Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, julekstep napisał:

żeby utrydnić i żeby wyszło progresywnie to w każdym składzie musi być przynajmniej 1 murzyn

(tym sposobem Olisadebe idzie w 1st round! xD)

Można zrobić kategorie i zbierać punkty w bezpośrednim pojedynku mając po 1 zawodniku z każdej kategorii w drużynie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

żeby utrudnić i żeby wyszło progresywnie to w każdym składzie musi być przynajmniej 1 murzyn

(tym sposobem Olisadebe idzie w 1st round! xD)

W takim uniwersalnym drafcie myślę, że Gmoch byłby pewnym top1 pickiem, taktycznie ułoży każdy sklad, do tego ma alltime high likeability u publiki, żadnych kontrowersji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Czyli nie ma żadnych, czyli jedynie co robi lewica to neguje autorytety.

W końcu choć raz mi w czymś przyznałeś rację 

Nic w tym wypadku.

W Polsce nie ma autorytetów na lewicy ponieważ Polski nie było w XIX wieku a jedynie moglibyśmy poszukać w dwudziestoleciu międzywojennym. Ignacy Daszyński mógłby być autorytetem ale przez budowie historii przez środowiska sanacyjne jest marginalizowany. 

Spokojnie autorytetem mógłby być Ludwik Waryński ale przez to, że PRL zawłaszczył sobie jego osiągnięcia ( a neguje to nawet IPN jego niby zbieżność poglądów z PZPR ) to wylądował na śmietniku.

Twój brak wiedzy na temat ruchów socjalistycznych wynika niestety z edukacji w polskim szkolnictwie i braku promocji w tym zakresie.

W Anglii wiem, że uczą w szkołach o Robercie Owenie, we Francji Saint Simona , w Niemczech Lassale.

 

Kiedy "autorytety" lewicy walczyli o ograniczenie pracy, opiekę medyczną dla pracowników, zakaz pracy dzieci, emerytury, wolne soboty oraz święta, równouprawnienie kobiet to kościół w tym czasie miał wyjebane i tylko z ambony głosił, że chłop musi słuchać Pana oraz naród Króla czy Cesarza bo są namiestnikami Boga. 

Co nam w życiu dał JPII? To już Gierek wprowadzając wolne soboty bardziej zmienił nasze codziennie życie. 

Kościół w Polsce jest tak overrated, że nam wszedł w kości mimo braku zrobienia cokolwiek oprócz w najnowszej historii byciem przekaźnikiem między Solidarnością a komuną kiedy układali się i dzieli przy okrągłym stole.

Polski kościół tak walił w c***a przez wieki, że jak dzisiaj wjeżdżasz na wsie czy małe miasteczka to kościół ma największe i najładniejsze budynki ponieważ tak przez wieki sprawiedliwie dzielił bogactwa w okolicy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jack napisał:

To ty wpadasz tu po urlopie z tym tematem. Ja grzecznie podtrzymuję dyskusję 

Ja wszedłem z tematem dyskusji o autorytetach, Ty cały czas piszesz o pedofilach, ja w ogóle. 

Teraz, Koelner napisał:

Twój brak wiedzy na temat ruchów socjalistycznych wynika niestety z edukacji w polskim szkolnictwie i braku promocji w tym zakresie.

 

Ale ja mam wiedzę na temat ruchów socjalistycznych. Ja pytam jak zapytasz kobiety na czarnym proteście o autorytety, kogo wymienią(sam wiesz o czym myślą i w co wierzą wyborcy PiSu, tutaj też się możesz wykazać)

2 minuty temu, Koelner napisał:

Polski kościół tak walił w c***a przez wieki, że jak dzisiaj wjeżdżasz na wsie czy małe miasteczka to kościół ma największe i najładniejsze budynki ponieważ tak przez wieki sprawiedliwie dzielił bogactwa w okolicy. 

 

Tutaj akurat zero wiadomości na temat historii kościoła, ale to u Ciebie norma.

2 minuty temu, Koelner napisał:

Kiedy "autorytety" lewicy walczyli o ograniczenie pracy, opiekę medyczną dla pracowników, zakaz pracy dzieci, emerytury, wolne soboty oraz święta, równouprawnienie kobiet to kościół w tym czasie miał wyjebane i tylko z ambony głosił, że chłop musi słuchać Pana oraz naród Króla czy Cesarza bo są namiestnikami Boga. 

 

No to kim są te autorytety. Kogo przeciętna "Julka" na czarnym proteście ma za ten autorytet z XIX wieku? Chętnie poznam nazwiska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fluber napisał:

Trzeba przemyśleć zasady. To niezły pomysł 

 

Yup, zrobić kategorie w stylu: nauka - sport - polityka/religia - muzyka - sztuka - coś jeszcze, gdzie z każdej trzeba wybrać po jednym zawodniku. ;] 

11 minut temu, julekstep napisał:

tym sposobem Olisadebe idzie w 1st round!

I tak o wszystkim decydowałby fit i spacing. ;] @P_Mwziąłby samych typów ze średniowiecza i znowu by płakał, że ludzie nie kupują tego teamu w 2023 roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki badania przeprowadzonego przez Kantar pokazują, że w Polsce mamy ogromny kryzys autorytetów. Z najnowszego sondażu wynika, że zdecydowana większość Polaków nie jest w stanie wskazać osoby, która jest dla niej wzorem do naśladowania. 42 proc. respondentów nie ma żadnego autorytetu a 19 proc. nie znało odpowiedzi na to pytanie.

 

Największym uznaniem - zaledwie 6 proc. - cieszą się wśród badanych członkowie najbliższej rodziny. Po 3 proc. wskazań uzyskali Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński, Lech Wałęsa oraz Robert Lewandowski.

 

Dla 2 proc. ankietowanych autorytetem jest Jerzy Owsiak lub Iga Świątek. Po 1 proc. respondentów uważa za swój autorytet Donalda Tuska, Aleksandra Kwaśniewskiego, Rafała Trzaskowskiego, Mateusza Morawieckiego, Adama Małysza, Olgę Tokarczuk lub papieża Franciszka.

 

Sondaż. Jaworowicz i Ziemkiewicz autorytetami Polaków

Z badania Kantara wynika, że 12 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź inne. Badani wskazywali zarówno polityków m.in. Szymona Hołownię, Borysa Budkę oraz Grzegorza Brauna, jak i sportowców m.in. Agnieszkę Radwańską czy Roberta Kubicę. Wśród autorytetów Polaków znalazły się także polskie gwiazdy m.in. Martyna Wojciechowska, Maryla Rodowicz, Elżbieta Jaworowicz oraz Ewę Chodakowską. Swoje miejsce znalazła także Janina Ochojska, Anna Dymna i Rafał Ziemkiewicz.

 

Tak jak myslalem, to nie jest kwestia typowych podziałów u nas lewica prawica. U nas nie ma autorytetów, bo ich k**** nie ma a nie bo lewica kogoś wyśmiewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BMF napisał:

I tak o wszystkim decydowałby fit i spacing. ;] @P_Mwziąłby samych typów ze średniowiecza i znowu by płakał, że ludzie nie kupują tego teamu w 2023 roku. 

Żebyś k**** wiedział, Jan III Sobieski zrobiłby Wam pod koszem z dupy jesień średniowiecza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reikai napisał:

Wyniki badania przeprowadzonego przez Kantar pokazują, że w Polsce mamy ogromny kryzys autorytetów. Z najnowszego sondażu wynika, że zdecydowana większość Polaków nie jest w stanie wskazać osoby, która jest dla niej wzorem do naśladowania. 42 proc. respondentów nie ma żadnego autorytetu a 19 proc. nie znało odpowiedzi na to pytanie.

 

Największym uznaniem - zaledwie 6 proc. - cieszą się wśród badanych członkowie najbliższej rodziny. Po 3 proc. wskazań uzyskali Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński, Lech Wałęsa oraz Robert Lewandowski.

 

Dla 2 proc. ankietowanych autorytetem jest Jerzy Owsiak lub Iga Świątek. Po 1 proc. respondentów uważa za swój autorytet Donalda Tuska, Aleksandra Kwaśniewskiego

o ku-rwa :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

Tutaj akurat zero wiadomości na temat historii kościoła, ale to u Ciebie norma.

Historię kościoła znam i doceniam w czasie II wojny światowej oraz np PRL ale to wynikało raczej ze zbieżnych ich interesów a nie siły autorytetów. Oprócz może Kolbe to nie ma autorytetu w czasie II WŚ a w czasie PRLu pojawił się papież bo był polakiem. Przed 14 października 1978 roku jakbyś przeszedł się z mikrofonem po mieście i spytał czy wiedzą kim jest obecny papież pewnie nikt by nie wiedział bo każdy miał wyjebane w Jana Pawła I. 

5 minut temu, RappaR napisał:

Ale ja mam wiedzę na temat ruchów socjalistycznych. Ja pytam jak zapytasz kobiety na czarnym proteście o autorytety, kogo wymienią(sam wiesz o czym myślą i w co wierzą wyborcy PiSu, tutaj też się możesz wykazać)

Widać, że nie znasz i pewnie randomowe kobiety na czarnym proteście mają wyjebane w autorytety ponieważ są bardziej pragmatyczne i idą za hasłami, które ich dotyczą a nie co pierdolnie ksiądz z ambony.

9 minut temu, RappaR napisał:

No to kim są te autorytety. Kogo przeciętna "Julka" na czarnym proteście ma za ten autorytet z XIX wieku? Chętnie poznam nazwiska. 

Spokojnie mogłaby być Teresa Ciszkiewicz, Zofia Nałkowska albo symbolicznie Irena Kosmowska ale w polskiej historii w tym okresie uczą tylko o Piłsudskim. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RappaR napisał:

wszedłem z tematem dyskusji o autorytetach, Ty cały czas piszesz o pedofilach, ja w ogóle. 

Odniosłem wrażenie, że uważasz, że powinniśmy przymykać oko na to, że ktoś ukrywał pedofilów tylko dlatego, że jego inne działania przyniosły mam korzyści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reikai napisał:

Wyniki badania przeprowadzonego przez Kantar pokazują, że w Polsce mamy ogromny kryzys autorytetów. Z najnowszego sondażu wynika, że zdecydowana większość Polaków nie jest w stanie wskazać osoby, która jest dla niej wzorem do naśladowania. 42 proc. respondentów nie ma żadnego autorytetu a 19 proc. nie znało odpowiedzi na to pytanie.

 

Największym uznaniem - zaledwie 6 proc. - cieszą się wśród badanych członkowie najbliższej rodziny. Po 3 proc. wskazań uzyskali Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński, Lech Wałęsa oraz Robert Lewandowski.

 

Dla 2 proc. ankietowanych autorytetem jest Jerzy Owsiak lub Iga Świątek. Po 1 proc. respondentów uważa za swój autorytet Donalda Tuska, Aleksandra Kwaśniewskiego, Rafała Trzaskowskiego, Mateusza Morawieckiego, Adama Małysza, Olgę Tokarczuk lub papieża Franciszka.

 

Sondaż. Jaworowicz i Ziemkiewicz autorytetami Polaków

Z badania Kantara wynika, że 12 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź inne. Badani wskazywali zarówno polityków m.in. Szymona Hołownię, Borysa Budkę oraz Grzegorza Brauna, jak i sportowców m.in. Agnieszkę Radwańską czy Roberta Kubicę. Wśród autorytetów Polaków znalazły się także polskie gwiazdy m.in. Martyna Wojciechowska, Maryla Rodowicz, Elżbieta Jaworowicz oraz Ewę Chodakowską. Swoje miejsce znalazła także Janina Ochojska, Anna Dymna i Rafał Ziemkiewicz.

 

Tak jak myslalem, to nie jest kwestia typowych podziałów u nas lewica prawica. U nas nie ma autorytetów, bo ich k**** nie ma a nie bo lewica kogoś wyśmiewa.

połecznych w jakich Ŝyjemy, ale równieŜ z naszych genów. W Polsce zdecydowanie za najwybitniejszy autorytet uznawany jest obecny papieŜ, Jan Paweł II. Według badań CBOS-u z marca 1996 r., dla 94% Polaków papieŜ jest autorytetem intelektualnym, dla 92% religijnym, dla 91% moralnym, a dla 89% narodowym. Ponadto 60% badanych uwaŜa, Ŝe nie moŜna krytykować papieŜa, 39% Ŝe moŜna, a 1% nie ma zdania. Natomiast 45% Polaków stwierdziło, Ŝe papieŜ bardzo dobrze rozumie obecną sytuację w Polsce, a 34%, Ŝe dobrze7 . Z badań OBOP-u z listopada 1994 r. wynika natomiast, Ŝe tylko 21% Polaków uwaŜa papieŜa za największy autorytet, co jednak nie przeszkodziło mu zająć pierwszego miejsca w rankingu. Daleko za nim uplasowali się: Waldemar Pawlak (5%), Aleksander Kwaśniewski i Jacek Kuroń (4%), Wojciech Jaruzelski, Lech Wałęsa, Tadeusz Zieliński (po 3%) i Ewa 4 TamŜe, s. 204. 5 TamŜe. 6 TamŜe, s. 200. 7 R. Dyoniziak, Sondaże a manipulowanie społeczeństwem, Kraków 1997, s. 56-57. Autorytety w debacie unijnej 31 Łętowska (2%). Na uwagę zasługuje fakt, Ŝe aŜ 24% badanych odpowiedziało, Ŝe nie ma Ŝadnego autorytetu, natomiast 12% ankietowanych zaznaczyło odpowiedź „trudno powiedzieć”8 . Oznacza to, Ŝe choć papieŜ rzeczywiście jest uznawany przez Polaków za największy autorytet, to jednak największa liczba badanych wskazała, iŜ nie ma Ŝadnego autorytetu. Ciekawa jest równieŜ duŜa róŜnica między badaniami OBOP-u i CBOS-u, choć trzeba wziąć pod uwagę fakt, Ŝe pytania były inaczej sformułowane oraz, Ŝe badania były przeprowadzone w odstępie dwóch lat.

 

Jaki spadek w ciągu 27 lat, widać u nas właśnie lewicytyzację społeczeństwa 

2 minuty temu, Koelner napisał:

Historię kościoła znam i doceniam w czasie II wojny światowej oraz np PRL ale to wynikało raczej ze zbieżnych ich interesów a nie siły autorytetów. Oprócz może Kolbe to nie ma autorytetu w czasie II WŚ a w czasie PRLu pojawił się papież bo był polakiem. Przed 14 października 1978 roku jakbyś przeszedł się z mikrofonem po mieście i spytał czy wiedzą kim jest obecny papież pewnie nikt by nie wiedział bo każdy miał wyjebane w Jana Pawła I. 

 

To wymień mi organizację, która w średniowiecznej Polsce nauczyła więcej osób pisania i czytania od kościoła.

Nawet Kopernik swoją edukację zawdzięcza tylko kościołowi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jack napisał:

Odniosłem wrażenie, że uważasz, że powinniśmy przymykać oko na to, że ktoś ukrywał pedofilów tylko dlatego, że jego inne działania przyniosły mam korzyści. 

A Ty tylko cały czas o jednym...

3 minuty temu, Koelner napisał:

Widać, że nie znasz i pewnie randomowe kobiety na czarnym proteście mają wyjebane w autorytety ponieważ są bardziej pragmatyczne i idą za hasłami, które ich dotyczą a nie co pierdolnie ksiądz z ambony.

Czyli nie mają autorytetów, zgadzamy się w tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RappaR napisał:

 

To wymień mi organizację, która w średniowiecznej Polsce nauczyła więcej osób pisania i czytania od kościoła.

Nawet Kopernik swoją edukację zawdzięcza tylko kościołowi.

 

Łapu capu w Twoim wykonaniu i potwierdzasz brak ponownie wiedzy w temacie. Prześledź sobie dla kogo było zarezerwowane czytanie w średniowieczu i jak całe szczęście powstała reformacja która przyczyniła się do rozwoju języka narodowego kosztem łaciny i jak ta lewica czyli ruchy socjalistyczne przyczyniły się do powszechnego szkolnictwa dzięki czemu zwykły chłop czy syn robotnika mógł się nauczyć czytać i pisać. Samobój Panie i szkoda czasu dla ignoranta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

Łapu capu w Twoim wykonaniu i potwierdzasz brak ponownie wiedzy w temacie. Prześledź sobie dla kogo było zarezerwowane czytanie w średniowieczu i jak całe szczęście powstała reformacja która przyczyniła się do rozwoju języka narodowego kosztem łaciny i jak ta lewica czyli ruchy socjalistyczne przyczyniły się do powszechnego szkolnictwa dzięki czemu zwykły chłop czy syn robotnika mógł się nauczyć czytać i pisać. Samobój Panie i szkoda czasu dla ignoranta. 

Kto był tym lewicowcem w średniowieczu i ruchami socjalistycznymi w średniowieczu.

To napisz dla kogo było zarezerwowane czytanie i na podstawie jakich aktów prawnych w średniowieczu, bo ja nie znam żadnego aktu prawnego, który zabraniał nauczania przez osoby świeckie lub osób świeckich w średniowiecznej Polsce. 

 

Serio, jak nie wiesz o czym piszesz, to jest śmieszne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

 

Serio, jak nie wiesz o czym piszesz, to jest śmieszne. 

Sam rzuciłeś tezę to jej broń a nie się wymigujesz. Ja wiem, że mało co znajdziesz i pewnie Ty też już to wiesz ale głupio Ci się przyznać. Porównaj sobie skok w walce z analfabetyzmem w średniowieczu a np między XIX a XX w a w Polsce nawet między XX leciem międzywojennym a PRL. Napisz jeszcze że za skokowy spadek analfabetyzmu w PRL odpowiada autorytet prawicy czyli JP II. Good luck!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.