Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Sebastian napisał:

Po pierwsze - nasz rząd cały czas wprowadza programy proinflacyjne a jeden z najważniejszych ludzi w MF mówi, że rządowi inflacja się opłaca bo daje dodatkowe 4,5 mld do budżetu na każdy punkt procentowy.

Po drugie - kiedyś ten niski VAT na paliwo i żywność musi się skończyć.

Po trzecie - umowy na prąd dla firm zazwyczaj są podpisywane do końca roku, tak więc szokowe podwyżki będą od stycznia.

Dodatkowo nasz rząd postanowił "dobrze podziałać" i w takim momencie postanowił podnieść  minimalną o 20%

I przypominam, że to jest rok wyborczy - PiS będzie sypał prezentami na lewo i prawo.

Na moje nie ma szans na te 10% raczej bym szedł w utrzymanie trendu w okolicach 15-17% a jak będą kłopoty finansów publicznych to wystrzelimy ponad 22% 

 

I masz pretensje do rządu że do ustawy budżetowej wpisał, cytuję: 9,8 PROCENT CO JEST PO PROSTU NIEPRAWDĄ gdy niezależni eksperci prognozują średnia roczna inflację około 10 procent bo Ty Sebastian uważasz ze będzie 15, 17 a może ponad 22, choć nie istnieje żadna prognoza ekonomiczna, która by wskazywała taka wartość? 

Ja nie wiem jaka inflacja będzie, może będzie 22, ale skoro praktycznie wszyscy ekonomiści prognozują w tym momencie około 10 ( najniższa prognoza jaka widziałem to 9 a najwyższą 13, dwie ostatnie to 10,1 banku Światowego i 10,4 credit agricole) a jedynie Ty prognozujesz inaczej to chyba Ci już wyjebalo ego poza jakąkolwiek skalę jeżeli piszesz ze rząd wpisał do budżetu nieprawdę bo Ty masz inne zdanie niż wszyscy ekonomiści świata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.