Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, fluber napisał:

Moja wypłata na 100% istnieje:)

I to nie jest wiara. Przeciez odkąd wybrano PIS wy mówiliście, zę będzie katastrofa gospodarcza, a my że będzie eldorado. Wtedy to można było nazywać wiarą. Teraz czas już wszystko zweryfikował, sorry.

Spełniasz już ten mój próg minimum z którego tak śmiesznie było czy go przekroczyłeś x4. 

Bo kiedyś jak pisałem o wirtualnych pensjach to była chryja i oburzenie a teraz już czwarty raz czytam o konkretnej bo twojej pensji. I jest ok i nikt do gardła nie skacze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Moja wypłata na 100% istnieje:)

moja babcia w 90’ chwaliła Gierka

 

3 minuty temu, fluber napisał:

I to nie jest wiara. Przeciez odkąd wybrano PIS wy mówiliście, zę będzie katastrofa gospodarcza, a my że będzie eldorado. Wtedy to można było nazywać wiarą. Teraz czas już wszystko zweryfikował, sorry.

Jacy Wy? I nie pamietam aby był podział na katastrofę i el dorado :) i czas zweryfikował że przenieśli inwestycje na konsumpcje i tyle. nic odkrywczego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

Spełniasz już ten mój próg minimum z którego tak śmiesznie było czy go przekroczyłeś x4. 

Przypomnisz wymagania?

3 minuty temu, ignazz napisał:

 

Bo kiedyś jak pisałem o wirtualnych pensjach to była chryja i oburzenie a teraz już czwarty raz czytam o konkretnej bo twojej pensji. I jest ok i nikt do gardła nie skacze. 

Pewnie dlatego, że ja jestem w stanie przyznać, że miałem też dużo szczęścia i potrafię sobie wyobrazić dużo gorsze zarobki przy takim samym wysiłku jak teraz, gdybym trafił do innej branży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

W tym przypadku niech bedzie, że po prostu Ty i Twoje teorie ile to lat jeszcze PIS bedzie spijał efekty swoich poprzedników:)

Ja nic takiego nie twierdze ze PiS jedzie na dobrych ruchach PO. Twierdze tylko ze słabo rządzi i w wielu aspektach wyjdzie to później a ze geo-gospodarczo Polska jest na świetnej pozycji startowej to wyniki są dobre, rząd je przekłamuje do bardzo dobrych podczas gdy można by było realnie a nie medialnie je poprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Alonzo napisał:

Łół! Nie czytam politycznego, więc nie znam kontextu dyskusji, ale naprawdę ludzie uważają, że jedni (bez różnicy którzy) to są mądrzy, a drudzy głupi? Chyba bardziej jednak dobry i zły policjant w zależności od tego kto jakie ma poglądy. 

Kontekst jest taki, że za PO wyniki były jakie były, bo była recesja, a za PiS prosperity, które zostało przejedzone. Żeby nie było, nie jestem wyborcą, ani jednych ani drugich. Niemniej narracja w przestrzeni publicznej jest taka, że PO/KO to pseudointelektualisci, którym nic nie wiem wychodzi i mają w szafach tony ustaw, zaś PiS to z kolei cynicy wykorzystujący własne pozycjonowanie jako partia ludu i niższych klas społecznych oferując socjal/kupująca wyborców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS doskonale potrafi trzymać się władzy i robi to przez manipulacje i pewien ograniczony populizm. Ale to nic nowego ogólnie tylko są ekipy które nieudolnie to robiły co PiS robi świetnie ale np lepiej rządziły 

PiS się świetnie sprzedaje. I na tym się skupił zamiast na jakości rządzenia, aktów prawnych, reform i światopoglądu zgodnego dziś z tendencjami liberalnymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał:

W tym przypadku niech bedzie, że po prostu Ty i Twoje teorie ile to lat jeszcze PIS bedzie spijał efekty swoich poprzedników:)

jeśli poprawią infrastrukturę ( szczególnie kolejową ) to jak najbardziej będą wiedział, że dołożyli się do sukcesu a tak to narazie wiem jak przejadamy dzięki nim koniunkturę.

szanuję wspomnianą tutaj Zytę, że to za jej czasów rozpoczęło się przygotowanie do Euro i cały skok cywilizacyjny pod względem komunikacji w Polsce, no ale nie ona była jej twórczynią bo nie zdążyła :) ba była kilka razy w przeciągu roku powoływana i odwoływana na różnych stanowiskach ( 7 stycznia 2006 do 16 listopada 2006 ) tak btw to były fajne rządy :P

Kazik 31 października 2005 do 14 lipca 2006 

Jarek 14 lipca do 16 listopada 2007 

przy tych walkach wewnętrznych z LPR i Samoobroną to narządzili się ;]

4 minuty temu, julekstep napisał:

Janusz Lewandowski ❤️

tyle w temacie xDDD

(nie wiem jak to możliwe, ale ta banda PO w europarlamencie to dużo większe inby niż ci w sejmie)

żenua 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ignazz napisał:

PiS doskonale potrafi trzymać się władzy i robi to przez manipulacje i pewien ograniczony populizm. Ale to nic nowego ogólnie tylko są ekipy które nieudolnie to robiły co PiS robi świetnie ale np lepiej rządziły 

PiS się świetnie sprzedaje. I na tym się skupił zamiast na jakości rządzenia, aktów prawnych, reform i światopoglądu zgodnego dziś z tendencjami liberalnymi. 

Wręcz przeciwnie, to nie PiS świetnie się sprzedaje, tylko opozycja nie potrafi sensownie punktować. Pozostaje też kwestia wiarygodności ideologiczno-gospodarczej. PiS zaszachował PO swoimi socjalami, bo PO boi się otwarcie postulować o ich zabraniu, bo zapewne przekalkulowali sobie, że tym zagraniem nie zyskają wyborców, a sami gospodarczo jedynie co mieli do zaoferowania to niespełniony podatek liniowy, wyższy wiek emerytalny, tak myślę teraz na szybko i nie przypominam sobie jakiegoś sensowego projektu ze strony PO, raczej trzymanie się statusu quo i wykorzystywanie możliwości aparatu państwa. Z kolei w kwestii ideologicznej nasze społeczeństwo jest już mocno zmęczone nachalną poprawnością polityczną i usilnym wciskaniu tolerancji, gdzie jako społeczeństwo w dużej mierze jesteśmy mocno tolerancyjni i spora rzesza ludzi nie widzi konieczności adresowania się w problemy LGBTQXYZ.

Także siła PiSu nie tkwi w ich sile marketingowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, P_M napisał:

Wręcz przeciwnie, to nie PiS świetnie się sprzedaje, tylko opozycja nie potrafi sensownie punktować.

ogólnie opozycja mało co potrafi i to jest spory dramat

i o ile w świecie idealnym/oderwanym to w sumie rozumiem krytykę PiSu (no na wielu polach są obiektywnie c***owi) to jak mam świadomość tego jaka jest wobec nich realna alternatywa to ciężko mi ich krytykować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

ogólnie opozycja mało co potrafi i to jest spory dramat

i o ile w świecie idealnym/oderwanym to w sumie rozumiem krytykę PiSu (no na wielu polach są obiektywnie c***owi) to jak mam świadomość tego jaka jest wobec nich realna alternatywa to ciężko mi ich krytykować :)

Myślę, że z tym to chyba większość użytkowników tego forum się zgodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ignazz napisał:

PiS doskonale potrafi trzymać się władzy i robi to przez manipulacje i pewien ograniczony populizm. Ale to nic nowego ogólnie tylko są ekipy które nieudolnie to robiły co PiS robi świetnie ale np lepiej rządziły 

PiS się świetnie sprzedaje. I na tym się skupił zamiast na jakości rządzenia, aktów prawnych, reform i światopoglądu zgodnego dziś z tendencjami liberalnymi. 

2 godziny temu, fluber napisał:

No ja widzę w latach 05-08 że krzywa dla Polski rośnie bardziej niż dwie pozostałe krzywe:)

W dniu 13.03.2022 o 15:48, starYfaN napisał:

 

{\displaystyle m={\frac {\Delta y}{\Delta x}}}

To się nazywa współczynnik kierunkowy. Jak podstawisz do danych z wykresu, spokojnie zauważysz kto i do kiedy sprawował rządy :) 

 

image.png

@fluber Zwróć uwagę, że wystarczy podstawić delty do współczynnika kierunkowego i segregować m >1,5 aby z masakryczną dokładnością określić rządy poszczególnych partii.

Jak się to skoreluje z postem ignazza to wychodzi mi, że jednak perfidnie trolują. Przecież to tylko średnia pensja a kto jak rządzi widać jak na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pablo81 napisał:

Dużo lekarzy przeszło Covid? Z twoich obserwacji, może jakieś dane były?

Ja byłem dwa razy, z moich obserwacji praktycznie każdy, spora część więcej niż raz. 

15 godzin temu, ignazz napisał:

Spełniasz już ten mój próg minimum z którego tak śmiesznie było czy go przekroczyłeś x4. 

 

Tu nie chodzi, że ten próg był w jakikolwiek sposób wygórowany.

Chodzi o to w jakiej bańce żyjesz

15 godzin temu, P_M napisał:

Kontekst jest taki, że za PO wyniki były jakie były, bo była recesja, a za PiS prosperity, które zostało przejedzone. Żeby nie było, nie jestem wyborcą, ani jednych ani drugich. Niemniej narracja w przestrzeni publicznej jest taka, że PO/KO to pseudointelektualisci, którym nic nie wiem wychodzi i mają w szafach tony ustaw, zaś PiS to z kolei cynicy wykorzystujący własne pozycjonowanie jako partia ludu i niższych klas społecznych oferując socjal/kupująca wyborców. 

Podaj mi jedne równie traumatyczne zdarzenia za PO, z jakimi musiał się borykać PiS:

-wojna w Europie

-pandemia COVID

-kryzys gospodarczy z 2020 z największą powojenną recesją w historii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vati i Kaczyński plus premierzy Czech i Słowacji dzis w Kijowie. Trochę zdziwko, ciekawe czyja to decyzja, wiadomo że mocno pod publiczke, pewnie rada europejska popchnęła ich, ale i tak szacun, bo mimo mega ochrony zapewne wymaga to odwagi.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, RappaR napisał:

Podaj mi jedne równie traumatyczne zdarzenia za PO, z jakimi musiał się borykać PiS:

-wojna w Europie

-pandemia COVID

-kryzys gospodarczy z 2020 z największą powojenną recesją w historii

Nie podam, ale ja nie miałem zamiaru bronić platformy, tylko przedstawiałem jaka narracja jest tworzona, ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Reikai napisał:

Vati i Kaczyński plus premierzy Czech i Słowacji dzis w Kijowie. Trochę zdziwko, ciekawe czyja to decyzja, wiadomo że mocno pod publiczke, pewnie rada europejska popchnęła ich, ale i tak szacun, bo mimo mega ochrony zapewne wymaga to odwagi.

Lechu też leciał do Gruzji z prezydentami. Szkoda, że tym razem nie zabrał się z nim przyjaciel Victorek Orbanek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.