Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Gregorius napisał:

Około 10 tysięcy dolarów rocznie średnio, jakoś 4 tysiące złotych miesięcznie 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Healthcare_in_Switzerland

14 minut temu, P_M napisał:

Nie wiem, jeżeli przydarzy mi sie jakaś najgorszego sortu choroba to prędzej i tak skończę na siepomaga.pl aniżeli na skorzystaniu z pomocy NFZ, jeżeli jakieś w "miarę normalne" to może skorzystam.
Inna sprawa, że liczysz składkę medicover, że ileś tam tysięcy przez x lat ktoś zrobił sobie pojedyncze badania, ale w takim razie policz mi teraz, że pewnie będę płacił na NFZ przez 40 lat składki, których wartość będzie kosmiczna i niewspólmierna do skorzystanych przeze mnie usług, rozumiem, że to już jest ok?

Karetka prywatnie w USA 5k dolarów. Licz sobie ile to wyjdzie jak zamówisz ją z 5 razy i wtedy porównaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RappaR napisał:

Około 10 tysięcy dolarów rocznie średnio, jakoś 4 tysiące złotych miesięcznie 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Healthcare_in_Switzerland

Karetka prywatnie w USA 5k dolarów. Licz sobie ile to wyjdzie jak zamówisz ją z 5 razy i wtedy porównaj :)

No to i tak grubo przeplacę, biorąc pod uwagę ile razy w ciągu życia wezwę karetkę.

Ps. Czemu bierzesz stawkę karetki prywatnej z USA, a nie PL? 

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, julekstep napisał:

ale o co Wy się kłócicie?

wiadomo że prywatna opieka jest fajna do jakichś pierdół w stylu angina, badanie krwi, ortopeda 

Głównie dla zdrowych 30-40 latków. 

https://www.medistore.com.pl/p/medium-plus?utm_source=Medicover.pl&utm_medium=Cennik&utm_campaign=MD-static&utm_term=medium-plus

Ciekawe skąd ten limit wieku na usługi 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekstep napisał:

fajnie mieć oba a jeszcze fajniej jakby oba były lepsze (wbrew pozorom przy nawet jakimś tam lepszym pakiecie w okresie zachorowań wcale nie jest łatwo ogarnąć wizytę 'na już'), ale to można powiedzieć o z grubsza wszystkim lol

pewnie.

dla mnie służba zdrowia jest z dupy ponieważ to jest kastowość jak u prawników czy też po części zrobiono z budowlanką.

dlatego IT wyjebało rynek ponieważ tam ciężko jest dawać jakieś regulacje i dlatego u nas to najlepiej śmiga. uwolnijmy zawody i wszystko się poprawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, P_M napisał:

No stary, konsultacja gastroenterologa dla syna, najblizszy termin na Czerwiec na NFZ. Prywatnie jeżeli jestem wybredny co do lekarza, to Luty.

I po co płacisz za ten Medicover ? Idziesz prywatnie do doktora, płacisz za wizytę 250 i najbliższy termin masz za dwa tygodnie. Prywatne gabinety lekarskie lepsze od medicover ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koelner napisał:

i o tym pisałem z @Sebastian , nawet w takiej sytuacji ( dyskusja o NFZ ) dzielimy się na PiS i antypis - to jest zabawne 😀

E tam po prostu sytuacja tak wygląda, że niektórzy widzą, że sytuacja jest gówniana i mimo dosypywania kasy to tu to tam nie ma zmian pozytywnych i trzeba rzecz zreformować a inni z tego dosypywania kasy czerpią zyski i starają się za wszelką cenę wykazać, że jak dosypiemy jeszcze z 3% budżetu to już na pewno będzie dobrze :) 

Widzę, że idzie nowa ustawa. Ceny mieszkań w Warszawie wyjebią w kosmos. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, P_M napisał:

No to i tak grubo przeplacę, biorąc pod uwagę ile razy w ciągu życia wezwę karetkę.

Ps. Czemu bierzesz stawkę karetki prywatnej z USA, a nie PL? 

Bo takie stawki są prywatnie, kiedy nie ma złego państwa. Pokazałem jaka jest różnica i jak się dajecie naciągać. 

Wiesz, jedna karetka, jedna terapia nowotwotowa, jedna koronarografia. Jakoś szpitale są pełne o dziwo, nikt się nie leczy na Medicover, o dziwo oni nie są w stanie nic zdziałać. 

9 minut temu, Sebastian napisał:

E tam po prostu sytuacja tak wygląda, że niektórzy widzą, że sytuacja jest gówniana i mimo dosypywania kasy to tu to tam nie ma zmian pozytywnych i trzeba rzecz zreformować a inni z tego dosypywania kasy czerpią zyski i starają się za wszelką cenę wykazać, że jak dosypiemy jeszcze z 3% budżetu to już na pewno będzie dobrze :) 

Widzę, że idzie nowa ustawa. Ceny mieszkań w Warszawie wyjebią w kosmos. 

To pokaż przykład gdzie zreformowano. Jeden. Bo generalnie gdyby Polscy przedsiębiorcy nie kradli, to mieszkania byłyby tanie i kosztowały po 100 złotych za metr, potrzebne są reformy i wsadzenie złodziei za kraty i tyle. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RappaR napisał:

Bo takie stawki są prywatnie, kiedy nie ma złego państwa. Pokazałem jaka jest różnica i jak się dajecie naciągać. 

No ale nie możesz wziąć stawek z USA i uważać, że dokładne takie będą w PL. Zarobki w PL i USA też różnią. Nie pokazałeś żadnej różnicy, a już na pewno nie w tym jak dajemy się naciągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, RappaR napisał:

 

To pokaż przykład gdzie zreformowano. Jeden. Bo generalnie gdyby Polscy przedsiębiorcy nie kradli, to mieszkania byłyby tanie i kosztowały po 100 złotych za metr, potrzebne są reformy i wsadzenie złodziei za kraty i tyle. 

 

Jak przedsiębiorca może kraść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RappaR napisał:

To pokaż przykład gdzie zreformowano. Jeden. Bo generalnie gdyby Polscy przedsiębiorcy nie kradli, to mieszkania byłyby tanie i kosztowały po 100 złotych za metr, potrzebne są reformy i wsadzenie złodziei za kraty i tyle. 

W Polsce ? Nigdzie. Na świecie działa lepiej niż u nas w wielu miejscach.  Już Ci pisałem - szara strefa w Polsce to jakieś 280 mld - cała - łącznie z przedsiębiorcami i lekarzami. I jak mówię po legalizacji byłoby z tego pewnie około 10 może 15 mld dla budżetu. Możesz uważać, że dzięki 15 mld mieszkania byłyby tanie i kosztowałyby 100 zł za metr. Ale jak tek nie uważam, bo nie jestem głupi. 

A to, że usilnie stosujesz zabieg w którym próbujesz udowodnić, że napisałem, że pieniądze są niepotrzebne i same reformy wystarczą jest dość zabawne :) 

A i cieszę się, że zapiekło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

uwolnijmy zawody i wszystko się poprawi. 

wszyscy będziemy bogaci i będziemy żyć długo i szczęśliwie!

 

bo jak wiadomo prywaciarze, którym zależy tylko i wyłącznie na szeroko pojętym dobru ogółu nie tworzą 'kastowych' struktur i mając silną pozycję nie wykorzystują jej w moralnie wątpliwy sposób ❤️ 

1 minutę temu, Sebastian napisał:

bo nie jestem głupi. 

prychłem

4 minuty temu, Koelner napisał:

Jak przedsiębiorca może kraść?

a jak 'państwo' może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

Jak przedsiębiorca może kraść?

Może nie wystawiać faktur. Takie rzeczy są możliwe przy wykonywaniu usług dla klientów indywidualnych - głównie w przypadku małych firm i głównie w przypadku firm z sektora budowlanego.  Dla większych firm jest to proceder kompletnie nieopłacalny - ryzyko jest zbyt duże a zysk jest głównie dla klienta (VAT) bo podatku dochodowego bardzo łatwo jest uniknąć robiąc po prostu zakupy do firmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, P_M napisał:

No ale nie możesz wziąć stawek z USA i uważać, że dokładne takie będą w PL. Zarobki w PL i USA też różnią. Nie pokazałeś żadnej różnicy, a już na pewno nie w tym jak dajemy się naciągać.

Nie wiem gdzie i kiedy Rappar korzystał z karetki EMS w USA ja miałem taką powiedzmy przyjemność i karetka nie kosztuje $5000 tylko ok $900 teraz  15 lat temu było $600 , 4lata wstecz $800, ale doliczają tez za każdą milę przejechanego dystansu $15 to może jak zrobisz kurs ambulansem z NY do Seattle to i wyjdzie kilkadziesiąt tysięcy 

Edytowane przez mayor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, julekstep napisał:

wszyscy będziemy bogaci i będziemy żyć długo i szczęśliwie!

 

bo jak wiadomo prywaciarze, którym zależy tylko i wyłącznie na szeroko pojętym dobru ogółu nie tworzą 'kastowych' struktur i mając silną pozycję nie wykorzystują jej w moralnie wątpliwy sposób ❤️ 

 

też ale państwo powinno być silne ( czyt sady )

10 minut temu, julekstep napisał:

a jak 'państwo' może?

państwo nie może ale ludzie mogą 

 

9 minut temu, Sebastian napisał:

Może nie wystawiać faktur. Takie rzeczy są możliwe przy wykonywaniu usług dla klientów indywidualnych - głównie w przypadku małych firm i głównie w przypadku firm z sektora budowlanego.  Dla większych firm jest to proceder kompletnie nieopłacalny - ryzyko jest zbyt duże a zysk jest głównie dla klienta (VAT) bo podatku dochodowego bardzo łatwo jest uniknąć robiąc po prostu zakupy do firmy. 

nie wystawianie fv to kradzież? to unikanie płacenia podatku czyli daniny, zwykłe oszustwo. jeżdżenie nieprzepisowo autem bez złapania to nie kradzież 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

nie wystawianie fv to kradzież? to unikanie płacenia podatku czyli daniny, zwykłe oszustwo. jeżdżenie nieprzepisowo autem bez złapania to nie kradzież 

Czepiasz się słownictwa. Ja też uważam, że to jest w pewien sposób kradzież tak jak umieszczanie rodziny na lipnych stanowiskach w SSP i wpychanie ludzi w kolejkę NFZ za pieniądze - chociaż to zasługuje na wyższy paragraf. To tutaj prócz bycia złodziejem trzeba też być kawałem sk****syna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

też ale państwo powinno być silne ( czyt sady )

To jesteśmy zaj.....cie silni. Bez względu na partię u władzy, nic im nie zrobisz. Orzekają tak jak im pasuje (kto da więcej i nie trzeba było).

Z sadami też stoimy mocno, tylko nie wolno nam karmić ruskiego jabłkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, starYfaN napisał:

To jesteśmy zaj.....cie silni. Bez względu na partię u władzy, nic im nie zrobisz. Orzekają tak jak im pasuje (kto da więcej i nie trzeba było).

przepraszam, źle się wyraziłem. silne instytucje państwowe które są nieupolitycznione. obecnie rodem z PRL stała się nowokomuna gdzie prezes państwowego koncernu może powiedzieć NIKowi „wypierdalaj” i jest jak XVIII wieczny Pan na latyfundiach 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał:

przepraszam, źle się wyraziłem. silne instytucje państwowe które są nieupolitycznione. obecnie rodem z PRL stała się nowokomuna gdzie prezes państwowego koncernu może powiedzieć NIKowi „wypierdalaj” i jest jak XVIII wieczny Pan na latyfundiach 

Teraz się zgadzam, tyle tylko, że od 89 wszystko jest upolitycznione. Od stworzenia żonie policjanta stanowiska w samorządzie, do wójta Pcimia, udającego GM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, P_M napisał:

No ale nie możesz wziąć stawek z USA i uważać, że dokładne takie będą w PL. Zarobki w PL i USA też różnią. Nie pokazałeś żadnej różnicy, a już na pewno nie w tym jak dajemy się naciągać.

A co, karetka w Polsce taniej? 

Jestem biedny, dostanę taniej Bentleya od Bezosa?

53 minuty temu, Sebastian napisał:

W Polsce ? Nigdzie. Na świecie działa lepiej niż u nas w wielu miejscach.  Już Ci pisałem - szara strefa w Polsce to jakieś 280 mld - cała - łącznie z przedsiębiorcami i lekarzami. I jak mówię po legalizacji byłoby z tego pewnie około 10 może 15 mld dla budżetu. Możesz uważać, że dzięki 15 mld mieszkania byłyby tanie i kosztowałyby 100 zł za metr. Ale jak tek nie uważam, bo nie jestem głupi. 

A to, że usilnie stosujesz zabieg w którym próbujesz udowodnić, że napisałem, że pieniądze są niepotrzebne i same reformy wystarczą jest dość zabawne :) 

A i cieszę się, że zapiekło :)

Za wielokrotnie większe pieniądze. W Polsce jest gówniane finansowanie i tyle. Nigdzie nie da się za grosze zbudować. Niemcy płacą 7 razy więcej. Reforma polega na tym, że trzebaby zwiększyć składkę zdrowotną tak do 4 tysięcy i by wtedy chulało jak w Szwajcarii 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.