Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, fluber napisał:

Trudno dostać dwa skierowania na test bez wizyty u lekarza w związku z chorobą więc nawet zakładając że lekarze wysyłają na testy zbyt często to i tak nie wyślą nikogo kto się do nich nie zgłosi. 

Mam dziwnych lekarzy, bo w tej pandemii już dwa razy miałem problemy z zatokami, gorączka, a na testy mnie nie wysłali ani razu. 

Żonę raz wysłali, ale gorączkowała z kaszlem więcej razy, i też skierowania nie dostała. Ten jeden raz co była na teście, to jak w robocie była masa zakażeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reikai napisał:

No to niecovidowych wpisują masowo jako covidowych czy nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał:

No to niecovidowych wpisują masowo jako covidowych czy nie? :)

Niecovidowych wpisują jako covidowych,  czy masowo to nie wiem ale trochę tych przypadkow jest, czy to w Polsce czy innych krajach, lekarz do drugiego w przypadku tej babci powiedział "wpisz ostry covid", mimo że był to obrzęk płuc i 3 negatywne testy.

 

Cała reszta społeczeństwa ma utrudniony dostęp do lekarza, stąd tyle zgonów niecovidowych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Reikai napisał:

Niecovidowych wpisują jako covidowych,  czy masowo to nie wiem ale trochę tych przypadkow jest, czy to w Polsce czy innych krajach, lekarz do drugiego w przypadku tej babci powiedział "wpisz ostry covid", mimo że był to obrzęk płuc i 3 negatywne testy.

Dlaczego zatem zgony covidowe pokrywają się z przesunięciem z liczbą zakażeń? 

Dlaczego liczba zgonów niecovidowych rośnie wtedy kiedy covidowych? 

Dlaczego nie jest widoczna żadna wyraźną anomalia w krzywej zgonów covidowych która wymagałaby wyjaśnienia? 

Bo jak na moje to wyjaśnienie jest pewnie najprostsze z możliwych. Pojedyncze przypadki wpisywania zgonu z powodu covid przy negatywnym wyniku testu w oparciu o analizę obrazu klinicznego zajętych płuc i powstające na tej podstawie legendy rozsiewajace się jako plotki z prędkością proporcjonalna do działania Internetu we współczesnym świecie. 

Liczby nie kłamią, ludzie już tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Dlaczego zatem zgony covidowe pokrywają się z przesunięciem z liczbą zakażeń? 

Dlaczego liczba zgonów niecovidowych rośnie wtedy kiedy covidowych? 

Dlaczego nie jest widoczna żadna wyraźną anomalia w krzywej zgonów covidowych która wymagałaby wyjaśnienia? 

Bo jak na moje to wyjaśnienie jest pewnie najprostsze z możliwych. Pojedyncze przypadki wpisywania zgonu z powodu covid przy negatywnym wyniku testu w oparciu o analizę obrazu klinicznego zajętych płuc i powstające na tej podstawie legendy rozsiewajace się jako plotki z prędkością proporcjonalna do działania Internetu we współczesnym świecie. 

Liczby nie kłamią, ludzie już tak. 

Może dlatego, że to własnie podczas największych fal covidowych dzieją się największe cyrki, typu dodatki covidowe, utrudniony dostęp do służby zdrowia, lekarze nie przyjmujący chorych i teleporady, 8h czekania na sorze?Dziwne, żeby te rzeczy działy się w lato, kiedy covid spi.

 

A jeśli sugerujesz, że rodzina kumpla kłamała, tak jak i inni ludzi, to proponuję wziąć rozbieg i baranek w ścianę, bo już nie ma ratunku dla Twojej niezachwianej wiary w system, syndrom wyparcia max  i brak umiejętności przyznania się, że jesteśmy na wielu stopniach robieni w c***a, nie ma innych chorób, ludzie nie umierają tak po prostu, jest tylko covid, szczepionki tez nie mają więcej nopow niż wszystkie inne razem wzięte dotychczas,  a jak ktoś miał inaczej, to pewnie kłamie. Ja pi****le...

 

Żadnego obrazu nie było, poszła piana z ust i na tej podstawie przyznali potem, że obrzęk płuc. Potem, bo najpierw musieli dostać zjebe od stóp po glowe za takie zagrywki i chęć zarabiania na śmierci ludzkiej. Lekarzy szanuje max, ale takimi gardze jeszcze bardziej max.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pepis21 napisał:

Wydaje mi się iż pisałem tutaj kiedyś o dziwnej korelacji między zmianą zasad przyznawiania dodatków a wzrostem statystyk.

Nom. 

1. Liczba przypadków covid rośnie

2. Nie ma komu tych chorych leczyć

3. Ministerstwo zaczyna dawać dodatki lekarzom żeby robili nadgodziny z covidowcami. 

Oczywistym wyjaśnieniem punktu 3 jest spisek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Reikai napisał:

Może dlatego, że to własnie podczas największych fal covidowych dzieją się największe cyrki, typu dodatki covidowe, utrudniony dostęp do służby zdrowia, lekarze nie przyjmujący chorych i teleporady, 8h czekania na sorze?Dziwne, żeby te rzeczy działy się w lato, kiedy covid spi.

 

A jeśli sugerujesz, że rodzina kumpla kłamała, tak jak i inni ludzi, to proponuję wziąć rozbieg i baranek w ścianę, bo już nie ma ratunku dla Twojej niezachwianej wiary w system, syndrom wyparcia max  i brak umiejętności przyznania się, że jesteśmy na wielu stopniach robieni w c***a, nie ma innych chorób, ludzie nie umierają tak po prostu, jest tylko covid, szczepionki tez nie mają więcej nopow niż wszystkie inne razem wzięte dotychczas,  a jak ktoś miał inaczej, to pewnie kłamie. Ja pi****le...

 

Żadnego obrazu nie było, poszła piana z ust i na tej podstawie przyznali potem, że obrzęk płuc. Potem, bo najpierw musieli dostać zjebe od stóp po glowe za takie zagrywki i chęć zarabiania na śmierci ludzkiej. Lekarzy szanuje max, ale takimi gardze jeszcze bardziej max.

 

Przecież eksperci z Rady Medycznej mają monopol na prawdę i jedynie słuszną opcję na walkę z wirusem, a jak nie słuchasz Horbana to jesteś szurem.

To nic, że rząd sam sobie zaprzecza.

To nic, że w krajach wyszczepionych śmiertelność dalej jest wysoka, a restrykcje wracają.

To nic, że ostatnia prosta okazała się rondem.

To nic, że wszechmocna Rada Medyczna podała się do dymisji.

To nic, że cała nadzieja ludzkości pokładana jest w wymemłanej w kieszeni szmacie.

To nic, że fala goni falę, trzeba dalej robić to samo.

To nic, że rząd który zamykał lasy przy 100 zakażeniach nadal uchodzi na taki, który wie co robi.

 

TYM RAZEM MUSI SIĘ UDAĆ :)

MUSI MUSI MUSI MUSI MUSI MUSI MUSI MUSI MUSI MUSI MUSI MUSI MUSI MUSI MUSI MUSI MUSI MUSI MUSI MUSI MUSI MUSI 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Reikai napisał:

 

A jeśli sugerujesz, że rodzina kumpla kłamała, tak jak i inni ludzi, to proponuję wziąć rozbieg i baranek w ścianę, bo już nie ma ratunku dla Twojej niezachwianej wiary w system, syndrom wyparcia max  i brak umiejętności przyznania się, że jesteśmy na wielu stopniach robieni w c***a, nie ma innych chorób, ludzie nie umierają tak po prostu, jest tylko covid, szczepionki tez nie mają więcej nopow niż wszystkie inne razem wzięte dotychczas,  a jak ktoś miał inaczej, to pewnie kłamie. Ja pi****le...

Sugeruje że to jeden z niewielu przypadków gdyż w skali makro nie są widoczne anomalie a byłyby widoczne gdyby wpisywano jako przyczynę śmierci "covid" Osobom które go nigdy nie miały. 

Plebs zawsze miał poczucie że jest robiony w c***a, nic na to nie poradzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pepis21 napisał:

Tylko, że liczby zaczęły gwałtownie rosnąć dopiero po zmianie zasad a nie przed nimi. Żyjemy w Polsce przypominam, tu się lubi kombinować tak aby wyjść na swoje.

1 października było tysiąc zakażeń dziennie

1 listopada 10 tysięcy i weszły dodatki covidowe (po nowemu). 

Rozumiem że wzrost po 1 listopada jest efektem dodatku a nie tego jak wygląda fala pandemii w każdym kraju na świecie? 

34 minuty temu, Reikai napisał:

to proponuję wziąć rozbieg i baranek w ścianę, bo już nie ma ratunku dla Twojej niezachwianej wiary w system, syndrom wyparcia max  i brak umiejętności przyznania się, że jesteśmy na wielu stopniach robieni w c***a, nie ma innych chorób, ludzie nie umierają tak po prostu, jest tylko covid, szczepionki tez nie mają więcej nopow niż wszystkie inne razem wzięte dotychczas,  a jak ktoś miał inaczej, to pewnie kłamie. Ja pi****le...

 

Btw. ja tylko zanegowałem istnienie procederu, który byłby na poziomie jakiejkolwiek statystycznej istotności i polegałby na wpisywaniu osobom z negatywnym wynikiem testu na Covid, Covidu jako przyczyny śmierci. Cały Twój powyższy wywód w ogóle nie był przedmiotem dyskusji, więc nie wiem, czemu mi przypisujesz te wszystkie opinie.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, fluber napisał:

1 października było tysiąc zakażeń dziennie

1 listopada 10 tysięcy i weszły dodatki covidowe (po nowemu). 

Rozumiem że wzrost po 1 listopada jest efektem dodatku a nie tego jak wygląda fala pandemii w każdym kraju na świecie?

Jak chcesz podawać dane to chociaż podawaj je dokładnie, nie chce mi się szukać danych z MZ, więc podam za Worldometers.

1.11 - 4987

2.11 - 4517

3.11 - 10425

4.11 - 15516

i potem od tego czasu wzrost przy czym w październiku utrzymywało się to na poziomie średnio ok.4/4,5 tys. dziennie.

Sam RappaR przyznał nawet, że na nowych zasadach straci i faktycznie jeśli ktoś jest uczciwym lekarzem to tak może być, że będzie tracił, ale jeśli ktoś jest nieuczciwy jak u @Reikaia to będzie tylko zyskiwał

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pepis21 napisał:

Jak chcesz podawać dane to chociaż podawaj je dokładnie, nie chce mi się szukać danych z MZ, więc podam za Worldometers.

1.11 - 4987

2.11 - 4517

3.11 - 10425

4.11 - 15516

i potem od tego czasu wzrost przy czym w październiku utrzymywało się to na poziomie średnio ok.4/4,5 tys. dziennie.

Sam RappaR przyznał nawet, że na nowych zasadach straci i faktycznie jeśli ktoś jest uczciwym lekarzem to tak może być, że będzie tracił, ale jeśli ktoś jest nieuczciwy jak u @Reikaia to będzie tylko zyskiwał

Nie ma sensu podawać ich dokładnie bo w ciągu tygodnia wyniki się różnią w zależności od tego co raportuja. W poniedziałek jest mniej niż we wtorek, we wtorek mniej niż w środę itd.

Nie będę wrzucał że 30.10 było 9800 a jak wprowadzili dodatki 1 listopada to 4987 bo to niczego nie dowodzi. 

W pazdzierniku liczba chorych przyrosla kilkukrotnie i dodatki były reakcja na to. I to nie jest kwestia do dyskusji tylko prosty wniosek z danych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

Nie ma sensu podawać ich dokładnie bo w ciągu tygodnia wyniki się różnią w zależności od tego co raportuja. W poniedziałek jest mniej niż we wtorek, we wtorek mniej niż w środę itd.

Nie będę wrzucał że 30.10 było 9800 a jak wprowadzili dodatki 1 listopada to 4987 bo to niczego nie dowodzi. 

W pazdzierniku liczba chorych przyrosla kilkukrotnie i dodatki były reakcja na to. I to nie jest kwestia do dyskusji tylko prosty wniosek z danych. 

To jak nie ma sensu podawać ich dokładnie to po co w ogóle je podawać? Wiem ile było 30.10 i wiem też ile było wcześniej i w październiku rosło to progresywnie względem września, za to w listopadzie względem października już nie.

1 godzinę temu, fluber napisał:

Liczby nie kłamią, ludzie już tak. 

Zgoda tylko pamiętaj też kto te liczby wpisuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pepis21 napisał:

To jak nie ma sensu podawać ich dokładnie to po co w ogóle je podawać? Wiem ile było 30.10 i wiem też ile było wcześniej i w październiku rosło to progresywnie względem września, za to w listopadzie względem października już nie.

Nie za bardzo rozumiem co konkretnie masz na myśli przez wzrost progresywny i nieprogresywny ale jeżeli widzisz jakieś zaburzenie wykładniczego charakteru przebiegu funkcji średnich 7-dniowych zakażeń covid w Polsce od początku września do końca listopada to czy mógłbyś je wskazać albo jakoś uzasadnić matematycznie że przebieg tej funkcji jest zaburzony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pepis21 napisał:

Zerknij sobie na wykres to będziesz widział jak dziennie to wyglądało.

No mogę zobaczyć, ale nic mi to nie da, bo w różne dni tygodnia są różne zaraportowania, a do tego 1 listopada i 11 listopada dodatkowo zaburzają to raportowanie, więc w dziennym zobaczę różnice, ale to nie są różnice wynikające z rzeczywistości tylko z tego, jaki jest system raportowania. Średnia 7-dniowa jest pozbawiona tego typu wad i bardziej odpowiada rzeczywistości. 

Wiec jeżeli Twoje wnioski opierają się na tym, że po 1 listopada zakażenia mocno wzrosły dzień po dniu, to nie wynika to z oszustwa lekarzy tylko z tego, że 1 listopada było po prostu święto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Reikai napisał:

Podpytalem dokładnie jak jak było.Poszła na drzemkę w pełni zdrowa(swoją drogą, nigdy nie chorowała absolutnie na nic, nawet głupie przeziębienia ją omijały całe  życie, a miała 9 dzieci :) fenomen, nawet na smartfonie naginala), podczas drzemki nagle serce zaczęło słabiej pracować i zrobił się obrzęk płuc. W tym czasie pozyla jeszcze 24 godziny i wykonano jej nie dwa,a trzy testy i wszystkie negatywne. Zmarła przez ten obrzęk, po czym wpisano jej covid mimo negatywnych testów. Dopiero po zrobieniu konkretnej awantury zmieniono to, przy ogromnym fochu i rozczarowaniu, że dodatek covidowy przejdzie koło nosa

Ja pi****le, ile razy to samo…

nie dostaje się hajsu za stwierdzenie covidu, dostaje się dodatek covidowy za miejsce pracy. Obecnie tylko szpitale covidowe mają go, pacjentka do niego trafi tylko po dodatnim teście i ma zaklepywane wcześniej miejsce. Lekarze, którzy jak Ty opisujesz, zrobili 2 testy negatywne, nie dostaną ani grosza za dodatek covidowy, nawet jakby wyszedł dodatni. 

Nie tak to działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.