Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, fluber napisał:

Mamy 4 pólki. Na jednej Modernę, na drugiej Pfizera i Sinovpharm, na trzeciej Sinovac i na czwartej niezaszczepionych.

Moderna ma wskaźnik zgonów na 100 tysięcy wynoszący 1

Pfizer o 5 więcej niż Moderna

Sinovac o 5 więcej niż Pfizer

Trzy różne półki:)

Podzieliłem milion przez te wartosci by przełożyć to na dochody. Mamy więc grupę która zarabia

- 1245 pln rocznie (niezaszczepieni)

- 91 000 rocznie

- 128 000 rocznie

- 151 000 rocznie

- 1 000 000 rocznie

Na ile półek byś to podzielił?

Chcesz widzieć róznicę miedzy 128tys i 151tys tak jak koles co napisał artykuł, a nie róznice miedzy 151 tys a milionem. Widze ze ludzie zupełnie naczej mogą postrzegać te same konkretne róznice w zaleznosci od tego czy im nimi "politycznie" po drodze czy nie. Mnie od razu kłuje.

W artykle mamy jakby mamy analizę ze dochody 90 i 128 tys rocznie są strasznie ciulowe, a 151 tys juz jest fajnie - śmieszne :)

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, darkonza napisał:

Podzieliłem milion przez te wartosci by przełożyć to na dochody. Mamy więc grupę która zarabia

- 1245 pln rocznie (niezaszczepieni)

- 91 000 rocznie

- 128 000 rocznie

- 151 000 rocznie

 

A ja przeliczyłem to na palce.

Mogą Ci obciąć, 1 palec, 5 palców albo 10 palców. Na ile półek to podzielisz?:)

18 minut temu, darkonza napisał:

 

W artykle mamy jakby mamy analizę ze dochody 90 i 128 tys rocznie są strasznie ciulowe, a 151 tys juz jest fajnie - śmieszne :)

No nawet w Polsce tak mamy, że 90 i 128 są ciulowe i musisz mieć ulgę, a przy 151 jest już fajnie i nie musisz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderna od początku notowała najlepsze wskaźniki, więc to nie novum.

Ale trochę bijecie pianę, bo próbka jest prawie żadna. Przy tych ilościach, fluk jest pewny a wyciąganie wniosków, to raczej aberracja.

A i jeszcze jedno, w większości krajów,  podają pełną dawkę Moderny (dwie pierwsze sam dostałem w całości), a w Polsce trzecią już tylko w połowie.

A na połowę, badań niet, więc co nam po tym :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Deltuś napisał:

No tak. Przecież przed 2020 rokiem w okresie jesienno-zimowym nie było przepełnionych szpitali, pacjenci nie leżeli na korytarzach 

Zależy kogo zapytasz. Jak ratowników medycznych z Warszawy z wieloletnim stażem to stwierdza że takich problemów nigdy wcześniej nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Deltuś napisał:

He he odejmij nawet 100 dziennie w PL i robisz za wiezienną c.... 

Może ktoś zweryfikuje te podkręcane dane z PL i z tych mediapnych 100 tysięcy zrobi się kilkanaście. 

A pytasz tych ratowników czy za źródło robi ciągle ten Kosikowski? 

To zdecyduj się, czyzbys przyznał, ze co drugi dzień porównujesz z Rumunia fejkowe dane? Oh well, ależ to wygodne, aby tylko wyszło na Twoje.

jak popatrzysz na excess deaths, to już tak pięknie nie będzie, co? Dlatego stwierdziłeś, ze będziesz podawał dane, które co do zasady uważasz za zawyżone? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, starYfaN napisał:

Ale trochę bijecie pianę, bo próbka jest prawie żadna. Przy tych ilościach, fluk jest pewny a wyciąganie wniosków, to raczej aberracja.

W temacie w którym bije piane nie ma znaczenia jak duża jest próbka, tylko jakie wnioski wyciągnieto z takich akurat wyników. Od dawna mamy "polityke historyczną" mamy też coraz więcej "polityki naukowej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, darkonza napisał:

W temacie w którym bije piane nie ma znaczenia jak duża jest próbka, tylko jakie wnioski wyciągnieto z takich akurat wyników. Od dawna mamy "polityke historyczną" mamy też coraz więcej "polityki naukowej"

Nom, przedstawiono cztery szczepionki, dwie były od chińskich komunistów, uzyskały najgorsze wyniki i nie wspomniano że niewiele im brakuje do tej szczepionki od której są o połowę droższe. Skandal:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Nom, przedstawiono cztery szczepionki, dwie były od chińskich komunistów, uzyskały najgorsze wyniki i nie wspomniano że niewiele im brakuje do tej szczepionki od której są o połowę droższe. Skandal:) 

Skandal ze podzielono szczepionki na 2+2 zamiast 3+1. No ale już tyle razy to pisałem ze nie wiem po co po raz kolejny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

W końcu pojawiła się szansa na zachowanie dystansu i reżim sanitarny. Gdyby covid raczył od tego zacząć, byłoby po pandemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, fluber napisał:

Zależy kogo zapytasz. Jak ratowników medycznych z Warszawy z wieloletnim stażem to stwierdza że takich problemów nigdy wcześniej nie było. 

11h czekałem z mamą w Wigilię 2018 na Weigla we Wrocławiu.

Także:

 

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Dobrze, że wieczór wigilijny jest odpowiednim punktem odniesienia:)

Dobrze, że jest nim konkretny szpital w Wawce i konkretni ratownicy medyczni z tego miasta.

Wybacz że nie ciągnąłem matuli do Wawki z Wrocka, żeby móc 3 lata później odnieść się do tego samego szpitala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cardi napisał:

 

Wybacz że nie ciągnąłem matuli do Wawki z Wrocka, żeby móc 3 lata później odnieść się do tego samego szpitala.

Cieszę się, że zauważyłeś, że Twój przykład jest do niczego, jeszcze tylko zrozum, że w związku z tym nie powinieneś się na niego powoływać, obalając tezy z artykułu, który wrzuciłem i będziesz na dobrej drodze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, akurat zapchane szpitale i ludzie na  korytarzu to był klasyk, kiedyś w zime 2010 czy 2011 pomagałem ludziom, bo pod moim miastem byl wypadek autokarowy i że 30 osób było w szpitalu, to na każdym oddziale ludzie spali na korytarzu i nie tylko ci z wypadku.

Tylko kiedyś nie było to tak medialne i nie można było straszyć tym ludzi :).

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/krakow/pacjenci-z-przychodni-zapelniaja-korytarze-szpitalne/lpfq7d8.amp

https://echodnia.eu/radomskie/tak-wyglada-szpital-dla-zwyklych-ludzi-zdjecia/ar/8396276

https://gazetawroclawska.pl/szpitale-pacjenci-nie-mieszcza-sie-w-salach-lekarze-odwoluja-zabiegi/ar/3336485

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.