Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, RappaR napisał:

Masz Medicover?

Nigdzie się nie czeka na lekarza rodzinnego pół roku. Po prostu kłamiesz 

No stary, konsultacja gastroenterologa dla syna, najblizszy termin na Czerwiec na NFZ. Prywatnie jeżeli jestem wybredny co do lekarza, to Luty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gregorius napisał:

Pakiet kosztuje 50-60 zł. tyle że ja płace koło 10 zł. A płace już 15 lat.

Ile razy skorzystałeś z USG?

Teraz, P_M napisał:

No stary, konsultacja gastroenterologa dla syna, najblizszy termin na Czerwiec na NFZ. Prywatnie jeżeli jestem wybredny co do lekarza, to Luty.

Ile płacisz i jak długo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał:

Oczywiście że nie. Wtedy taki pakiet musiałby kosztować więcej i miało by to sens tylko pod warunkiem możliwości rezygnacji z opłacania  składki zdrowotnej i leczenia się tylko przez prywatne firmy.

Tak tylko za leki w tym wypadku płaciłbyś 100% .,

Musisz mieć ubezpieczenie NFZ żeby recepty wykupić ze zniżką 

12 minut temu, fluber napisał:

Czy ten najlepszy pakiet obejmuje to co składka zdrowotna? 

Nie wiem jak w Medicover, ale ja mam wyższy pakiet Luxmedu i NFZ .,Porównanie kardiolog LM do 5 dni wybór lekarza ostatnio prof.dr., NFZ od 9 do 12 miesięcy nie  masz możliwości wyboru lekarza pierwszy raz byłem trafił się mądry dr n med, za za następnym mimo że zapisany byłem do tego samego to była lekarka nie  za bardzo rozgarnięta.LM badania z krwi w większości wliczone bez limitu tego samego dnia, w nfz limity i czekanie, LM trzy szczepionki wliczone, np wczoraj szczepiłem się na grypę w nfz 80 zł.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Ile razy skorzystałeś z USG?

wiecej razy niż na NFZ. Zdecydowanie sumaryczny koszt wyszedł mniejszy niż gdybym miał płacić za wszystkie usługi prywatnie.

1 minutę temu, mayor napisał:

Tak tylko za leki w tym wypadku płaciłbyś 100% .,

Musisz mieć ubezpieczenie NFZ żeby recepty wykupić ze zniżką 

to już można dyskutować o całościowym systemie. Np w Szwajcarii ubezpieczyciel pokrywa i leki i dowolnego lekarza refundując rachunki. Tylko mimo ubezpieczenia musisz mieć swój wkład własny i im więcej korzystasz tym twój wkład się zmniejsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Ile razy skorzystałeś z USG?

Ile płacisz i jak długo?

8 lat za medicover. Akurat w mojej firmie działa to tak, że podstawowy pakiet, który kosztuje te 70-parę złotych, to 1 zł ja, reszta pracodawca, jak chcę wyższy to więcej ja dopłacam. Korzystałem np z USG nadgarstka, a żona miała prowadzoną ciążę via medicover z tymi wszystkimi badaniami prenatalnymi i jakimiś innymi, których normalnie na NFZ nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gregorius napisał:

wiecej razy niż na NFZ. Zdecydowanie sumaryczny koszt wyszedł mniejszy niż gdybym miał płacić za wszystkie usługi prywatnie.

Czyli ile razy miałeś? Bo USG prywatnie 100 zł i nie czekasz na drugi tydzień 

 

3 minuty temu, mayor napisał:

Nie wiem jak w Medicover, ale ja mam wyższy pakiet Luxmedu i NFZ .,Porównanie kardiolog LM do 5 dni wybór lekarza ostatnio prof.dr., NFZ od 9 do 12 miesięcy nie  masz możliwości wyboru lekarza pierwszy raz byłem trafił się mądry dr n med, za za następnym mimo że zapisany byłem do tego samego to była lekarka nie  za bardzo rozgarnięta.LM badania z krwi w większości wliczone bez limitu tego samego dnia, w nfz limity i czekanie, LM trzy szczepionki wliczone, np wczoraj szczepiłem się na grypę w nfz 80 zł.,

Bzdura. Masz prawo wyboru lekarza na NFZ.

 

4 minuty temu, mayor napisał:

Tak tylko za leki w tym wypadku płaciłbyś 100% .,

Musisz mieć ubezpieczenie NFZ żeby recepty wykupić ze zniżką 

Kolega robi w programach lekowych. Nowe terapie to z 8 tabletek 400k. Nie ma błędu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P_M napisał:

8 lat za medicover. Akurat w mojej firmie działa to tak, że podstawowy pakiet, który kosztuje te 70-parę złotych, to 1 zł ja, reszta pracodawca, jak chcę wyższy to więcej ja dopłacam. Korzystałem np z USG nadgarstka, a żona miała prowadzoną ciążę via medicover z tymi wszystkimi badaniami prenatalnymi i jakimiś innymi, których normalnie na NFZ nie ma.

Czyli za 6k za jedno usg. Nie chcesz może kupić zestawu garnków w okazyjnej cenie? 

4 minuty temu, Gregorius napisał:

to już można dyskutować o całościowym systemie. Np w Szwajcarii ubezpieczyciel pokrywa i leki i dowolnego lekarza refundując rachunki. Tylko mimo ubezpieczenia musisz mieć swój wkład własny i im więcej korzystasz tym twój wkład się zmniejsza. 

Szwajcary płacą jakoś 8 razy więcej. To jakby porównywać Maybacha do Fabii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Czyli za 6k za jedno usg. Nie chcesz może kupić zestawu garnków w okazyjnej cenie? 

Szwajcary płacą jakoś 8 razy więcej. To jakby porównywać Maybacha do Fabii 

Spoko na NFZ płacę dużo więcej + nie mam żadnego wyboru, a praktycznie nie korzystam, co to ma do rzeczy?
Abstrahując, to nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale w ten sposób negujesz sensowność jakiegokolwiek ubezpieczenia, rozumiem, że swojego domu też nie ubezpieczasz?

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

Nawet garnków nie potrafisz sprzedać. P.s. Jak tam koko w Kolumbii?

Spoko, aktualnie czekam na śniadanie, ale bardzo fajny wyjazd. Zdecydowanie polecam, jest o dziwo mega bezpiecznie 

Teraz, P_M napisał:

Spoko na NFZ płacę dużo więcej + nie mam żadnego wyboru, a praktycznie nie korzystam, co to ma do rzeczy?

I sądzisz że do końca życia nie skorzystasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

Szwajcary płacą jakoś 8 razy więcej. To jakby porównywać Maybacha do Fabii 

https://bazhum.muzhp.pl/media/files/Polityka_i_Spoleczenstwo/Polityka_i_Spoleczenstwo-r2016-t-n3_(14)/Polityka_i_Spoleczenstwo-r2016-t-n3_(14)-s144-160/Polityka_i_Spoleczenstwo-r2016-t-n3_(14)-s144-160.pdf

400CHF miesięcznie czyli na oko miedzy 5 a 10% średniej pensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RappaR napisał:

 

 

Bzdura. Masz prawo wyboru lekarza na NFZ.

 

 

 

Masz prawo wyboru, ale czekasz prawie rok i jak idziesz do gabinetu widzisz kogoś innego. Tak jak pisałem u kardiologia zapisałem się na kolejną wizytę  do tego samego doktora, a w gabinecie była lekarka .,Pytałem się pielęgniarek, które robiły mi EKG co jest to mi powiedziały że mogę się zapisać, ale kolejka następne 9 miesięcy i nie ma gwarancji że będzie ten do którego chcę bo "Tomek to ma już wyjebane na poradnie. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Spoko, aktualnie czekam na śniadanie, ale bardzo fajny wyjazd. Zdecydowanie polecam, jest o dziwo mega bezpiecznie 

I sądzisz że do końca życia nie skorzystasz? 

Nie wiem, jeżeli przydarzy mi sie jakaś najgorszego sortu choroba to prędzej i tak skończę na siepomaga.pl aniżeli na skorzystaniu z pomocy NFZ, jeżeli jakieś w "miarę normalne" to może skorzystam.
Inna sprawa, że liczysz składkę medicover, że ileś tam tysięcy przez x lat ktoś zrobił sobie pojedyncze badania, ale w takim razie policz mi teraz, że pewnie będę płacił na NFZ przez 40 lat składki, których wartość będzie kosmiczna i niewspólmierna do skorzystanych przeze mnie usług, rozumiem, że to już jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o co Wy się kłócicie?

wiadomo że prywatna opieka jest fajna do jakichś pierdół w stylu angina, badanie krwi, ortopeda itp a NFZ to bardziej jak polisa ubezpieczeniowa na wypadek czegoś poważniejszego + nagłe akcje (wzywanie karetki) + kwestie okołoporodowe (mam xp z dwóch publicznych szpitali położniczych w Wawie i zdecydowanie są ze 2 tiery wyżej od 'normalnych' szpitali)

fajnie mieć oba a jeszcze fajniej jakby oba były lepsze (wbrew pozorom przy nawet jakimś tam lepszym pakiecie w okresie zachorowań wcale nie jest łatwo ogarnąć wizytę 'na już'), ale to można powiedzieć o z grubsza wszystkim lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.