Skocz do zawartości

Kosz Kadra


Pepis21

Rekomendowane odpowiedzi

To było tylko w internecie, więc skarg do KRRiT nie będzie.

Gdyby nie te osobiste głównie Ponitki to mecz byśmy już dawno zamknęli i oszczędzili sobie emocji w końcówce.

Godzinę temu, vonBaron napisał(a):

Kiedy te faktyczne eliminacje do IO są? W styczniu? 

Zawsze były gdzieś czerwiec/lipiec czyli akurat po sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Balcerowski: k**** .. dobrze, że tego nie zajebałem bo bym mu skończył karierę... tak między nami

Szybko doszedł do siebie, a już się o niego martwiłem. Brawo Olek, dzisiaj jesteś moim bohaterem.

Te eliminacje będą mega ciekawe, oby wszyscy się na nie stawili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wyparlo napisał(a):

One będą praktycznie przed IO i dla tych ekip, które będą w tym grać, aby się dostać to dłuższe przygotowanie, bo ekipy od razu po turnieju będą mieć około 3 tygodni do startu Igrzysk, więc ogólnie ogrom czasu razem. Gdyby doszli Sochan i Podziemski to uważam, że będziemy mieli bardzo duże szansę na awans. Na IO 2020 z tego turnieju awansowały Czechy, które przy naszym obecnym składzie + tych dwóch, których wymieniłem nie uważam za lepszych od nas. Kwestia na kogo trafimy i jak będzie z przyjazdem najlepszych zawodników w innych reprezentacjach. Dodatkowo możemy się zgłosić i organizować jeden z tych turniejów jako gospodarz i mieć handicap. Bo to będą 4 turnieje po 6 ekip w 4 różnych miejscach i 4 awansują na IO.

to mocno poyebany ten system, i ten amerykanin, na którego parę stron wcześniej narzekaliśmy, jednak chyba ma rację.

Ciężko nawet jakiś plan treningowy zrobić, tzn strzelę, że te drużyny biorące udział w turniejach kwal założą, że szczyt formy planujo na turniej Pre-IO, a na samych IO jak się uda coś urwać potentato to super, ale mierzmy siły na zamiary : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na pewno ten główny turniej kwalifikacyjny będzie na przełomie wiosny/lata 2024? 

Wiadomo, że jeśli na ten główny turniej przyyjdą odbrażą się niektórzy to takie miejsce dla Grossella, Żołnierewicza się skończą. Ale moim zdaniem MIlicic, Pluta, czy nasi NBAowcy to jednak nie tylko mam nadzieje, ze zrobią wyniki ,ale przede wszystkim napędzą hype na kosza i kadrę bo ogólnie tu trybuny do finału to były tak zapełnione w 60-70 procentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, rw30 napisał(a):

to mocno poyebany ten system, i ten amerykanin, na którego parę stron wcześniej narzekaliśmy, jednak chyba ma rację.

Nadal nie widać lepszego rozwiązania, uwzględniając szantaż Euroligi i niechęć wielu zawodników NBA do przyjazdu na cokolwiek poza IO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rw30 napisał(a):

to mocno poyebany ten system, i ten amerykanin, na którego parę stron wcześniej narzekaliśmy, jednak chyba ma rację.

Ciężko nawet jakiś plan treningowy zrobić, tzn strzelę, że te drużyny biorące udział w turniejach kwal założą, że szczyt formy planujo na turniej Pre-IO, a na samych IO jak się uda coś urwać potentato to super, ale mierzmy siły na zamiary : )

Myślę, że zawodnicy największy ból dupy mają o krótkie wakacje, bo jak napisałem wcześniej wtedy z tym turniejem i Igrzyskami są wiele tygodni z kadrą zamiast na wakacjach. Dla mnie najważniejszym czynnikiem są składy, bo w tak krótkim okresie decydować najbardziej powinien talent, bo o zgranie trudno.

Dziś jeszcze do tego turnieju w walce o IO awansował Kamerun (grali bez Siakama i Embiida) i to właśnie fajny przykład czasami głupoty z tymi naturalizacjami koszykarzy (w tym przypadku Embiida). Embiid mieszkający do 17 roku życia w Kamerunie i odkryty na campie w Jaunde przez Mbah a Moute przeprowadził się wtedy do USA i teraz ma w planach zagrać dla reprezentacji Francji (nic wspólnego z tym krajem przez całe życie oprócz może jakiejś wycieczki wakacyjnej) lub USA. Gdyby jednak obaj zagrali dla swojego prawdziwego kraju, w którym się urodzili i wychowali praktycznie do pełnoletności, to mielibyśmy prawdopodobnie mega trudnego przeciwnika z duetem podkoszowym Siakam-Embiid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wyparlo napisał(a):

Dziś jeszcze do tego turnieju w walce o IO awansował Kamerun (grali bez Siakama i Embiida) i to właśnie fajny przykład czasami głupoty z tymi naturalizacjami koszykarzy (w tym przypadku Embiida). Embiid mieszkający do 17 roku życia w Kamerunie i odkryty na campie w Jaunde przez Mbah a Moute przeprowadził się wtedy do USA i teraz ma w planach zagrać dla reprezentacji Francji (nic wspólnego z tym krajem przez całe życie oprócz może jakiejś wycieczki wakacyjnej) lub USA. Gdyby jednak obaj zagrali dla swojego prawdziwego kraju, w którym się urodzili i wychowali praktycznie do pełnoletności, to mielibyśmy prawdopodobnie mega trudnego przeciwnika z duetem podkoszowym Siakam-Embiid.

to jest dla nas Europejczyków dziwne, ale jak pomyślisz co większość afrykańskich krajów (nie) zapewnia swoim obywatelom: służbę zdrowia, edukację itd, jaką mają długą & bogatą historię i tradycję, to myślę że łatwiej wtedy zrozumieć takie a nie inne wybory. Btw Olajuwon też grał dla US na OG @lanta 

Swojo drogo ze zdrowiem Embiida to nie pakowałbym się w żadne FIBA games, bez względu na to pod jaką flagą miałby to ostatecznie robić.

5 godzin temu, TAA napisał(a):

Nadal nie widać lepszego rozwiązania, uwzględniając szantaż Euroligi i niechęć wielu zawodników NBA do przyjazdu na cokolwiek poza IO. 

rozumiem, że nie jest łatwo, a CoVid sprawy nie ułatwiał

 

... ale zdaje się, że rozgrywanie MŚ w roku przedolimpijskim, gdzie jednocześnie te MŚ nie są jedyną kwalifikacją na IO to zdaje się zły pomysł, i może zacząłbym od przestawienia MŚ na lata parzyste. Ale to własnie było zmienione na nieparzyste przedolimpijskie, więc pewnie FIBA ma odmienne zdanie niż moje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na nieparzyste była przede wszystkim po to aby nie kolidować z piłkarskimi MŚ. Kiedyś było tak, że o występie na IO decydowały kontynentalne mistrzostwa + turniej kwalifikiacyjny. Dzisiaj są to MŚ, turniej pre-kwali (dla drużyn, które nie zakwalifikowały się na MŚ) i potem turniej kwali. W teorii wydaje mi się iż dla nas to lepiej, bo gdyby nam źle poszedł tegoroczny Eurobasket (gdyby szło to starymi zasadami) to moglibyśmy pomarzyć o kwali olimpijskich a tak mamy szansę.

W drugiej europejskiej grupie awansowała Chorwacja, która znalazła się na turnieju tylko dlatego iż wycofała się z niego Wielka Brytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nas to bardzo dobra zmiana, bo w starym systemie nikt by nas nawet nie brał pod uwagę jako dziką kartę. Jedno 8. i jedno 4. miejsce nie sprawiło, że jesteśmy odbierani jak Litwa/Serbia. Ewentualnie przy tym układzie, co był w 2019 (gdzie nie grano jeszcze turniejów prekwalifikacyjnych a dzikusa dostały Słowenia i Chorwacja). Szkoda, że nasza kadra w 97' miała tylko dwa mecze na jednej imprezie, żeby się dostać na MŚ (musieli wygrać ćwierćfinał albo półfinał o miejsca 5-8). 

 

@rw30 tak źle i tak źle. Nie zrobisz MŚ w tym samym roku parzystym co FIFA albo żeby się pokrywało z MŚ w siatkę (pewnie żadna konkurencja, ale po co się stykać, nie?). MŚ w roku olimpijskim przed/po/w trakcie strzał w stopę. 

Edytowane przez TAA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, TAA napisał(a):

tak źle i tak źle

no dokładnie

 

obejrzałem 4 minuty PL vs BiH z odtworzenia, trochę z fartem i chyba nawet kilka home-team calls była (czyli może jednak warto organizować tego typu gówno-turnieje :P ), ogólnie could go either way, ale

 

należy dać tej drużynie spory kredyt, bo przez te 4 minuty widziałem dyscyplinę taktyczna, wysiłek a nawet brawurę (jak ta akcja na dunka w kontrze na jakieś 3 min przed końcem czy alley-oop Balcerowskiego), a naprawdę nie podejrzewałbym o to drużyny, gdzie startującym PF jest Zyskowski. I sporo skilla, zwłaszcza u Balcerowskiego, z typa będą chyba ludzie choć niekoniecznie na NBA.

Widziałem też fatalne pudła z wolnych, no ale chyba ręce im się zaczęły trząść trochę.

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
28 minut temu, Pepis21 napisał(a):

Koszyki wyglądaly tak:

UPQcS3wbrEakGMlXG4Vsmw.jpg

No to grubo ze trafiła się Hiszpania i Bahamy. Trzeba wygrac ten szesciodruzynowy turniej w Valencii, żeby awansować, a mogliśmy trafić na zestaw typu Łotwa, Macedonia, Liban, Filipiny, Egipt i byłoby to realne do zrobienia.
 

Z Hiszpanią raczej nie ma szans, zobaczymy jakim składem zagrają Bahamy. 
 

wiesz czy z tych trzyosobowych grup wychodzi tylko jedna drużyna do finału czy są półfinały? 
 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.