo często brak w tym logiki kompletnej, ale generalnie jak ktoś chce zarabiać i chce mu się(dużo osób może i jest pracowita, ale bez jakiejkolwiek weny. Moja bardzo bliska koleżanka z roku uczyła się bardzo dobrze, dostała się na ciężką specke z małą ilością miejsc, a całe życie będzie zarabiać ułamek mojej kwoty, mimo ogromu możliwości, jakie ma. Spotkałem specjalistów z deficytowych i prestiżowych specjalizacji co zarabiają mniej od co bardziej ogarniętych ratowników i pielęgniarek), to jako lekarz ma w Polsce naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cardi

Pal licho ten tekst bo akurat posłowi mogło chodzić o swojego szefa a nie szefa Marszałek. Ja bym przynajmniej tak to odebrał.

Ale ciekawi mnie jaka jest podstawa do tej reasumpcji? Bo prosba szefa w Regulaminie Sejmu nie występuje. Pis nie miało żadnej podstawy do ponownego głosowania. Zamiast przyjąć na klatę ,że przegrali to robia sobie kpiny z parlamentu i głosują do skutku.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

@Cardi

Pal licho ten tekst bo akurat posłowi mogło chodzić o swojego szefa a nie szefa Marszałek. Ja bym przynajmniej tak to odebrał.

Ale ciekawi mnie jaka jest podstawa do tej reasumpcji? Bo prosba szefa w Regulaminie Sejmu nie występuje. Pis nie miało żadnej podstawy do ponownego głosowania. Zamiast przyjąć na klatę ,że przegrali to robia sobie kpiny z parlamentu i głosują do skutku.. 

prośba cesarza, stanowisko cesarza nie jest ujęte w Konstytucji, bo to dość nowe stanowisko ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ely3 napisał:

Ale ciekawi mnie jaka jest podstawa do tej reasumpcji? Bo prosba szefa w Regulaminie Sejmu nie występuje. Pis nie miało żadnej podstawy do ponownego głosowania. Zamiast przyjąć na klatę ,że przegrali to robia sobie kpiny z parlamentu i głosują do skutku.. 

Wyjebane w parlament , ważne , że lekarze więcej zarabiają i policja niby mniej bije .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, quevas napisał:

Polska jest państwem zdegenerowanym i barbarzyńskim, skoro wycieranie sobie tyłka prawem, sprawiedliwością czy konstytucją przez PIS i Kościół Katolicki weszło do repertauru zachowań  zwyczajnych, naturalnych i w pełni akceptowanych

Wielce wyzwolony. wielce szlachetny i wielce męczeński swą historią naród posadził na tronie popapraną małpę z brzytwą, pozwala jej sobą rządzić i wypróżniać się na dywan, nie widząc w tym niczego uwłaczającego, a nawet puchnąc z dumy na taki wyczyn

Tak, problem w tym, że druga siła wg sondaży zrobi praktycznie to samo jak zajmie ich miejsce.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/andrzej-olechowski-krytykuje-platforme-obywatelska-jest-nieprzygotowana/m2465kb,79cfc278

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, quevas napisał:

Kiedy władza traktuje publiczne pieniądze jak własne [oraz w formie łapówki wyborczej] :

Rośnie skandal wokół podziału przez PiS pieniędzy na inwestycje lokalne. "To korupcja polityczna"

Osiem województw rządzonych przez PiS dostało z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 292 mln zł. Osiem, w których rządzi opozycja - 36 mln zł. Tego nie da się wyjaśnić obiektywnymi kryteriami - mówi opozycja.

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26614832,opozycja-pieniedzy-z-rzadowego-funduszu-inwestycji-lokalnych.html

 

Hahaha nomenklatura pełną parą 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Koelner napisał:

Hahaha nomenklatura pełną parą 🤣

bez czytania artykułu: te biedne (wschód polski) dostały sporo więcej kasy, bo to jakiś fundusz na 'wyrównywanie szans' czy coś takiego, a tam rządzi PiS. Te na zachodzie, bogatsze, rządzone przez PO, nie dostały

No, chyba że ktoś twierdzi, że niektóre województwa są biedne bo rządzi tam PiS - ryzykowna teza bym powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.