Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, quevas napisał:

skoro chwalisz skuteczność słabego zawodnika zdobywającego rzekomą przewagę za pomocą bezczelnego ignorowania przepisu o krokach i zachęcasz do tego samego innych graczy,  skończyć się to musi w sposób oczywisty, choć prędzej chuligan zostanie z tej ligi wyrzucony na zbity pysk niż zmusi innych do naśladowania własnego schamienia.

Mateusz Morawiecki: Wizja Jarosława Kaczyńskiego to równe szanse każdego Polaka

jak widać, może Polska wyjść z komuny, ale komuna z Polski wyjść nie może

 

Na razie płaczesz, że chuligan pokazuje środowy palec, a Europa kiwa głową 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cardi napisał:

A ludzie tu mieli ze mnie bekę, jak mówiłem że PiS to żadna prawica 🙃

Przecie PiS to zwykła zamordystyczna chadecja, jeśli chadecki solidaryzm połączony z zamordystycznym katolicyzmem nie jest prawicą to chyba nic nie jest. 

Swoją drogą podział na prawicę i lewicę w kwestiach innych niż światopoglądowe jest przestarzały i niepotrzebnie wprowadza w błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kołczu33 napisał:

Swoją drogą podział na prawicę i lewicę w kwestiach innych niż światopoglądowe jest przestarzały i niepotrzebnie wprowadza w błąd. 

bardzo słuszne zdanie (ironia jakby ktoś nie wyłapał), jak widać po głosach w wyborach jak również po tym, jakie tematy omawiane są w mediach czy ogólnie w szeroko pojętej debacie publicznej tematy takie jak ekonomia we względnym dobrobycie mało kogo już w tzw. naszym świecie interesują a większość partii i tak ma ekonomicznie lewicowy program

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, quevas napisał:

dzisiaj ja płaczę

za rok-dwa płakać będziesz Ty i reszta "suwerena" wraz z dziećmi i wnukami

To dobrze. Zawsze wolę dobrze dzisiaj niż kiedyś. Mój kumpel powiedział że wkrótce pójdzie na studia, minęło 7 lat i dalej idzie na nie. 

Ale możesz mieć problem z tym za rok, że nie dożyję 😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kołczu33 napisał:

Bo w Niemczech biedniej. Tutaj tekst lekarza o sytuacji w Polsce:

"Fachowiec" za ostatnie prace w moim domu (12 dni po 8h) wziął 11 tysiecy bez materiałów i faktury.
Robota wykonana swietnie, nie kłóciłem się, bo doceniam jego wysiłek. Czas docenić tez nas, a nie żyć w mentalnych latach 60-70.
Zdziwilibyście się jak żyją w Polsce uczciwi, niepijący na potęgę fachowcy. Narty we Włoszech, 2 razy w roku podróż letnia. Jedna Europa, druga Azja, Afryka, Ameryka Południowa, dom pod Poznaniem, auto w leasing, którego nie powstydziłby się dobry ginekolog. Niedziele wolne.
I uwazam, że to bardzo dobre, bo fizycznie dostają w kość, a i klienci obecnie nie są łatwi.
Problem w tym, że najbardziej naszej pracy nie doceniamy my sami i to MY nie sięgamy wyżej.
Kolego, powodzenia w poszukiwaniach!"
 
 
Jak widać, Niemcy faktycznie nam mogą zazdrościć dobrobytu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RappaR napisał:

Bo w Niemczech biedniej. Tutaj tekst lekarza o sytuacji w Polsce:

"Fachowiec" za ostatnie prace w moim domu (12 dni po 8h) wziął 11 tysiecy bez materiałów i faktury.
Robota wykonana swietnie, nie kłóciłem się, bo doceniam jego wysiłek. Czas docenić tez nas, a nie żyć w mentalnych latach 60-70.
Zdziwilibyście się jak żyją w Polsce uczciwi, niepijący na potęgę fachowcy. Narty we Włoszech, 2 razy w roku podróż letnia. Jedna Europa, druga Azja, Afryka, Ameryka Południowa, dom pod Poznaniem, auto w leasing, którego nie powstydziłby się dobry ginekolog. Niedziele wolne.
I uwazam, że to bardzo dobre, bo fizycznie dostają w kość, a i klienci obecnie nie są łatwi.
Problem w tym, że najbardziej naszej pracy nie doceniamy my sami i to MY nie sięgamy wyżej.
Kolego, powodzenia w poszukiwaniach!"
 
 
Jak widać, Niemcy faktycznie nam mogą zazdrościć dobrobytu

Rappi 12 zł po 8 godzin daje 96 zł, za które facet wziął 111 tysięcy bez faktury - bo tak Panu doktorowi co paragonów nie wystawia pasowało. To daje mój drogi około 115 zł za godzinę. Lekarz zdaje się bierze 200-300 za 10 minut w prywatnej praktyce ? I jeszcze przepisuje leki firmy które ufundowała mu ostatnie narty we Włoszech, podróż letnią..

I tak porównując, skoro lekarze mają lepiej niż "fachowiec" z opisu, to czemu wyjeżdzacie do Niemiec ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sebastian napisał:

Lekarz zdaje się bierze 200-300 za 10 minut w prywatnej praktyce ?

Wśród moich znajomych nie ma takiego przypadku. Nie mówię tylko o równolatkach, ale o kolegach specjalistach.

 

7 godzin temu, Sebastian napisał:

I jeszcze przepisuje leki firmy które ufundowała mu ostatnie narty we Włoszech, podróż letnią

Mi firmy w ciągu dwóch lat przy ufundowały kilkanaście długopisów, pendrive, kilka kawałków pizzy i stetoskop. 

Żadnej z tych rzeczy nie wykorzystałem poza pracą.

 

7 godzin temu, Sebastian napisał:

tak porównując, skoro lekarze mają lepiej niż "fachowiec" z opisu, to czemu wyjeżdzacie do Niemiec

Nie wiem, ja nie wyjechałem. Moi koledzy z pracy także. 

Pytanie bardziej dlaczego osoby lajkujace Twój post nie wyjechały, jak im źle w tej Polsce. Z Julkiem złożymy się na bilet w jedną stronę by im (i Polsce jednocześnie) pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

Wśród moich znajomych nie ma takiego przypadku. Nie mówię tylko o równolatkach, ale o kolegach specjalistach.

 

Mi firmy w ciągu dwóch lat przy ufundowały kilkanaście długopisów, pendrive, kilka kawałków pizzy i stetoskop. 

Żadnej z tych rzeczy nie wykorzystałem poza pracą.

 

Nie wiem, ja nie wyjechałem. Moi koledzy z pracy także. 

Pytanie bardziej dlaczego osoby lajkujace Twój post nie wyjechały, jak im źle w tej Polsce. Z Julkiem złożymy się na bilet w jedną stronę by im (i Polsce jednocześnie) pomóc

Popatrz na ceny wizyt w prywatnych praktykach - nie są raczej żadną tajemnicą - tak wiem, nie odjąłem kosztów ale Twój pan doktor od pana "fachowca" też tego nie zrobił. 

Z prezentami widać jeszcze jesteś za mało wart na rynku. 

A czemu koledzy laikujący nie wyjechali ? Pewnie dlatego, że większość osób nie mających silnej tożsamości narodowej już z Polski uciekła a zostali Ci, którzy czują się silnie związani z tą ziemią i chcą tutaj żyć. 

 

6 minut temu, josephnba napisał:

wyjaśni mi ktoś sens wyrzucania jedzenia na ulicę?

 

Ja myślę, że charakter tej działalności jest symboliczny. Jak widać cel został osiągnięty bo wszyscy o tym piszą i mówią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebastian napisał:

A czemu koledzy laikujący nie wyjechali ? Pewnie dlatego, że większość osób nie mających silnej tożsamości narodowej już z Polski uciekła a zostali Ci, którzy czują się silnie związani z tą ziemią i chcą tutaj żyć. 

Z pewnością jakbyśmy nie weszli do UE emigracja byłaby z przymusu ( tak jak była możliwość we wcześniejszych latach , tak jak robią to teraz sąsiedzi ze wschodu lub z Kaukazu czy z osamotnionej na Bałkanach Serbii ) . Na szczęście żyjemy we wspaniałych czasach i mam nadzieje , że nikt tego nie popsuje ale jak ktoś psuje to należy reagować . Tożsamość narodowa jest istotna ale jak zakłada się rodzinę to jednak czynnik ekonomiczny jest istotniejszy . „By utrzymać rodzinę,  Dziecku nie wytłumaczysz dlaczego nie masz co do garnka włożyć , jarzysz? Jarzysz jarzysz k**** jarzysz?”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.