Skocz do zawartości

Kosz Kadra


Pepis21

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Dziuseppe napisał(a):

Jak to jest? Musimy wygrać turniej pre-eliminacyjny żeby wejść do eliminacji i tam z kim możemy zagrać?

Jak nie wygramy tego turnieju w Gliwicach, to z kim w drugim preeliminacyjnym?

W IO zagra 12 drużyn. Francja jako gospodarz ma zapewniony udział. 7 najlepszych drużyn (oprócz Francji) world cup również awansuje do IO. Z tym że z podziałem na regiony te 7 drużyn bedzie wyłonionych. 
 

Podczas mistrzostw świata do igrzysk olimpijskich zakwalifikuje się siedem zespołów, na podstawie klasyfikacji końcowej – dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny ze strefy amerykańskiej, dwie ze strefy europejskiej oraz po jednej ze strefy afrykańskiej, azjatyckiej i oceanicznej.”

 

 

Pozostałe 4 miejsca to 4 turnieje kwalifikacyjne po 6 drużyn w każdym turnieju.  jakieś dobre zespoły na pewno będą do pokonania, bo to będą głównie pozostałe zespoły z mistrzostw świata: 

W turniejach kwalifikacyjnych wezmą udział 24 reprezentacje. Trzy miejsca przypadną dla najwyżej sklasyfikowanych podczas mistrzostw świata 2023 reprezentacji ze stref afrykańskiej, amerykańskiej oraz azjatyckiej, które nie uzyskały bezpośredniej kwalifikacji olimpijskiej. Szesnaście miejsc przypadnie pozostałym najwyżej sklasyfikowanym podczas mistrzostw świata reprezentacjom, które nie uzyskały bezpośredniej kwalifikacji olimpijskiej. Turnieje kwalifikacyjne uzupełni pięciu zwycięzców turniejów prekwalifikacyjnych. Uczestnicy turniejów kwalifikacyjnych zostaną podzieleni na cztery turnieje, po sześć zespołów każdy. Zwycięzca każdego turnieju uzyska awans na igrzyska olimpijskie.”

 

Ps. więc jesli nie wygramy w Gliwicach to koniec przygody

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Reikai napisał(a):

Milicic jest zajebisty, Polska kadra nigdy nie byla tak ulozona, nie grala takiej obrony itd. Nie wiem kto go cisnie, ale chyba jakies randomy Janusze.

no, gdzieś ostatnio czytałem artykuł o reprze, i był zarzut że nie wszyscy go lubio, śmiechłem fchooj. Tzn nie żeby też wielki szok, takie czasy & pisanie dla pisania, ale who cares czy wszyscy go lubio czy nie wszyscy.

To zwycięstwo nad Słowenio i awans do final4 na Euro to był prawdopodobnie największy sukces polskiej koszykówki gdzieś od mid-60s, więc jak ktoś tu ma kogoś cisnąć to Milicić polsko koszykówkę i pismaków a nie na odwrót

 

P.S. strasznie mnie ściska jak słyszę czasem o legendarnej drużynie i wielkim sukcesie z 1997. Że wtedy to tak widziano, to mnie nie dziwi, ale że po 20 latach też to już trochę tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rw30 napisał(a):

no, gdzieś ostatnio czytałem artykuł o reprze, i był zarzut że nie wszyscy go lubio, śmiechłem fchooj. Tzn nie żeby też wielki szok, takie czasy & pisanie dla pisania, ale who cares czy wszyscy go lubio czy nie wszyscy.

No bo oni by chcieli chyba w tych reprezentacjach, żeby było u nich jak w kopanej - wesoła i przyjemna atmosferka na zgrupowaniach czy okazjonalnych turniejach a wyniki i ciągle wymagania to zbędny dodatek. W strukturach związkowych pozostały beton też woli mieć pewnie Polaka, który będzie tańczył jak mu zagrajo i na wszystko się zgadzał i nie wymagał od nich niczego a i dziennikarzom przecież łatwiej coś wyciągnać od swojaka niż użerać się z obcokrajowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rw30 napisał(a):

no, gdzieś ostatnio czytałem artykuł o reprze, i był zarzut że nie wszyscy go lubio, śmiechłem fchooj. Tzn nie żeby też wielki szok, takie czasy & pisanie dla pisania, ale who cares czy wszyscy go lubio czy nie wszyscy.

To zwycięstwo nad Słowenio i awans do final4 na Euro to był prawdopodobnie największy sukces polskiej koszykówki gdzieś od mid-60s, więc jak ktoś tu ma kogoś cisnąć to Milicić polsko koszykówkę i pismaków a nie na odwrót

 

P.S. strasznie mnie ściska jak słyszę czasem o legendarnej drużynie i wielkim sukcesie z 1997. Że wtedy to tak widziano, to mnie nie dziwi, ale że po 20 latach też to już trochę tak

A, to mówisz o tym że np Mazurczak(mvp plk) odmówił gry w kadrze, bo uniósł się honorem że jak byli lepsi zawodnicy to nie grał xd

Pozostawię to bez komentarza, ocenę takiego grajka. Milicic top, nie bez powodu trenuje najpierw Besiktas A teraz Napoli, drużyny grające w poważnych pucharach europejskich.

Z reszta wystarczy oglądać mecze, jakość koszykówki jaka zaczęliśmy grac to jest coś, czego nie pamiętam za swojego życia. Zamykamy Nurkiciow I Donciciow,  come on. Defense top, tym zrobiliśmy 4 miejsce rok temu, a wcale nie mamy jakiegoś nie wiadomo jakiego personelu. Gramy tez bez pg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, zgodziłęm się z Tobą i coś tam jeszcze od siebie dopisałem, więc nie jestem pewny czy kogoś innego miałeś zacytować czy co ? nic nie rozumiem z tego, co cytuję poniżej

 

4 minuty temu, Reikai napisał(a):

 

A, to mówisz o tym że np Mazurczak(mvp plk) odmówił gry w kadrze, bo uniósł się honorem że jak byli lepsi zawodnicy to nie grał xd

Pozostawię to bez komentarza, ocenę takiego grajka. Milicic top, nie bez powodu trenuje najpierw Besiktas A teraz Napoli, drużyny grające w poważnych pucharach europejskich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rw30 napisał(a):

no tak, zgodziłęm się z Tobą i coś tam jeszcze od siebie dopisałem, więc nie jestem pewny czy kogoś innego miałeś zacytować czy co ? nic nie rozumiem z tego, co cytuję poniżej

 

 

Nah, nie czepiam się Twojej opinii a raczej tych głosow o których mówisz. Jedynie forma nie doklepana, nocki vibez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2023 o 23:31, LAF napisał(a):

A i tak wiadomo, że P.F > I.M

Dobry Troll, winszuję

15 godzin temu, Reikai napisał(a):

A, to mówisz o tym że np Mazurczak(mvp plk) odmówił gry w kadrze, bo uniósł się honorem że jak byli lepsi zawodnicy to nie grał xd

A byli lepsi? Z całym szacunkiem, ale jak Andy zaczął rosnąć formą to Igor nadal powoływał cieniutkiego Kolendę czy nieokrzesanego jeszcze Plutę juniora i środowisko koszykarskie o tym mówiło i się dziwiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pepis21 napisał(a):

 

A byli lepsi? Z całym szacunkiem, ale jak Andy zaczął rosnąć formą to Igor nadal powoływał cieniutkiego Kolendę czy nieokrzesanego jeszcze Plutę juniora i środowisko koszykarskie o tym mówiło i się dziwiło.

Ale to nie poziom Stepha Curry żeby się obrażać o brak powołania lub zbyt małe minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LAF napisał(a):

Nie oglądam tego meczu, ale przecież pisałem , że ten turniej zweryfikował Przemka negatywnie. 
 

A nepotyzm tyczył się czegoś innego. 

Czego?

Bo Milicic rozpierdala i jest w NCAA w division 1, w kadrze tez niszczy. Za to Zolnierewicz i Garbacz kupa  w majtkach i nie ten poziom co młody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LAF napisał(a):

Nie oglądam tego meczu, ale przecież pisałem , że ten turniej zweryfikował Przemka negatywnie. 
 

A nepotyzm tyczył się czegoś innego. 

A Ty znasz definicje słowa nepotyzm? Nepotyzm dotyczyc może tylko członków rodziny, a nie zawodnikow którzy graja u trenera milicica w klubie xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LAF napisał(a):

Znam , Ty jak widać nie

Nepotyzm to zjawisko związane z faworyzowaniem i nagradzaniem krewnych i bliskich w sytuacjach zawodowych: przyznawaniu stanowisk, tytułów, wyróżnień i awansów. Termin pochodzi od łacińskiego słowa nepos, które oznacza bratanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Milicić i Pluta są bohaterami meczu. Muszę zacząć  śledzić ich poczynania na poziomie ligowym, bo do tej pory nie bardzo mnie interesowali, o istnieniu Milicicia nawet nie wiedziałem :D . Milicić ma fajne parametry i dopiero 20 lat, jeśli będzie robił systematyczne postępy może być graczem na poziomie Ignerskiego, a może nawet świętej pamięci Wójcika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to przez Estonię nie jedziemy na MŚ ale wolę ją w półfinale niż Żydków, którzy nam wyjątkowo nie leżą. Jest duża szansa na awans do kwali, trzeba tylko się nie rozkojarzyć, bo dzisiaj momentami miałem wrażenie, że wyszli zbyt pewni awansu i nie grali w pełni skoncentrowani.

Co do młodego Milicicia to pamiętam jak za dzieciaka biegał po trybunach czy to Kurnika czy HWS-u razem ze swoimi braćmi a teraz się robi ciekawy zawodnik z niego. Zmiana uczelni z Virginii na Charlotte dobrze mu zrobiła. W ogóle jak już coś o nepotyzmie to młody Igor zadebiutował w kadrze razem z Sochanem przeciwko Rumunom w 2021 roku kiedy to trenerem był jeszcze Taylor.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie oglądajac dwa mecz z Hali to dwa Milicicie nadal biegają po hali :) 

 

A ten najstarszy bardzo dobrze i obiecująco. Do tego twardo w obronie. Mam takie poczucie, że jest najbardziej zaangażowany w obronie z całego zespołu. 

Na pewno trzeba właśnie obserwować jego i rozwoj Pluty.  Bo mam takie poczucie, zę z nich może coś być europejskiego formatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Robaq napisał(a):

Ogólnie oglądajac dwa mecz z Hali to dwa Milicicie nadal biegają po hali :) 

 

A ten najstarszy bardzo dobrze i obiecująco. Do tego twardo w obronie. Mam takie poczucie, że jest najbardziej zaangażowany w obronie z całego zespołu. 

Na pewno trzeba właśnie obserwować jego i rozwoj Pluty.  Bo mam takie poczucie, zę z nich może coś być europejskiego formatu. 

Podziemski, Ponitka, Sokołowski, Sochan, Balcerowski + Pluta, Michalak, Milicic.

Kozacki trzon na przyszły rok i 2025.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.