Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, fluber napisał:

To są dane z 7 roku rządów PiS. Coś długo to działało dopóki nie zaczęła się wojna przy naszej granicy. 

Rządy PIS przypominają osoby biorące kredyty na wakacje bo z pensji ich na to nie stać. Niby jest fajnie ale wiadomo że prędzej czy później to jebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fluber napisał:

To są dane z 7 roku rządów PiS. Coś długo to działało dopóki nie zaczęła się wojna przy naszej granicy. 

Dla mnie jest to bardziej logiczne wyjaśnienie. Wszędzie w Europie liczba ubogich wzrośnie

No bo rolowanie długu tak działa. Wszystko jest w miarę ok gdy stać się na spłatę. Ale wrosły odsetki i Lipton. I tak w dużej części Europy rządzą socjaliści, którzy naczytali się Pikettyego i wydaje im się, że wymyślili ekonomię na nowo. A tu zonk, pierwszy większy schodek i się wszystko wywaliło. 

Wydatki planuje się na złe a nie na dobre czasy. Rząd PiSu - jak i wiele innych - o tym nie pamięta. PiS na te wszystkie cuda pieniądze po prostu pożyczył. I teraz ma problem bo nagle nie ma z czego oddać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sebastian napisał:

I tak w dużej części Europy rządzą socjaliści, którzy naczytali się Pikettyego i wydaje im się, że wymyślili ekonomię na nowo. A tu zonk, pierwszy większy schodek i się wszystko wywaliło

Gdzie rządzą inni, którzy stosują lepsze rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RappaR napisał:

Znasz kraj z minimum 10 mln ludności, który zastosował ich system z sukcesem czy mniej więcej masz porady jak zostać milionerem w stylu po prostu dostań spadek?

Znam kraj z 300 mln ludności który stosował taką drogę jak Polska i teraz nie może wygrać z krajem co to ma 40 mln ludności. 

Ale zasadniczo wielkość kraju czy liczba ludności to strasznie głupi argument. Na co to ma niby rzutować ? Ten kraj ma wszystkie takie same problemy jakie mają inne i musi zaspokoić takie same potrzeby ludzkie jak w innych krajach. Tylko, że oni po prostu robią to dobrze, nie "bujają statkiem" i wiedzą na ile socjalizmu mogą sobie pozwolić. Nie uchwalają budżetów z deficytem i nie wyprowadzają wydatków poza budżet.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Sebastian napisał:

Znam kraj z 300 mln ludności który stosował taką drogę jak Polska

 

Jaki?

36 minut temu, Sebastian napisał:

Ale zasadniczo wielkość kraju czy liczba ludności to strasznie głupi argument. Na co to ma niby rzutować ? Ten kraj ma wszystkie takie same problemy jakie mają inne i musi zaspokoić takie same potrzeby ludzkie jak w innych krajach. Tylko, że oni po prostu robią to dobrze, nie "bujają statkiem" i wiedzą na ile socjalizmu mogą sobie pozwolić. Nie uchwalają budżetów z deficytem i nie wyprowadzają wydatków poza budżet.

 

Dokładnie. Dlatego powinniśmy wprowadzić szariat jak Katar i za kilka lat jak szejkowie będziemy kupować kluby z NBA. 

Tylko trzeba zrobić wcześniej rezerwację, by nie było kłótni kto bierze Dallas z Doncicem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, starYfaN napisał:

Pamiętamy czasy, w których do leżenia do góry pałą, nie były potrzebne "schodki". Pieniędze z OFE są moje, nie wasze (gwoli przypomnienia).

 Ale do czego pijesz ? Znajdź mi jeden mój wpis o tym, że PO rządziło lepiej. 

2 godziny temu, RappaR napisał:

Dokładnie. Dlatego powinniśmy wprowadzić szariat jak Katar i za kilka lat jak szejkowie będziemy kupować kluby z NBA. 

Tylko trzeba zrobić wcześniej rezerwację, by nie było kłótni kto bierze Dallas z Doncicem

W Szwajcarii nie ma szariatu. A Szwajcaria nie słynie z bogactw naturalnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.tvp.info/63996647/aktor-jerzy-s-potracil-motocykliste-i-probowal-zbiec-z-miejsca-wypadku-cezary-gmyz-stwierdzono-034-promila

 

Znany aktor Jerzy S. ojciec Macieja Stuhra, potrącił samochodem motocyklistę, i próbował zbiec z miejsca wypadku mając w wydychanym 0.7 promyla

waldeklaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, starYfaN napisał:

Do niczego.

Zastanawiałem się po prostu, ile jest dziedzin życia, gdzie po kompletnej kompromitacji, dostaje się kolejne szanse?

Wychodzi mi na to, że trenerka i polityka.

Wszystko wskazuje na to, ze za rok nie dostana kolejnej szansy, juz swoje naszkodzili od 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Według danych Eurostatu za drugi kwartał br. liczona w euro płaca godzinowa w Polsce wzrosła o 11 proc. rok do roku, podczas gdy w całej Unii wzrost był zaledwie 3,5-procentowy. Oznacza to, że nasze wynagrodzenia rosły szybciej o aż 7,2 proc. w porównaniu ze średnią unijną.

I co na to powiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, starYfaN napisał:

Do niczego.

Zastanawiałem się po prostu, ile jest dziedzin życia, gdzie po kompletnej kompromitacji, dostaje się kolejne szanse?

Wychodzi mi na to, że trenerka i polityka.

Ale przecież to my dajemy te szanse. A konkretniej Wy dajecie. 

Najsmutniejszym osiągnięciem polskiej "demokracji" jest to, że wyborcy tkwią w tym gównie i uważają, że to jedyna droga. Zobacz, że jak kiedyś zaproponowałem żebyśmy poszli w kierunku demokracji bezpośredniej to zostałem zaatakowany przez PiSowca, POwca i Konfederatę.  Niedługo zajęło aby zamknąć ich w klatce jednego myślenia. I żeby ta klatka chociaż była złota..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sebastian napisał:

poszli w kierunku demokracji bezpośredniej

Gdyby jeszcze ludzie chętnie chodzili na referenda. No i co ważniejsze nie da sie wszystkiego rozstrzygać w takiej demokracji. I czy na poziomie lokalnym też chciałbyś by nie było samorządu tylko mieszkańcy sami głosowali na cenami bieltów , parkingów . Czy wybudować drogę tu czy tam,. W ogólnym głosowaniu wybierali szefa MPK? 

Tak z ciekawości jak Ty widzisz demokrację bezposrednią bez posłów , radnych itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.