Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś miesiąca średnio co drugi dzień (a tylko dziś trzykrotnie) spotykam dzbanów za kółkiem, którzy przejeżdżają przede mną gdy mam 2 kroki do przejścia dla pieszych.

Gdyby nagranie z GoPro było wiążącym dowodem do przyznania zaocznego mandatu to bym żarł makowiec z komendantem regularnie, bo jak ja się za kółkiem zagapię to gubię zęby na kierownicy podczas hamowania, a takie rozjebusy (zazwyczaj) w całkiem dobrych furach mają wyjebane.

 

Szkoda że policyjne drony są tak rzadko stosowane i z tego co czytałem i tak później sterujący dronem daje cynk innemu patrolowi, że to i tamto auto jest do zatrzymania. Powinni zmienić prawo od 1 stycznia, odtrąbić to przez miesiąc codziennie w mediach i jebać mandaty zaocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cardi napisał:

Od jakiegoś miesiąca średnio co drugi dzień (a tylko dziś trzykrotnie) spotykam dzbanów za kółkiem, którzy przejeżdżają przede mną gdy mam 2 kroki do przejścia dla pieszych.

Gdyby nagranie z GoPro było wiążącym dowodem do przyznania zaocznego mandatu to bym żarł makowiec z komendantem regularnie, bo jak ja się za kółkiem zagapię to gubię zęby na kierownicy podczas hamowania, a takie rozjebusy (zazwyczaj) w całkiem dobrych furach mają wyjebane.

 

Szkoda że policyjne drony są tak rzadko stosowane i z tego co czytałem i tak później sterujący dronem daje cynk innemu patrolowi, że to i tamto auto jest do zatrzymania. Powinni zmienić prawo od 1 stycznia, odtrąbić to przez miesiąc codziennie w mediach i jebać mandaty zaocznie.

Oni mają kamery w autach i są na pasach w momencie gdy Ty masz do nich jeszcze krok czy dwa :)

Generalnie im dłużej o tym przepisie myślę, tym głupszy mi się wydaje. U mnie w mieście jest taka sytuacja, że koło cmentarza jest chodnik a na nim stragany ze zniczami. Przejście dla pieszych jest dokładnie na przeciwko jednego ze straganów. Dziś tam przejeżdżałem i konia z rzędem temu kto powie czy ktoś stoi w kolejce po znicze czy zamierza przejść przez przejście dla pieszych. Wedle przepisów powinienem się tam zatrzymać i stać do "ostatniego człowieka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sebastian napisał:

Oni mają kamery w autach i są na pasach w momencie gdy Ty masz do nich jeszcze krok czy dwa :)

No to mają 15pkt, bo muszą pieszemu ustąpić który się zbliża do przejścia. 

14 minut temu, Sebastian napisał:

Generalnie im dłużej o tym przepisie myślę, tym głupszy mi się wydaje.

Oczywiście, powinni ujebać wszystkich rządowych kierowców, żeby JarKacz tramwajem jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Sebastian napisał:

Oni mają kamery w autach i są na pasach w momencie gdy Ty masz do nich jeszcze krok czy dwa :)

Generalnie im dłużej o tym przepisie myślę, tym głupszy mi się wydaje. U mnie w mieście jest taka sytuacja, że koło cmentarza jest chodnik a na nim stragany ze zniczami. Przejście dla pieszych jest dokładnie na przeciwko jednego ze straganów. Dziś tam przejeżdżałem i konia z rzędem temu kto powie czy ktoś stoi w kolejce po znicze czy zamierza przejść przez przejście dla pieszych. Wedle przepisów powinienem się tam zatrzymać i stać do "ostatniego człowieka"

Niech skrupulatnie najpierw zrobią porządek z tym pasem chodnika na którym nie powinno być straganów. Wtedy zniknie dwuznaczność oceny i można zacząć karać. W Warszawie wzdłuż ulic robią targowiska które zawsze mnie szokowały patrząc na syf i bałagan po handelku ulicznym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Sebastian napisał:

Oni mają kamery w autach i są na pasach w momencie gdy Ty masz do nich jeszcze krok czy dwa :)

Generalnie im dłużej o tym przepisie myślę, tym głupszy mi się wydaje. U mnie w mieście jest taka sytuacja, że koło cmentarza jest chodnik a na nim stragany ze zniczami. Przejście dla pieszych jest dokładnie na przeciwko jednego ze straganów. Dziś tam przejeżdżałem i konia z rzędem temu kto powie czy ktoś stoi w kolejce po znicze czy zamierza przejść przez przejście dla pieszych. Wedle przepisów powinienem się tam zatrzymać i stać do "ostatniego człowieka"

PL to jest kraina zjebanej drogowki, kierowcow i pieszych. Jedyne miejsce gdzie spotkalem takich pajacy pieszych - DC, kierowcy - Floryda. W PL to na kazdym kroku, z kazdej strony “kazdy ponad kazdym” edycja “drogowa”. Najlepiej sie jezdzi z wydyganymi ukraincami jako szoferzy w uberze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba był ostatni taki dobry rok. Poverty Watch 2022r:

Liczba Polaków żyjących w skrajnym ubóstwie zmniejszyła się o około 400 tys. - z 2,0 mln w 2020 do 1,6 mln w 2021 r

liczba dzieci w skrajnym ubóstwie zmniejszyła się o około 77 tys. - z 410 tys. w 2020 r. do 333 tys. w 2021 r.

Z kolei liczba skrajnie ubogich seniorów zmniejszyła się o około 67 tys. - z 312 tys. w 2020 r. do 246 tys. w 2021 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Liczba Polaków żyjących w skrajnym ubóstwie zmniejszyła się o około 400 tys. - z 2,0 mln w 2020 do 1,6 mln w 2021 r

Umarli na covid

6 minut temu, fluber napisał:

liczba dzieci w skrajnym ubóstwie zmniejszyła się o około 77 tys. - z 410 tys. w 2020 r. do 333 tys. w 2021 r.

Przekroczyli 18ty rok życia i wypadli poza statystykę a nowe dzieci się nie narodziły

6 minut temu, fluber napisał:

Z kolei liczba skrajnie ubogich seniorów zmniejszyła się o około 67 tys. - z 312 tys. w 2020 r. do 246 tys. w 2021

Umarli na covid

6 minut temu, fluber napisał:

To chyba był ostatni taki dobry rok

🥳🤮🤯

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fluber napisał:

To chyba był ostatni taki dobry rok. Poverty Watch 2022r:

Liczba Polaków żyjących w skrajnym ubóstwie zmniejszyła się o około 400 tys. - z 2,0 mln w 2020 do 1,6 mln w 2021 r

liczba dzieci w skrajnym ubóstwie zmniejszyła się o około 77 tys. - z 410 tys. w 2020 r. do 333 tys. w 2021 r.

Z kolei liczba skrajnie ubogich seniorów zmniejszyła się o około 67 tys. - z 312 tys. w 2020 r. do 246 tys. w 2021 r.

zrób sobie taki test. idź do banku, nabierz kredytu, dodatkowo uruchom maszynkę do drukowania pieniędzy i rozdaj skrajnie ubogim i zobaczysz te cuda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

zrób sobie taki test. idź do banku, nabierz kredytu, dodatkowo uruchom maszynkę do drukowania pieniędzy i rozdaj skrajnie ubogim i zobaczysz te cuda. 

To są dane z 7 roku rządów PiS. Coś długo to działało dopóki nie zaczęła się wojna przy naszej granicy. 

Dla mnie jest to bardziej logiczne wyjaśnienie. Wszędzie w Europie liczba ubogich wzrośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.