Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MarcusCamby napisał:

Osiem lat temu zarabiając czwórkę na rękę stać Cię było na pobudowanie domu. Dziś zarabiając szóstkę cieszysz się, że stać Cię na dobrego łososia w hipermarkecie 🙃

Ja o polityce PiSu i inflancji pisałem już w 2020. Wtedy mądre głowy problemu nie widziały, chociaż już wtedy ukryta inflancja wynosiła koło 10%. Mijają dwa lata, a pisowcy dalej w swoich okopach. 

Dla tych ludzi już nie ma ratunku :)

Bez jaj z ta teza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

No to jestem w szoku bo niby średnie zarobki we wrocku w ostatnim miesiącu to było 7300 brutto. A wśród wykształconych przecież musi być wyższa

Skąd te dane? Skoro Urząd Statystyczny podaje tylko za maj? 

I to o 4 stówy niżej

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fluber napisał:

Ja jestem umysł ścisły. Potrzebuje danych, do nich się odwołuje dyskutując

 

9 minut temu, fluber napisał:

No to jestem w szoku bo niby średnie zarobki we wrocku w ostatnim miesiącu to było 7300 brutto. A wśród wykształconych przecież musi być wyższa

 

2 minuty temu, fluber napisał:

Mam swoje sources. Ale generalnie to prognoza na lipiec

 

🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Cardi napisał:

We Wrocławiu

Ano.

6.5 netto to u mnie w branży tylko na kierowniczych stołkach i to nie wszystkich. 

13 minut temu, fluber napisał:

No to jestem w szoku bo niby średnie zarobki we wrocku w ostatnim miesiącu to było 7300 brutto. A wśród wykształconych przecież musi być wyższa

Wc*** wrocławskie IT pewnie to zawyża, a jest tego sporo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, blackmagic napisał:

prawo lekarze bank budownictwo it to nikt za mniej niz 10k netto nie pracuje

No to super grupka szczęśliwców. 

Elektroenergetyka, wiodącą grupa energetyczna. 10 netto to wyciąga u mnie kluczowa kadra zarządzająca, ew jacyś politycznie ustawieni trzymani po piwnicach. 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2020 o 16:34, ignazz napisał:

Ely jest akurat wybitnym specjalista w swojej dziedzinie z ogromnym doświadczeniem wiec myśle ze ma bardzo wysokie uposażenie z pewnością dla większości tu nieosiągalne. W pewnych aspektach jest autorytetem i nic dziwnego ze kiedyś coś takiego rzucił zmęczony smetami kozaków internetowych. Odpowiadając wprost na pytanie dla osób po 30 rokiem życia minimum przyzwoitości to 96.000 netto. 

@Cardi dwa lata temu 8k netto miesięcznie to było minimum przyzwoitości więc te 6k netto to jakieś śmieszne pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Krzemo napisał:

No to super grupka szczęśliwców. 

Elektroenergetyka, wiodącą grupa energetyczna. 10 netto to wyciąga u mnie kluczowa kadra zarządzająca, ew jacyś politycznie ustawieni trzymani po piwnicach. 

No to wspolczuje. Na budowie za 10 k na reke to kierownicy robot pracuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Krzemo napisał:

No to super grupka szczęśliwców. 

Elektroenergetyka, wiodącą grupa energetyczna. 10 netto to wyciąga u mnie kluczowa kadra zarządzająca, ew jacyś politycznie ustawieni trzymani po piwnicach. 

U moich znajomych tez norma blackmagica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał:

@Cardi dwa lata temu 8k netto miesięcznie to było minimum przyzwoitości więc te 6k netto to jakieś śmieszne pieniądze

Zgadzam się żebyś zrobił rocznice tego wydarzenia. Twoja partia ma na tym polu doświadczenie. 

1 minutę temu, RappaR napisał:

U moich znajomych tez norma blackmagica

U moich nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RappaR napisał:

U moich znajomych tez norma blackmagica

Wiecie, mnie te kwoty nie dziwią, ani nie szokują, ale to nie jest reguła, dotyczy pewnych branż, gdzie jest ssanie na rynku na usługę lub produkt, do tego kapitał i brakuje ludzi.

Moja branża miliardy zł bezpowrotnie zadolowala w nierentowne inwestycje, bo takie były potrzeby polityczne i teraz jest cienko. 

Ale dalej te przysłowiowe 10 netto to jest 15—20 % zatrudnionych. 

No i mam znajomych co wyciągaja 20 w it, ale znam też takich co robią za 6 brutto w standardowych branżach. 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krzemo napisał:

 

Ale dalej te przysłowiowe 10 netto to jest 15—20 % zatrudnionych. 

Możliwe. Rok temu to było chyba 10 procent. Przynajmniej takie info znalazłem z lipca ubiegłego roku

10 proc. najlepiej zarabiających Polaków uzyskuje dochody miesięczne powyżej 10 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.