Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, fluber napisał:

Nawet popatrz na to forum. Gdzie @starYfaN a gdzie my. Nie mamy podjazdu. 

Dość niski przytyk.

5 minut temu, julekstep napisał:

akurat w kwestii socjopatii mu ufam!

prawdziwy SME!

Próby wyśmiewania piszących (niewiele robisz innych rzeczy) są w stanie podnieść Twoją samoocenę? A jeżeli tak, to jak znacząco?

5 minut temu, fluber napisał:

Intelektualne? 

Eksperyment Zimbardo pokazuje że nikt nie jest wolny od poczucia władzy. 

To raczej naturalne, ale jest jeszcze kwestia nadużywania tego poczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, starYfaN napisał:

Próby wyśmiewania piszących (niewiele robisz innych rzeczy) są w stanie podnieść Twoją samoocenę? A jeżeli tak, to jak znacząco?

2/10 w skali StaregoFana

(aha - i nie wyśmiewam 'piszących', tylko Ciebie -> często nawet nie musisz pisać xD)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fluber napisał:

Ciekawe co jest bardziej prawdopodobne. Problem z wszystkimi policjantami, czy problem z Tobą i tym jak się przy nich zachowujesz i co mówisz. 

Czyli uważasz, że niezabezpieczone mimo obecności policji miejsca wypadku przed ingerencja sprawcy, brak wykonania podstawowych pomiarów na miejscu wypadku, zniszczenie dowodów, ustalenia z miejsca wypadku niezgodne z zasadami fizyki podważone następnie przez biegłych, nieznajomość kodeksu drogowego przez policjanta przesłuc***ącego ofiary, brak zabezpieczenia świadków, zbyt późne wystąpienie o zabezpieczenie monitoringów, zasłanianie się niepamięcią w czasie zeznań w sądzie itd. wynika z tego, że byłem niemiły dla policjantów. I ciekawe, że to nie technik policyjny a strażacy na kolanach szukali w trawie dowodów przestępstwa.

Zawsze, wszelki kontakt z policją powinno się prowadzić za pośrednictwem prawnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Te warunki spełniają wszyscy kandydaci. Połowa jest odrzucana.

Możliwe że jest prościej się dostać niż 8 lat temu, ale dane wyraźnie wskazują, że nie biorą jak leci i jest spory odsiew na etapie rekrutacji. A z danymi się nie kłócisz tylko przyjmujesz je do wiadomości. Tyle. 

Drugiego warunku nie. Zresztą jeżeli to co napisałem traktujesz dosłownie, to nie moja wina. 

Po prostu wychodzi na to, że ktoś na górze w KGP stwierdził, że nie ma ludzi, zmniejszyli sito, informacja poszła do "kolegów" obecnych policjantów "ej zmniejszyli wymogi, spróbuj teraz".

 

No i się dostał, a że część wciąż nie, to chyba oczywiste. Ale w porównaniu z tym co było kiedyś dostają się ludzie, którzy wtedy by się nie dostali, co nazwałem (koledzy z firmy nazwali) "biorą jak leci".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

2/10 w skali StaregoFana

(aha - i nie wyśmiewam 'piszących', tylko Ciebie -> często nawet nie musisz pisać xD)

Cóż Ci mogę napisać, Rodman nie porównuje wieloletnich statystyk, nie mając świadomości, że zmieniły się warunki brzegowe i algorytmy. 

To by było na tyle, w Twojej skali. Mam nadzieję, że uzupełniłeś deficyty. Rozważ też autouzupełnianie dopaminy, albo chociaż Snickersa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, starYfaN napisał:

Dość niski przytyk.

To raczej naturalne, ale jest jeszcze kwestia nadużywania tego poczucia.

Dokładnie tak jak pisałem. Gdzie Ty a gdzie my. Kwestii przytykow też to najwyraźniej dotyczy. 

Nadużywanie jest skorelowane głównie z liczba okazji do tego nadużywania. Powstrzymanie się od tego jest dużo rzadsze i trudniejsze niż poddanie się temu. 

Teraz, starYfaN napisał:

 

To by było na tyle, w Twojej skali. Mam nadzieję, że uzupełniłeś deficyty. Rozważ też autouzupełnianie dopaminy, albo chociaż Snickersa.

 

9 minut temu, starYfaN napisał:

Dość niski przytyk.

 

5 minut temu, jack napisał:

No tak bo jak masz do wyboru 2 debili i odrzucasz jednego to drugi jest już ok

Jak pisałem, odklejka. Nazywanie policjantów debilami bardziej świadczy o Tobie niż o nich. 

10 minut temu, jack napisał:

Czyli uważasz, że niezabezpieczone mimo obecności policji miejsca wypadku przed ingerencja sprawcy, brak wykonania podstawowych pomiarów na miejscu wypadku, zniszczenie dowodów, ustalenia z miejsca wypadku niezgodne z zasadami fizyki podważone następnie przez biegłych, nieznajomość kodeksu drogowego przez policjanta przesłuc***ącego ofiary, brak zabezpieczenia świadków, zbyt późne wystąpienie o zabezpieczenie monitoringów, zasłanianie się niepamięcią w czasie zeznań w sądzie itd. wynika z tego, że byłem niemiły dla policjantów. I ciekawe, że to nie technik policyjny a strażacy na kolanach szukali w trawie dowodów przestępstwa.

Zawsze, wszelki kontakt z policją powinno się prowadzić za pośrednictwem prawnika.

Uważam że zachowujesz się dziecinnie wyzywając cała grupę zawodową od debili bo TWOIM ZDANIEM nie dopelnili jakichś obowiązków pisząc jednocześnie na forum w trakcie pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebastian Dostałeś już nowe taryfy za prąd i gaz?

Bo ja powiem tak ,że jak rząd będzie cały czas przerzucał wszystkie możliwe podwyżki na firmy to jebnie szybciej niż niektórzy myślą

Tak nieudolnego rządu na kryzys to nie mieliśmy chyba nigdy

Za prąd podwyża 80% . Za gaz podobnie. Fabryki produkujące płtyki przy tych cenach energii zamkną biznesy. Ja juz płace za prąd więcej niz fabryki w Belgii czy Niemczech . Oni też dostają podwyżi ale mniejsza skala

Puławy pracują tylko dlatego ,ze są jedynym producentem suchego lodu i bez nich stanie cała spożywka. Podwyżi gazu i prądu dla firm nie mają żadnego uzasadnienia poza tym ,ze te państwowe firmy chcą przerzucić całość kosztów energetycznych na biznes. Populizm połączony z buńczucznym odrziucaniem KPO w imię obrony Ziobro to już jest szkodnictwo level hard

Gdyby jeszcze sądy działały sprawnie to rozumiem obrone reformy . Ale sądy nigdy nie były tak nieudolne. Nigdy prokuratura nie miała tak słabych wyników. A rząd i tak woli nie brać pieniędzy z KPO byleby bronić tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, starYfaN napisał:

Wręcz przeciwnie :)

Tak, wiem. A to grożenie koledze że możesz sprawić że go zwolnią z pracy bo ty cale działy prawne i kancelarię zwalniales to tylko takie poczucie humoru. 

Jeżeli ktoś tu jest najbardziej odklejony że względu na władze jaka posiada w rl life to jesteś to bez wątpienia Ty, a to że tego nie widzisz jest niepokojące i z pewnością trudne dla Twojego otoczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

Tak, wiem. A to grożenie koledze że możesz sprawić że go zwolnią z pracy bo ty cale działy prawne i kancelarię zwalniales to tylko takie poczucie humoru. 

Jeżeli ktoś tu jest najbardziej odklejony że względu na władze jaka posiada w rl life to jesteś to bez wątpienia Ty, a to że tego nie widzisz jest niepokojące i z pewnością trudne dla Twojego otoczenia. 

Jak zwykle manipulacja i zawracanie du...y. Jeżeli chcesz być zabawny, to wróć do pisania o koleżankach modlących się o męża.

Każda dyskusja z Tobą lub wiernym rycerzem, skutkuje Waszą wspólną krucjatą, z zachowaniem podobnym do policji na filmie.

Dziwne zachowanie, jak na zadeklarowanego katolika i dorosłego faceta. Zawracaj du...ę komuś innemu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, starYfaN napisał:

Jak zwykle manipulacja i zawracanie du...y. Jeżeli chcesz być zabawny, to wróć do pisania o koleżankach modlących się o męża.

Każda dyskusja z Tobą lub wiernym rycerzem, skutkuje Waszą wspólną krucjatą, z zachowaniem podobnym do policji na filmie.

Dziwne zachowanie, jak na zadeklarowanego katolika i dorosłego faceta. Zawracaj du...ę komuś innemu!

Jak jeden z forumowiczow nazwał Cię randomem, to napisałeś że nie jesteś dla niego żadnym randomem, że znasz jego przełożonego i kogo to już w swoim życiu zwolniles. 

Interpretacje pozostawiam innym czytającym. 

Pozostałe docinki zignoruję. Są tylko dowodem że trafiłem w punkt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

@Sebastian Dostałeś już nowe taryfy za prąd i gaz?

Bo ja powiem tak ,że jak rząd będzie cały czas przerzucał wszystkie możliwe podwyżki na firmy to jebnie szybciej niż niektórzy myślą

Tak nieudolnego rządu na kryzys to nie mieliśmy chyba nigdy

Za prąd podwyża 80% . Za gaz podobnie. Fabryki produkujące płtyki przy tych cenach energii zamkną biznesy. Ja juz płace za prąd więcej niz fabryki w Belgii czy Niemczech . Oni też dostają podwyżi ale mniejsza skala

Puławy pracują tylko dlatego ,ze są jedynym producentem suchego lodu i bez nich stanie cała spożywka. Podwyżi gazu i prądu dla firm nie mają żadnego uzasadnienia poza tym ,ze te państwowe firmy chcą przerzucić całość kosztów energetycznych na biznes. Populizm połączony z buńczucznym odrziucaniem KPO w imię obrony Ziobro to już jest szkodnictwo level hard

Gdyby jeszcze sądy działały sprawnie to rozumiem obrone reformy . Ale sądy nigdy nie były tak nieudolne. Nigdy prokuratura nie miała tak słabych wyników. A rząd i tak woli nie brać pieniędzy z KPO byleby bronić tego

Ja mam niespotykane szczęście :) na koniec maja podpisałem z PGE porozumienie cenowe na lata 23 i 24 podwyższające mi opłatę o 200% z 0,40 groszy za kWh do 1.19 groszy za kWh (ceny za sam prąd bez opłat stałych i przesyłu)

Wtedy płakałem a dziś nawet się cieszę. O ile PGE nie zerwie umowy  - co oczywiście w polskich warunkach prawnych mogą zrobić bez kłopotu bo firmy energetyczne są po "dobrej stronie" przepisów - to wychodzi, że przez te dwa lata będę płacił sporo mniej niż konkurencja.

Ale i tak założyłem fotowoltaikę 50 kW i zaraz dokładam kolejne 50.

A co do nieudolności rządu w tej kwestii-  to oczywiście częściowo masz rację ale jednak problemy zaczęły się już za PO. Rynek handlu emisjami nie miałby się tak dobrze gdyby nie regulacje unijne na które PO i PiS się zgodziły - oczywiście Pinokio dołożył nam jeszcze do pieca ale bez przesady. Dodatkowo - to są koszty wojny jaką prowadzimy z Putinem, naprawdę nie rozumiem złości ludzi na Putina za to, że zakręcił kurek z gazem kiedy kraje UE nakładają kolejne sankcje i dozbrajają Ukrainę. Po prostu mamy wojnę gospodarczą.

Co do przerzucania obciążeń cenowych na firmy - to chyba nie jesteś zaskoczony ? Ten rząd tak robi i tyle. Przy czym ma pełna świadomość tego,  że firmy muszą przerzucić koszty na klientów lub zaprzestać działalności. Cyrk dopiero się zacznie bo nie wiem jak emeryt będzie miał zapłacić 4 razy więcej za prąd i ogrzewanie. I tutaj serio współczuję rządzącym konieczności rozwiązania tej sytuacji. Koszty ewentualnych dopłat dla gospodarstw oszacowano na 90 mld złotych.

Wracając do rządu  i jego błędów - najważniejszym błędem jest brak spojrzenia w przyszłość. Zakaz eksportu węgla (a o gazie też mówili) musiał wiązać się z jego brakiem i wzrostem cen. Gdy głosowano nad sankcjami Polska namawiała do jak najszerszego zakresu i nikt wtedy nie myślał co zrobi Rosja. Teraz jest szok, że Putin gaz zakręcił. A to było do przewidzenia i można było już jakąś rezerwę na tę okoliczność zachować.

A co do KPO - Morawiecki zdradził Polskę i Polaków zgadzając się na mechanizm warunkowości przez co spowodował,  że Polska już o sobie nie decyduje. I nie łudź się, nie chodzi o żadną praworządność czy reformę sądów ale o to, że niewłaściwa partia jest przy władzy.

 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał:

Jak jeden z forumowiczow nazwał Cię randomem, to napisałeś że nie jesteś dla niego żadnym randomem, że znasz jego przełożonego i kogo to już w swoim życiu zwolniles. 

Interpretacje pozostawiam innym czytającym. 

Pozostałe docinki zignoruję. Są tylko dowodem że trafiłem w punkt. 

https://pl.wiktionary.org/wiki/random

W ten sam sposób, trafiasz w punkt za każdym razem na forum.

Po każdej nieudanej wycieczce, udajesz skrzywdzonego, manipulujesz wpisami (na przestrzeni paru tygodni prowokowałeś mnie kilkanaście razy) po czym robisz analizę osobowości, dyskutujesz z własną konfabulacją na temat wpisów oponenta i na końcu jako pokrzywdzony, poddajesz sprawę pod osąd "opinii publicznej" Kto był przedtem Qcin?

24 minuty temu, starYfaN napisał:

 Zawracaj du...ę komuś innemu!

 

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.