Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, polskignom napisał:

Właśnie teraz jesteśmy świadkami jak słaba i niedofinansowana byla i jest nasza służba zdrowia. Składki zdrowotne przedsiębiorców i płacenie pod stołem mówi hello! :) 

To chyba trzeba byłoby zasypywać pieniędzmi służbę zdrowia na całym świecie a ja zacząłbym prościej - od edukacji bo jeśli wykładowcy na medycznej nawołują do jedzenia kurczaka w czasie ptasiej grypy i uspakajają żeby mieć wyjebane w coronovirusa ponieważ z cholerą daliśmy sobie radę i następnie studenci to łykają jak pelikany to nie wiem czy jakiekolwiek pieniądze tutaj pomogą .

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Koelner napisał:

To chyba trzeba byłoby zasypywać pieniędzmi służbę zdrowia na całym świecie a ja zacząłbym prościej - od edukacji bo jeśli wykładowcy na medycznej nawołują do jedzenia kurczaka w czasie ptasiej grypy i uspakajają żeby mieć wyjebane w coronovirusa ponieważ z cholerą daliśmy sobie radę i następnie studenci to łykają jak pelikany to nie wiem czy jakiekolwiek pieniądze tutaj pomogą .

A nie zasypują na całym świecie? Coś mnie ominęło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, quevas napisał:

Pobierający pensję prezydenta, niejaki Duda, zakomunikował w orędziu "Czeka NAS w nowym roku wiele wyrzeczeń".

Chciałem dowiedzieć się, jakież to wyrzeczenia przyjdzie mi wspólnie z prezydentem Polski, zaszczytnie dźwigać na swych wątłych barkach i jakoś nie doczekałem się precyzyjnego wyliczenia.

Teraz dopiero patrzę i widzę jasno, dlaczego w głosie Dudy brzmiała taka troska o mój obywatelski los : opłata cukrowa i opłata od "małpek" podetną mi skrzydła, opłata mocowa na rachunku za energię elektryczną i podwyżka podatku od nieruchomości zachwieją sufitem i podłogą, a danina od-deszczowa po kostki w wodzie umieści.

Czyli, tylko wtedy wyrzeczenia powyższe będę "nasze", jeśli Duda brawurowo wprowadzi się do sutereny w moim penthousie i zobowiąże do opłaty lokatorskiej.

Nie czuję się jednak zdetonowany, a wprost przeciwnie : dla wypogodzenia czoła wystarczy pomyśleć o elektoracie PIS, czyli beneficjentach socjalu z tych moich pieniędzy wydzieranego dziką przemocą - jak bardzo się zdziwią, kiedy z 500+ i "trzynastek" zostaną im tylko te ostatnie zera po przecinku. Lepiej nie mieć złudzeń na starcie niż być ofiarą wstrząsające odkrycia własnej łatwowierności na mecie.

Popatrz jak nędzną pensję ma prezydent. Nie mów, że że swoją inteligencją i wykształceniam zarabiasz mniej od tego debila jedynie z doktoratem z UJ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, quevas napisał:

pensję ma nędzną, ale jakże miałoby być inaczej, skoro orła z doktoratem muszą utrzymywać takie bezrobotne, kalwaryjskie dziady po pięciu klasach podstawówki, jak ja

 

To sam rozumiesz jak wiele wyrzeczeń musi znosić Duda żyjąc za nędzną pensję w urągających godności warunkach

13 minut temu, kolader napisał:

Już wprowadzili tzw gorylki czyli 350tki a na część słodkich napojów masz albo zmniejszenie puszki z 250 do 200 albo zmniejszenie zawartości cukru? Morzna? Morzna

Fascynuje mnie, że grupy A i B się w większości ze sobą pokrywają, gdzie:

A - hurr durr złe podatki, państwo mnie gnębi, a PiS gwałci moją wolność podatkiem cukrowym

B - na wieloryby z harpunem, grubasy powinny więcej płacić za miejsca w samolocie i służbę zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RappaR napisał:

To sam rozumiesz jak wiele wyrzeczeń musi znosić Duda żyjąc za nędzną pensję w urągających godności warunkach

Fascynuje mnie, że grupy A i B się w większości ze sobą pokrywają, gdzie:

A - hurr durr złe podatki, państwo mnie gnębi, a PiS gwałci moją wolność podatkiem cukrowym

B - na wieloryby z harpunem, grubasy powinny więcej płacić za miejsca w samolocie i służbę zdrowia

Ale akurat ja jestem za opłatą cukrową bo sam ostatnimi czasy pijam takie słodzone napoje na potęgę i zmniejszenie ich zawartości lub zwiększenie ich ceny to dla mnie zachęta do ograniczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, RappaR napisał:

To sam rozumiesz jak wiele wyrzeczeń musi znosić Duda żyjąc za nędzną pensję w urągających godności warunkach

Fascynuje mnie, że grupy A i B się w większości ze sobą pokrywają, gdzie:

A - hurr durr złe podatki, państwo mnie gnębi, a PiS gwałci moją wolność podatkiem cukrowym

B - na wieloryby z harpunem, grubasy powinny więcej płacić za miejsca w samolocie i służbę zdrowia

Niby racja ale z drugiej strony podatek deszczowy czy podnoszenie podatków od nieruchomości to nic innego niż skok na kasę i to te sama kasę po raz kolejny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, blackmagic napisał:

Niby racja ale z drugiej strony podatek deszczowy czy podnoszenie podatków od nieruchomości to nic innego niż skok na kasę i to te sama kasę po raz kolejny. 

Opłata mocowa na utrzymanie rezerw w kopalniach węglowych - czyli nic innego jak kolejny sponsoring dla górnictwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Sebastian napisał:

Opłata mocowa na utrzymanie rezerw w kopalniach węglowych - czyli nic innego jak kolejny sponsoring dla górnictwa. 

O tym właśnie piszę - o ile wysokie podatki nie są złem samym w sobie o tyle kilkukrotne opodatkowanie wynikające tylko i wyłącznie z braku w kasie jest naganne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, julekstep napisał:

lol w wiadomosciach tvp udowadnia czemu ich sylwester byl lepszy od polsatowego

Co jest w sumie dziwne, bo był w c*** lepszy. Nawet nie powinni o tym dodatkowo przekonywać ludzi. 

W dodatku był apolityczny, w przeciwieństwie do tego Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, matek napisał:

Co jest w sumie dziwne, bo był w c*** lepszy. Nawet nie powinni o tym dodatkowo przekonywać ludzi. 

W dodatku był apolityczny, w przeciwieństwie do tego Polsatu.

Nie wiem jak bardzo zaangażowany politycznie bym musiał być by oceniać Sylwester wedle stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.