Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Sebastian napisał:

Jaś Kapela i okolice - czego Ty oczekujesz ? Takie są autorytety "lewicy" To jest żenujące, że we współczesnym świecie ludziom o tak miernym poziomie intelektualnym daje się głos w mediach.  

A na „prawicy” wygląda to lepiej ? krytyka polityczna czy Gazeta Polska to jest takie same szambo tylko w innych kolorach . jedni homo na impreske przebierają się w tęczowe ciuszki drudzy w czarne szaty . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koelner napisał:

A na „prawicy” wygląda to lepiej ? krytyka polityczna czy Gazeta Polska to jest takie same szambo tylko w innych kolorach . jedni homo na impreske przebierają się w tęczowe ciuszki drudzy w czarne szaty . 

niby tak, z drugiej strony to taki medialny mainstream (no, nie wiem jakie tam są nakłady poszczególnych gazet teraz, nie było mnie w Polsce parę lat etc., ale tak w moim 'towarzystwie' to jednak standardem jest przeglądanie onetu i gazeta.pl z rana a nie tych portali prawicowych, to samo - i to już nie w moim towarzystwie tylko fakt - jak chodzi o kreowanie wizerunku Polski zagranico, gdzie te prawicowe media prawie nie istnieją) uważa właśnie tych z lewej za fajnych i postępowych, a tych z prawej za oszołomów i nazoli.

A taki Kapela to jeszcze w pewnym sensie jest trochę na boku, ale oglądanie Kwaśniewskiego prawie codziennie na głównej stronie gazeta.pl bo on ma właśnie ciekawą opinię dotyczącą (wstaw dowolny bierzący temat) czy kiedyś taki Kijowski to dla mnie, jako dla porządnego człowieka, coś zupełnie niezrozumiałego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, rw30 napisał:

niby tak, z drugiej strony to taki medialny mainstream (no, nie wiem jakie tam są nakłady poszczególnych gazet teraz, nie było mnie w Polsce parę lat etc., ale tak w moim 'towarzystwie' to jednak standardem jest przeglądanie onetu i gazeta.pl z rana a nie tych portali prawicowych, to samo - i to już nie w moim towarzystwie tylko fakt - jak chodzi o kreowanie wizerunku Polski zagranico, gdzie te prawicowe media prawie nie istnieją) uważa właśnie tych z lewej za fajnych i postępowych, a tych z prawej za oszołomów i nazoli.

interpretacja mediów czy źródeł jest indywidualną sprawą . nie widzę różnicy pomiędzy osobą która z mainstreamu wchłania wszystko a osobą która nie zgadza się tylko z przekory.

główne media prowadzą swoją narrację i dla mnie jako zwykłego obywatela jest lepiej ,że duraczą społeczeństwo lewicową papką niż prawicową.

55 minut temu, rw30 napisał:

A taki Kapela to jeszcze w pewnym sensie jest trochę na boku, ale oglądanie Kwaśniewskiego prawie codziennie na głównej stronie gazeta.pl bo on ma właśnie ciekawą opinię dotyczącą (wstaw dowolny bierzący temat) czy kiedyś taki Kijowski to dla mnie, jako dla porządnego człowieka, coś zupełnie niezrozumiałego.

tak , a ja w tv utrzymanej z naszej kieszeni widzę Najmana , Bayer Full , Jakimowicz i Ogórek . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, TVP też grubo jedzie, prawda, ale dyskusja zaczęła się od 'autorytetów lewicy'.  Poza tym  światopoglądowo jednak jestem bliżej PO niż PiSu, mimo, że wielkim fanem PO nie jestem, ale te autorytety lewicy to faktycznie gruby mindfuck.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RappaR napisał:

Za każdym razem jak natykam się na to zdjęcie mam bekę, jak 10 lat temu czytałem o Willi na Żoliborzu, nie wiedząc jak wygląda ten pałac i miałem w głowie coś w stylu Belwederu

Całkiem porządny, duży tylko zaniedbany dom. Ale czego się spodziewać wiedząc jaką fleją jest obecny właściciel tej willi. 

EnA0hJFXUAAP5EY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Koelner napisał:

A na „prawicy” wygląda to lepiej ? krytyka polityczna czy Gazeta Polska to jest takie same szambo tylko w innych kolorach . jedni homo na impreske przebierają się w tęczowe ciuszki drudzy w czarne szaty . 

Nie ma żadnego porównania. Owszem i jedni jadą po skrajnościach ale nie widziałem postów w stylu "zabiłem dzisiaj żyda" i kogoś drugiego ćwierkającego o tym, że żałuje, że przy tym nie był ale cieszy się na następny pogrom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jack napisał:

 

Co ty z tym lubuskim? Zielona Góra to bardzo przyjemne miasto.

Ale o czym dyskutować . Taka willa na Zoliborzu jest warta ok 4 mln . Taka willa w Lubuskim( zakładam ,że chodzi o jakieś przykładowe Lubsko albo inny Nowogród) z 300tys choć może być wykonana w tym samym roku z tych samych materiałów i mieć ten sam stan techniczny. Więc mieć za darmo will w Warszawie a Lubuskim to wybór jest oczywisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ely3 napisał:

Ale o czym dyskutować . Taka willa na Zoliborzu jest warta ok 4 mln . Taka willa w Lubuskim( zakładam ,że chodzi o jakieś przykładowe Lubsko albo inny Nowogród) z 300tys choć może być wykonana w tym samym roku z tych samych materiałów i mieć ten sam stan techniczny. Więc mieć za darmo will w Warszawie a Lubuskim to wybór jest oczywisty

chyba głównie chodziło o użycie słowa 'villa'. Nie wiem jak dla was, ale  dla mnie:

a) to na zdjęciu wygląda na normalny dom

b) villa to nie to samo co dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rw30 napisał:

chyba głównie chodziło o użycie słowa 'villa'. Nie wiem jak dla was, ale  dla mnie:

a) to na zdjęciu wygląda na normalny dom

b) villa to nie to samo co dom

Mi nie chodziło o słowo willa a raczej porównanie Lubuskiego i Żoliborza gdzie różnica w wartości jest 10 krotna. I nie wiem jaki sens ma przeciwstawanie sobie akurat tych dwóch obszarów

Ale co do definicji to fakt willą z definicji nie jest ale potocznie wiele osób by użyło słowa willa na dom tego typu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, quevas napisał:

W Morawiecko-Kaczyńskim Raju Na Ziemi sfatygowanymi stopami zalatuje; na dodatek kwota wolna od podatku nadal niższa niż w Salwadorze czy Gabonie [nie wiem, strzelam w ciemno, można sobie podstawić inne kraje trzeciego świata] :

 

Zarobki Polaków. Co piąty dostaje dużo poniżej średniej krajowej

Polska w czołówce, ale nie ma się z czego cieszyć. W Unii Europejskiej zajmujemy 4. miejsce pod względem najniżej opłacanych pracowników.

Grupa słabo opłacanych pracowników jest u nas zdecydowanie większa niż średnio w całej Unii - wyniosła 15,3 proc. Większa jest tylko na Łotwie (23,5 proc.) oraz na Litwie i w Estonii. Najmniejszy udział nisko wynagradzanych pracowników jest w Szwecji (3,6 proc.) i Portugalii (4 proc.

Bzdury. Jakieś statystyki i średnie. Jak idę ja i pies średnio mamy 3 nogi.

Ogółem gadałem ze znajomymi Niemcami, Włochami i Hiszpanem, zarabiam więcej od nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.