Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, fluber napisał:

nie no serio to ktos pracujac w domu jest w plecy??? @Cardi @Artlan @polskignomnie wiem kto jeszcze z domu tu pracuje teraz

Ja pi****le 🤣🤣🤣

Ja też mam finansowy kłopot, bo ford Galaxy z 2016 przez koronę skoczył jakieś 15% w górę średnio!!!

Olaboga olaboga co ja teraz pocznę

Z rzeczy politycznych

 

PiS składa pozew w trybie wyborczym ale nie chcę powiedzieć na jakiej podstawie

Dopiero 14sta więc nie mogę się napić a taki news powinno się zrosić czymś mocniejszym

 

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DeltaCenter napisał:

Gdzie Konfa? Rozpadnie się od wewnątrz, część jej mocno niestabilnego elektoratu przejmie nowy twór Hołownii. 

PSL które zamiast stać się poważną siłą oddało hołd lenny Budce? Konfa? A z kim tam można się dogadać? Braunem? Berkowiczem czy panem Sabiną? Przedterm wybory i Konfa traci 40-60% wyborców na rzecz nowego tworu Hołownii. Poza 447 i tysiącem przywilejów na cwaniaczkow typu Tanajno jaki jest program? 

Rozpadnie się od wewnątrz, tak jak miała uciec drogą Andruszkiewicza do PiS za stanowiskami. Tak jak dali się przekupić gdy PiSowi wykruszał się Gowin. pi****lenie Gazety Wyborczej przeszło na Ciebie. 

Z kim się można dogadać? Z każdym. Posłowie innych partii jednak przyjęli taktykę zamilczania, wyśmiewania, otaczania kordonem sanitarnym, jednak gdy zobaczyli, że mimo iż Korwin pierdolnie czasem jakąś bombę to Konfederaci mówią konkretnie, rzeczowo, punktują w programach TV i na mównicy, a mimo zamilczania ich przez TVP z 6,81% wspięli się w niecały rok na 9-10% w sondażach, co pewnie przełożyłoby się na jakieś 11% w wyborach gdyby były jutro.

Nowy twór Hołowni mógłbym być problemem, bo ludzie mają tendencję do wierzenia w wykreowane "nowe siły" jak Palikot, Petru czy Kukiz, ale nic nie wskazuje na to, by Konfederacja w przyspieszonych wyborach wprowadziła mniej niż 11 obecnie posiadanych posłów.

4 godziny temu, Zdzich napisał:

Nieważne czy PiS skręciło y w stronę Lewicy czy Prawicy, to sądzę, że w obliczu zbliżającego (a raczej już rozpoczętego) się kryzysu to nikt nie zdecyduje się wejść do rządu z PiS-em. Doświadczenie z 05-07 oraz podejście PiS-u z ostatniego czasu w zasadzie pozbawiło ich jakichkolwiek zdolności koalicyjnych. A poparcie rządu, które zapewne będzie mocno spadać też pociągnie koalicjanta. Więc jak wygra Trzaskowski to czeka nas kryzys parlamentarny, który może oznaczać przedterminowe wybory.

Lewica często głosuje z PiSem w sprawach socjalnych, PSL ma 120%-ową zdolność koalicyjną, albo i większą po 5 latach bez synekur w spółkach państwowych, z czegoś trzeba żyć. Konfederacja mówi jasno: pójdziemy z każdym, kto przegłosuje nasze ustawy. To jak można mieć wpływ na władzę jednocześnie odcinając się na tyle sprawnie od głównej partii rządzącej pokazało PSL, które nie straciło poparcia na koalicji z PO. Gdyby przeszły ich ustawy w rządzeniu z PiSem, to zaraz uwielbiany przez @DeltaCenter Pan Doktor przygotowałby plansze, które by pokazały jak te ustawy zadziałały na gospodarkę. :) 

 

BTW: TVP zauważyła Bosaka :D chyba już zaczyna się walka o głosy dla Dudy w drugiej turze, ktoś starszy i mądrzejszy musiał szepnąć słówko

 

Nawet napisali "kandydat na prezydenta RP" a nie "poseł", szaleństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nic nowego, że w Tarczach są przemycane inne tematy i głosowane blokowo. W trzech poprzednich również tak było.

 

Antek odpalony :D 

https://wideo.wp.pl/kiedy-raport-z-katastrofy-smolenskiej-antoni-macierewicz-nie-przebieral-w-slowach-6523063799129729v

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,26047060,63-letni-zomowiec-skazany-za-pacyfikacje-kopalni-wujek-wyrok.html#s=BoxLoKaMT#s=BoxLoCpImg3

Dosięgła go ręka sprawiedliwosci po 39 latach?

To mam nadzieje ze tego z dziś też dosięgnie:

https://www.o2.pl/informacje/tragedia-w-zyrardowie-31-letnia-kobieta-zastrzelona-w-czasie-interwencji-policji-6523095140604768a

Przeciez kobieta z nożami nie jest groźniejsza od młodych agresywnych byczków uzbrojonych w kulki z łożysk, stalowe pręty rozgrzane do czerwonosci itp. wiec skoro zomowiec skazany to mam nadzieje ze i policjant z dzis dla równowagi.

Fajny koment pod artykułem o zomowcu:

" Daleki jestem od obrony tych zomoli, ale górnicy z Wujka to nie był współczesny KOD ani ultrapokojowi Obywatele RP. Masz rację, że tam była istna bitwa pod Grunwaldem. Dużo niebezpiecznego sprzętu i ròżnego żelaziwa było w użyciu po stronie strajkujących. W grudniu'81 patrzyłem jak stoczniowcy ciskali w zomoli rozpalonymi w koksownikach do czerwoności rurami od rusztowań. Wchodziły w tej ich badziewne pleksiglasowe tarcze jak nóż w masło Górnicy z Wujka wzięli nawet ZOMO-wskich jeńców...A masakra wskutek użycia PM-64 Rak była ostatnią rzeczą jaką potrzebowaĺa wtedy ekipa Jaruzela. Byłem w 1983 na zadymie w Gdańsku-Wrzeszczu podczas ktòrej chłopaki zabili zomowca masakrując mu głowę płytą chodnikową. Nie przyłożyĺem do tego ręki tylko dlatego, źe nie zdołałem się tam dopchać. Mnóstwo chętnych było. Boże, dziękuję teraz że nie wziąĺem udziału w morderstwie człowieka, lecz wtedy nie postrzegaĺem ich jako ludzi. Dla mnie to były jakieś maszyny do bicia ludzi - bez ludzkich cech. Pamiętam tylko dwie sytuacje kiedy dostrzegĺem w nich istoty ludzkie - raz, gdy widziaĺem jak młody zomowiec bezskutecznie próbował zapalić papierosa w tunelu kolejki SKM( ten dygot rąk - na delirkę chyba był za młody - więc strach pewnie) i drugi przypadek ( tego samego dnia 3 maja 1982) gdy oficer w średnim wieku dowodzący zomowskim patrolem wyczaił z mojej legitymacji szkolnej że za tydzień mam maturę i z wyraźną troską doradzał mi żebym może jednak poszedł do domu, a także życzył mi spokojnego zdania matury. Pewnie miał syna w moim wieku. A maturę z matmy polałem i dopiero na poprawce we wrześniu zaliczyĺem."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Rydzyk go wysłał żeby podbić punkty temu swojemu przydupasowi ;)

Każdy występ Antka i Jarka to woda na młyn #dontDUDAt

Jędruś na pewno bardzo się ucieszył 

Jeszcze przydałby się jakiś występ z "postępów" prac komisji

24 minuty temu, Mrtio napisał:

 

Oby szybko skurwieli ukarali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, darkonza napisał:

https://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,26047060,63-letni-zomowiec-skazany-za-pacyfikacje-kopalni-wujek-wyrok.html#s=BoxLoKaMT#s=BoxLoCpImg3

Dosięgła go ręka sprawiedliwosci po 39 latach?

To mam nadzieje ze tego z dziś też dosięgnie:

https://www.o2.pl/informacje/tragedia-w-zyrardowie-31-letnia-kobieta-zastrzelona-w-czasie-interwencji-policji-6523095140604768a

Przeciez kobieta z nożami nie jest groźniejsza od młodych agresywnych byczków uzbrojonych w kulki z łożysk, stalowe pręty rozgrzane do czerwonosci itp. wiec skoro zomowiec skazany to mam nadzieje ze i policjant z dzis dla równowagi.

Fajny koment pod artykułem o zomowcu:

(...)

Wiesz czasem potrafię cię zrozumieć, sam przyznam, że po latach pewne rozwiązania z PRL-u były całkiem sensowne. Rozumiem tęsknotę wielu dzisiejszych 50-70 latków, bo to były lata ich młodości, ale ty czasem chcesz na siłę bronić i wybielać wszystko co było naprawdę złe w okresie komuny. Zastanawiam się, a raczej jestem pewny, że potrafiłbyś nawet racjonalnie (na swój sposób) wytłumaczyć tortury w X Pawilonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, quevas napisał:

Mistrz Zayoba powrócił

Kolejne cenne punkty dla Trzaskowskiego, Duda będzie potrzebował sekstaśmy z Trumpem, jego żoną oraz ich psem, żeby wygrać te wybory

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26047510,abp-jedraszewski-na-wawelu-mowil-o-bozku-seksu-maja-mu-oddawac.html

Trzeci fail w tym tygodniu PiSu 

Debata, BombowyAntek i teraz to?

Oni chcą przegrać te wybory?

 

Nie żeby mi było z tego powodu żal, bo Duda jest zdecydowanie za krótki i miękki jak na  polityka zmuszonego do pełnienia tej funkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cardi napisał:

BTW: TVP zauważyła Bosaka :D chyba już zaczyna się walka o głosy dla Dudy w drugiej turze, ktoś starszy i mądrzejszy musiał szepnąć słówko

 

 

Biorąc pod uwagę symulację przepływów sporządzoną bodajże tydzień temu przez Palade, PiS musi otworzyć się na Konfederację, bo inaczej będą mieli ogromny problem z wygraniem tych wyborów. Patrząc na to jak wielu wyborców Bosaka deklaruje, że w II turze po prostu zbojkotuje wybory, wyciągnięcie na wierzch kwestii światopoglądowych to chyba najmądrzejsze co sztab Dudy zrobił od początku trwającej kampanii. To, że mają na pokładzie takich artystów jak Czarnek, którzy nawet to musieli im zasabotować to inna sprawa, ale takie schylenie się po głosy Konfederacji i znacznej części PSL-u to na pewno dobry ruch i tego powinni się z zachowaniem odpowiedniego umiaru trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DeltaCenter napisał:

Wiesz czasem potrafię cię zrozumieć, sam przyznam, że po latach pewne rozwiązania z PRL-u były całkiem sensowne. Rozumiem tęsknotę wielu dzisiejszych 50-70 latków, bo to były lata ich młodości, ale ty czasem chcesz na siłę bronić i wybielać wszystko co było naprawdę złe w okresie komuny. Zastanawiam się, a raczej jestem pewny, że potrafiłbyś nawet racjonalnie (na swój sposób) wytłumaczyć tortury w X Pawilonie.

Zamieszki w Polsce przed wojną przynosiły więcej ofiar, dziś zamieszki w USA też na pewno dadzą ofiar więcej, czemu nazywac złymi zamieszki w których ofiar obiektywnie rzecz biorąc było mało? Oczywiscie najlepiej jakby ofiar nie było wcale, tyle ze życzenai swoje rzeczywistosc swoje.

Tak jak pisze ten "ktoś" w komentarzu do dziś ludzie postrzegaja zomowców jako jakieś komunistyczne cyborgi lubujące sie w biciu i zabijaniu, a statystyki i takie relacje sugerują ze to czesto były młode wystraszone chłopaki które miały pecha znaleźć sie w nieodpowiednim czasie i miejscu, czesto robiący w gacie ze strachu bo oni byli gdzie byli bo musieli , w odróżnieniu od "antykomunistów" którzy szli w bój bo chcieli a nie bo musieli. Ci ludzie w mundurach byli dośc powściągliwi w swoich reakcjach biorąc pod uwagę skalę tego co się działo (miliony strajkujących i dziesiatki tysiecy "zadymiarzy") mimo ze zdarzało się im ginąc albo widziec jak giną ich koledzy. Uważam że sa takimi samymi ofiarami stanu wojennego jak Ci których wtedy "tłumili"

Nie tyle staram sie ich tłumaczyć co po prostu wykazać ze po obu stronach byli Polacy i wbrew pozorom Ci po stronie ZOMO byli mimo wszystko (mimo kopalni wujek) oszczędni w używaniu środków mogących odbierać życie. Jeśli dziś w USA protestujący zaczną atakować policjantów w takim stylu jak atakowani w tamtych czasach zomowców to sie nie skończy na pojedynczych ofiarach.

 

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hoolifan napisał:

Biorąc pod uwagę symulację przepływów sporządzoną bodajże tydzień temu przez Palade, PiS musi otworzyć się na Konfederację, bo inaczej będą mieli ogromny problem z wygraniem tych wyborów. Patrząc na to jak wielu wyborców Bosaka deklaruje, że w II turze po prostu zbojkotuje wybory, wyciągnięcie na wierzch kwestii światopoglądowych to chyba najmądrzejsze co sztab Dudy zrobił od początku trwającej kampanii. To, że mają na pokładzie takich artystów jak Czarnek, którzy nawet to musieli im zasabotować to inna sprawa, ale takie schylenie się po głosy Konfederacji i znacznej części PSL-u to na pewno dobry ruch i tego powinni się z zachowaniem odpowiedniego umiaru trzymać.

Dogadywać to się może PO tu trzeba iść na całość, chociaż nie powiem "aleś Dubler mi zaimponował"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Hoolifan napisał:

Biorąc pod uwagę symulację przepływów sporządzoną bodajże tydzień temu przez Palade, PiS musi otworzyć się na Konfederację, bo inaczej będą mieli ogromny problem z wygraniem tych wyborów. Patrząc na to jak wielu wyborców Bosaka deklaruje, że w II turze po prostu zbojkotuje wybory, wyciągnięcie na wierzch kwestii światopoglądowych to chyba najmądrzejsze co sztab Dudy zrobił od początku trwającej kampanii. To, że mają na pokładzie takich artystów jak Czarnek, którzy nawet to musieli im zasabotować to inna sprawa, ale takie schylenie się po głosy Konfederacji i znacznej części PSL-u to na pewno dobry ruch i tego powinni się z zachowaniem odpowiedniego umiaru trzymać.

Oczywiście. Tylko problem polega na tym, że elektorat Konfy umie w internety, a w internetach wiedzą, że dzisiaj Bosak pojawi się po raz pierwszy w TVP jako kandydat na prezydenta. Wiedzą, że Dudex dostaje 20+h czasu antenowego, w okresie gdy Bosak dostaje kilka minut, wiedzą, że Dudex obiecał kwotę wolną 8000, wiedzą że Dudex zesrał się śmierdząco w kwestii 447, wiedzą że Dudex podpisywał podwyżki podatków, wiedzą że Dudex bujał się z Danielsem i nie budują swojego przekonania politycznego na bazie TVP, a to zamilczanie o ile częściowo słuszne, bo bali się odwrotu swojego elektoratu w stronę Konfederacji to jednak przybrało tak bezczelny format, że myślę, że wyborcy Konfy nie zapomną i jedna wzmianka z konferencji prasowej, jedno zaproszenie do studia na rozmowę nie zatuszują tego, że przez kilka miesięcy mimo obecności mikrofonów na wystąpieniach polityków Konfederacji nie pojawiały się z nich relacje w telewizji publicznej.

 

Tonący brzytwy się chwyta, przypomina mi to decyzję Bronka o przeprowadzeniu referendum, gdy musiał sięgać po 20% Kukiza z pierwszej tury. Jaki był finał, wszyscy wiemy.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, DeltaCenter napisał:

sam przyznam, że po latach pewne rozwiązania z PRL-u były całkiem sensowne

Domyślam się jakie. :) 

- rozbudowany socjal

- partyjna telewizja i radio 

- na czele państwa Pierwszy Sekretarz, któremu kłania się formalna głowa państwa, premier oraz ministrowie

- szkalowanie ,,zgniłego" zachodu

- brak niezależnego sądownictwa 

- brak społeczeństwa obywatelskiego

- geje w podziemiu a nie na ulicach 

- totalna opozycja zna swoje miejsce w szeregu

- służby się nie pierdolą jak ktoś złamie jakąś godzinę policyjną czy inny zakaz

Myślę, że z julkiem, rapciem i polskimgnomem bylibyście fajnymi komuszkami. :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lorak napisał:

a wam jak wychodzi?

https://8values.mkljczk.pl/

Możesz wrzucić tylko 10,44kB

Więc wrzucę tak

https://prnt.sc/t2vkzk

Najbliższe dopasowanie: Neokonserwatyzm

3 minuty temu, Mrtio napisał:

Jak możesz nie mieć TV ? To w którą stronę ustawiasz meble( sofę)?😀

Pod ścianą w kierunku środka pokoju :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.